Słowo Ludu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowo Ludu
Częstotliwość dziennik
Państwo  Polska
Wydawca Orkla (ostatni)
Rodzaj czasopisma regionalne
Pierwszy numer 27 września 1949
Ostatni numer 31 maja 2006
Redaktor naczelny Stanisław Wróbel (ostatni)
Format A3
ISSN 0137-9275

Słowo Ludu (od października 2005 Słowo) – kielecki dziennik lokalny wydawany od 27 września 1949 roku do 31 maja 2006 roku.

W latach 1949-1990 gazeta była prasowym organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Kielcach. W 1990 właścicielem dziennika została firma Exbud S.A., w 1999 kielecki biznesmen Michał Sołowow, a w 2005 norweski koncern Orkla.

Gazeta ukazywała się sześć razy w tygodniu, w trzech wydaniach: A - w Kielcach i okolicy, AB - na terenie dawnego województwa radomskiego i ABC - na terenie województwa świętokrzyskiego.

Większość miejsca w gazecie poświęcone było na wiadomości lokalne. Pojawiały się także dodatki tematyczne oraz rubryka „Dobre rady”. W piątki ukazywał się „Magazyn”, w którym pojawiały się artykuły o ciekawych ludziach i sprawach oraz „Telesłowo” z tygodniowym programem telewizyjnym i tekstami o gwiazdach małego ekranu.

Dziennikarze pracowali w dwóch redakcjach: w Kielcach i w Radomiu.

Ostatnim redaktorem naczelnym tytułu był Stanisław Wróbel. Po 57 latach istnienia wydawca dziennika uznał jego wydawanie za nieekonomiczne i zdecydował się połączyć go z inną wydawaną przez siebie gazetą – Echo Dnia.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]