Rio Open 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rio Open 2020
Miejsce  Brazylia
Rio de Janeiro
Obiekt Jockey Club Brasileiro
Nawierzchnia Ceglana
Data 17–23.02.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 500
Pula nagród 1 915 485 $
Drabinka 32S/16QS/16D/4QD
Dyrektor Luiz Carvalho
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Chile Cristian Garín
Gra podwójna
Hiszpania Marcel Granollers
Argentyna Horacio Zeballos
2019 2021
Strona internetowa

Rio Open 2020, właśc. Rio Open presented by Claro 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 500 w sezonie 2020 z cyklu Rio Open rozgrywany w dniach 17–23 lutego 2020 roku w Rio de Janeiro na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 1 915 485 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Austria Dominic Thiem 4 ćwierćfinał
02Serbia Dušan Lajović 23 2. runda
03Chile Cristian Garín 26 zwycięstwo
04Argentyna Guido Pella 27 1. runda
05Chorwacja Borna Ćorić 31 półfinał
06Serbia Laslo Đere 35 wycofanie
07Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 42 1. runda
08Norwegia Casper Ruud 45 1. runda
09Hiszpania Fernando Verdasco 47 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Austria Dominic Thiem 64 5  
Q  Włochy Gianluca Mager 7 7  
  Q  Włochy Gianluca Mager 7 4 7  
  LL  Węgry Attila Balázs 64 6 62  
LL  Węgry Attila Balázs 2 6 6
  Q  Hiszpania Pedro Martínez 6 4 2  
    Q  Włochy Gianluca Mager 63 5
  3  Chile Cristian Garín 7 7
  Q  Argentyna Federico Coria 6 3 5  
3  Chile Cristian Garín 2 6 7  
3  Chile Cristian Garín 6 7
  5  Chorwacja Borna Ćorić 4 5  
5  Chorwacja Borna Ćorić 7 6
   Włochy Lorenzo Sonego 65 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Austria Dominic Thiem 6 4 6  
WC  Brazylia Felipe Meligeni Alves 2 6 1     1  Austria Dominic Thiem 65 6 6  
 Hiszpania Jaume Munar 7 6      Hiszpania Jaume Munar 7 3 4  
 Włochy Salvatore Caruso 5 4       1  Austria Dominic Thiem 64 5
Q  Portugalia João Domingues 7 6       Q  Włochy Gianluca Mager 7 7
LL  Włochy Federico Gaio 68 4     Q  Portugalia João Domingues 3 65
Q  Włochy Gianluca Mager 7 7     Q  Włochy Gianluca Mager 6 7  
8  Norwegia Casper Ruud 64 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Argentyna Guido Pella 7 4 63  
 Brazylia Thiago Monteiro 5 6 7      Brazylia Thiago Monteiro 6 1 4  
LL  Węgry Attila Balázs 6 6     LL  Węgry Attila Balázs 1 6 6  
 Urugwaj Pablo Cuevas 4 3       LL  Węgry Attila Balázs 2 6 6
Q  Hiszpania Pedro Martínez 3 6 7       Q  Hiszpania Pedro Martínez 6 4 2
 Boliwia Hugo Dellien 6 2 5     Q  Hiszpania Pedro Martínez 6 6
 Hiszpania Pablo Andújar 6 6      Hiszpania Pablo Andújar 1 4  
9  Hiszpania Fernando Verdasco 3 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 62 6 62  
WC  Hiszpania Carlos Alcaraz 7 4 7     WC  Hiszpania Carlos Alcaraz 4 6 4  
 Francja Corentin Moutet 6 61 63     Q  Argentyna Federico Coria 6 4 6  
Q  Argentyna Federico Coria 1 7 7       Q  Argentyna Federico Coria 6 3 5
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 2 4       3  Chile Cristian Garín 2 6 7
 Argentyna Federico Delbonis 6 6      Argentyna Federico Delbonis 4 3
 Słowacja Andrej Martin 6 5 65     3  Chile Cristian Garín 6 6  
3  Chile Cristian Garín 4 7 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Chorwacja Borna Ćorić 7 7  
 Argentyna Juan Ignacio Londero 65 5     5  Chorwacja Borna Ćorić 6 1 7  
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 7 63 5     WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 3 6 65  
WC  Brazylia Thiago Seyboth Wild 5 7 7       5  Chorwacja Borna Ćorić 7 6
 Argentyna Leonardo Mayer 1 7 4        Włochy Lorenzo Sonego 65 3
 Włochy Lorenzo Sonego 6 5 6      Włochy Lorenzo Sonego 7 7
 Włochy Marco Cecchinato 4 7 1     2  Serbia Dušan Lajović 65 65  
2  Serbia Dušan Lajović 6 64 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 355 530 500
Finalista 178 455 300
Półfinalista 90 600 180
Ćwierćfinalista 48 050 90
2. runda 24 540 45
1. runda 13 555 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
3 1. runda
02Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
17 półfinał
03Hiszpania Marcel Granollers
Argentyna Horacio Zeballos
25 zwycięstwo
04Chorwacja Mate Pavić
Brazylia Bruno Soares
38 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
1 6 8  
WC  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Rafael Matos
6 4 10     WC  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Rafael Matos
3 67  
 Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
66 6 3     WC  Brazylia Felipe Meligeni Alves
 Brazylia Thiago Monteiro
6 7  
WC  Brazylia Felipe Meligeni Alves
 Brazylia Thiago Monteiro
7 4 10       WC  Brazylia Felipe Meligeni Alves
 Brazylia Thiago Monteiro
66 4  
3  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
6 6       3  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
7 6  
 Argentyna Juan Ignacio Londero
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
3 2     3  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
6 63 10
 Argentyna Máximo González
 Francja Fabrice Martin
6 7      Argentyna Máximo González
 Francja Fabrice Martin
4 7 8  
 Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Roberto Carballés Baena
4 5       3  Hiszpania Marcel Granollers
 Argentyna Horacio Zeballos
6 5 10
Q  Włochy Salvatore Caruso
 Włochy Federico Gaio
6 6       Q  Włochy Salvatore Caruso
 Włochy Federico Gaio
4 7 7
 Urugwaj Ariel Behar
 Ekwador Gonzalo Escobar
4 3     Q  Włochy Salvatore Caruso
 Włochy Federico Gaio
6 4 10  
 Argentyna Andrés Molteni
 Włochy Lorenzo Sonego
7 3 9     4  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
4 6 4  
4  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
64 6 11       Q  Włochy Salvatore Caruso
 Włochy Federico Gaio
6 3 10
 Czechy Roman Jebavý
 Słowacja Igor Zelenay
5 6 10       2  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
3 6 4  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
7 3 8      Czechy Roman Jebavý
 Słowacja Igor Zelenay
4 2
LL  Węgry Attila Balázs
 Brazylia Fernando Romboli
3 5     2  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  
2  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 114 200 500
Finaliści 55 900 300
Półfinaliści 28 040 180
Ćwierćfinaliści 14 390 90
1. runda 7430 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]