Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowenia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Słowenia
Kod MKOl SLO
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Brigita Bukovec
Liczba zawodników 37 w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 55.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
0
Razem
2

Słowenię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 37 zawodników: 25 mężczyzn i 12 kobiet. Był to drugi start reprezentacji Słowenii na letnich igrzysk olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Silver medal.svg Srebro Andraž Vehovar Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo górskie K-1 mężczyzn 141,65 pkt
Silver medal.svg Srebro Brigita Bukovec Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 100 m przez płotki kobiet 12,59 s[1]

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajakarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Pozycja końcowa Źródło
Czas brutto (Kara) Pozycja (w przejeździe) Czas brutto (Kara) Pozycja (w przejeździe)
Andraž Vehovar K-1 145.38 (0 s) 4. 141.65 (0 s) 1. Silver medal icon.svg [2]
Jernej Abramič 151.59 (0 s) 12. 145.81 (0 s) 7. 7.
Fedja Marušić 155.70 (10 s) 16. 158.24 (5 s) 20. 26.
Gregor Terdić C-1 187.79 (5 s) 22. 199.08 (5 s) 21. 24. [3]
Simon Hočevar 252.90 (55 s) 26. 231.00 (65 s) 25. 28.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Robert Pintarič Wyścig ze startu wspólnego 4:56:48 70. [4]
Jazda indywidualna na czas 1:12:35 32. [5]

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Jerneja Perc 100 m 11.63 6. NQ [6]
Alenka Bikar 200 m 22.88 3. (Q) 22.89 4. (Q) 22.82 7. NQ [7]
Helena Javornik Maraton 2:46:58 53. [8]
Brigita Bukovec 100 m ppł. 12.72 1. (Q) 12.66 1. (Q) 12.63 2. (Q) 12.59 Silver medal icon.svg [9]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Miro Kocuvan 400 m ppł. 49.66 5. NQ [10]

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Britta Bilač Skok wzwyż 1,93 m 11. (Q) 1,93 m 9. [11]
Ksenija Predikaka Skok w dal 6,37 m 21. NQ [12]
Renata Strašek Rzut oszczepem 57,04 m 21. NQ [13]
Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Gregor Cankar Skok w dal 8,00 m 12. (q) 8,11 m 6. [14]
Igor Primc Rzut dyskiem 59,12 m 24. NQ [15]

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/o brąz Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Samo Medved Indywidualnie 656 pkt 28. Ukraina O. Jacenko
W 161-150
Finlandia Jari Lipponen
W 161-161
Belgia Paul Vermeiren
P 159-161
NQ 14. [16]
Peter Koprivnikar 652 pkt 31 Irlandia K. Hanlon
P 151-155
NQ 54.
Matevž Krumpeštar 643 pkt 50. Stany Zjednoczone B. Johnson
P 140-158
NQ 64.
Samo Medved
Peter Koprivnikar
Matevž Krumpeštar
Drużynowo 1951 pkt 8. Rosja Rosja
W 242-241
Korea Południowa Korea Połudnowa
P 249-251
NQ 5. [17]

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał B Finał A Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Metka Sparavec 50 m stylem dowolnym 26.43 5. NQ 25. [18]
100 m stylem dowolnym 57.66 4. NQ 28.
Alenka Kejžar 200 m stylem klasycznym 2:33.34 1. NQ 20. [19]
200 m stylem zmiennym 2:18.39 3. NQ 19.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał B Finał A Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Jure Bučar 200 m stylem dowolnym 1:54.75 2. NQ 34. [20]
400 m stylem dowolnym 3:57.36 7. NQ 20.
Igor Majcen 1500 m stylem dowolnym 16:10.81 8. NQ 28. [21]
Peter Mankoč 100 m stylem motylkowym 55.59 7. NQ 36. [22]
200 m stylem zmiennym DQ NQ Nieklasyfikowany

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Suma Pozycja
Rajmond Debevec Karabin pneumatyczny 10 m 591 pkt 4. (Q) 101,1 pkt 692,1 pkt 6. [23]
Karabin małokalibrowy, leżąc 50 m 1166 pkt 9. NQ [24]
Karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m 596 pkt 9. NQ [25]

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże o półfinał Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Iztok Čop Jedynka 7:32.69 2. 7:41.83 1. (QA/B) 7:15.07 2. (QA) 6:51.71 4. 4. [26]
Erik Tul
Luka Špik
Dwójka podwójna 7:02.48 4. 7:06.06 4. NQ 14. [27]
6:56.43 3.
Denis Žvegelj
Jani Klemenčič
Milan Janša
Sadik Mujkič
Czwórka bez sternika 6:15.86 2. (Q) BYE 6:13.14 3. (QA) 6:07.87 4. 4. [28]

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Pozycja w wyścigu Suma punktów Pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Vesna Dekleva Europa 17. 21. 11. 21. 17. 21. 5. 10. 6. 15. 12 114 pkt 18. [29]
Janja Orel
Alenka Orel
470 (kobiety) 20. 21. 17. 14. 20. 19. 13. 21. 7. 15. 18. 143 pkt 19. [30]
Tomaž Čopi
Mitja Margon
470 (mężczyźni) 14. 20 13. 11. 8. Falstart
(37 pkt)
16. 17. 7. 25. 10. 116 pkt 14. [31]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Athletics - Olymic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-17] (ang.).
  2. Canoeing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Kayak Singles, Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  3. Canoeing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Canadian Singles, Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  4. Cycling at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Road Race, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  5. Cycling at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Individual Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  6. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's 100 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  7. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's 200 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  8. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Marathon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  9. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's 100 metres Hurdles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  10. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's 400 metres Hurdles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  11. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's High Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  12. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Long Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  13. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Javelin Throw, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  14. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Long Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  15. Athletics at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Discus Throw, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  16. Archery at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  17. Archery at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  18. Metka Sparavec Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  19. Alenka Kejžar Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  20. Jure Bučar Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-18] (ang.).
  21. Igor Majcen Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-18] (ang.).
  22. Peter Mankoč Bio, Stats, and Results, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  23. Shooting at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Air Rifle, 10 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  24. Shooting at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Small-Bore Rifle, Three Positions, 50 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  25. Shooting at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Small-Bore Rifle, Prone, 50 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  26. Rowing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Single Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  27. Rowing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Double Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  28. Rowing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Coxless Fours, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  29. Sailing at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's One Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  30. Sailing at the 1996 Atlanta Summer Games: Women's Two Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).
  31. Sailing at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Two Person Dinghy, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-25] (ang.).