Riga Masters 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Riga Masters
2016 ← 2017 → 2018
Snooker balls triangled.png
Miejsce Łotwa Arēna Rīga, Ryga
Zwycięzca Walia Ryan Day
II miejsce Szkocja Stephen Maguire
Najwyższy break 140 Anglia Andrew Higginson

Riga Masters 2017 – pierwszy rankingowy turniej snookerowy sezonu 2017/2018. Rozegrany został w dniach 23–25 czerwca 2017 roku w Arēna Rīga w Rydze (Łotwa).

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 50 000
  • II miejsce: £ 25 000
  • Półfinalista: £ 15 000
  • Ćwierćfinalista: £ 6 000
  • Runda 3: £ 4 000
  • Runda 2: £ 2 000
  • Runda 1: £ 1 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 2 000
  • Pula nagród: £ 227 000

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

[1]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 4 frame’ów
Półfinały
Do 5 frame’ów
Finał
Do 5 frame’ów
                                                         
Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 4  
Cypr  Michael Georgiou 1  
  Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 3  
  Szkocja  Anthony McGill 4  
Anglia  Stuart Carrington 3
Szkocja  Anthony McGill 4  
  Szkocja  Anthony McGill 4  
  Anglia  Jimmy White 1  
Norwegia  Kurt Maflin 4  
Szkocja  Alan McManus 3  
  Norwegia  Kurt Maflin 2
  Anglia  Jimmy White 4  
Szkocja  Eden Sharav 3
Anglia  Jimmy White 4  
  Szkocja  Anthony McGill 2  
  Irlandia  Ken Doherty 4  
Anglia  Gary Wilson 0  
Irlandia  Ken Doherty 4  
  Irlandia  Ken Doherty 4
  Finlandia  Robin Hull 2  
Finlandia  Robin Hull 4
Łotwa  Rodion Judin 2  
  Irlandia  Ken Doherty 4
  Chińska Republika Ludowa  Zhang Anda 2  
Malta  Alex Borg 1  
Chińska Republika Ludowa  Zhang Anda 4  
  Chińska Republika Ludowa  Zhang Anda 4
  Anglia  Hammad Miah 3  
Anglia  Hammad Miah 4
Anglia  Tom Ford 0  
Irlandia  Ken Doherty 4  
Szkocja  Stephen Maguire 5  
Anglia  Jimmy Robertson w/d  
Anglia  John Astley w/o  
  Anglia  John Astley 1  
  Anglia  Andrew Higginson 4  
Anglia  Jamie Curtis-Barrett 0
Anglia  Andrew Higginson 4  
  Anglia  Andrew Higginson 4  
  Anglia  Mark Davis 3  
Anglia  Stuart Bingham 0  
Anglia  Mark Davis 4  
  Anglia  Mark Davis 4
  Anglia  Sam Craigie 2  
Anglia  Sam Craigie 4
Walia  Jamie Jones 3  
  Anglia  Andrew Higginson 3
  Szkocja  Stephen Maguire 4  
Walia  Matthew Stevens 1  
Anglia  Jack Lisowski 4  
  Anglia  Jack Lisowski 4
  Niemcy  Lukas Kleckers 2  
Australia  Neil Robertson 3
Niemcy  Lukas Kleckers 4  
  Anglia  Jack Lisowski 0
  Szkocja  Stephen Maguire 4  
Anglia  Oliver Lines 4  
Anglia  Christopher Keogan 1  
  Anglia  Oliver Lines 3
  Szkocja  Stephen Maguire 4  
Szkocja  Stephen Maguire 4
Irlandia Północna  Gerard Greene 0  
Szkocja  Stephen Maguire 2
Walia  Ryan Day 5
Iran  Hossein Vafaei w/o  
Anglia  Mark King w/d  
  Iran  Hossein Vafaei 0  
  Anglia  Paul Davison 4  
Anglia  Paul Davison 4
Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 2  
  Anglia  Paul Davison 1  
  Anglia  Joe Perry 4  
Anglia  David Gilbert 3  
Anglia  Joe Perry 4  
  Anglia  Joe Perry 4
  Chińska Republika Ludowa  Tian Pengfei 0  
Chińska Republika Ludowa  Tian Pengfei 4
Walia  Ben Jones 1  
  Anglia  Joe Perry 0  
  Walia  Ryan Day 4  
Chińska Republika Ludowa  Wang Yuchen w/d  
Anglia  Robert Milkins w/o  
  Anglia  Robert Milkins 1
  Walia  Ryan Day 4  
Anglia  Barry Hawkins 3
Walia  Ryan Day 4  
  Walia  Ryan Day 4
  Anglia  Kyren Wilson 3  
Anglia  Craig Steadman w/o  
Chińska Republika Ludowa  Chen Zifan w/d  
  Anglia  Craig Steadman 3
  Anglia  Kyren Wilson 4  
Anglia  Ben Woollaston 2
Anglia  Kyren Wilson 4  
Walia  Ryan Day 5
Walia  Mark Williams 4  
Anglia  Nigel Bond 4  
Walia  Jackson Page 1  
  Anglia  Nigel Bond 2  
  Anglia  Mark Joyce 4  
Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 1
Anglia  Mark Joyce 4  
  Anglia  Mark Joyce 4  
  Anglia  Sam Baird 2  
Tajlandia  Noppon Saengkham 4  
Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 2  
  Tajlandia  Noppon Saengkham 2
  Anglia  Sam Baird 4  
Anglia  Sam Baird 4
Walia  Michael White 0  
  Anglia  Mark Joyce 1
  Walia  Mark Williams 4  
Szwajcaria  Alexander Ursenbacher 4  
Anglia  Elliot Slessor 0  
  Szwajcaria  Alexander Ursenbacher 2
  Anglia  Robbie Williams 4  
Anglia  Robbie Williams 4
Anglia  Ashley Carty 0  
  Anglia  Robbie Williams 2
  Walia  Mark Williams 4  
Walia  Mark Williams 4  
Anglia  Peter Ebdon 1  
  Walia  Mark Williams 4
  Belgia  Luca Brecel 1  
Belgia  Luca Brecel 4
Walia  Lee Walker 3  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 5 frame’ów
Arēna Rīga, Ryga, Łotwa, 25 czerwca 2017.
Sędzia: Anglia Ben Williams
Szkocja Stephen Maguire 2-5 Ryan Day Walia
33-78 (59), 50-76, 0-77 (77), 46-74, 123 (119)-11, 77-0, 41-75 (58)
119 Najwyższy break 77
1 Breaki stupunktowe 0
1 Breaki 50-punktowe 3

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

[2]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

[3]

Mecze zostały rozegrane w dniach 31 maja-2 czerwca w Preston Guild Hall, Preston (Pary nr. 4, 12, 13 oraz 27 rozegrały swoje mecze kwalifikacyjne w trakcie fazy telewizyjnej). Wszystkie mecze były rozgrywane do 4 wygranych frame’ów . Wyłoniły one 64 zawodników, którzy zostali rozstawieni do turnieju zasadniczego.

Walia Ian Preece 3–4 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Cypr Michael Georgiou 4–1 Anglia Sanderson Lam
Anglia Ashley Hugill 0–4 Anglia Stuart Carrington
Szkocja Anthony McGill 4–0 Łotwa Tatiana Vasiljeva
Anglia Martin Gould 3–4 Norwegia Kurt Maflin
Anglia William Lemons 1–4 Szkocja Alan McManus
Malezja Thor Chuan Leong 3–4 Szkocja Eden Sharav
Anglia Jimmy White 4–3 Walia Jak Jones
Anglia Gary Wilson 4–2 Chińska Republika Ludowa Hao Hu
Irlandia Ken Doherty 4–2 Anglia Peter Lines
Irlandia Josh Boileau 0–4 Finlandia Robin Hull
Łotwa Rodion Judin 4–0 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Malta Alex Borg w/o–w/d Anglia Mark Selby
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4–2 Anglia Allan Taylor
Anglia Liam Highfield w/d–w/o Anglia Hammad Miah
Anglia Tom Ford 4–2 Pakistan Hamza Akbar
Anglia Jimmy Robertson 4–2 Anglia Martin O'Donnell
Irlandia Północna Declan Brennan 3–4 Anglia John Astley
Walia Duane Jones 3–4 Anglia Jamie Curtis-Barrett
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 2–4 Anglia Andrew Higginson
Anglia Stuart Bingham 4–1 Chińska Republika Ludowa Li Hang
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 0–4 Anglia Mark Davis
Anglia Sam Craigie 4–3 Iran Soheil Vahedi
Walia Jamie Jones 4–2 Irlandia Fergal O’Brien
Anglia Chris Wakelin 3–4 Walia Matthew Stevens
Anglia Jack Lisowski 4–3 Irlandia Północna Mark Allen
Anglia Daniel Ward 2–4 Australia Neil Robertson
Niemcy Lukas Kleckers w/o–w/d Chińska Republika Ludowa Li Yuan
Anglia Oliver Lines 4–3 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
Anglia Sean O'Sullivan 3–4 Anglia Christopher Keogan
Szkocja Stephen Maguire 4–0 Anglia Ian Burns
Irlandia Północna Gerard Greene 4–1 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Anglia Anthony Hamilton 3–4 Iran Hossein Vafaei
Szkocja Chris Totten 0–4 Anglia Mark King
Anglia Paul Davison w/o–w/d Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4–0 Australia Kurt Dunham
Anglia Charlie Walters w/d–w/o Anglia David Gilbert
Szkocja Graeme Dott 3–4 Anglia Joe Perry
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4–2 Szkocja Scott Donaldson
Walia Ben Jones 4–1 Anglia Mike Dunn
Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen w/o–w/d Anglia Rod Lawler
Anglia Robert Milkins 4–1 Indie Aditya Mehta
Anglia Barry Hawkins 4–2 Anglia Michael Holt
Walia David John 1–4 Walia Ryan Day
Anglia Craig Steadman 4–1 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 4–2 Szkocja Ross Muir
Anglia Mitchell Mann 1–4 Anglia Ben Woollaston
Anglia Alfred Burden 0–4 Anglia Kyren Wilson
Anglia Nigel Bond 4–1 Walia Dominic Dale
Anglia James Silverwood 1–4 Walia Jackson Page
Anglia Rory McLeod 0–4 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong
Anglia Mark Joyce 4–1 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
Anglia Adam Duffy 1–4 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Ricky Walden 0–4 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng
Anglia Matthew Selt 3–4 Anglia Sam Baird
Walia Michael White 4–1 Szkocja Rhys Clark
Anglia Billy Joe Castle 0–4 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Elliot Slessor 4–0 Walia Jamie Rhys Clarke
Anglia Robbie Williams 4–2 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Anglia David Grace 1–4 Anglia Ashley Carty
Walia Mark Williams w/o–w/d Chińska Republika Ludowa Yu Delu
Walia Daniel Wells 0–4 Anglia Peter Ebdon
Anglia Shaun Murphy 2–4 Belgia Luca Brecel
Walia Lee Walker 4–1 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

[4]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Riga Masters 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-06-08].
  2. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe Riga Masters 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-06-08].
  3. worldsnooker.com: Kwalifikacje Riga Masters 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-05-31].
  4. worldsnooker.com: Breaki stupunktowe kwalifikacji Riga Masters 2017 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-05-31].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]