Ricoh Open 2016 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Ricoh Open 2016.
Ricoh Open 2016
Miejsce  Holandia
’s-Hertogenbosch
Obiekt Autotron Rosmalen
Nawierzchnia Trawiasta
Data 06–13.06.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 635 645 €
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Marcel Hunze
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Nicolas Mahut
Gra podwójna
Chorwacja Mate Pavić
Nowa Zelandia Michael Venus
2015 2017
Strona internetowa

Ricoh Open 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2016 z cyklu Rosmalen Open rozgrywany w dniach 6–13 czerwca 2016 roku w ’s-Hertogenbosch na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 635 645 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Hiszpania David Ferrer 11 ćwierćfinał
02Australia Bernard Tomic 22 ćwierćfinał
03Chorwacja Ivo Karlović 28 półfinał
04Stany Zjednoczone Steve Johnson 34 2. runda
05Stany Zjednoczone Sam Querrey 37 półfinał
06Włochy Andreas Seppi 38 1. runda
07Luksemburg Gilles Müller 42 finał
8/WCFrancja Nicolas Mahut 44 zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania David Ferrer 6 4 65  
7  Luksemburg Gilles Müller 4 6 7  
  7  Luksemburg Gilles Müller 7 7  
  3  Chorwacja Ivo Karlović 65 64  
3  Chorwacja Ivo Karlović 6 6
   Francja Adrian Mannarino 3 4  
    7  Luksemburg Gilles Müller 4 4
  8/WC  Francja Nicolas Mahut 6 6
  5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 3 0  
5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 4 4
  8/WC  Francja Nicolas Mahut 65 6 6  
8/WC  Francja Nicolas Mahut 65 6 6
  2  Australia Bernard Tomic 7 4 2  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Hiszpania David Ferrer 6 6  
 Izrael Dudi Sela 7 66 7      Izrael Dudi Sela 4 4  
Q  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 5 7 65       1  Hiszpania David Ferrer 6 4 65
 Kanada Vasek Pospisil 67 2       7  Luksemburg Gilles Müller 4 6 7
 Hiszpania Guillermo García-López 7 6      Hiszpania Guillermo García-López 5 1
 Holandia Robin Haase 67 4     7  Luksemburg Gilles Müller 7 6  
7  Luksemburg Gilles Müller 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Chorwacja Ivo Karlović 7 7  
 Hiszpania Íñigo Cervantes 4 0     WC  Holandia Igor Sijsling 64 65  
WC  Holandia Igor Sijsling 6 6       3  Chorwacja Ivo Karlović 6 6
Q  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6        Francja Adrian Mannarino 3 4
 Argentyna Horacio Zeballos 3 1     Q  Rosja Daniił Miedwiediew 4 2
 Francja Adrian Mannarino 6 6      Francja Adrian Mannarino 6 6  
6  Włochy Andreas Seppi 4 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 7  
 Niemcy Benjamin Becker 63 65     5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
 Chorwacja Ivan Dodig 3 6 0      Japonia Tatsuma Itō 3 4  
 Japonia Tatsuma Itō 6 1 6       5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6
 Japonia Yoshihito Nishioka 1 6 3       WC  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 3 0
WC  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 2 6     WC  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 6
    4  Stany Zjednoczone Steve Johnson 3 4  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8/WC  Francja Nicolas Mahut 6 6  
Q  Słowacja Lukáš Lacko 1 4     8/WC  Francja Nicolas Mahut 4 6 6  
 Francja Paul-Henri Mathieu 6 6      Francja Paul-Henri Mathieu 6 1 4  
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram 4 4       8/WC  Francja Nicolas Mahut 65 6 6
 Wielka Brytania Aljaž Bedene 7 6       2  Australia Bernard Tomic 7 4 2
Q  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 65 2      Wielka Brytania Aljaž Bedene 4 3
    2  Australia Bernard Tomic 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 100 800 250
Finalista 53 085 150
Półfinalista 28 755 90
Ćwierćfinalista 16 380 45
2. runda 9650 20
1. runda 5720 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Indie Rohan Bopanna
Francja Nicolas Mahut
13 ćwierćfinał
02Chorwacja Ivan Dodig
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
37 ćwierćfinał
03Wielka Brytania Dominic Inglot
Południowa Afryka Raven Klaasen
45 finał
04Kanada Daniel Nestor
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
67 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Indie Rohan Bopanna
 Francja Nicolas Mahut
6 6  
WC  Hiszpania Guillermo García-López
 Holandia Robin Haase
1 4     1  Indie Rohan Bopanna
 Francja Nicolas Mahut
3 5  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
3 3      Luksemburg Gilles Müller
 Dania Frederik Nielsen
6 7  
 Luksemburg Gilles Müller
 Dania Frederik Nielsen
6 6        Luksemburg Gilles Müller
 Dania Frederik Nielsen
66 6 8  
3  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Południowa Afryka Raven Klaasen
3 6 10       3  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Południowa Afryka Raven Klaasen
7 1 10  
 Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
6 3 8     3  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Południowa Afryka Raven Klaasen
6 6
WC  Australia Matt Reid
 Australia Bernard Tomic
6 3 3      Szwecja Johan Brunström
 Szwecja Andreas Siljeström
4 1  
 Szwecja Johan Brunström
 Szwecja Andreas Siljeström
3 6 10       3  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Południowa Afryka Raven Klaasen
6 3 9
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
6 3 10        Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
3 6 11
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
2 6 6      Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
7 3 7  
 Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6      Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
66 6 10  
4  Kanada Daniel Nestor
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
3 1        Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
4 4
 Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
65 6 14        Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6  
 Izrael Jonatan Erlich
 Wielka Brytania Colin Fleming
7 3 12      Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
 Białoruś Alaksandr Bury
 Słowacja Igor Zelenay
7 4 7     2  Chorwacja Ivan Dodig
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
w/o  
2  Chorwacja Ivan Dodig
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
69 6 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 30 620 250
Finaliści 16 100 150
Półfinaliści 8720 90
Ćwierćfinaliści 4990 45
1. runda 2920 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]