Rotterdam Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rotterdam Open 2018
Miejsce  Holandia
Rotterdam
Obiekt Ahoy Rotterdam
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 12–18.02.2018
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 1 996 245 €
Drabinka 32S/16QS/16D/4QD
Dyrektor Richard Krajicek
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Szwajcaria Roger Federer
Gra podwójna
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
2017 2019
Strona internetowa

Rotterdam Open 2018, właśc. ABN AMRO World Tennis Tournament 2018tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 500 w sezonie 2018 z cyklu Rotterdam Open rozgrywany w dniach 12–18 lutego 2018 roku w Rotterdamie na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 1 996 245 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
1/WCSzwajcaria Roger Federer 2 zwycięstwo
02Bułgaria Grigor Dimitrow 4 Final
03Niemcy Alexander Zverev 5 2. runda
04Belgia David Goffin 7 półfinał
05Szwajcaria Stan Wawrinka 15 1. runda
06Czechy Tomáš Berdych 16 ćwierćfinał
07Francja Lucas Pouille 17 1. runda
08Francja Jo-Wilfried Tsonga 19 wycofanie
09Luksemburg Gilles Müller 28 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Szwajcaria Roger Federer 4 6 6  
 Holandia Robin Haase 6 1 1  
  1/WC  Szwajcaria Roger Federer 6 7  
  LL  Włochy Andreas Seppi 3 63  
LL  Włochy Andreas Seppi 7 4 6
  Q  Rosja Daniił Miedwiediew 64 6 3  
    1/WC  Szwajcaria Roger Federer 6 6
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 2 2
  6  Czechy Tomáš Berdych w/o  
4  Belgia David Goffin  
4  Belgia David Goffin 3 1k
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 0  
 Rosja Andriej Rublow 3 4
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1/WC  Szwajcaria Roger Federer 6 6  
Q  Belgia Ruben Bemelmans 1 2     1/WC  Szwajcaria Roger Federer 7 7  
 Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 7 7      Niemcy Philipp Kohlschreiber 68 5  
 Rosja Karen Chaczanow 6 61 65       1/WC  Szwajcaria Roger Federer 4 6 6
 Holandia Robin Haase 6 6        Holandia Robin Haase 6 1 1
WC  Holandia Thiemo de Bakker 2 2      Holandia Robin Haase 6 6
WC  Holandia Tallon Griekspoor 4 6 6     WC  Holandia Tallon Griekspoor 4 0  
5  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 3 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Niemcy Alexander Zverev 6 6  
 Hiszpania David Ferrer 4 3     3  Niemcy Alexander Zverev 4 3  
 Portugalia João Sousa 4 6 2     LL  Włochy Andreas Seppi 6 6  
LL  Włochy Andreas Seppi 6 1 6       LL  Włochy Andreas Seppi 7 4 6
 Francja Richard Gasquet 1k       Q  Rosja Daniił Miedwiediew 64 6 3
Q  Francja Pierre-Hugues Herbert 3     Q  Francja Pierre-Hugues Herbert 6 62 4
Q  Rosja Daniił Miedwiediew 6 7     Q  Rosja Daniił Miedwiediew 3 7 6  
9  Luksemburg Gilles Müller 4 69  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Czechy Tomáš Berdych 7 6  
 Niemcy Mischa Zverev 5 3     6  Czechy Tomáš Berdych 6 6  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 6 65 2      Serbia Viktor Troicki 1 2  
 Serbia Viktor Troicki 1 7 6       6  Czechy Tomáš Berdych w/o
Q  Słowacja Martin Kližan 3 64       4  Belgia David Goffin
 Hiszpania Feliciano López 6 7      Hiszpania Feliciano López 1 3
LL  Francja Nicolas Mahut 1 3     4  Belgia David Goffin 6 6  
4  Belgia David Goffin 6 6  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
7  Francja Lucas Pouille 5 4  
 Rosja Andriej Rublow 7 6      Rosja Andriej Rublow 6 7  
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 6 6      Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 4 64  
SE  Rumunia Marius Copil 4 4        Rosja Andriej Rublow 3 4
WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 2 6 5       2  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 6
 Serbia Filip Krajinović 6 3 7      Serbia Filip Krajinović 64 5
 Japonia Yūichi Sugita 4 65     2  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 7  
2  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 401 580 500
Finalista 196 875 300
Półfinalista 99 065 180
Ćwierćfinalista 50 380 90
2. runda 26 165 45
1. runda 13 800 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
2 ćwierćfinał
02Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
11 finał
03Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
20 zwycięstwo
04Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
23 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
7 7  
 Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
62 5     1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
5 65  
 Chorwacja Ivan Dodig
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6      Chorwacja Ivan Dodig
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
7 7  
 Niemcy Alexander Zverev
 Niemcy Mischa Zverev
3 2        Chorwacja Ivan Dodig
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
65 6 6  
3  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6       3  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 4 10  
 Polska Marcin Matkowski
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 4     3  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6
 Rosja Karen Chaczanow
 Francja Lucas Pouille
6 65 10      Rosja Karen Chaczanow
 Francja Lucas Pouille
3 2  
 Indie Rohan Bopanna
 Francja Édouard Roger-Vasselin
4 7 5       3  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
2 6 10
WC  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6       2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 2 7
WC  Holandia Jasper Smit
 Holandia Jesse Timmermans
2 4     WC  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
1 2  
 Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
4 4     4  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
4  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6       4  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
1 3
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
 Serbia Filip Krajinović
6 6       2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 6  
 Rosja Andriej Rublow
 Serbia Nenad Zimonjić
3 3      Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
 Serbia Filip Krajinović
1 1
Q  Holandia Sander Arends
 Holandia Thiemo de Bakker
4 6 9     2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 6  
2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 1 11  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 120 910 500
Finaliści 59 200 300
Półfinaliści 29 690 180
Ćwierćfinaliści 15 240 90
1. runda 7880 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]