Sadie Bjornsen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sadie Bjornsen
Sadie Bjornsen
Data i miejsce urodzenia 21 listopada 1989
Omak
Klub Apu Nordic Ski Center
Debiut w PŚ 19.02.2011, Drammen (51. miejsce – 10 km C)
Pierwsze punkty w PŚ 7.03.2012, Drammen (27. miejsce – sprint C)
Pierwsze podium w PŚ 6.01.2017, Toblach (3. miejsce – 5 km F)[a]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Stany Zjednoczone
Mistrzostwa świata
Brąz Lahti 2017 Sprint druż. s.klas.

Sadie Bjornsen (ur. 21 listopada 1989 w Omak) – amerykańska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Apu Nordic Ski Center.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Sadie Bjornsen pojawiła się podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Kranju w 2006 roku. Była tam piętnasta w sprincie techniką dowolną, a w biegu na 5 km techniką klasyczną zajęła 24. miejsce. Startowała także na Mistrzostwach Świata Juniorów w Tarvisio oraz Mistrzostwach Świata Juniorów w Malles Venosta, ale zajmowała odległe pozycje. Najlepszy wynik osiągnęła na Mistrzostwach Świata Juniorów w Praz de Lys – Sommand w 2009 roku, gdzie była jedenasta w sprincie techniką klasyczną.

W kategorii młodzieżowców startowała na Mistrzostwach Świata w Hinterzarten, gdzie była trzynasta w sprincie, a w biegu łączonym na 15 km zajęła 36. miejsce. Rok później, na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców w Otepää była siedemnasta w sprincie, a w biegu technika dowolną na 10 km zajęła 23. pozycję. Niecały miesiąc później, 19 lutego 2011 roku zadebiutowała w Pucharze Świata, zajmując 51. miejsce w biegu na 10 km technika klasyczną w Drammen. Wystartowała także następnego dnia w sprincie, ale ponownie nie zdobyła punktów i w klasyfikacji generalnej sezonu 2010/2011 nie została uwzględniona. Pierwsze pucharowe punkty zdobyła 7 marca 2012 roku w Drammen, zajmując 27. miejsce w sprincie techniką klasyczną. Były to jej jedyne punkty w sezonie 2011/2012, który ukończyła ostatecznie na 98. pozycji. Na mistrzostwach świata młodzieżowców w Erzurum jej najlepszym wynikiem było piąte miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym.

Na początku sezonu 2011/2012 wraz z Kikkan Randall Bjornsen zajęła drugie miejsce w sprincie drużynowym stylem dowolnym, który odbył się 4 grudnia 2011 roku w Düsseldorfie.

Jej brat Erik również uprawia biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
31. 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km bieg łączony 38:33,6 +2:36,1 Norwegia Marit Bjørgen
18. 13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 10 km stylem klasycznym 28:17,8 +1:41,9 Polska Justyna Kowalczyk
9. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4×5 km[b] 53:02,7 +2:30,7  Szwecja
14. 13 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:03,84 Szwecja Stina Nilsson
15. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 +1:24,3 Norwegia Ragnhild Haga
5. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[c] 51:24,3 +1:20,5  Norwegia
17. 25 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:22:17,6 +6:32,6 Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
24. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym 3:03,9 Norwegia Marit Bjørgen
29. 28 lutego 2011 Norwegia Oslo 10 km stylem klasycznym 27:39,3 +2:27,5 Norwegia Marit Bjørgen
9. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Sprint drużynowy stylem klasycznym[d] 19:25,0 +56,5  Szwecja
32. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 Norwegia Marit Bjørgen
37. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 39:04,4 +3:22,7 Norwegia Marit Bjørgen
4. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×5 km[e] 1:00:36,5 +1:12,4  Norwegia
19. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:26,63 Norwegia Marit Bjørgen
20. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 +2:41,1 Norwegia Therese Johaug
4. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[f] 49:04,7 +1:49,9  Norwegia
20. 28 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:24:47,0 +5:04,6 Norwegia Therese Johaug
3.FIS bronze medal.png 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[g] 20:20,56 +18,38  Norwegia
23. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 +2:21,2 Norwegia Marit Bjørgen
4. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[b] 52:21,5 +1:33,8  Norwegia
18. 21 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym 2:32,35 Norwegia Maiken Caspersen Falla
5. 24 lutego 2019 Austria Seefeld Sprint drużynowy stylem klasycznym[g] 15:14,93 +2,79  Szwecja
23. 26 lutego 2019 Austria Seefeld 10 km stylem klasycznym 27:02,1 +1:41,0 Norwegia Therese Johaug
5. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[h] 55:21,0 +3:06,0  Szwecja
15. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 +4:42,9 Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
15. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym Norwegia Astrid Jacobsen
24. 1 lutego 2006 Słowenia Kranj 5 km stylem klasycznym 13:57,9 +1:16,1 Norwegia Astrid Jacobsen
5. 5 lutego 2006 Słowenia Kranj bieg sztafetowy 4×3,3 km[i] 34:59,0 +53,8  Norwegia
30. 12 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym Norwegia Astrid Jacobsen
39. 16 marca 2007 Włochy Tarvisio 10 km bieg łączony 26:10,9 +2:33,4 Szwecja Charlotte Kalla
24. 25 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 5 km stylem klasycznym 14:54,0 +59,7 Norwegia Therese Johaug
9. 29 lutego 2008 Włochy Malles Venosta bieg sztafetowy 4×3,3 km[j] 41:50,1 +2:08,9  Norwegia
11. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
29. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym 13:44,4 +1:18,7 Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
7. 6 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand bieg sztafetowy 4×3,3 km[k] 38:22,4 +2:39,3  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
13. 26 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Finlandia Mari Laukkanen
26. 30 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km bieg łączony 44:47,4 +3:20,2 Norwegia Astrid Øyre Slind
23. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 26:33,3 +2:57,8 Finlandia Krista Lähteenmäki
17. 29 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Finlandia Kerttu Niskanen
17. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää 15 km bieg łączony 41:55,5 +2:01,3 Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
14. 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Niemcy Hanna Kolb
5. 23 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 29:23,2 +31,9 Rosja Marija Guszczina
16. 25 lutego 2012 Turcja Erzurum 15 km bieg łączony 43:52,5 +1:56,6 Norwegia Martine Ek Hagen

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 98.
2012/2013 54.
2013/2014 32.
2014/2015 23.
2015/2016 14.
2016/2017 16.
2017/2018 6.
2018/2019 14.

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 2 grudnia 2017 Norwegia Lillehammer Sprint stylem klasycznym 3:19,98 min +5,01 s 3. Norwegia Maiken Caspersen Falla
2. 16-18 marca 2018 Szwecja Falun Finał PŚ (21,4 km) 52:34,2 min +1:11,5 min 3. Norwegia Marit Bjørgen

Miejsca na podium w etapach zawodów Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 6 stycznia 2017 Włochy Toblach Tour de Ski 5 km stylem dowolnym 12:45,6 min +14,6 s 3. Stany Zjednoczone Jessica Diggins
2. 24 listopada 2017 Finlandia Kuusamo Ruka Triple Sprint stylem klasycznym 3:17,62 min +0,24 s 2. Szwecja Stina Nilsson
3. 31 grudnia 2017 Szwajcaria Lenzerheide Tour de Ski 10 km stylem klasycznym 26:59,4 min +42,2 s 3. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
4. 30 listopada 2018 Norwegia Lillehammer Lillehammer Tour Sprint stylem dowolnym 2:52,74 min +3,03 s 3. Szwecja Jonna Sundling

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (15 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 51 42 - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2×5 km) Toblach 3.01 (3,3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2×7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2×7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
54 47 44 62 59 34 53 52 - - - - - - - - - - - - 31 32 34 39 45 - - - - 33 - 27 40 - - - - 4
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Québec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3,1 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3,3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Krasnaja Polana 1.02 (SP F) Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - 27 25 22 - - - - - - - - - 34 28 21 24 32 - 9 18 30 - - - - - 82
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
26 7 38 17 7 - 27 16 - - - - - - - - - - - 17 37 - - 30 14 13 21 22 201
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
29 17 21 20 21 18 22 31 29 36 7 13 13 8 - - - - 15 - 11 13 20 - 32 14 26 44 283
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
12 14 17 14 20 - 17 9 19 7 13 9 44 26 13 9 20 14 - 14 18 22 37 7 - 10 15 17 16 8 10 18 16 17 12 11 735
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
17 17 17 14 12 11 - 15 - 23 35 5 12 3 - - - - 12 19 21 - - 20 19 21 24 13 15 5 10 465
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
2 23 11 10 3 10 13 12 9 9 14 3 5 26 10 16 9 - 21 - 6 8 17 7 21 12 9 11 5 3 956
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
11 8 3 9 17 10 13 14 - 6 16 13 15 11 - - - - 22 29 15 - 5 - - 21 10 12 6 18 13 11 585
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski FPŚ – Finał Pucharu Świata RT – Ruka Triple LT – Lillehammer Tour STK – Ski Tour Kanada

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. a b Skład drużyny: Kikkan Randall, Sadie Bjornsen, Elizabeth Stephen, Jessica Diggins
  3. Skład drużyny: Sophie Caldwell, Sadie Bjornsen, Kikkan Randall, Jessica Diggins.
  4. Skład drużyny: Sadie Bjornsen, Kikkan Randall
  5. Skład drużyny: Sadie Bjornsen, Kikkan Randall, Elizabeth Stephen, Jessica Diggins
  6. Skład zespołu: Sadie Bjornsen, Rosie Brennan, Elizabeth Stephen, Jessica Diggins
  7. a b Skład drużyny: Sadie Bjornsen, Jessica Diggins
  8. Skład zespołu: Julia Kern, Sadie Bjornsen, Rosie Brennan, Jessica Diggins
  9. Skład drużyny: Morgan Smyth, Sadie Bjornsen, Alexa Turzian, Elizabeth Stephen
  10. Skład drużyny: Ida Sargent, Sadie Bjornsen, Sophie Caldwell, Alexa Turzian
  11. Skład drużyny: Sophie Caldwell, Sadie Bjornsen, Adele Espy, Jessica Diggins