Rio Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rio Open 2019
Miejsce  Brazylia
Rio de Janeiro
Obiekt Jockey Club Brasileiro
Nawierzchnia Ceglana
Data 18–24.02.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 500
Pula nagród 1 937 740 $
Drabinka 32S/16QS/16D/4QD
Dyrektor Luiz Carvalho
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Serbia Laslo Đere
Gra podwójna
Argentyna Máximo González
Chile Nicolás Jarry
2018 2020
Strona internetowa

Rio Open 2019, właśc. Rio Open presented by Claro 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 500 w sezonie 2019 z cyklu Rio Open rozgrywany w dniach 18–24 lutego 2019 roku w Rio de Janeiro na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 1 937 740 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Austria Dominic Thiem 8 1. runda
02Włochy Fabio Fognini 15 1. runda
03Włochy Marco Cecchinato 18 1. runda
04Argentyna Diego Schwartzman 19 1. runda
05Portugalia João Sousa 41 2. runda
06Serbia Dušan Lajović 43 1. runda
07Tunezja Malik al-Dżaziri 44 1. runda
08Chile Nicolás Jarry 47 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Serbia Laslo Đere 6 7  
Q  Norwegia Casper Ruud 4 5  
   Serbia Laslo Đere  
   Słowenia Aljaž Bedene w/o  
 Słowenia Aljaž Bedene 4 6 6
  Q  Boliwia Hugo Dellien 6 2 3  
     Serbia Laslo Đere 6 7
  WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 3 5
   Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 6 3  
 Urugwaj Pablo Cuevas 6 3 6  
 Urugwaj Pablo Cuevas 3 6 3
  WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 3 6  
 Hiszpania Jaume Munar 4 3
  WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Austria Dominic Thiem 3 3  
 Serbia Laslo Đere 6 6      Serbia Laslo Đere 6 6  
WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 3 2      Japonia Taro Daniel 4 2  
 Japonia Taro Daniel 3 6 6        Serbia Laslo Đere 6 7
Q  Norwegia Casper Ruud 6 6       Q  Norwegia Casper Ruud 4 5
LL  Argentyna Carlos Berlocq 1 2     Q  Norwegia Casper Ruud 6 3 6
 Argentyna Guido Pella 4 6 4     5  Portugalia João Sousa 3 6 4  
5  Portugalia João Sousa 6 3 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Włochy Marco Cecchinato 5 61  
 Słowenia Aljaž Bedene 7 7      Słowenia Aljaž Bedene 6 6  
 Portugalia Pedro Sousa 3 2     WC  Brazylia Thiago Monteiro 3 4  
WC  Brazylia Thiago Monteiro 6 6        Słowenia Aljaž Bedene 4 6 6
 Argentyna Guido Andreozzi 4 4       Q  Boliwia Hugo Dellien 6 2 3
Q  Boliwia Hugo Dellien 6 6     Q  Boliwia Hugo Dellien 7 6
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 65 7      Hiszpania Roberto Carballés Baena 5 4  
8  Chile Nicolás Jarry 3 7 66  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Tunezja Malik al-Dżaziri 3 5  
 Argentyna Federico Delbonis 6 7      Argentyna Federico Delbonis 6 5 3  
 Włochy Lorenzo Sonego 67 3      Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 7 6  
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6        Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 6 3
Q  Szwecja Elias Ymer 6 5 2        Urugwaj Pablo Cuevas 6 3 6
Q  Argentyna Juan Ignacio Londero 2 7 6     Q  Argentyna Juan Ignacio Londero 1 4
 Urugwaj Pablo Cuevas 6 4      Urugwaj Pablo Cuevas 6 6  
4  Argentyna Diego Schwartzman 1 1k  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Serbia Dušan Lajović 2 1  
 Wielka Brytania Cameron Norrie 6 6      Wielka Brytania Cameron Norrie 66 7 64  
 Hiszpania Jaume Munar 7 6      Hiszpania Jaume Munar 7 5 7  
 Argentyna Leonardo Mayer 65 4        Hiszpania Jaume Munar 4 3
 Chile Cristian Garín 7 6       WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6
 Niemcy Maximilian Marterer 5 3      Chile Cristian Garín 5 4
WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6     WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 7 6  
2  Włochy Fabio Fognini 2 3  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 369 000 500
Finalista 185 325 300
Półfinalista 93 515 180
Ćwierćfinalista 49 140 90
2. runda 24 560 45
1. runda 13 590 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Brazylia Marcelo Melo
Brazylia Bruno Soares
17 ćwierćfinał
02Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
20 półfinał
03Chorwacja Nikola Mektić
Argentyna Horacio Zeballos
37 ćwierćfinał
04Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marc López
79 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
7 3 10  
LL  Brazylia Mateus Alves
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
67 6 8     1  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
2 7 5  
WC  Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Rogério Dutra Silva
2 6 10     WC  Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Rogério Dutra Silva
6 66 10  
Q  Wielka Brytania Cameron Norrie
 Portugalia João Sousa
6 3 4       WC  Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Rogério Dutra Silva
6 7  
4  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marc López
0 66        Czechy Roman Jebavý
 Argentyna Andrés Molteni
4 63  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Dania Frederik Nielsen
6 7      Brazylia Marcelo Demoliner
 Dania Frederik Nielsen
6 4 3
 Tunezja Malik al-Dżaziri
 Argentyna Leonardo Mayer
6 2 6      Czechy Roman Jebavý
 Argentyna Andrés Molteni
3 6 10  
 Czechy Roman Jebavý
 Argentyna Andrés Molteni
2 6 10       WC  Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Rogério Dutra Silva
7 3 7
 Włochy Marco Cecchinato
 Serbia Dušan Lajović
4 1        Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
63 6 10
 Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
6 6      Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
4 7 12  
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Nowa Zelandia Artem Sitak
61 1     3  Chorwacja Nikola Mektić
 Argentyna Horacio Zeballos
6 65 10  
3  Chorwacja Nikola Mektić
 Argentyna Horacio Zeballos
7 6        Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
3 7 10
WC  Brazylia Thiago Monteiro
 Brazylia Fernando Romboli
6 3 11       2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 5 7  
 Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
2 6 13      Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
2 3
LL  Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela
4 1     2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 115 940 500
Finaliści 56 750 300
Półfinaliści 28 460 180
Ćwierćfinaliści 14 600 90
1. runda 7550 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]