Słowacka Liga Koszykówki Kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowacka Liga Koszykówki Kobiet
Basketbalová extraliga žien
Sports current event.svg 2018/2019
Państwo  Słowacja
Dyscyplina Koszykówka
Data założenia 1993
Rozgrywki
Liczba drużyn 8
Puchary: Puchar Słowacji
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca SCP Ružomberok
Obecny zwycięzca MBK Rużomberk
Najwięcej zwycięstw Good Angels Košice (15)
Strona internetowa

Słowacka Liga Koszykówki Kobiet (słow. Basketbalová extraliga žien) – najwyższa klasa żeńskich rozgrywek koszykarskich w Słowacji, powstała w 1993, po rozpadzie Czechosłowacji.

Zespół w sezonie 2018/2019[edytuj | edytuj kod]

  • Young Angels Koszyce
  • MBK Rużomberk
  • Piešťanské Čajky
  • ŠBK Šamorín
  • BAM Poprad
  • BKM Junior UKF Nitra
  • BK ŠKP 08 Bańska Bystrzyca
  • BK Slovan Bratysława

Medalistki[edytuj | edytuj kod]

Sezon Gold medal with cup.svg złoto Silver medal with cup.svg srebro Bronze medal with cup.svg brąz
1993 SCP Ružomberok UMB-OŠG Banská Bystrica VSS Lokomotíva Koszyce
1993/94 Sipox Rużomberk Sporiteľňa Bratysława Spartak SAM Myjava
1994/95 Sipox Rużomberk Spartak Myjava VSS Lokomotíva Koszyce
1995/96 MŠK Sipox Rużomberk SLOVMAD Cassovia Koszyce Spartak SAM Myjava
1996/97 SCP Rużomberk Spartak SAM Myjava BK Slovan Bratysława
1997/98 SCP Rużomberk Slovan JOPA Bratysława SAM Myjava
1998/99 SCP Rużomberk Delta Management Koszyce SAM Myjava
1999/00 SCP Rużomberk UMB Banská Bystrica Delta Domex Koszyce
2000/01 SCP Rużomberk Slovan JOPA Bratysława Cassovia Bardejów
2001/02 SCP Rużomberk Slovan JOPA Bratysława Istrobanka LS UK Bratysława
2002/03 SCP Rużomberk Delta V.O.D.S. Koszyce UMB Bańska Bystrzyca
2003/04 Delta ICP Koszyce MBK Rużomberk ŽBK Poprad
2004/05 Delta ICP Koszyce MBK Rużomberk Siemens Poprad
2005/06 Delta ICP Koszyce MBK Rużomberk Siemens Poprad
2006/07 K CERO VODS Koszyce MBK Rużomberk BK Inpek UKF Nitra
2007/08 KOSIT 2013 Koszyce MBK Rużomberk Viktoria PČSP Koszyce
2008/09 Maxima Broker Koszyce MBK Rużomberk BK Inpek UKF Nitra
2009/10 Dobrí Anjeli Košice BK PU Bemaco Preszów MBK Rużomberk
2010/11 Dobrí Anjeli Koszyce MBK Rużomberk BK Inpek UKF Nitra
2011/12 Good Angels Koszyce MBK Rużomberk ŠBK Šamorín
2012/13 Good Angels Koszyce MBK Rużomberk ŠKBD Rücon Nowa Wieś Spiska
2013/14 Good Angels Koszyce MBK Rużomberk Piešťanské Čajky
2014/15 Good Angels Koszyce Piešťanské Čajky MBK Rużomberk
2015/16 Good Angels Koszyce Piešťanské Čajky MBK Rużomberk
2016/17 Good Angels Koszyce Piešťanské Čajky MBK Rużomberk
2017/18 Good Angels Koszyce MBK Rużomberk Piešťanské Čajky
2018/19 MBK Rużomberk Piešťanské Čajky ŠBK Šamorín

Bilans medalistek[edytuj | edytuj kod]

P Klub Gold medal with cup.svg złoto Silver medal with cup.svg srebro Bronze medal with cup.svg brąz
1. Good Angels Koszyce 15 (2004

2018)
1 (2003)
2. MBK Rużomberk 12 (1993

2003, 2019)
11 (2004, 2005, 2006, 2007,2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2018) 4 (2010, 2015, 2016, 2017)
3. Piešťanské Čajky 4 (2015, 2016, 2017, 2019) 2 (2014, 2018)
4. BK Slovan Bratysława 3 (1998, 2001, 2002) 1 (1997)
5. Spartak Myjava 2 (1995, 1997) 4 (1994, 1996, 1998, 1999)
6. UMB 08 Bańska Bystrzyca 2 (1993, 2000) 1 (2003)
7. Delta Management Koszyce 1 (1999) 3 (1993, 1995, 2000)
8. BK Cassovia SOUŽ Koszyce 1 (1996) 1 (2001)
9. BK PU Bemaco Preszów 1 (2010)
10. Sporiteľňa Bratysława 1 (1994)
11. BK Inpek UKF Nitra 3 (2007, 2009, 2011)
12. ŽBK Whirlpool Poprad 3 (2004, 2005, 2006)
13. ŠBK Šamorín 2 (2012, 2019)
14. ŠKBD Rücon Nowa Wieś Spiska 1 (2013)
15. Viktória PČSP Koszyce 1 (2008)
16. Istrobanka LS UK Bratysława 1 (2002)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]