Roman Ragozin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Roman Ragozin
Data i miejsce urodzenia 4 stycznia 1993
Ridder, Kazachstan
Klub ?
Wzrost 175 cm
Debiut w PŚ 21.12 2013, Asiago
(73. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 18.01 2014, Szklarska Poręba
(22. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Kazachstan
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Erzurum 2012 Sztafeta
Zakończenie kariery: 2015 r.

Roman Siergiejewicz Ragozin (ros. Роман Сергеевич Рагозин; ur. 4 stycznia 1993 w Ridderze) – kazachski biegacz narciarski.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 5 lutego 2009 roku, podczas zawodów „Mistrzostw Świata juniorów” w Praz de Lys – Sommand (Francja), gdzie zajął 85. miejsce na dystansie 10 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutował 21 grudnia 2013 roku w Asiago, gdzie zajął 73. miejsce w sprincie stylem klasycznym. Pucharowe punkty wywalczył podczas zawodów Pucharu Świata w Polsce a konkretniej w Szklarskiej Porębie, gdzie w sprincie stylem dowolnym zajął 22. miejsce.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
33. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym 3:38,4 min Norwegia Ola Vigen Hattestad

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
11. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym Rosja Andriej Łarkow
5. 26 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint dr. stylem klasycznym[1] 19:56,98 min +23,76 s Rosja Rosja I

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
31. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
27. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Norwegia Sondre Turvoll Fossli
30. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 15 km stylem dowolnym 35:55,3 min +2:26,2 min Niemcy Florian Notz

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
85. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km stylem dowolnym 23:53,6 min +4:50,3 min Rosja Piotr Siedow
47. 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Norwegia Tomas Northug
54. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 20 km bieg łączony 56:54,1 min +5:06,5 min Rosja Piotr Siedow
5. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sztafeta 4 x 5 km[2] 54:15,1 min +45,5 s Norwegia Norwegia
29. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 24:05,2 min +1:44,1 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
39. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Rosja Siergiej Ustiugow
34. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 20 km bieg łączony 53:31,1 min +3:06,8 min Niemcy Markus Weeger
13. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää Sztafeta 4 x 5 km[3] 49:10,5 min +2:10,3 min Norwegia Norwegia
12. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
DNF. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km bieg łączony 50:28,8 min nie ukończył Rosja Siergiej Ustiugow
2.Silver medal with cup.svg 26 lutego 2012 Turcja Erzurum Sztafeta 4 x 5 km[4] 47:18,2 min +44,8 s Rosja Rosja
13. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Niemcy Lennart Metz
13. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 23:32,5 min +1:48,2 min Rosja Dmitrij Rostowcew
6. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec Sztafeta 4 x 5 km[5] 45:35,5 min +1:16,2 min Rosja Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 141.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Ragozin nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) Nordic Opening Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) Finał Pucharu Świata 16.03 punkty
- - - - - - - 73 94 53 44 84 dns - - - - 22 dns - - - - - - - - - 9
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Roman Ragozin, Anastasija Słonowa
  2. Skład drużyny: Siergiej Małyszew, Nikita Smagin, Roman Ragozin, Mark Starostin
  3. Skład drużyny: Siergiej Małyszew, Däulet Rachymbajew, Nikita Tkaczenko, Roman Ragozin
  4. Skład drużyny: Däulet Rachymbajew, Siergiej Małyszew, Nikita Tkaczenko, Roman Ragozin
  5. Skład drużyny: Siergiej Małyszew, Konstantin Borcow, Maksim Sierow, Roman Ragozin