Wersja w nowej ortografii: Słowacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Słowacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Słowacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Słowacja
Kod MKOl SVK
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Žigmund Pálffy
Liczba zawodników 73 w 34 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 17.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
1
Razem
3
Reprezentacja Słowacji podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich

Słowację na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało siedemdziesięciu trzech zawodników.

Medale[edytuj]

Gold medal.svg Złote[edytuj]

Silver medal.svg Srebrne[edytuj]

Bronze medal.svg Brązowe[edytuj]

Wyniki reprezentacji[edytuj]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Pavol Hurajt Sprint mężczyzn 25:15,0 1 7.
Marek Matiaško 27:37,4 3 66.
Dušan Šimočko 28:11,4 3 75.
Miroslav Matiaško 28:15,9 4 76.
Pavol Hurajt Bieg pościgowy 35:12,8 3 16.
Pavol Hurajt Bieg indywidualny 49:11,8 1 5.
Dušan Šimočko 51:20,6 2 18.
Marek Matiaško 52:47,9 2 33.
Miroslav Matiaško 53:29,2 3 47.
Pavol Hurajt Bieg masowy 35:52,3 0 Bronze medal.svg
Miroslav Matiaško
Marek Matiaško
Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:28:54,7 2 15.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Anastasia Kuzmina Sprint kobiet - 7,5 km 19:55,6 1 Gold medal.svg
Jana Gereková 21:54,0 3 40.
Martina Halinárová 22:19,0 2 54.
Ľubomíra Kalinová 23:47,2 5 81.
Anastasija Kuźmina Bieg pościgowy - 10 km 30:28,3 2 Silver medal.svg
Jana Gereková 34:20,1 4 40.
Martina Halinárová nie ukończyła biegu
Anastasija Kuźmina Bieg indywidualny - 15 km 45:16,0 5 39.
Martina Halinárová 45:38,7 3 44.
Jana Gereková 45:46,4 4 46.
Ľubomíra Kalinová 50:38,7 7 80.
Anastasija Kuźmina Bieg masowy 36:02,9 3 8.
Martina Halinárová
Anastasija Kuźmina
Natália Prekopová
Jana Gereková
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:13:15,8 1 13.

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Martin Bajčičák Bieg na 15 km 34:59,3 23.
Ivan Bátory 35:38,1 40.
Michal Malák 36:22,8 54.
Martin Bajčičák Bieg na 50 km Nie ukończył biegu
Ivan Bátory Nie ukończył biegu
Martin Bajčičák Bieg łączony 1:17:58,1 25.
Peter Mlynár Sprint 3:55,76 57.
Ivan Bátory
Michal Malák
Sprint drużynowy 19:07,5 14.
Martin Bajčičák
Ivan Bátory
Michal Malák
Peter Mlynár
Sztafeta 4 × 10 km 1:49:52,0 12.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Alena Procházková Sprint 3:40,1 18.

Bobsleigh pictogram.svg Bobsleje[edytuj]

Mężczyźni

Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
SVK -1 Milan Jagnešák
Petr Narovec
Dwójki 53,18 53,16 52,73 52,99 3:32,06 20.
SVK-1 Milan Jagnešák
Marcel Lopuchovský
Petr Narovec
Martin Tešovič
Czwórki 55,25 Nie ukończyli konkurencji

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj]


Reprezentacja Słowacji brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, w której zajęła 3. miejsce.W rundzie kwalifikacyjnej pokonała reprezentację Norwegii i awansowała do ćwierćfinału. W ćwierć finale pokonała zespół Szwecji 4:3 i w półfinale uległa reprezentacji Kanady 2:3. W meczu o brązowy medal przegrała z reprezentacją Finlandii 3:5 i ostatecznie zajęła 4. miejsce.

Runda pierwsza[edytuj]

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Rosja 3 2 0 1 13 6 +7 7
 Czechy 3 2 0 1 10 7 +3 6
 Słowacja 3 2 0 1 9 4 +5 5
 Łotwa 3 0 0 3 4 19 -15 0

Wyniki

17 lutego 2010 Czechy  3:1  Słowacja General Motors Place, Vancouver
18 lutego 2010 Słowacja  2:1 pk.  Rosja General Motors Place, Vancouver
20 lutego 2010 Łotwa  0:6  Słowacja General Motors Place, Vancouver

Runda kwalifikacyjna[edytuj]

23 lutego 2010 Słowacja  4:3  Norwegia General Motors Place, Vancouver

Ćwierćfinał[edytuj]

24 lutego 2010 Szwecja  3:4  Słowacja General Motors Place, Vancouver

Półfinał[edytuj]

26 lutego 2010 Kanada  3:2  Słowacja General Motors Place, Vancouver

Mecz o 3.miejsce[edytuj]

27 lutego 2010 Finlandia  5:3  Słowacja General Motors Place, Vancouver

Reprezentacja Słowacji brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, w której zajęła 4. miejsce. W meczach o miejsca 5.-8. najpierw uległa reprezentacji Rosji 2:4, a w meczu o 7. miejsce przegrała z zespołem Chin 1:3 ostatecznie zajmując 8. miejsce.

Runda pierwsza[edytuj]

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Kanada 3 3 0 0 41 2 +39 9
 Szwecja 3 2 0 1 10 15 -5 6
 Szwajcaria 3 1 0 2 6 15 -9 3
 Słowacja 3 0 0 3 4 29 -25 0

Wyniki

13 lutego 2010 Kanada  18:0  Słowacja General Motors Place, Vancouver
15 lutego 2010 Szwecja  6:2  Słowacja UBC Winter Sports Centre, Vancouver
17 lutego 2010 Słowacja  2:5  Szwajcaria UBC Winter Sports Centre, Vancouver

Mecze o miejsca 5.-8.[edytuj]

20 lutego 2010 Rosja  4:2  Słowacja UBC Winter Sports Centre, Vancouver
22 lutego 2010 Chiny  3:1  Słowacja UBC Winter Sports Centre, Vancouver

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Łączna nota Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Ivana Reitmayerová Solistki 41,94 28. Nie awansowała 41,94 28.

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Jaroslav Babušiak 1:59,99 52. 1:35,25 37. 1:22,22 1:24,90 2:47,12 44. 52,10 54,76 1:46,86 30. Nie ukończył zjazdu

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Jana Gantnerová 1:20,00 1:15,73 2:35,73 35. 53,54 53,92 1:47,46 24.
Veronika Zuzulová 1:18,96 Nie ukończyła konkurencji 52,11 53,03 1:45,15 10.

Luge pictogram.svg Saneczkarstwo[edytuj]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Jozef Ninis Jedynki 49,196 49,153 49,643 49,122 3:17,114 24.
Ján Harniš
Branislav Regec
Dwójki 42,018 41,924 1:23,942 11.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Veronika Sabolova Jedynki 41,999 41,925 42,563 42,055 2:48,542 14.
Jana Šišajová 42,297 42,172 42,529 48,101 2:55,099 27.

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj]

Mężczyźni

Skoczek Konkurencja Kwalifikacje Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Tomáš Zmoray Skocznia normalna HS-106 94,0 107,5 Nie awansował do konkursu
Skocznia duża K-140 119,5 100,6 108,0 77,4 Nie awansował 77,4 43.

Bibliografia[edytuj]