Robert Magdziarz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robert Magdziarz
Data urodzenia 21 listopada 1967
Zawód, zajęcie informatyk, menedżer
Alma Mater Politechnika Częstochowska
Stanowisko II wicewojewoda śląski (od 2018)
Partia Prawo i Sprawiedliwość

Robert Magdziarz (ur. 21 listopada 1967) – polski informatyk, inżynier, menedżer, urzędnik administracji państwowej, od 2018 drugi wicewojewoda śląski.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Pochodzi z Częstochowy. Ukończył studia z zakresu energetyki na Politechnice Częstochowskiej. Jego praca dyplomowa dotyczyła ekologii i informatyzacji. Kształcił się także podyplomowo w zakresie organizacji i zarządzania oraz informatyki na Politechnice Śląskiej.

Od 1991 pracował w Hucie Częstochowa (Dział Głównego Energetyka, potem Biuro Dyrektora Huty), a w 1995 przeszedł do administracji rządowej, wdrażając rozwiązania informatyczne w Urzędzie Wojewódzkim w Częstochowie jako informatyk wojewódzki. Od 1997 kierował Ośrodkiem Informatyki Urzędu Wojewódzkiego w Częstochowie, a po jego przekształceniu od 1999 – częstochowskiej filii Ośrodka Informatyki Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W latach 2000–2007 pracował w niepełnym wymiarze czasu, jako administrator systemów informatycznych w Śląskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 2007 do 2008 pozostawał wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wiosną 2010 wygrał konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w częstochowskim Urzędzie Miejskim. Naczelnikiem był do końca stycznia 2013. Potem pracował jako kierownik referatu w dziale IT, a następnie jako główny specjalista w Wydziale Mienia i Nadzoru Właścicielskiego częstochowskiego urzędu miasta. W latach 2016–2018 był wiceszefem częstochowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, następnie po wygranym konkursie 15 marca 2018 objął stanowisko wicedyrektora Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Częstochowie.

Zasiadł w zarządzie okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie. 29 listopada 2018 został powołany na stanowisko II wicewojewody śląskiego.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Pasjonuje się motoryzacją i muzyką. Jest żonaty, ma dorosłego syna.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]