Royal Indian Open 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Royal Indian Open 2012
Miejsce  Indie
Pune
Obiekt Shree Shiv Chhatrapati Sports Complex
Nawierzchnia Twarda
Data 05–11.11.2012
WTA Tour
Kategoria WTA 125K Series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Ukraina Elina Switolina
Gra podwójna
Rosja Nina Bratczikowa
Gruzja Oksana Kalasznikowa
2017

Royal Indian Open 2012tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2012 z cyklu Royal Indian Open rozgrywany w dniach 5–11 listopada 2012 roku w Pune na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Rosja Nina Bratczikowa 90 ćwierćfinał
02Japonia Misaki Doi 104 ćwierćfinał
03Chorwacja Donna Vekić 114 ćwierćfinał
04Czechy Eva Birnerová 125 2. runda
05Japonia Kimiko Date-Krumm 128 finał
6/WCNiemcy Andrea Petkovic 140 półfinał
07Ukraina Elina Switolina 148 zwycięstwo
08Tajlandia Tamarine Tanasugarn 151 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rosja Nina Bratczikowa 2 0  
6/WC  Niemcy Andrea Petkovic 6 6  
  6/WC  Niemcy Andrea Petkovic 2 5  
  7  Ukraina Elina Switolina 6 7  
 Tajlandia Luksika Kumkhum 7 1k
  7  Ukraina Elina Switolina 63 4  
    7  Ukraina Elina Switolina 6 6
  5  Japonia Kimiko Date-Krumm 2 3
  8  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 6 6  
3  Chorwacja Donna Vekić 2 4  
8  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 4 7 4
  5  Japonia Kimiko Date-Krumm 6 5 6  
5  Japonia Kimiko Date-Krumm 6 6
  2  Japonia Misaki Doi 1 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Rosja Nina Bratczikowa 6 6  
 Tajlandia Nudnida Luangnam 4 3     1  Rosja Nina Bratczikowa 6 6  
 Ukraina Olha Sawczuk 6 6      Ukraina Olha Sawczuk 1 1  
 Japonia Kurumi Nara 2 2       1  Rosja Nina Bratczikowa 2 0
WC  Indie Prarthana Thombare 6 2 4       6/WC  Niemcy Andrea Petkovic 6 6
 Chińska Republika Ludowa Liu Chang 3 6 6      Chińska Republika Ludowa Liu Chang 1 0
 Gruzja Sopia Szapatawa 64 5     6/WC  Niemcy Andrea Petkovic 6 6  
6/WC  Niemcy Andrea Petkovic 7 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Czechy Eva Birnerová 6 7  
Q  Australia Stephanie Bengson 2 5     4  Czechy Eva Birnerová 6 3 1  
 Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6      Tajlandia Luksika Kumkhum 3 6 6  
 Hongkong Chan Wing-yau 4 4        Tajlandia Luksika Kumkhum 7 1k
 Korea Południowa Lee So-ra 6 64 4       7  Ukraina Elina Switolina 63 4
WC  Indie Rutuja Bhosale 3 7 6     WC  Indie Rutuja Bhosale 3 0
Q  Słowenia Andreja Klepač 3 2     7  Ukraina Elina Switolina 6 6  
7  Ukraina Elina Switolina 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 6 63 6  
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei 2 '17'     8  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 4 6 6  
 Turcja Çağla Büyükakçay 6 6      Turcja Çağla Büyükakçay 6 3 3  
Q  Indie Nidhi Chilumula 2 1       8  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 6 6
PR  Gruzja Oksana Kalasznikowa 7 6       3  Chorwacja Donna Vekić 2 4
 Australia Monique Adamczak 5 3     PR  Gruzja Oksana Kalasznikowa 2 6 0
 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai 0 1     3  Chorwacja Donna Vekić 6 4 6  
3  Chorwacja Donna Vekić 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Japonia Kimiko Date-Krumm 6 6  
Q  Indie Rishika Sunkara 0 3     5  Japonia Kimiko Date-Krumm 6 4 6  
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 0 1      Chińska Republika Ludowa Zhou Yimiao 4 6 2  
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yimiao 6 6       5  Japonia Kimiko Date-Krumm 6 6
 Izrael Julja Gluszko 3 5       2  Japonia Misaki Doi 1 4
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn 6 7      Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn 0 1
WC  Indie Prerna Bhambri 0 2     2  Japonia Misaki Doi 6 6  
2  Japonia Misaki Doi 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 20 000 160
Finalistka 11 000 95
Półfinalistka 6000 57
Ćwierćfinalistka 4000 29
2. runda 2000 15
1. runda 1050 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Czechy Eva Birnerová
Słowenia Andreja Klepač
141 półfinał
02Rosja Nina Bratczikowa
Gruzja Oksana Kalasznikowa
177 zwycięstwo
03Australia Monique Adamczak
Australia Stephanie Bengson
317 ćwierćfinał
04Izrael Julja Gluszko
Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
326 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Czechy Eva Birnerová
 Słowenia Andreja Klepač
3 6 10  
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Liu Chang
6 4 3     1  Czechy Eva Birnerová
 Słowenia Andreja Klepač
7 6  
 Japonia Kimiko Date-Krumm
 Japonia Kurumi Nara
6 6      Japonia Kimiko Date-Krumm
 Japonia Kurumi Nara
64 4  
WC  Indie Anushka Bhargava
 Gruzja Sopia Szapatawa
2 1       1  Czechy Eva Birnerová
 Słowenia Andreja Klepač
3 4  
4  Izrael Julja Gluszko
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
6 6       4  Izrael Julja Gluszko
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
6 6  
 Hongkong Chan Wing-yau
 Indie Nidhi Chilumula
2 2     4  Izrael Julja Gluszko
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
6 6
 Indie Prerna Bhambri
 Indie Rishika Sunkara
6 6      Indie Prerna Bhambri
 Indie Rishika Sunkara
1 3  
WC  Indie Arantxa Andrady
 Indie Shivika Burman
4 0       4  Izrael Julja Gluszko
 Tajlandia Noppawan Lertcheewakarn
0 6 8
 Korea Południowa Jang Su-jeong
 Korea Południowa Lee So-ra
2 3       2  Rosja Nina Bratczikowa
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
6 4 10
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yimiao
6 6      Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yimiao
6 6  
 Indie Rushmi Chakravarthi
 Indie Ankita Raina
64 4     3  Australia Monique Adamczak
 Australia Stephanie Bengson
3 2  
3  Australia Monique Adamczak
 Australia Stephanie Bengson
7 6        Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yimiao
3 5
 Ukraina Olha Sawczuk
 Ukraina Elina Switolina
6 6       2  Rosja Nina Bratczikowa
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
6 7  
 Tajlandia Luksika Kumkhum
 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
3 3      Ukraina Olha Sawczuk
 Ukraina Elina Switolina
5 2
 Indie Rutuja Bhosale
 Indie Prarthana Thombare
3 3     2  Rosja Nina Bratczikowa
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
7' 6  
2  Rosja Nina Bratczikowa
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 5500 160
Finalistki 2700 95
Półfinalistki 1400 57
Ćwierćfinalistki 750 29
1. runda 450 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]