Wersja ortograficzna: Rok Urbanc

Rok Urbanc

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rok Urbanc
Ilustracja
Rok Urbanc podczas zawodów w Zakopanem (2007).
Data i miejsce urodzenia 28 lutego 1985
Jesenice
Klub SK Triglav Kranj
Rekord życiowy 197 m na Letalnicy w Planicy
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Słowenia
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Sollefteå 2003 drużynowo
Uniwersjada
złoto Innsbruck 2005 drużynowo
Alpen Cup
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
2002/2003

Rok Urbanc (ur. 28 lutego 1985 w Jesenicach) – słoweński skoczek narciarski, reprezentant klubu SK Triglav Kranj.

W Pucharze Świata zadebiutował w 2003 podczas lotów narciarskich na Velikance w Planicy. 20 stycznia 2007 na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oddał skok na odległość 136 metrów, co dało mu prowadzenie po pierwszej serii zawodów, a w efekcie – po odwołaniu drugiej serii za sprawą upadku Jana Mazocha – pierwsze i jedyne w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharze Świata.

W 2005 w Planicy ustanowił swój rekord życiowy (197 m).

W 2010 wraz z Matejem Dobovškiem, Peterem Prevcem i Robertem Kranjcem zdobył złoty medal mistrzostw Słowenii w konkursie drużynowym.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

  • Indywidualnie
    • 2007 Japonia Sapporo – 33. miejsce (K-120), 47. miejsce (K-90)

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Lok. Nota
1. 20 stycznia 2007 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 136,0 m 1 143,3 pkt

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[1].

Sezon 2002/2003
Ruka Ruka Trondheim Trondheim Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Liberec Zakopane Zakopane Hakuba Sapporo Sapporo Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Willingen Willingen Oslo Lahti Lahti Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 26 - 5
Sezon 2004/2005
Ruka Ruka Trondheim Trondheim Harrachov Harrachov Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Willingen Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Zakopane Zakopane Sapporo Sapporo Pragelato Lahti Kuopio Lillehammer Oslo Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q 43 q q - 0
Sezon 2005/2006
Ruka Ruka Lillehammer Lillehammer Harrachov Harrachov Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Sapporo Sapporo Zakopane Zakopane Willingen Lahti Kuopio Lillehammer Oslo Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - - 35 41 - - 40 q 42 q 37 37 27 4
Sezon 2006/2007
Ruka Lillehammer Lillehammer Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Vikersund Zakopane Oberstdorf Oberstdorf Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Klingenthal Willingen Lahti Kuopio Oslo Oslo Planica Planica Planica punkty
48 q 36 32 38 - - - - 17 1 q 48 - - 44 - - - - - q - 114
Sezon 2007/2008
Ruka Trondheim Trondheim Villach Villach Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Bischofshofen Bischofshofen Predazzo Predazzo Harrachov Zakopane Zakopane Sapporo Sapporo Liberec Liberec Willingen Kuopio Kuopio Lillehammer Oslo Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - 0
Sezon 2008/2009
Ruka Trondheim Trondheim Pragelato Pragelato Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Zakopane Zakopane Whistler Whistler Sapporo Willingen Klingenthal Oberstdorf Lahti Kuopio Lillehammer Vikersund Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - q 39 36 33 22 - - 32 - - q - - - - q - 9
Sezon 2009/2010
Ruka Lillehammer Lillehammer Engelberg Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Sapporo Sapporo Zakopane Zakopane Oberstdorf Klingenthal Willingen Lahti Kuopio Lillehammer Oslo punkty
- - - - - - - - - - - - 41 q - - - - 38 - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Nordycki (Skandynawski)[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[1].

2005
Hinterzarten Einsiedeln Courchevel Zakopane Predazzo Bischofshofen Hakuba Hakuba punkty
- - - - - - 47 25 6
2006
Hinterzarten Predazzo Einsiedeln Courchevel Zakopane Kranj Hakuba Hakuba Klingenthal Oberhof punkty
- 32 32 q - 22 - - - - 9
2007
Hinterzarten Courchevel Pragelato Einsiedeln Zakopane Zakopane Hakuba Hakuba Oberhof Klingenthal punkty
q - - - 45 44 14 17 - q 32
2009
Hinterzarten Pragelato Courchevel Einsiedeln Zakopane Zakopane Hakuba Hakuba Klingenthal punkty
- - - - - - - - 19 12
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium konkursów PK[edytuj | edytuj kod]

  1. Niemcy Braunlage – 6 lutego 2005 (3. miejsce)
  2. Stany Zjednoczone Westby – 20 lutego 2005 (2. miejsce)
  3. Stany Zjednoczone Iron Mountain – 27 lutego 2005 (3. miejsce)
  4. Szwajcaria Sankt Moritz – 26 grudnia 2005 (3. miejsce)
  5. Japonia Sapporo – 14 stycznia 2006 (3. miejsce)
  6. Słowenia Planica – 6 stycznia 2007 (1. miejsce)
  7. Słowenia Planica – 7 stycznia 2007 (1. miejsce)
  8. Norwegia Vikersund – 13 grudnia 2008 (3. miejsce)
  9. Czechy Liberec – 20 grudnia 2008 (2. miejsce)
  10. Szwajcaria Engelberg – 28 grudnia 2008 (2. miejsce)
  11. Niemcy Brotterode – 5 lutego 2011 (3. miejsce)

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[1].

Sezon 2000/2001
Velenje Velenje Villach Oberstdorf Rælingen Rælingen Winterberg Sankt Moritz Innsbruck Bischofshofen Sapporo Sapporo Sapporo Brotterode Brotterode Lauscha Lauscha Ramsau Schönwald Westby Westby Titisee-Neustadt Planica Iron Mountain Iron Mountain Chamonix Ishpeming Chamonix Zakopane Zakopane Vikersund Harrachov Vikersund Harrachov Våler Zaō Zaō Örnsköldsvik Örnsköldsvik Hede punkty
q q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2001/2002
Velenje Velenje Villach Villach Oberstdorf Rælingen Rælingen Calgary Calgary Park City Park City Oberhof Ruka Ruka Lahti Lahti Sankt Moritz Engelberg Innsbruck Sapporo Sapporo Bischofshofen Sapporo Bischofshofen Ishpeming Courchevel Ishpeming Courchevel Lauscha Westby Westby Braunlage Braunlage Gallio Gallio Planica Iron Mountain Iron Mountain Schönwald Schönwald Zaō Zaō Vikersund Vikersund Vikersund punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 24 - - - - - - - - - 7
Sezon 2002/2003
Lahti Lahti Liberec Liberec Sankt Moritz Engelberg Seefeld Bischofshofen Sapporo Sapporo Planica Sapporo Planica Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Braunlage Braunlage Willingen Zakopane Zakopane Eisenerz Eisenerz Westby Brotterode Brotterode Lauscha Ishpeming Ishpeming Ruhpolding Ishpeming Ruhpolding Zaō Zaō Stryn Stryn punkty
- - - - 7 19 11 20 - - 11 - 29 - - - - - - - - - - 16 18 15 - - 22 - 13 - - - - 182
Sezon 2003/2004
Lillehammer Lillehammer Sankt Moritz Engelberg Seefeld Planica Planica Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Braunlage Braunlage Brotterode Brotterode Zakopane Westby Westby Iron Mountain Iron Mountain Kuopio Kuopio Vikersund Vikersund punkty
54 20 21 23 48 15 10 - - - 27 33 36 21 - - - - - - - 43 46 43 41 85
Sezon 2004/2005
Rovaniemi Rovaniemi Lahti Lahti Harrachov Harrachov Sankt Moritz Engelberg Engelberg Seefeld Planica Planica Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Lauscha Lauscha Braunlage Braunlage Brotterode Brotterode Westby Westby Iron Mountain Iron Mountain Vikersund Vikersund Zakopane punkty
32 37 86 45 - - 55 34 15 32 4 8 - - - 51 17 37 5 22 3 10 6 5 2 11 3 - - - 501
Sezon 2005/2006
Rovaniemi Rovaniemi Harrachov Sankt Moritz Engelberg Engelberg Planica Planica Sapporo Sapporo Sapporo Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Braunlage Braunlage Villach Villach Zakopane Zakopane Iron Mountain Iron Mountain Brotterode Vikersund Vikersund Bischofshofen Bischofshofen punkty
12 18 19 3 9 14 6 10 24 3 6 - - 21 6 - - 6 6 8 6 - - - - - 529
Sezon 2006/2007
Rovaniemi Rovaniemi Rovaniemi Rovaniemi Engelberg Engelberg Planica Planica Sapporo Sapporo Sapporo Pragelato Pragelato Westby Westby Iron Mountain Iron Mountain Oberhof Oberhof Trondheim Trondheim Vikersund Vikersund Zakopane punkty
- - - - 12 26 1 1 - - - - - - - - - - - - - 9 21 14 284
Sezon 2007/2008
Pragelato Pragelato Rovaniemi Rovaniemi Rovaniemi Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen Engelberg Engelberg Kranj Kranj Sapporo Sapporo Sapporo Brotterode Zakopane Zakopane Hinterzarten Hinterzarten Iron Mountain Ramsau Ramsau Whistler Whistler Trondheim Trondheim Vikersund Vikersund punkty
37 29 32 32 19 24 41 - - 11 11 11 14 8 28 14 18 7 14 8 27 29 - - 49 35 - - 269
Sezon 2008/2009
Rovaniemi Rovaniemi Vikersund Vikersund Liberec Liberec Engelberg Engelberg Braunlage Braunlage Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Kranj Kranj Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Zakopane Zakopane Iron Mountain Iron Mountain Brotterode Brotterode Wisła Wisła Trondheim Trondheim Pragelato Pragelato Ruka Ruka punkty
17 44 3 30 45 2 6 2 5 13 - - - - - 5 21 - - 76 6 - - 41 14 - - 19 27 42 40 - - 469
Sezon 2009/2010
Rovaniemi Rovaniemi Vikersund Vikersund Otepää Otepää Engelberg Engelberg Sapporo Sapporo Sapporo Titisee-Neustadt Bischofshofen Bischofshofen Iron Mountain Zakopane Zakopane Kranj Kranj Brotterode Brotterode Wisła Oslo Oslo Ruka Ruka punkty
- - - - 5 24 18 15 16 7 27 - 17 16 5 - - 35 43 - - 42 15 16 - - 241
Sezon 2010/2011
Rovaniemi Rovaniemi Vikersund Vikersund Erzurum Erzurum Engelberg Engelberg Sapporo Sapporo Sapporo Pjongczang Pjongczang Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Bischofshofen Bischofshofen Brotterode Brotterode Iron Mountain Iron Mountain Kranj Kranj Zakopane Zakopane Kuopio Kuopio Wisła Wisła punkty
- - - - 23 19 - - - - - - - - - - - 3 27 4 10 26 42 - - - - - 20 176
Sezon 2011/2012
Rovaniemi Rovaniemi Ałmaty Ałmaty Erzurum Erzurum Engelberg Engelberg Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Brotterode Brotterode Iron Mountain Oslo Oslo Oslo Wisła Wisła Predazzo Predazzo Kuopio Kuopio punkty
- - - - - 43 - - - - - - - - - 14 25 4 34 12 41 18 43 26 36 45 52 114
Sezon 2012/2013
Ałmaty Ałmaty Engelberg Engelberg Zakopane Zakopane Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Planica Planica Iron Mountain Iron Mountain Iron Mountain Brotterode Brotterode Wisła Wisła Liberec Liberec Vikersund Vikersund Niżny Tagił Niżny Tagił punkty
19 32 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 12
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował  ?  – brak startu lub nie zakwalifikował się

Letni Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[1].

2002
Velenje Velenje Oberstdorf Rælingen Rælingen Falun Calgary Calgary Park City Park City punkty
35 35 - - - - - - - - 0
2003
Velenje Velenje Calgary Calgary Park City Park City Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen Trondheim Trondheim punkty
11 35 - - - - 27 65 - - 28
2004
Velenje Velenje Oberstdorf Oberstdorf Ramsau Ramsau Lillehammer Lillehammer punkty
5 4 9 25 32 39 19 11 166
2005
Velenje Velenje Kranj Einsiedeln Einsiedeln Oberstdorf Oberstdorf Lillehammer Lillehammer Park City Park City Lake Placid Lake Placid punkty
29 - 30 35 28 20 40 6 5 - - - - 102
2006
Velenje Velenje Villach Villach Oberstdorf Oberstdorf Lillehammer Lillehammer punkty
11 26 16 39 29 12 - - 68
2007
Velenje Velenje Kranj Oberstdorf Oberstdorf Lillehammer Lillehammer Villach Villach punkty
9 13 26 - - - - - - 25
2008
Velenje Velenje Kranj Lillehammer Lillehammer Villach Villach Oberstdorf Oberstdorf Falun Falun punkty
- - - 27 43 - - - - 19 10 42
2009
Velenje Kranj Kranj Villach Villach Lillehammer Lillehammer Pjongczang Pjongczang Wisła Wisła punkty
44 20 - - - 33 22 - - - - 20
2010
Kranj Kranj Velenje Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen Courchevel Courchevel Lillehammer Lillehammer Oslo Oslo Ałmaty Ałmaty Wisła Wisła punkty
22 33 25 13 14 34 15 21 20 9 27 - - 7 13 179
2011
Kranj Kranj Stams Stams Courchevel Courchevel Trondheim Trondheim Klingenthal Klingenthal punkty
- - 24 36 25 15 19 32 24 42 48
2012
Stams Stams Kranj Kranj Krasnaja Polana Krasnaja Polana Kuopio Kuopio Lillehammer Lillehammer Czajkowski Czajkowski Klingenthal Klingenthal punkty
55 29 48 - - - - - - - - - - - 2
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – dyskwalifikacja  -  − zawodnik nie wystartował

FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[1].

Sezon 2012/2013
Râșnov Villach Villach Kuopio Kuopio Wisła Wisła Einsiedeln Einsiedeln Winterberg Winterberg Râșnov Râșnov Zakopane Zakopane Brattleboro Brattleboro Kranj Kranj Oberstdorf Oberstdorf punkty
- - 32 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Villach Villach Szczyrk Szczyrk Kuopio Kuopio Kranj Kranj Zakopane Zakopane Frenštát Frenštát Einsiedeln Einsiedeln Râșnov Râșnov Notodden Notodden Brattleboro Brattleboro Râșnov Râșnov Zakopane Zakopane punkty
- 42 - - - - 31 30 - - - - - - - - - - - - - - - - 1
Sezon 2014/2015
Villach Villach Hinterzarten Hinterzarten Kuopio Kuopio Einsiedeln Einsiedeln Planica Planica Szczyrk Szczyrk Râșnov Râșnov Notodden Notodden Szczyrbskie Jezioro Zakopane Zakopane Kranj Kranj Brattleboro Brattleboro Lake Placid Hinterzarten Hinterzarten punkty
26 24 - - - - - - 40 12 - - - - - - - - - 46 41 - - - - - 34
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – dyskwalifikacja  -  − zawodnik nie wystartował

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Primož Pikl, Jernej Damjan, Rok Urbanc i Peter Žonta
  2. Skład zespołu: Rok Benkovič, Jure Bogataj, Rok Urbanc i Jaka Oblak

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Adam Kwieciński: URBANC Rok. [dostęp 2020-07-13].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]