Rosja na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rosja na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2013
Rosja
Kod IAAF RUS
Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2013
Moskwa
Liczba zawodników 119 w 45 konkurencjach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
7
Srebro
4
Brąz
6
Razem
17

Rosja na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2013 – reprezentacja Rosji podczas czempionatu w Moskwie liczyła 119 zawodników.

W reprezentacji znalazło się osiemnastu medalistów igrzysk olimpijskich w Londynie. Sześcioro lekkoatletów będzie w Moskwie broniło złota zdobytego indywidualnie podczas Mistrzostw Świata 2011Marija Sawinowa (bieg na 800 metrów), Julija Zaripowa (bieg na 3000 metrów z przeszkodami), Olga Kaniskina (chód na 20 kilometrów), Anna Cziczerowa (skok wzwyż), Tatjana Łysienko (rzut młotem) oraz Marija Abakumowa (rzut oszczepem). Uzyskali oni automatyczną kwalifikację na światowy czempionat w Moskwie, bez konieczności wypełnienia minimum.

Do składu reprezentacji automatycznie zakwalifikowali się także triumfatorzy Diamentowej Ligi z roku 2012 (Aleksandr Mieńkow oraz Jelena Sokołowa).

Z grona indywidualnych medalistów ostatniej edycji mistrzostw świata, w Moskwie nie wystąpili Tatjana Czernowa, Władimir Kanajkin, Dienis Niżegorodow, Ludmiła Litwinowa oraz Swietłana Fieofanowa.

W gronie reprezentantów Rosji znajdowało się dwoje aktualnych rekordzistów świataJelena Isinbajewa (skok o tyczce) oraz Jelena Łaszmanowa (chód na 20 kilometrów).

Występy reprezentantów Rosji[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Półfinał Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Bieg na 100 m Aleksandr Briedniew
10,52
45.
NQ
Bieg na 200 m Aleksandr Chiutte
21,46
46.
NQ
Bieg na 400 m Władimir Krasnow
46,23
25.
NQ
Bieg na 1500 m Walentin Smirnow
3:39,21
17. q
3:46,03
24.
NQ
Bieg na 5000 m Rinas Achmadiejew
13:58,38
27.
NQ
Bieg na 10 000 m Jewgienij Rybakow
28:47,49
25.
Maraton Aleksiej Sokołow
2:17:12
24.
Bieg na 110 m przez płotki Konstantin Szabanow
13,38
9. Q
DNF
NQ
Siergiej Szubienkow
13,16 (SB)
2. Q
13,17
1. Q
13,24
Bronze medal icon.svg
Bieg na 400 m przez płotki: Dienis Kudriawcew
50,02
23.
NQ
Timofiej Czały
49,33
4 Q
50,06
19
NQ
Bieg na 3000 m z przeszkodami Ilgizar Safiullin
8:28,65 (PB)
21.
NQ
Sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Aleksandr Chiutte
Konstantin Pietriaszow
Roman Smirnow
Aleksandr Briedniew
Dienis Ogarkow[a]
Maksim Połowinkin[a]
39,01 SB
19.
NQ
Sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Maksim Dyłdin
Lew Mosin
Siergiej Pietuchow
Władimir Krasnow
Aleksiej Kienig[a]
Artiom Ważow[a]
3:01,81 SB
7. q
2:59,90 SB
Bronze medal icon.svg
Chód na 20 km Dienis Striełkow
1:22:06
5.
Aleksandr Iwanow
1:20:58 (PB)
Gold medal icon.svg
Andriej Ruzawin
1:32:45
49.
Chód na 50 km Michaił Ryżow
3:38:58 (PB)
Silver medal icon.svg
Iwan Noskow
3:41:36 (PB)
7.

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Skok wzwyż Iwan Uchow
2,29
1. q
2,35 SB
4.
Aleksandr Szustow
2,29
1. q
2,32 SB
7.
Aleksiej Dmitrik
2,17
26.
NQ
Skok o tyczce Siergiej Kuczerianu
5,55
13. q
5,65
8.
Aleksandr Gripicz
5,40
21.
NQ
Skok w dal Aleksandr Mieńkow
8,11
3. Q
8,56 WL NR
Gold medal icon.svg
Siergiej Polanski
7,82
15.
NQ
Trójskok Aleksiej Fiodorow
16,83
10. q
16,90
5.
Pchnięcie kulą Maksim Sidorow
19,63
13.
NQ
Aleksandr Lesnoj
19,01
21.
NQ
Sosłan Cyrichow
18,53
27.
NQ
Rzut dyskiem Wiktor Butienko
63,07
9. q
63,38
8.
Rzut młotem Siergiej Litwinow
77,41
5. q
75,90
11.
Aleksiej Korolow
69,69
27
NQ
Aleksiej Zagorny
NM
NQ
Rzut oszczepem Dmitrij Tarabin
81,32
7. q
86,23
Bronze medal icon.svg
Aleksiej Towarnow
78,43
21.
NQ
Walerij Iordan
76,92
26.
NQ
Dziesięciobój Siergiej Swiridow
7843
20.
Ilja Szkurieniow
8370 (PB)
8.
Artiom Łukjanienko
8177 (PB)
16.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Półfinał Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Bieg na 200 m Jelizawieta Sawlinis
23,27
29.
NQ
Bieg na 400 m Antonina Kriwoszapka
51,27
10. Q
49,99
5. Q
49,78
Bronze medal icon.svg
Ksienija Ryżowa
50,69
4. Q
50.48
9. Q
50,98
7.
Bieg na 800 m Jelena Kotulska
2:00,50
15. Q
2:01,75
14.
NQ
Marina Pospiełowa
2:03,42
29.
NQ
Jekatierina Poistogowa
1:59,90
9. Q
1:59,48
4. q
1:58,05 SB
5.
Marija Sawinowa
1:59,44
3. Q
2:00,73
7. Q
1:57,80 SB
Silver medal icon.svg
Bieg na 1500 m Swietłana Podosienowa
4:07,87
9. Q
4:05,36
8.
NQ
Jelena Korobkina
4:08,33
14. Q
4:05,18 (PB)
3. Q
4:10,18
12
Jekatierina Szarmina
4:07,17
5. Q
4:06,49
13. Q
4:05,49
6.
Bieg na 5000 m Jelena Nagowicyna
15:26,35
4. Q
15:24,83
9.
Bieg na 10 000 m Gulszat Fazlitdinowa
33:31,49
17.
Maraton Alewtina Biktiemirowa
2:45:11
26.
Albina Majorowa
2:41:19
21.
Nadieżda Leontjewa
2:42:49
22.
Tatjana Ariasowa
2:45:27
27.
Bieg na 100 m przez płotki Julija Kondakowa
12,76 PB
5. Q
12,73 PB
6. Q
12,86
8.
Tatjana Diektiariowa
13,04
12. Q
12,91 SB
11.
NQ
Bieg na 400 m przez płotki Natalja Antiuch
55,29
6. Q
55,55
13.
NQ
Irina Dawydowa
55,45
9. Q
55,05
10.
NQ
Anastasija Ott
56,39
18.
NQ
Bieg na 3000 m z przeszkodami Natalja Aristarchowa
10:10,26
27.
NQ
Natalja Gorczakowa
9:42,12
14. q
9:38,57 (SB)
12.
Ludmiła Lebiediewa
9:49,64
22.
NQ
Sztafeta 4 × 100 m kobiet Olga Biełkina
Natalja Rusakowa
Jelizawieta Sawlinis
Jelena Bołsun
Wiktorija Jaruszkina[a]
Jekatierina Kuzina[a]
42,94 SB
7. q
42,93 SB
5.
Sztafeta 4 × 400 m kobiet Julija Guszczina
Tatjana Firowa
Ksienija Ryżowa
Antonina Kriwoszapka
Natalja Antiuch[b]
Anastasija Kapaczinska[a]
Ksienija Zadorina[a]
3:23,51 SB
1. Q
3:20,19 WL
Gold medal icon.svg
Chód na 20 km Anisia Kirdiapkina
1:27:11
Silver medal icon.svg
Wiera Sokołowa
DSQ
Jelena Łaszmanowa
1:27:08
Gold medal icon.svg

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Rezultat Pozycja Rezultat Pozycja
Skok wzwyż Swietłana Szkolina
1,92
1. q
2,03 PB
Gold medal icon.svg
Irina Gordiejewa
1,92
1. q
1,93
9.
Jelena Slesarienko
1,83
20.
NQ
Anna Cziczerowa
1,92
1. q
1,97
Bronze medal icon.svg
Skok o tyczce Jelena Isinbajewa
4,55
1. q
4,89 (SB)
Gold medal icon.svg
Anastasija Sawczenko
4,55
6. q
4,65
5.
Angielina Krasnowa
4,55
1. q
4,65
7.
Skok w dal Ludmiła Kołczanowa
6,53
14.
NQ
Olga Kuczerienko
6,59
10. q
6,81
5.
Darja Kliszyna
6,70
5. q
6,76
7.
Jelena Sokołowa
6,70
6. q
6,65
9.
Trójskok Irina Gumieniuk
14,30
7. Q
14,15
8.
Anna Piatych
14,34
4. Q
14,29
7.
Jekatierina Koniewa
14,30
6. Q
14,81
Silver medal icon.svg
Pchnięcie kulą Jewgienija Kołodko
19,55
3. Q
19,81
5.
Irina Tarasowa
18,37
7. q
18,37
7.
Rzut dyskiem Jekatierina Strokowa
57,85
16.
NQ
Swietłana Sajkina
56,62
20.
NQ
Wiera Ganiejewa
58,37
15.
NQ
Rzut młotem Anna Bułgakowa
74,83
3. Q
74,62
5.
Oksana Kondratjewa
73,89
5. Q
72,76
7.
Gulfija Chanafiejewa
72,47
7. q
71,07
12.
Tatjana Łysienko
74,60
4. Q
78,80 CR WL NR
Gold medal icon.svg
Rzut oszczepem Wiktorija Sudaruszkina
62,20
8. Q
62,21
7.
Marija Abakumowa
69,09
1. Q
65,09
Bronze medal icon.svg
Siedmiobój Kristina Sawicka
DNF
Aleksandra Butwina
5809
26.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h Zawodnicy rezerwowi
  2. Biegła w eliminacjach

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]