Ruby Riott

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ruby Riott
Ilustracja
Riot (jako Heidi Lovelace) w czerwcu 2014
Imię i nazwisko Dori Prange[1]
Data i miejsce urodzenia 9 stycznia 1991[2]
Edwardsburg[2]
Miejsce
zamieszkania
South Bend
Kariera profesjonalnej wrestlerki
Pseudonimy
ringowe
Dori Prange
Heidi Lovelace[3]
Heidi the Riveter[4]
Ruby Riot[5]
Ruby Riott
Wzrost 1,63 m[6]
Masa ciała 55 kg[6]
Zapowiadana z Lafayette, Indiana[3]
Edwardsburg, Michigan
Trenerzy Billy Roc[3]
Ohio Valley Wrestling[3]
Debiut 2010[3]

Dori Prange[1] (ur. 9 stycznia 1991 w Edwardsburgu w Michigan)[2]amerykańska profesjonalna wrestlerka i menedżerka, obecnie występująca w federacji WWE w brandzie SmackDown pod pseudonimem ringowym Ruby Riott.

W przeszłości występowała pod pseudonimem ringowym Heidi Lovelace w federacjach niezależnych takich jak Shimmer Women Athletes, Shine Wrestling, Ohio Valley Wrestling (OVW) i World Wonder Ring Stardom.

Kariera profesjonalnej wrestlerki[edytuj | edytuj kod]

Federacje niezależne (2010–2017)[edytuj | edytuj kod]

W 2012 Prange rozpoczęła treningi z Billy Roc w jej szkole School of Roc. Lovelace zadebiutowała w federacji JCW podczas gali Arena Chicks at the Gathering!, gdzie pokonała C.J. Lane[2]. Zadebiutowała dla promocji Shimmer podczas gali Volume 51, gdzie z December przegrały z Pink Flash Kirą i Sweet Cherrie w tag-team matchu[2].

Ohio Valley Wrestling (2012–2013)[edytuj | edytuj kod]

16 maja 2012 Prange otrzymała szansę wystąpienia w Ohio Valley Wrestling przeciwko Taeler Hendrix, lecz przegrała walkę[7]. Zadebiutowała w promocji występując jako Heidi Lovelace podczas tygodniówki OVW z 23 maja, gdzie przegrała z C.J. Lane[2]. Dwa tygodnie później przegrala z Epiphany w Dark matchu. 1 września podczas gali Saturday Night Special pokonała Hendrix w no disqualification matchu, uzyskując miano pretendentki do jej tytułu. Lovelace pokonała mistrzynię o OVW Women’s Championship dwa tygodnie później podczas gali typu house show[8]. Po zdobyciu pasa rozpoczęła pasmo zwycięstw pokonując między innymi Jessie Belle Smoothers, Epiphany i Scarlett Bordeaux. 6 października przegrała z Josette Bynum, co znaczyło przyszłą obronę mistrzowską z Bynum. Mimo to Lovelace pokonała ją oraz Taeler Hendrix miesiąc później w three-way matchu[2]. 14 listopada podczas tygodniówki OVW Lovelace straciła tytuł na rzecz Taryn Terrell, gdzie sędzia specjalna Taeler Hendrix spowodowała jej porażkę[9]. 8 grudnia przegrała z Jessie Belle Smothers o miano pretendentki do tytułu. Od stycznia 2013 Taeler Hendrix otrzymywała prezenty od nieznanej osoby myśląc, że są one od Dylana Bostica lub Ryana Howe’a. Rozstrzygnięciem scenariusza było to, że Heidi ogłosiła, iż to ona przysyłała prezenty, gdyż troszczyła się o nią[10]. 31 maja Lovelace skonfrontowała się z Triną i chciała zawalczyć z nią o pas kobiet[11], co doprowadziło do walki dzień później, którą wygrała mistrzyni.

Shine Wrestling (2012–2014)[edytuj | edytuj kod]

17 sierpnia 2012 zostało ogłoszone, że Prange zadebiutuje w Shine Wrestling podczas gali Shine 2 jako Heidi Lovelace. Podczas gali zawalczyła z Sojournor Bolt i Taeler Hendrix w three-way matchu, który wygrała Bolt. 16 listopada na gali Shine 5 przegrała z Sassy Stephie w singlowej walce, zaś 22 lutego 2013 na gali Shine 7 poniosła porażkę z Brittney Savage. 24 maja Lovelace, Luscious Latasha i Solo Darling podjęły Sojournor Bolt, Sassy Stephie i Jessie Belle w six-woman tag team matchu, jednakże jej drużyna przegrała. Pasmo przegranych było kontynuowane na gali Shine 15, gdzie przegrała z Mercedes Martinez.

Po gali Shine 15 przyłączyła się do frakcji „All Star Squad” (ASS) prowadzonej przed Daffney. Wraz z Solo Darling pokonały S-N-S Express (Sassy Stephie i Jessie Belle Smothers) podczas gali Shine 16 z 24 stycznia 2014.

Chikara (2013–2016)[edytuj | edytuj kod]

Lovelace podczas gali typu house show we wrześniu 2014.

18 maja 2013 Lovelace zadebiutowała dla federacji Chikara, kiedy to ona i Saturyne wzięły udział w 2013 Tag World Grand Prix. Zostały wyeliminowane w pierwszej rundzie przez Arik Cannon i Darin Corbin[12]. 6 grudnia 2014 podczas pre-show gali Tomorrow Never Dies pokonała Missile Assault Ant w finale turnieju o puchar Chikara Young Lions Cup[13]. Broniła pucharu kilkukrotnie w 2015 i była niepokonana do końca roku, dopóki nie wyłoniono kolejnego zwycięzcy turnieju o nowy puchar w przyszłym roku. Heidi ostatecznie „przeszła na emeryturę” jako niepokonana posiadaczka poprzedniego pucharu.

W 2015 Heidi wzięła udział w turnieju „Challenge of the Immortals”. Została przypisana do drużyny Dashera Hatfielda, do której należał również „Mr. Touchdown” Mark Angelosetti i posiadacz Chikara Grand Championship Icarus. Drużyna zdobyła wystarczająco dużo punktów by przejść do kolejnej fazy turnieju, lecz ostatecznie zrezygnowali z udziału kiedy okazało się, że Angelosetti oszukiwał. Prócz tego Dasher i Heidi wzięli udział w 16-osobowym turnieju „Tourneo Cibernetico”. 19 marca 2016 otrzymała szansę na walkę o Chikara Grand Championship z Princess Kimber Lee, lecz przegrała pojedynek poddając się po założeniu na niej dźwigni. Po walce otrzymały od publiki owację na stojąco.

Beyond Wrestling (2014–2015)[edytuj | edytuj kod]

Lovelace pojawiła się po raz pierwszy na rzecz Beyond Wrestling podczas gali St. Louis Sleeper Cell z 9 lutego 2014[14]. Po przegranej z Brianem Furym podczas gali When Satan Rules His World z 26 kwietnia 2015[15], Heidi stała się antagonistką, kiedy to 31 maja podczas gali Beyond Wrestling The Real Thing zaatakowała Kimber Lee[16]; swój atak wytłumaczyła faworyzowaniem Kimber Lee przez właścicieli federacji[17].

World Wonder Ring Stardom (2015)[edytuj | edytuj kod]

11 stycznia 2015 Lovelace zadebiutowała w japońskiej federacji World Wonder Ring Stardom, gdzie w pierwszej walce wraz z Act Yasukawą przegrały z Hudson Envy i Kris Wolf[18]. Tydzień później Lovelace, Yasukawa i Dragonita zostały zmuszone do dołączenia do złowrogiej grupy Monter-gun z powodu przegranej z Envy, Wolf i liderką Kyoko Kimurą w six-woman tag team matchu. Po przyłączeniu się do grupy zmieniono jej nazwę z Monster-gun na Oedo Tai[19]. 8 lutego Lovelace wraz z Dragonitą i Envy przegrały z Heisei-gun (Io Shirai, Mayu Iwatani i Takumi Irohą) o Artist of Stardom Championship[20].

WWE[edytuj | edytuj kod]

NXT (2017)[edytuj | edytuj kod]

4 stycznia 2017 zostało ogłoszone, że Pragne podpisała kontrakt z WWE i rozpocznie dalsze treningi w WWE Performance Center[1]. Zadebiutowała w rozwojowym brandzie NXT podczas gali typu house show z 13 stycznia, gdzie przegrała z Darią Berenato[21]. 22 marca podczas odcinka tygodniówki NXT zadebiutowała w telewizji pod pseudonimem ringowym Ruby Riot[5] i wspólnie z Tyem Dillingerem, No Way Josem i Roderickiem Strongiem zaatakowała Nikki Cross i resztę grupy Sanity[22]. Doprowadziło to do ośmioosobowej walki podczas gali NXT TakeOver: Orlando z 1 kwietnia, gdzie drużyna Riot przegrała[23]. W swojej pierwszej singlowej walce emitowanej 12 kwietnia w programie NXT pokonała Kimberly Frankele. Tydzień później wywiązała się bijatyka pomiędzy nią i Cross, po czym generalny menedżer William Regal ogłosił walką pomiędzy nimi[24][25]. 3 maja podczas odcinka tygodniówki NXT Riot wzięła udział w battle royalu o miano pretendentki do tytułu NXT Women’s Championship należącego do Asuki, lecz pod koniec walki Asuka zaatakowała ją, Cross i Ember Moon[26]. Ogłoszono czteroosobową walkę o mistrzostwo na gali NXT TakeOver: Chicago, lecz z powodu kontuzji Moon zawalczyły tylko trzy uczestniczki; walkę wygrała Asuka, która przypięła Riot i Cross. Riot zawalczyła w ostatniej walce w brandzie NXT podczas odcinka NXT z 18 października, gdzie przegrała w triple threat matchu o miano pretendentki do tytułu kobiet z Ember Moon.

SmackDown (od 2017)[edytuj | edytuj kod]

Riot zadebiutowała w brandzie SmackDown u boku Sarah Logan i Liv Morgan podczas tygodniówki SmackDown Live z 21 listopada. Zaatakowały wspólnie Naomi, Becky Lynch, a także w późniejszej części gali Natalyę i posiadaczkę WWE SmackDown Women’s Championship Charlotte Flair, wskutek czego trio stało się antagonistkami[27]. Tydzień później Riott (której do nazwiska dodano literę „t”), Logan i Morgan, znane już jako The Riott Squad, pokonały Flair, Naomi i Natalyę w six-woman tag team matchu.

Styl walki[edytuj | edytuj kod]

 • Finishery
  • Jako Heidi Lovelace
   • Frog splash[28]
   • Heidi-Can-Rana[6] (Hurricanrana driver)
   • Heidi Ho (Tornado DDT przeistaczany w snap suplex)[3]
   • Shining wizard[3]
  • Jako Ruby Riot
 • Inne ruchy
  • Deadly Night Shade (zmodyfikowany headscissors driver w narożnik ringu)
  • Diving double knee drop[6]
  • Ruby-Can-Rana (Diving hurricanrana)[24][33]
  • Enzuigiri, zazwyczaj z dodaniem superkicku[3]
  • Knife-edged chop
  • The Love Lock[6] (Body scissors przeistaczane w chwyt Fujiwara armbar)
  • Saito suplex
  • Springboard corkscrew arm drag
  • STO
 • Osoby menedżerowane
 • Przydomki
  • Punk Rock Ragdoll[1]
 • Motywy muzyczne
  • „Black Sheep” ~ Metric[34]
  • „The Road Ahead” ~ Kenny Wootton i Harley Wootton[35]
  • We Riot” ~ CFO$[36] (NXT / WWE; od 1 kwietnia 2017)[37]

Mistrzostwa i osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Lovelace pozująca z tytułem A1 Alpha Male Championship.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d John Clapp: Kimber Lee and Heidi Lovelace among WWE Performance Center's new recruits. W: WWE [on-line]. January 4, 2017. [dostęp January 5, 2017].
 2. a b c d e f g Internet Wrestling Database. [dostęp 2012-07-11].
 3. a b c d e f g h Heidi Lovelace - Shine Wrestling. Shine Wrestling.
 4. Thunderkitty vs. Heidi the Riveter. Olde Wrestling, January 1, 2015. [dostęp June 20, 2015].
 5. a b Andrew Twiss: Early notes from WWE NXT TV taping. W: Pro Wrestling Insider [on-line]. February 22, 2017. [dostęp February 23, 2017].
 6. a b c d e Heidi Lovelace. W: Chikara [on-line]. [dostęp March 14, 2015].
 7. OVW TV Taping (May 16, 2012). profightdb. [dostęp May 16, 2012].
 8. Trent Van Drisse: OVW TV report - Rob Terry turns face, Doug Williams wrestles. W: Wrestling Observer Newsletter [on-line]. 2012-09-21. [dostęp 2012-09-21].
 9. OVW TV Episodes. OVW. [dostęp November 17, 2012].
 10. OVW TV #714: „Coalition Carnage”. OVWmania. [dostęp April 27, 2013].
 11. OVW TV #719: „Hey Coalition, Meet Some Real American Heroes”. OVWmania. [dostęp May 31, 2013].
 12. Jason Namako: 5/18 Chikara Results: Chicago, Illinois (Tag World Grand Prix). W: WrestleView [on-line]. 2013-05-19. [dostęp 2013-05-20].
 13. a b Joshua Higham: 12/6 Chikara 'Tomorrow Never Dies' iPPV live report from Philadelphia: Chikara announces UK tour & Royal Rumble Sunday matinee in Philly and more. W: Pro Wrestling Insider [on-line]. 2014-12-07. [dostęp 2014-12-07].
 14. Chris GST: Beyond Wrestling 02/09/14 St. Louis Sleeper Cell Results. Pro Wrestling Ponderings.com. [dostęp July 24, 2015].
 15. Marcus Rivera: Beyond Wrestling 04/26/2015 Scorned and When Satan Rules His World Results. Pro Wrestling Ponderings.com. [dostęp July 24, 2015].
 16. Marcus Rivera: Beyond Wrestling 05/31/2015 The Real Thing Results. Pro Wrestling Ponderings.com. [dostęp July 24, 2015].
 17. Beyond Wrestling is a Great Place for Women’s Wrestling...If You're Kimber Lee- Heidi Lovelace. YouTube, June 2, 2015. [dostęp July 24, 2015].
 18. 2015年1月11日 Newyear Stars2015 (jap.). W: World Wonder Ring Stardom [on-line]. January 11, 2015. [dostęp January 18, 2015]. [zarchiwizowane z tego adresu (stycznia 18, 2015)].
 19. 2015年1月18日 スターダム4周年記念日 (jap.). W: World Wonder Ring Stardom [on-line]. January 18, 2015. [dostęp January 18, 2015]. [zarchiwizowane z tego adresu (stycznia 18, 2015)].
 20. 2015年2月8日 Newyear Stars2015 (jap.). W: World Wonder Ring Stardom [on-line]. February 8, 2015. [dostęp February 8, 2015]. [zarchiwizowane z tego adresu (lutego 8, 2015)].
 21. NXT Lakeland, FL, live results: Heidi Lovelace debuts; Revival in the main event. January 14, 2017. [dostęp January 15, 2017].
 22. WWE NXT REPORT: ASUKA HAS A WARM UP MATCH FOR TAKEOVER, ALMAS VERSUS LORCAN, SIX MAN TAG MATCH GETS INSANE, AND MATCHES ANNOUNCED FOR NEXT WEEK AND TAKEOVER. PWInsider, March 22, 2017. [dostęp March 22, 2017].
 23. LIVE, ONGOING NXT TAKEOVER - ORLANDO COVERAGE: NEW TITLE BELTS, A DEBUT, A VERY INTERESTING FACE IN THE CROWD, A SURPRISE TAG TEAM PARTNER, AND MORE!. PWInsider, April 1, 2017. [dostęp April 1, 2017].
 24. a b WWE NXT REPORT: A FAREWELL TO SHINSUKE NAKAMURA, DREW MCINTYRE'S IN RING RETURN, A NEW FEMALE DEBUT, DIY, AND MORE. PWInsider, April 12, 2017. [dostęp April 12, 2017].
 25. WWE NXT REPORT: WAS THERE A DILLINGER ESCAPE Plan, A UK TITLE MATCH NEXT WEEK, WHO IS NEXT FOR ANDRADE ALMAS, AND MORE. PWInsider, April 19, 2017. [dostęp April 19, 2017].
 26. Richard Trionfo: WWE NXT REPORT: NUMBER ONE CONTENDER FOR THE WOMEN'S TITLE, WHO IS RODERICK STRONG . . . PART 2, BURCH VS DAIN, AND MORE. W: PWInsider [on-line]. May 3, 2017. [dostęp May 4, 2017].
 27. Trionfo Richard: THE CHAMP IS GOING TO SPEAK: LIVE ONGOING WWE SMACKDOWN REPORT. W: PWInsider [on-line]. November 21, 2017. [dostęp November 22, 2017].
 28. Shimmer 74 & 75 results: Aja Kong/Dynamite Kansai/Mayumi Ozaki/Kyoko Kimura vs. Tomoka Nakagawa/Kellie Skater/Misaki Ohata/Hiroyo Matsumoto. 14 April 2015. [dostęp 13 April 2017].
 29. WWE NXT results: Chaos reigns in Full Sail. 13 September 2017. s. f4wonline.com. [dostęp 28 September 2017].
 30. Ruby Riot def. Kimberly Frankele. [dostęp 13 April 2017].
 31. 4/12 Moore's NXT TV Review: Shinsuke Nakamura's farewell address, Drew McIntyre vs. Oney Lorcan, Ruby Riot vs. Kimber Lee, Aleister Black vs. Corey Hollis - Pro Wrestling Dot Net. 12 April 2017. [dostęp 13 April 2017].
 32. NXT Concord, NC, live results: A night of farewells. 16 April 2017. s. f4wonline.com. [dostęp 28 September 2017].
 33. Ryan Murphy: NXT Women’s Champion Asuka def. Ruby Riot and Nikki Cross in a Triple Threat Match. W: WWE [on-line]. May 20, 2017. [dostęp May 21, 2017].
 34. Heidi Lovelace. New Era Wrestling.com. [dostęp June 28, 2015]. [zarchiwizowane z tego adresu (marca 4, 2016)].
 35. Chikara Themes, Vol. 5. W: Chikara [on-line]. iTunes, September 19, 2016. [dostęp September 20, 2016].
 36. WWEMusic: Ruby Riot - We Riot. 12 April 2017. [dostęp 13 April 2017].Sprawdź autora:1.
 37. GOOD LUCK FOLLOWING THIS SHOW TOMORROW AT WRESTLEMANIA, THIS MAIN EVENT IS SICK!!!!!, BIG NAME IN THE CROWD AT NXT, IF YOU AREN'T ALREADY YOU SHOULD BE WATCHING THIS SHOW, ASUKA VS. EMBER, WHAT AN AWESOME SEQUENCE, TAG TITLE TIME, BLACK VS. ALMAS, SANITY VS. TYE, RODDY, RUBY AND???: ONGOING NXT TAKEOVER ORLANDO BLOG - PWInsider.com. [dostęp 13 April 2017].
 38. Video: Heidi Lovelace after winning the AIW Women’s Title. Wrestleview. [dostęp September 22, 2015].
 39. Show results - 8/15 AAW in Berwyn, Ill.: Heidi Lovelace captures Heritage Title, Kingston scratched from main event, replacement AAW Hvt. Title match, more. Pro Wrestling Torch. [dostęp February 10, 2015].
 40. Philip Kreikenbohm: A1 Alpha Male Championship « Titles Database « CAGEMATCH - The Internet Wrestling Database. [dostęp 6 June 2016].
 41. Ophidian The Cobra on Twitter. [dostęp 6 June 2016].
 42. PWI Female 50 2016. s. The Internet Wrestling Database. [dostęp January 10, 2017].
 43. Heidi Lovelace wins RCW Heavyweight Championship. Revolution Championship Wrestling Facebook Page. [dostęp May 17, 2015].
 44. Martin Bentley: Shimmer Volumes 84 & 85 results from Berwyn, IL. W: Pro Wrestling Insider [on-line]. June 27, 2016. [dostęp June 27, 2016].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]