SL Benfica w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach portugalskiego klubu piłkarskiego SL Benfica.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

1955–1979[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Rywal Dom Wyjazd Ogólnie
1957/58 Puchar Europy Q Państwo Hiszpańskie Sevilla FC 0–0 1–3 1–3
1960/61 Puchar Europy Q Szkocja Heart of Midlothian 3–0 2–1 5–1
1R Węgry Újpest Dózsa 6–2 1–2 7–4
1/4 Dania Aarhus GF 4–1 3–1 7–2
1/2 Austria Rapid Wiedeń 3–0 1–1 4–1
F Państwo Hiszpańskie FC Barcelona 3–2 (N)
1961 Puchar Interkontynentalny F Urugwaj Peñarol 1–0 0–5 1–5, 1–2 (N)
1961/62 Puchar Europy 1R Austria Austria Wiedeń 5–1 1–1 6–2
1/4 Niemcy 1. FC Nürnberg 6–0 1–3 7–3
1/2 Anglia Tottenham Hotspur 3–1 1–2 4–3
F Państwo Hiszpańskie Real Madryt 5–3 (N)
1962 Puchar Interkontynentalny F Brazylia Santos FC 2–5 2–3 4–8
1962/63 Puchar Europy 1R Szwecja IFK Norrköping 5–1 1–1 6–2
1/4 Czechosłowacja Dukla Praga 2–1 0–0 2–1
1/2 Holandia Feyenoord 3–1 0–0 3–1
F Włochy A.C. Milan 1–2 (N)
1963/64 Puchar Europy Q Irlandia Północna Lisburn Distillery 5–0 3–3 8–3
1R Niemcy Borussia Dortmund 2–1 0–5 2–6
1964/65 Puchar Europy Q Luksemburg Aris Bonnevoie 5–1 5–1 10–2
1R Szwajcaria La Chaux-de-Fonds 5–0 1–1 6–1
1/4 Państwo Hiszpańskie Real Madryt 5–1 1–3 6–4
1/2 Węgry Győri Vasas ETO 4–0 1–0 5–0
F Włochy Inter Mediolan 0–1 (N)
1965/66 Puchar Europy Q Luksemburg Stade Dudelange 10–0 8–0 18–0
1R Ludowa Republika Bułgarii Lewski Sofia 3–2 2–2 5–4
1/4 Anglia Manchester United 1–5 2–3 3–8
1966/67 Puchar Miast Targowych 2R Ludowa Republika Bułgarii Botew Płowdiw 3–0 1–1 4–1
3R Niemiecka Republika Demokratyczna Lokomotive Leipzig 2–1 1–3 3–4
1967/68 Puchar Europy 1R Irlandia Północna Glentoran 0–0 1–1 1–1, w.
2R Francja AS Saint-Étienne 2–0 0–1 2–1
1/4 Węgry Vasas 3–0 0–0 3–0
1/2 Włochy Juventus F.C. 2–0 1–0 3–0
F Anglia Manchester United 1–4 (N), Dogr.
1968/69 Puchar Europy 1R Islandia Valur 8–1 0–0 8–1
2R wolny los
1/4 Holandia AFC Ajax 3–1 1–3 4–4, 0–3 (N)
1969/70 Puchar Europy 1R Dania KB 2–0 3–2 5–2
2R Szkocja Celtic F.C. 3–0 0–3 3–3, los.
1970/71 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Olimpija Lublana 8–1 1–1 9–2
2R Niemiecka Republika Demokratyczna Vorwärts Berlin 2–0 0–2 2–2, k: 3–5
1971/72 Puchar Europy 1R Austria Wacker Innsbruck 4–0 3–1 7–1
2R Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia 2–1 0–0 2–1
1/4 Holandia Feyenoord 5–1 0–1 5–2
1/2 Holandia AFC Ajax 0–0 0–1 0–1
1972/73 Puchar Europy 1R Szwecja Malmö FF 4–1 0–1 4–2
2R Anglia Derby County 0–0 0–3 0–3
1973/74 Puchar Europy 1R Grecja Olympiakos SFP 1–0 1–0 2–0
2R Węgry Újpest Dózsa 1–1 0–2 1–3
1974/75 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Dania Vanløse 4–0 4–1 8–1
2R Niemiecka Republika Demokratyczna Carl Zeiss Jena 0–0 1–1 1–1, w.
1/4 Holandia PSV Eindhoven 1–2 0–0 1–2
1975/76 Puchar Europy 1R Turcja Fenerbahçe SK 7–0 0–1 7–1
2R Węgry Újpest Dózsa 5–2 1–3 6–5
1/4 Niemcy Bayern Monachium 0–0 1–5 1–5
1976/77 Puchar Europy 1R Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Drezno 0–0 0–2 0–2
1977/78 Puchar Europy 1R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Torpedo Moskwa 0–0 0–0 0–0, k: 4–1
2R Dania B 1903 1–0 1–0 2–0
1/4 Anglia Liverpool 1–2 1–4 2–6
1978/79 Puchar UEFA 1R Francja FC Nantes 0–0 2–0 2–0
2R Niemcy Borussia Mönchengladbach 0–0 0–2 0–2
1979/80 Puchar UEFA 1R Grecja Aris FC 2–1 1–3 3–4

1980–1999[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Rywal Dom Wyjazd Ogólnie
1980/81 Puchar Zdobywców Pucharów Q Turcja Altay 4–0 0–0 4–0
1R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Dinamo Zagrzeb 2–0 0–0 2–0
2R Szwecja Malmö FF 2–0 0–1 2–1
1/4 Niemcy Fortuna Düsseldorf 1–0 2–2 3–2
1/2 Niemiecka Republika Demokratyczna Carl Zeiss Jena 1–0 0–2 1–2
1981/82 Puchar Europy 1R Cypr Omonia Nikozja 3–0 1–0 4–0
2R Niemcy Bayern Monachium 0–0 1–4 1–4
1982/83 Puchar UEFA 1R Hiszpania Real Betis 2–1 2–1 4–2
2R Belgia Lokeren 2–0 2–1 4–1
1/8 Szwajcaria FC Zürich 4–0 1–1 5–1
1/4 Włochy AS Roma 1–1 2–1 3–2
1/2 Rumunia w epoce komunizmu Universitatea Krajowa 0–0 1–1 1–1, w.
F Belgia RSC Anderlecht 1–1 0–1 1–2
1983/84 Puchar Europy 1R Irlandia Północna Linfield 3–0 3–2 6–2
2R Grecja Olympiakos SFP 3–0 0–1 3–1
1/4 Anglia Liverpool 0–1 1–4 1–5
1984/85 Puchar Europy 1R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 2–0 2–3 4–3
2R Anglia Liverpool 1–0 1–3 2–3
1985/86 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Anglia Manchester United [1]
2R Włochy UC Sampdoria 2–0 0–1 2–1
1/4 Czechosłowacja Dukla Praga 2–1 0–1 2–2, w.
1986/87 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Norwegia Lillestrøm 2–0 2–1 4–1
2R Francja Girondins Bordeaux 1–1 0–1 1–2
1987/88 Puchar Europy 1R Albania Partizani Tirana 3–0 (wo) [2]
2R Dania Aarhus GF 1–0 0–0 1–0
1/4 Belgia RSC Anderlecht 2–0 0–1 2–1
1/2 Rumunia w epoce komunizmu Steaua Bukareszt 2–0 0–0 2–0
F Holandia PSV Eindhoven 0–0 (N),k: 5–6
1988/89 Puchar UEFA 1R Francja Montpellier HSC 3–0 3–1 6–1
2R Belgia Liège 1–1 1–2 2–3
1989/90 Puchar Europy 1R Irlandia Derry City 4–0 2–1 6–1
2R Węgry Budapest Honvéd 7–0 2–0 9–0
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dnipro Dniepropietrowsk 1–0 3–0 4–0
1/2 Francja Olympique Marsylia 1–0 1–2 2–2, w.
F Włochy A.C. Milan 0–1 (N)
1990/91 Puchar UEFA 1R Włochy AS Roma 0–1 0–1 0–2
1991/92 Puchar Europy 1R Malta Ħamrun Spartans 4–0 6–0 10–0
2R Anglia Arsenal 1–1 3–1 4–2, Dogr.
Grupa 2 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Kijów 5–0 0–1 3. miejsce
Hiszpania FC Barcelona 0–0 1–2
Czechosłowacja Sparta Praga 1–1 1–1
1992/93 Puchar UEFA 1R Słowenia Izola 3–0 5–0 8–0
2R Węgry Vác FC 1899 5–1 1–0 6–1
1/8 Rosja Dinamo Moskwa 2–0 2–2 4–2
1/4 Włochy Juventus F.C. 2–1 0–3 2–4
1993/94 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Polska GKS Katowice 1–0 1–1 2–1
2R Bułgaria CSKA Sofia 3–1 3–1 6–2
1/4 Niemcy Bayer 04 Leverkusen 1–1 4–4 5–5, w.
1/2 Włochy Parma 2–1 0–1 2–2, w.
1994/95 Liga Mistrzów Grupa C Chorwacja Hajduk Split 2–1 0–0 1. miejsce
Belgia RSC Anderlecht 3–1 0–0
Rumunia Steaua Bukareszt 2–1 1–1
1/4 Włochy A.C. Milan 0–0 0–2 0–2
1995/96 Puchar UEFA 1R Belgia Lierse 2–1 3–1 5–2
2R Holandia Roda JC Kerkrade 1–0 2–2 3–2
1/8 Niemcy Bayern Monachium 1–3 1–4 2–7
1996/97 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Polska Ruch Chorzów 5–1 0–0 5–1
2R Rosja Lokomotiw Moskwa 1–0 3–2 4–2
1/4 Włochy ACF Fiorentina 0–2 1–0 1–2
1997/98 Puchar UEFA 1R Francja SC Bastia 0–0 0–1 0–1
1998/99 Liga Mistrzów 2Q Izrael Beitar Jerozolima 6–0 2–4 8–4
Grupa F Niemcy Kaiserslautern 2–1 0–1 2. miejsce
Holandia PSV Eindhoven 2–1 2–2
Finlandia HJK Helsinki 2–2 0–2
1999/2000 Puchar UEFA 1R Rumunia Dinamo Bukareszt 0–1 2–0 2–1
2R Grecja PAOK FC 1–2 2–1 3–3, k: 4–1
1/8 Hiszpania Celta Vigo 1–1 0–7 1–8

2001–[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Rywal Dom Wyjazd Ogólnie
2000/01 Puchar UEFA 1R Szwecja Halmstad 2–2 1–2 3–4
2003/04 Liga Mistrzów 3Q Włochy S.S. Lazio 0–1 1–3 1–4
Puchar UEFA 1R Belgia RAA Louviéroise 1–0 1–1 2–1
2R Norwegia Molde 3–1 2–0 5–1
3R Norwegia Rosenborg 1–0 1–2 2–2, w.
4R Włochy Inter Mediolan 0–0 3–4 3–4
2004/05 Liga Mistrzów 3Q Belgia RSC Anderlecht 1–0 0–3 1–3
Puchar UEFA 1R Słowacja Dukla Bańska Bystrzyca 2–0 3–0 5–0
Grupa G Holandia Heerenveen 4–2 2. miejsce
Niemcy VfB Stuttgart 0–3
Chorwacja Dinamo Zagrzeb 2–0
Belgia Beveren 3–0
1/16 Rosja CSKA Moskwa 1–1 0–2 1–3
2005/06 Liga Mistrzów Grupa D Francja Lille OSC 1–0 0–0 2. miejsce
Anglia Manchester United 2–1 1–2
Hiszpania Villarreal CF 0–1 1–1
1/8 Anglia Liverpool 1–0 2–0 3–0
1/4 Hiszpania FC Barcelona 0–0 0–2 0–2
2006/07 Liga Mistrzów 3Q Austria Austria Wiedeń 3–1 0–0 3–1
Grupa F Dania FC København 3–1 0–0 3. miejsce
Anglia Manchester United 0–1 1–3
Szkocja Celtic F.C. 3–0 0–3
Puchar UEFA 1/16 Rumunia Dinamo Bukareszt 1–0 2–1 3–1
1/8 Francja Paris Saint-Germain 3–1 1–2 4–3
1/4 Hiszpania RCD Espanyol 0–0 2–3 2–3
2007/08 Liga Mistrzów 3Q Dania FC København 2–1 1–0 3–1
Grupa D Włochy A.C. Milan 1–1 1–2 3. miejsce
Ukraina Szachtar Donieck 0–1 2–1
Szkocja Celtic F.C. 1–0 0–1
Puchar UEFA 1/16 Niemcy 1. FC Nürnberg 1–0 2–2 3–2
1/8 Hiszpania Getafe CF 1–2 0–1 1–3
2008/09 Puchar UEFA 1R Włochy SSC Napoli 2–0 2–3 4–3
Grupa B Niemcy Hertha BSC 1–1 5. miejsce
Turcja Galatasaray SK 0–2
Grecja Olympiakos SFP 1–5
Ukraina Metalist Charków 0–1
2009/10 Liga Europy PO Ukraina Worskła Połtawa 4–0 1–2 5–2
Grupa I Białoruś BATE Borysów 2–0 2–1 1. miejsce
Grecja AEK Ateny 2–1 0–1
Anglia Everton 5–0 2–0
1/16 Niemcy Hertha BSC 4–0 1–1 5–1
1/8 Francja Olympique Marsylia 1–1 2–1 3–2
1/4 Anglia Liverpool 2–1 1–4 3–5
2010/11 Liga Mistrzów Grupa B Izrael Hapoel Tel Awiw 2–0 0–3 3. miejsce
Niemcy FC Schalke 04 1–2 0–2
Francja Olympique Lyon 4–3 0–2
Liga Europy 1/16 Niemcy VfB Stuttgart 2–1 2–0 4–1
1/8 Francja Paris Saint-Germain 2–1 1–1 3–2
1/4 Holandia PSV Eindhoven 4–1 2–2 6–3
1/2 Portugalia SC Braga 2–1 0–1 2–2, w.
2011/12 Liga Mistrzów 3Q Turcja Trabzonspor 2–0 1–1 3–1
PO Holandia FC Twente 3–1 2–2 5–3
Grupa C Anglia Manchester United 1–1 2–2 1. miejsce
Rumunia Oțelul Gałacz 1–0 1–0
Szwajcaria FC Basel 1–1 2–0
1/8 Rosja Zenit Petersburg 2–0 2–3 4–3
1/4 Anglia Chelsea 0–1 1–2 1–3
2012/13 Liga Mistrzów Grupa G Szkocja Celtic F.C. 2–1 0–0 3. miejsce
Hiszpania FC Barcelona 0–2 0–0
Rosja Spartak Moskwa 2–0 1–2
Liga Europy 1/16 Niemcy Bayer 04 Leverkusen 2–1 1–0 3–1
1/8 Francja Girondins Bordeaux 1–0 3–2 4–2
1/4 Anglia Newcastle United 3–1 1–1 4–2
1/2 Turcja Fenerbahçe SK 3–1 0–1 3–2
F Anglia Chelsea 1–2 (N)
2013/14 Liga Mistrzów Grupa C Francja Paris Saint-Germain 2–1 0–3 3. miejsce
Grecja Olympiakos SFP 1–1 0–1
Belgia RSC Anderlecht 2–0 3–2
Liga Europy 1/16 Grecja PAOK FC 3–0 1–0 4–0
1/8 Anglia Tottenham Hotspur 2–2 3–1 5–3
1/4 Holandia AZ Alkmaar 2–0 1–0 3–0
1/2 Włochy Juventus F.C. 2–1 0–0 2–1
F Hiszpania Sevilla FC 0–0 (N),k: 2–4
2014/15 Liga Mistrzów Grupa C Rosja Zenit Petersburg 0–2 0–1 4. miejsce
Niemcy Bayer 04 Leverkusen 0–0 1–3
Francja AS Monaco 1–0 0–0
2015/16 Liga Mistrzów Grupa C Kazachstan Astana 2–0 2–2 2. miejsce
Hiszpania Atlético Madryt 1–2 2–1
Turcja Galatasaray SK 2–1 1–2
1/8 Rosja Zenit Petersburg 1–0 2–1 3–1
1/4 Niemcy Bayern Monachium 2–2 0–1 2–3
2016/17 Liga Mistrzów Grupa B Turcja Beşiktaş JK 1–1 3–3 2. miejsce
Włochy SSC Napoli 1–2 2–4
Ukraina Dynamo Kijów 1–0 2–0
1/8 Niemcy Borussia Dortmund 1–0 0–4 1–4
2017/18 Liga Mistrzów Grupa A Rosja CSKA Moskwa 1–2 0–2 4. miejsce
Szwajcaria FC Basel 0–2 0–5
Anglia Manchester United 0–1 0–2
2018/19 Liga Mistrzów 3Q Turcja Fenerbahçe SK 1–0 1–1 2–1
PO Grecja PAOK FC 1–1 4–1 5–2
Grupa E Holandia AFC Ajax 1–1 0–1 3. miejsce
Niemcy Bayern Monachium 0–2 1–5
Grecja AEK Ateny 1–0 3–2
Liga Europy 1/16 Turcja Galatasaray SK 0–0 2–1 2–1
1/8 Chorwacja Dinamo Zagrzeb 3–0 0–1 3–1, Dogr.
1/4 Niemcy Eintracht Frankfurt 4–2 0–2 4–4, w.
2019/20 Liga Mistrzów Grupa Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Angielskie zespoły zostały wykluczone z europejskich pucharów.
  2. Partizani zostało wykluczone z europejskich pucharach ze względu na grę nieuprawnionych zawodników.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]