Rieti IAAF Grand Prix 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rieti IAAF Grand Prix 2012mityng lekkoatletyczny, który odbywał się 9 września we włoskim Rieti (dzień wcześniej rozegrano kwalifikacje rzutu młotem). Zawody zaliczane były do cyklu World Challenge Meetings rozgrywanego pod egidą IAAF.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Francja Christophe Lemaitre 10,04 Saint Kitts i Nevis Kim Collins 10,09 Norwegia Jaysuma Saidy Ndure 10,14
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Calvin Smith 45,12 Sudan Rabah Yousif 45,20 Jamajka Rusheen McDonald 45,46
Bieg na 800 m Algieria Taoufik Makhloufi 1:43,74 Kenia Edwin Kiplagat Melly 1:43,81 Wielka Brytania Andrew Osagie 1:45,06
Bieg na 1500 m Kenia Silas Kiplagat 3:31,86 Kenia Collins Cheboi 3:33,97 Katar Mohamed Al-Garni 3:36,70
Bieg na 3000 m Australia Collis Birmingham 7:37,77 Stany Zjednoczone Bobby Curtis 7:43,56 Kenia Conseslus Kipruto 7:44,09
Bieg na 400 m przez płotki Kuba Omar Cisneros 48,60 Senegal Mamadou Kasse Hann 49,63 Belgia Michaël Bultheel 49,98
Trójskok Francja Benjamin Compaoré 17,17 Białoruś Alaksiej Capik 16,45 Francja Gaëtan Saku Bafuanda 16,30
Rzut młotem Węgry Krisztián Pars 79,22 Ukraina Ołeksij Sokyrski 76,43 Rosja Siergiej Litwinow 75,21

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Aleen Bailey 11,21 Bułgaria Iwet Łałowa 11,24 Bułgaria Tezdżan Naimowa 11,26
Bieg na 400 m Jamajka Kaliese Spencer 50,63 Jamajka Christine Day 51,97 Jamajka Patricia Hall 52,48
Bieg na 800 m Burundi Francine Niyonsaba 1:57,65 Rosja Marija Sawinowa 1:59,18 Kenia Winny Chebet 1:59,37
Bieg na 1500 m Kenia Mary Kuria 4:08,76 Stany Zjednoczone Anna Pierce 4:11,20 Wielka Brytania Hannah England 4:11,50
Bieg na 3000 m Kenia Vivian Cheruiyot 8:49,17 Kenia Sylvia Jebiwott Kibet 8:49,38 Etiopia Buze Diriba 8:50,94
Bieg na 400 m przez płotki Nigeria Ajoke Odumosu 54,74 Rosja Natalja Antiuch 55,63 Ukraina Hanna Titimeć 56,27
Skok wzwyż Rosja Swietłana Szkolina 2,01 Rosja Anna Cziczerowa 1,97 Ukraina Ołena Chołosza 1,89
Skok o tyczce Rosja Anastasija Sawczenko 4,46 Włochy Roberta Bruni 4,26 Rosja Aleksandra Kiriaszowa 4,11
Pchnięcie kulą Nowa Zelandia Valerie Vili 20,77 Trynidad i Tobago Cleopatra Borel-Brown 18,52 Rosja Jewgienija Kołodko 17,81
Rzut młotem Polska Anita Włodarczyk 74,52 Rosja Tatjana Łysienko 73,52 Niemcy Kathrin Klaas 72,36

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]