Rosie Brennan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rosie Brennan
Rosie Brennan
Data i miejsce urodzenia 2 grudnia 1988
Stany Zjednoczone
Klub APU Nordic Ski Center
Debiut w PŚ 16.01.2009, Whistler (34. miejsce – sprint C)
Pierwsze punkty w PŚ 23.01.2015, Rybińsk (13. miejsce – 10 km F)

Rosie Brennan (ur. 2 grudnia 1988) – amerykańska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu APU Nordic Ski Center.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Rosie Brennan pojawiła się 5 stycznia 2006 roku na mistrzostwach USA w Soldier Hollow, gdzie zajęła 29. miejsce w sprincie techniką dowolną. W 2007 roku wystąpiła na mistrzostwach świata juniorów w Tarvisio, gdzie była między innymi dziewiąta w sztafecie i dziesiąta w sprincie stylem klasycznym. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Malles Venosta jej najlepszym wynikiem było siedemnaste miejsce w sprincie stylem dowolnym. W 2010 roku była piętnasta w tej samej konkurencji podczas mistrzostw świata młodzieżowców w Hinterzarten. W Pucharze Świata zadebiutowała 16 stycznia 2009 roku w Whistler, zajmując 34. miejsce w sprincie stylem klasycznym. Jak dotąd nie zdobyła jednak pucharowych punktów. Mimo kilku sezonów startów nigdy nie zdobyła pucharowych punktów i nie została uwzględniona w klasyfikacji generalnej. Nigdy też nie brała udziału w igrzyskach olimpijskich ani mistrzostwach świata. Brennan startuje także w zawodach FIS Marathon Cup, w których raz stanęła na podium - 22 lutego 2014 roku była trzecia w amerykańskim maratonie American Birkebeiner.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska Olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
58. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +6:51,1 min Szwecja Charlotte Kalla

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
30. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +3:51,4 min Norwegia Therese Johaug
4. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[1] 49:04,7 min +1:49,9 min  Norwegia
16. 28 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:24:47,0 h +3:55,9 min Norwegia Therese Johaug
28. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 15 km bieg łączony 37:57,5 min +3:03,2 min Norwegia Marit Bjørgen
32. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +2:55,4 min Norwegia Marit Bjørgen
10. 23 lutego 2019 Austria Seefeld 15 km bieg łączony 36:54,5 min +2:01,8 min Norwegia Therese Johaug
24. 26 lutego 2019 Austria Seefeld 10 km stylem klasycznym 27:02,1 min +1:45,1 min Norwegia Therese Johaug
5. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[a] 55:21,0 min +3:06,0 min  Szwecja
16. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 h +5:21,0 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
10. 12 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem dowolnym Norwegia Astrid Jacobsen
43. 14 marca 2007 Włochy Tarvisio 5 km stylem dowolnym 11:44,5 min +1:32,2 min Szwecja Charlotte Kalla
43. 16 marca 2007 Włochy Tarvisio 10 km bieg łączony 26:10,9 min +2:43,0 min Szwecja Charlotte Kalla
9. 18 marca 2007 Włochy Tarvisio bieg sztafetowy 4×3,3 km[b] 34:09,4 min +1:27,9 min  Norwegia
17. 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym Francja Laure Barthélémy
18. 25 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 5 km stylem klasycznym 14:54,0 min +52,3 s Norwegia Therese Johaug
37. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem dowolnym (start masowy) 25:24,7 min +1:50,3 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
15. 26 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Finlandia Mari Laukkanen
26. 28 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 29:36,3 min +2:28,5 min Finlandia Kerttu Niskanen

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2008/2009 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana
2014/2015 87.
2015/2016 54.
2016/2017 63.
2017/2018 54.
2018/2019 38.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město na Moravě 31.12 (9 km C) Nové Město na Moravě 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2×7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2×5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - 34 - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - 35 39 38 - - - - - - - - - - - - - - 71 61 52 DNF 40 46 43 43 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
77 67 72 70 54 51 61 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 39 13 31 20 33 32 - - - 55 31
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
42 35 33 34 37 34 40 35 38 47 41 42 35 35 33 30 31 32 - 28 - 33 - 32 48 - - 38 28 33 32 41 25 31 14 24 59
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
44 39 34 48 38 41 - - 22 35 39 45 42 23 28 23 28 - 24 37 24 - - - 24 37 DNF 28 50 37 42 64
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
29 33 28 28 33 29 - 17 19 25 15 38 33 36 30 17 24 - 49 - 42 53 29 48 48 - 49 - - - 106
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
38 23 21 11 16 15 15 29 6 - - - - - - - - - 45 27 28 - 27 21 33 - 53 27 37 43 28 39 175
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

FIS Marathon Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Zawody Dystans Czas biegu Strata Pozycja Zwyciężczyni
1. 22 lutego 2014 Stany Zjednoczone American Birkebeiner 52 km stylem dowolnym 2:40:57,4 h +2:05,1 min 3. Stany Zjednoczone Caitlin Compton

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Julia Kern, Sadie Bjornsen, Rosie Brennan, Jessica Diggins
  2. Skład drużyny: Rosie Brennan, Parker Tyler, Alexa Turzian, Liz Stephen
  1. Skład zespołu: Sadie Bjornsen, Rosie Brennan, Elizabeth Stephen, Jessica Diggins