Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – dwójki mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dwójki mężczyzn
ZIO 2014 ZIO 2022
Data 14 lutego 2018
Gospodarz Pjongczang
Miejscowość Alpensia Sliding Centre
Liczba zawodników 20
Zwycięzcy
I miejsce Niemcy Tobias Wendl
Niemcy Tobias Arlt
II miejsce Austria Peter Penz
Austria Georg Fischler
III miejsce Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Strona internetowa

Dwójki mężczyzn – trzecia konkurencja, w której zostały rozdane medale w saneczkarstwie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczangu.

Zawodnicy o medale olimpijskie walczyli 14 lutego na torze Alpensia Sliding Centre umiejscowionym w Pjongczangu.

Mistrzostwo olimpijskie z 2014 roku obroniła dwójka reprezentacji Niemiec Tobias Wendl i Tobias Arlt. Drudzy byli Austriacy Peter Penz i Georg Fischler, a brąz wywalczyli rodacy Wendla i Arlta Toni Eggert i Sascha Benecken.

Jedyni Polacy w stawce - Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski - zajęli 12 miejsce.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
UTC+09:00 CET
14 lutego 1. ślizg 20:20 12:20
2. ślizg 21:30 13:30

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr. Zawodnik Reprezentacja 1. ślizg 2. ślizg Suma Strata
Czas Poz. Czas Poz.
1. 3 Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy 45,820 1. 45,877 1. 1:31,697
2. 5 Peter Penz
Georg Fischler
 Austria 45,891 2. 45,894 2. 1:31,785 +0,088
3. 4 Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy 45,931 3. 46,056 3. 1:31,987 +0,179
4. 12 Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria 46,172 5. 46,112 5. 1:32,284 +0,229
5. 9 Tristan Walker
Justin Snith
 Kanada 46,134 4. 46,235 6. 1:32,369 +0,235
6. 2 Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 46,336 9. 46,106 4. 1:32,442 +0,358
7. 11 Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Włochy 46,320 8. 46,243 7. 1:32,563 +0,366
8. 16 Justin Krewson
Andrew Sherk
 Stany Zjednoczone 46,310 7. 46,342 10. 1:32,652 +0,399
9. 18 Park Jin-yong
Cho Jung-myung
 Korea Południowa 46,396 10. 46,276 8. 1:32,672 +0,440
10. 8 Matthew Mortensen
Jayson Terdiman
 Stany Zjednoczone 46,244 6. 46,443 13. 1:32,687 +0,465
11. 1 Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Olimpijscy sportowcy z Rosji 46,437 11. 46,344 11. 1:32,781 +0,467
12. 7 Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 46,609 13. 46,478 14. 1:33,087 +0,525
13. 14 Lukáš Brož
Antonín Brož
 Czechy 46,570 12. 46,582 16. 1:33,152 +0,566
14. 6 Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa 46,890 17. 46,317 9. 1:33,207 +0,601
15. 15 Andriej Bogdanow
Andriej Miedwiediew
 Olimpijscy sportowcy z Rosji 47,106 19. 46,402 12. 1:33,508 +0,690
16. 10 Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 46,709 14. 46,567 15. 1:33,276 +0,705
17. 19 Marek Solčanský
Karol Stuchlák
 Słowacja 46,780 15. 46,811 17. 1:33,591 +0,934
18. 20 Matěj Kvíčala
Jaromír Kudera
 Czechy 46,818 16. 46,910 18. 1:33,728 +1,033
19. 13 Cosmin Atodiresei
Ştefan Musei
 Rumunia 47,101 18. 47,171 19. 1:34,272 +1,294
20. 17 Ołeksandr Obołonczyk
Roman Zacharkiw
 Ukraina 48,316 20. 47,401 20. 1:35,717 +1,524

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]