Słowenia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowenia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Słowenia
Kod MKOl SLO
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Tadeja Brankovič (otwarcie)
Nejc Brodar (zamknięcie)
Liczba zawodników 37 w 9 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Słowenię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 37 zawodników. Był to piąty start Słowenii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Wyniki reprezentantów Słowenii[edytuj | edytuj kod]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Strata Czas Pudła Pozycja Źródło
Teja Gregorin Sprint 23:31.2 0 (0+0) 14. [1]
Tadeja Brankovič 24:14.1 2 (1+1) 31.
Dijana Grudiček 25:28.6 3 (1+2) 55.
Andreja Mali 26:02.5 3 (1+2) 59.
Teja Gregorin Bieg pościgowy 1:00 40:20.1 2 (0+0+1+1) 16. [2]
Tadeja Brankovič 1:43 42:42.1 5 (1+1+1+2) 31.
Dijana Grudiček 2:57 DNF
Andreja Mali 3:31 DNF
Teja Gregorin Bieg masowy 43:51.4 4 (1+2+0+1) 19. [3]
Teja Gregorin Bieg indywidualny 53:03.7 3 (0+2+0+1) 18. [4]
Andreja Mali 53:46.0 1 (1+0+0+0) 21.
Dijana Grudiček 55:01.3 4 (0+1+1+2) 30.
Tadeja Brankovič 55:38.9 6 (0+2+1+3) 39.
Teja Gregorin
Andreja Mali
Dijana Grudiček
Tadeja Brankovič
Sztafeta 4x6 km 1:19:55.7 1+11 6. [5]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Strata Czas Pudła Pozycja Źródło
Janez Marič Sprint 28:28.6 3 (2+1) 36. [6]
Matjaž Poklukar 30:00.6 3 (1+2) 63.
Janez Ožbolt 30:08.8 2 (1+1) 68.
Klemen Bauer 30:09.3 2 (0+2) 69.
Janez Marič Bieg pościgowy 2:17 39:42.4 4 (0+1+1+2) 37. [7]
Janez Marič Bieg indywidualny 59:53.0 5 (2+2+1+0) 40. [8]
Matjaž Poklukar 1:00:07.6 3 (0+1+1+1) 47.
Klemen Bauer 1:02:25.5 5 (0+1+3+1) 60.
Janez Ožbolt 1:03:18.5 5 (2+2+0+1) 69.
Janez Marič
Janez Ožbolt
Klemen Bauer
Matjaž Poklukar
Sztafeta 4x7,5 km 1:25:01.4 1+10 10. [9]

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Petra Majdič Sprint 2:14.62 6. (Q) 2:17.7 2. (Q) 2:18.7 4. (QB) 2:21.5 4. 8. [10]
Vesna Fabjan 2:20.34 40. NQ 40.
Maja Benedičič
Vesna Fabjan
Sprint drużynowy 18:59.5 7. NQ 14. [11]
Dystanse[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Petra Majdič 10 km stylem klasycznym 28:22.3 6. [12]
Maja Benedičič 33:41.3 65.
Petra Majdič Bieg łączony na 15 km 43:41.7 11. [13]
Maja Benedičič 46:51.1 39.
Petra Majdič 30 km stylem dowolnym 1:25:22.5 14. [14]
Maja Benedičič DNF

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał A/B Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Nejc Brodar Sprint 2:21.94 39. NQ 39. [15]
Jože Mehle 2:27.02 56. NQ 56.
Nejc Brodar
Jože Mehle
Sprint drużynowy 18:34.4 8. NQ 16. [16]
Dystanse[edytuj | edytuj kod]
Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Jože Mehle 15 km stylem klasycznym 42:56.9 59. [17]
Nejc Brodar Bieg łączony na 30 km 41:23.9 45 [18]
Jože Mehle 43:00.7 55.
Nejc Brodar 50 km stylem dowolnym 24:32.2 31. [19]
Jože Mehle 24:26.1 55.

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Skoki Bieg Pozycja Źródło
1. skok 2. skok Punkty Pozycja Strata Czas netto Pozycja Czas brutto
Damjan Vtič Sprint 121,5 m 107,8 pkt 17. +1:12 19:23.9 42. 19:41.9 34. [20]
Gundersen 94,5 m 92,5 m 217 pkt 23. +3:02 42:34.9 43. 45:36.9 40. [21]

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Gregor Urbas Soliści 46.48 29. NQ 29. [22]

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Petra Robnik Zjazd 1:59.66 25. 1:59.66 25. [23]
Urška Rabič DNF Nieklasyfikowany
Urška Rabič Supergigant 1:34.12 18. 1:34.12 18. [24]
Petra Robnik 1:35.10 29. 1:35.10 29.
Tina Maze 1:36.64 39. 1:36.64 39.
Ana Drev 1:37.92 45. 1:37.92 45.
Ana Drev Slalom gigant 1:02.45 18. 1:09.22 5. 2:11.67 9. [25]
Tina Maze 1:01.97 10. 1:09.86 13. 2:11.83 12.
Ana Kobal Slalom 44.36 22. 48.53 27. 1:32.89 25. [26]
Zawodnik Konkurencja Slalom Zjazd Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas przejazdu Czas całkowity Pozycja Czas Pozycja
1 2
Petra Robnik Kombinacja 40.54 44.84 1:25.38 18. 1:32.02 19. 2:57.40 21. [27]
Urška Rabič 40.61 DNF NQ Nieklasyfikowany

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Andrej Jerman Zjazd 1:51.70 28. 1:51.70 28. [28]
Andrej Šporn 1:52.17 31. 1:52.17 31.
Andrej Šporn Supergigant 1:31.84 15. 1:31.84 15. [29]
Andrej Jerman 1:33.20 28. 1:33.20 28.
Aleš Gorza 1:33.77 33. 1:33.77 33.
Mitja Valenčič Slalom gigant 1:18.10 14. 1:19.29 11. 2:37.39 12. [30]
Aleš Gorza DNF NQ Nieklasyfikowany
Bernard Vajdič DNF NQ Nieklasyfikowany
Drago Grubelnik Slalom 54.87 19. 50.82 11. 1:45.69 13. [31]
Bernard Vajdič 55.16 22. 51.27 19. 1:46.43 19.
Mitja Valenčič DNF NQ Nieklasyfikowany
Aleš Gorza DNF NQ Nieklasyfikowany
Zawodnik Konkurencja Zjazd Slalom Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas przejazdu Czas całkowity Pozycja
1 2
Aleš Gorza Kombinacja 1:41.31 29. 46.44 45.16 1:31.60 14. 3:12.91 15. [32]
Andrej Jerman 1:40.62 20. 46.91 46.27 1:33.18 22. 3:13.80 19.
Andrej Šporn 1:39.67 7. 46.20 57.66 1:43.86 33. 3:23.53 30.

Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Czas Punkty Pozycja Czas Punkty Pozycja
Nina Bednarik Jazda po muldach 30.03 19,54 pkt 24. NQ [33]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Punkty Suma Pozycja Punkty Suma Pozycja
1 2 1 2
Miha Gale Skoki akrobatyczne DNS [34]

Luge pictogram.svg Saneczkarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas ślizgu Czas końcowy Pozycja Źródło
1 2 3 4
Domen Pociecha Jedynki 53.141 53.073 53.039 53.072 3:32.325 26. [35]

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Konkurs główny Pozycja Źródło
Wynik Punkty Pozycja 1. seria 2. seria Suma punktów
Wynik Punkty Pozycja Wynik Punkty
Primož Peterka Skocznia normalna 96,5 m 117 pkt 16. (Q) 97 m 118,5 pkt 23. (Q) 88 m 96,5 pkt 215 pkt 30. [36]
Jernej Damjan 96 m 114,5 pkt 21. (Q) 93 m 109 pkt 35. NQ 109 pkt 35.
Robert Kranjec 92 m 102 pkt (pQ) 91,5 m 105,5 pkt 41. NQ 105,5 pkt 41.
Rok Benkovič 94 m 108 pkt 28. (Q) 87,5 m 91,5 pkt 49. NQ 91,5 pkt 49.
Jernej Damjan Skocznia duża 120,5 m 105,9 pkt 7. (Q) 116,5 m 97,2 pkt 27. (Q) 115 m 95 pkt 192,2 pkt 28. [37]
Rok Benkovič 110 m 84,5 pkt 26. (Q) 118 m 99,9 pkt 22. (Q) 113 m 90,4 pkt 190,3 pkt 29.
Primož Peterka 114,5 m 93,1 pkt 14. (Q) 115 m 92 pkt 34. NQ 92 pkt 34.
Robert Kranjec 121,5 m 106,7 pkt (pQ) 102 m 63,1 pkt 49. NQ 63,1 pkt 49.
Rok Benkovič
Robert Kranjec
Primož Peterka
Jernej Damjan
Drużynowo 116 m
105,5 m
122,5 m
124 m
390,4 pkt 10. NQ 390,4 pkt 10. [38]

Snowboarding pictogram.svg Snowboard[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/8 finału Ćwierćfinały O miejsca 5-8. Półfinały Finał/O brąz Pozycja Źródło
Czas Suma czasów Pozycja 1 2
1 2 Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Dejan Košir Gigant równoległy 34.84 36.22 1:11.06 8. (Q) Stany Zjednoczone T. Jewell
Wygrana (-0.29/-0.30)
Szwajcaria S. Schoch
Porażka (+0.59/+1.27)
Szwajcaria G. Jaquet
Wygrana (-0.85/DQ)
Szwajcaria H. Inniger
Porażka (+0,94/+0.42)
NQ 6. [39]
Rok Flander 36.38 34.80 1:11.18 10. (Q) Francja N. Huet
Wygrana (-1.35/-0.53)
Szwajcaria P. Schoch
Porażka (+1.35/+0.61)
Szwajcaria H. Inniger
Porażka (+0,18/-0.14)
Szwajcaria G. Jaquet
Wygrana (-0.12/-0.41)
NQ 7.
Izidor Šušteršič 36.32 36.64 1:12.96 21. NQ 21.
Tomaž Knafelj 36.37 38.50 1:14.87 26. NQ 26.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Women's 7.5 kilometres Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  2. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Women's 10 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  3. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Women's 12.5 kilometres Mass Start, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  4. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Women's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  5. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Women's 4 × 6 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  6. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Men's 10 kilometres Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  7. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Men's 12.5 kilometres Pursuit, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  8. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Men's 20 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  9. Biathlon at the 2006 Torino Winter Games: Men's 4 × 7.5 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  10. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  11. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's Team Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  12. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's 10 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  13. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's 15 km Skiathlon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  14. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's 30 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  15. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  16. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's Team Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  17. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  18. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's 30 km Skiathlon, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  19. Cross Country Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's 50 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  20. Nordic Combined at the 2006 Torino Winter Games: Men's Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  21. Nordic Combined at the 2006 Torino Winter Games: Men's Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  22. Figure Skating at the 2006 Torino Winter Games: Men's Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  23. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's Downhill, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  24. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's Super G, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  25. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  26. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  27. Alpine Skiing at the 2002 Salt Lake City Winter Games: Men's Combined, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-14] (ang.).
  28. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's Downhill, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  29. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's Super G, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  30. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  31. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  32. Alpine Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Men's Combined, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  33. Freestyle Skiing at the 2006 Torino Winter Games: Women's Moguls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  34. GALE Miha - Athlete Information, www.fis-ski.com [dostęp 2020-03-19].
  35. Luge at the 2006 Torino Winter Games: Men's Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  36. Ski Jumping at the 2006 Torino Winter Games: Men's Normal Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  37. Ski Jumping at the 2006 Torino Winter Games: Men's Large Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  38. Ski Jumping at the 2006 Torino Winter Games: Men's Large Hill, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).
  39. Snowboarding at the 2006 Torino Winter Games: Men's Parallel Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2020-03-19] (ang.).