Rotterdam Open 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rotterdam Open 2020
Miejsce  Holandia
Rotterdam
Obiekt Ahoy Rotterdam
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 10–16.02.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 500
Pula nagród 2 155 295 €
Drabinka 32S/14QS/16D/4QD
Dyrektor Richard Krajicek
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Gaël Monfils
Gra podwójna
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
2019 2021
Strona internetowa

Rotterdam Open 2020, właśc. ABN AMRO World Tennis Tournament 2020tenisowy turniej ATP rangi ATP Tour 500 w sezonie 2020 z cyklu Rotterdam Open rozgrywany w dniach 10–16 lutego 2020 roku w Rotterdamie na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 2 155 295 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Rosja Daniił Miedwiediew 5 1. runda
02Grecja Stefanos Tsitsipas 6 2. runda
03Francja Gaël Monfils 9 zwycięstwo
04Belgia David Goffin 10 2. runda
05Włochy Fabio Fognini 11 1. runda
06Hiszpania Roberto Bautista-Agut 12 2. runda
07Rosja Andriej Rublow 15 ćwierćfinał
08Kanada Denis Shapovalov 16 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Serbia Filip Krajinović 7 6  
7  Rosja Andriej Rublow 62 4  
   Serbia Filip Krajinović 4 65  
  3  Francja Gaël Monfils 6 7  
3  Francja Gaël Monfils 7 6
   Wielka Brytania Daniel Evans 65 2  
    3  Francja Gaël Monfils 6 6
   Kanada Félix Auger-Aliassime 2 4
   Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 3 7  
WC  Włochy Jannik Sinner 5 6 66  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 62 4
   Kanada Félix Auger-Aliassime 7 6  
 Kanada Félix Auger-Aliassime 6 7
   Słowenia Aljaž Bedene 4 66  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Rosja Daniił Miedwiediew 4 3  
SE  Kanada Vasek Pospisil 6 6     SE  Kanada Vasek Pospisil 4 67  
 Serbia Filip Krajinović 6 6      Serbia Filip Krajinović 6 7  
WC  Holandia Tallon Griekspoor 4 1        Serbia Filip Krajinović 7 6
 Kazachstan Aleksandr Bublik 6 62 6       7  Rosja Andriej Rublow 62 4
Q  Francja Grégoire Barrère 3 7 4      Kazachstan Aleksandr Bublik 5 3
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili 2 3     7  Rosja Andriej Rublow 7 6  
7  Rosja Andriej Rublow 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Francja Gaël Monfils 6 6  
 Portugalia João Sousa 3 2     3  Francja Gaël Monfils 6 6  
 Francja Gilles Simon 7 3 6      Francja Gilles Simon 4 1  
Q  Kazachstan Michaił Kukuszkin 63 6 3       3  Francja Gaël Monfils 7 6
 Wielka Brytania Daniel Evans 6 7        Wielka Brytania Daniel Evans 65 2
Q  Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 5      Wielka Brytania Daniel Evans 4 6 6
 Rosja Karen Chaczanow 6 6      Rosja Karen Chaczanow 6 3 4  
5  Włochy Fabio Fognini 3 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 7 6  
Q  Węgry Márton Fucsovics 6 61 1     6  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 6 64  
 Francja Adrian Mannarino 5 7 4      Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 2 7  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 63 6        Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 3 7
WC  Włochy Jannik Sinner       WC  Włochy Jannik Sinner 5 6 66
 Mołdawia Radu Albot w/o     WC  Włochy Jannik Sinner 7 7
WC  Holandia Robin Haase 6 65 4     4  Belgia David Goffin 67 5  
4  Belgia David Goffin 3 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Kanada Denis Shapovalov 3 63  
 Bułgaria Grigor Dimitrow 6 7      Bułgaria Grigor Dimitrow 4 2  
 Kanada Félix Auger-Aliassime 6 1 6      Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 3 6 3        Kanada Félix Auger-Aliassime 6 7
 Słowenia Aljaž Bedene 6 6        Słowenia Aljaž Bedene 4 66
 Francja Benoît Paire 2 4      Słowenia Aljaž Bedene 7 6
 Polska Hubert Hurkacz 7 3 1     2  Grecja Stefanos Tsitsipas 5 4  
2  Grecja Stefanos Tsitsipas 62 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 406 840 500
Finalista 204 200 300
Półfinalista 103 675 180
Ćwierćfinalista 54 985 90
2. runda 28 080 45
1. runda 15 510 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Niemcy Kevin Krawietz
Niemcy Andreas Mies
23 1. runda
02Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
36 zwycięstwo
03Holandia Wesley Koolhof
Chorwacja Nikola Mektić
36 1. runda
04Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
37 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
2 2  
Q  Finlandia Henri Kontinen
 Niemcy Jan-Lennard Struff
6 6     Q  Finlandia Henri Kontinen
 Niemcy Jan-Lennard Struff
5 6 10  
 Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 5 10      Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 1 6  
 Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
64 7 7       Q  Finlandia Henri Kontinen
 Niemcy Jan-Lennard Struff
5 6 10  
4  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6        Indie Rohan Bopanna
 Kanada Denis Shapovalov
7 2 8  
WC  Grecja Stefanos Tsitsipas
 Serbia Nenad Zimonjić
2 2     4  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
2 6 7
 Indie Rohan Bopanna
 Kanada Denis Shapovalov
7 6 10      Indie Rohan Bopanna
 Kanada Denis Shapovalov
6 3 10  
 Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
60 7 8       Q  Finlandia Henri Kontinen
 Niemcy Jan-Lennard Struff
65 6 7
 Południowa Afryka Raven Klaasen
 Austria Oliver Marach
6 7       2  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 4 10
WC  Holandia Sander Arends
 Holandia David Pel
3 5      Południowa Afryka Raven Klaasen
 Austria Oliver Marach
6 65 10  
 Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
6 7      Kanada Félix Auger-Aliassime
 Polska Hubert Hurkacz
4 7 8  
3  Holandia Wesley Koolhof
 Chorwacja Nikola Mektić
3 69        Południowa Afryka Raven Klaasen
 Austria Oliver Marach
7 66 7
 Rosja Karen Chaczanow
 Rosja Andriej Rublow
61 611       2  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
66 7 10  
 Włochy Fabio Fognini
 Holandia Robin Haase
7 7      Włochy Fabio Fognini
 Holandia Robin Haase
w/o
 Francja Benoît Paire
 Chorwacja Mate Pavić
3 4     2  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
 
2  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 130 680 500
Finaliści 63 980 300
Półfinaliści 32 080 180
Ćwierćfinaliści 16 470 90
1. runda 8500 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]