Salwator Cup 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Salwator Cup
Miejsce  Polska
Kraków
Obiekt KS Bronowianka Kraków/
Wola Sport Paradise Sp. z o.o.
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 03–09.11.2008
WTA Tour
Kategoria ITF Women’s Circuit
Pula nagród 100 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Wielka Brytania Anne Keothavong
Gra podwójna
Niemcy Angelique Kerber
Polska Urszula Radwańska

Salwator Cup – kobiecy turniej tenisowy rozgrywany w Krakowie na kortach twardych w hali. Impreza zaliczana jest do cyklu ITF Women's Circuit. Pula nagród wynosi 100 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Rosja Alisa Klejbanowa 33 1. runda
02Tajlandia Tamarine Tanasugarn 35 2. runda
03Czechy Petra Kvitová 45 wycofanie
04Rumunia Monica Niculescu 55 finał
05Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 69 2. runda
06Wielka Brytania Anne Keothavong 74 zwycięstwo
07Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová 76 ćwierćfinał
08Rosja Jelena Wiesnina 82 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC  Niemcy Angelique Kerber 6 6  
7  Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová 0 1  
  WC  Niemcy Angelique Kerber 4 6 5  
  4  Rumunia Monica Niculescu 6 2 7  
4  Rumunia Monica Niculescu 6 7
   Kazachstan Jarosława Szwiedowa 3 5  
    4  Rumunia Monica Niculescu 64 6 3
  6  Wielka Brytania Anne Keothavong 7 4 6
  6  Wielka Brytania Anne Keothavong 6 6  
LL  Estonia Margit Rüütel 1 3  
6  Wielka Brytania Anne Keothavong 6 6
   Włochy Maria Elena Camerin 3 0  
 Polska Urszula Radwańska 4 6 1
   Włochy Maria Elena Camerin 6 4 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Rosja Alisa Klejbanowa 3 6 5  
WC  Niemcy Angelique Kerber 6 4 7     WC  Niemcy Angelique Kerber 6 6  
SE  Szwajcaria Stefanie Vögele 6 6     SE  Szwajcaria Stefanie Vögele 1 2  
 Białoruś Kaciaryna Dziehalewicz 4 2       WC  Niemcy Angelique Kerber 6 6
WC  Polska Katarzyna Piter 4 2       7  Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová 0 1
 Rosja Anna Łapuszczenkowa 6 6      Rosja Anna Łapuszczenkowa 2 2
Q  Ukraina Wiktorija Kutuzowa 1 k     7  Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová 6 6  
7  Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
 Kolumbia Mariana Duque Mariño 2 2     4  Rumunia Monica Niculescu 6 6  
Q  Litwa Lina Stančiūtė 6 4 6     Q  Litwa Lina Stančiūtė 3 4  
 Grecja Eleni Daniilidu 4 6 0       4  Rumunia Monica Niculescu 6 7
 Czechy Lucie Hradecká 3 6 2        Kazachstan Jarosława Szwiedowa 3 5
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa 6 4 6      Kazachstan Jarosława Szwiedowa 6 6
LL  Bułgaria Hülya Wieliewa 2 2     5  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 2 2  
5  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Wielka Brytania Anne Keothavong 6 6  
SE  Rosja Wiesna Manasijewa 4 2     6  Wielka Brytania Anne Keothavong 6 6  
 Estonia Maret Ani 3 2      Rosja Jewgienija Rodina 4 2  
 Rosja Jewgienija Rodina 6 6       6  Wielka Brytania Anne Keothavong 6 6
 Niemcy Julia Schruff 2 7 6       LL  Estonia Margit Rüütel 1 3
 Czechy Renata Voráčová 6 63 3      Niemcy Julia Schruff 2 3
Q  Ukraina Weronika Kapszaj 2 4     LL  Estonia Margit Rüütel 6 6  
LL  Estonia Margit Rüütel 6 46  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Rosja Jelena Wiesnina 6 7  
 Rosja Jekatierina Byczkowa 3 610     8  Rosja Jelena Wiesnina 65 4  
 Polska Urszula Radwańska 65 6 7      Polska Urszula Radwańska 7 6  
Q  Bośnia i Hercegowina Mervana Jugić-Salkić 7 4 5        Polska Urszula Radwańska 4 6 1
 Włochy Maria Elena Camerin 6 6        Włochy Maria Elena Camerin 6 4 6
WC  Polska Anna Korzeniak 2 0      Włochy Maria Elena Camerin
WC  Polska Olga Brózda 2 3     2  Tajlandia Tamarine Tanasugarn w/o  
2  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 6 6  

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiOsiągnięcie
01Białoruś Kaciaryna Dziehalewicz
Białoruś Tacciana Puczak
1. runda
02Turcja İpek Şenoğlu
Czechy Vladimíra Uhlířová
ćwierćfinał
03Polska Klaudia Jans
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
1. runda
04Estonia Maret Ani
Czechy Renata Voráčová
ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Białoruś Kaciaryna Dziehalewicz
 Białoruś Tacciana Puczak
2 6 5  
 Rosja Jekatierina Byczkowa
 Rosja Alisa Klejbanowa
6 2 10      Rosja Jekatierina Byczkowa
 Rosja Alisa Klejbanowa
6 6  
 Południowa Afryka Kelly Anderson
 Wielka Brytania Anne Keothavong
6 62 10      Południowa Afryka Kelly Anderson
 Wielka Brytania Anne Keothavong
4 4  
 Grecja Eleni Daniilidu
 Niemcy Jasmin Wöhr
3 7 6        Rosja Jekatierina Byczkowa
 Rosja Alisa Klejbanowa
6 k  
3  Polska Klaudia Jans
 Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
5 4       WC  Polska Olga Brózda
 Polska Sandra Zaniewska
3  
 Czechy Lucie Hradecká
 Czechy Michaela Paštiková
7 6      Czechy Lucie Hradecká
 Czechy Michaela Paštiková
3 65
WC  Polska Olga Brózda
 Polska Sandra Zaniewska
6 6     WC  Polska Olga Brózda
 Polska Sandra Zaniewska
6 7  
WC  Słowacja Klaudia Boczova
 Polska Katarzyna Piter
4 2       WC  Polska Olga Brózda
 Polska Sandra Zaniewska
3 2
 Niemcy Angelique Kerber
 Polska Urszula Radwańska
6 6        Niemcy Angelique Kerber
 Polska Urszula Radwańska
6 6
 Czechy Gabriela Chmelinova
 Bośnia i Hercegowina Mervana Jugić-Salkić
3 4      Niemcy Angelique Kerber
 Polska Urszula Radwańska
6 4 11  
 Niemcy Julia Schruff
 Szwajcaria Stefanie Vögele
5 0     4  Estonia Maret Ani
 Czechy Renata Voráčová
0 6 9  
4  Estonia Maret Ani
 Czechy Renata Voráčová
7 6        Niemcy Angelique Kerber
 Polska Urszula Radwańska
6 7
 Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Courtney Nagle
65 6 8        Ukraina Weronika Kapszaj
 Rosja Anna Łapuszczenkowa
1 65  
 Ukraina Weronika Kapszaj
 Rosja Anna Łapuszczenkowa
7 4 10      Ukraina Weronika Kapszaj
 Rosja Anna Łapuszczenkowa
6 3 10
WC  Polska Aleksandra Rosolska
 Polska Alicja Rosolska
6 62 2     2  Turcja İpek Şenoğlu
 Czechy Vladimíra Uhlířová
4 6 1  
2  Turcja İpek Şenoğlu
 Czechy Vladimíra Uhlířová
1 7 10  

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]