Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympische Ringe
Luge pictogram.svg

Zawody w saneczkarstwie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 odbyły się na torze St. Moritz-Celerina Olympic Bobrun w Sankt Moritz.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w pięciu konkurencjach: jedynkach mężczyzn, jedynkach kobiet, dwójkach mężczyzn, dwójkach kobiet oraz drużynowo. Zawody zostały rozegrane między 17 a 20 stycznia 2020 roku.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
18 stycznia 2020 9:45 Jedynki chłopców Łotwa Gints Bērziņš Rosja Pawieł Riepiłow Niemcy Timon Grancagnolo
17 stycznia 2020 9:40 Jedynki dziewcząt Niemcy Merle Fräbel Niemcy Jessica Degenhardt Rosja Diana Łoginowa
17 stycznia 2020 11:50 Dwójki chłopców  Niemcy
Moritz Jäger
Valentin Steudte
 Łotwa
Kaspars Rinks
Ardis Liepiņš
 Rosja
Michaił Karnałchow
Jurij Czirwa
18 stycznia 2020 12:00 Dwójki dziewcząt  Niemcy
Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Kanada
Caitlin Nash
Natalie Corless
 Łotwa
Viktorija Ziediņa
Selīna Elizabete Zvilna
20 stycznia 2020 9:30 Zawody drużynowe  Rosja
Diana Łoginowa
Pawieł Riepiłow
Michaił Karnałchow
Jurij Czirwa
 Niemcy
Merle Fräbel
Timon Grancagnolo
Moritz Jäger
Valentin Steudte
 Łotwa
Justīne Maskale
Gints Bērziņš
Kaspars Rinks
Ardis Liepiņš

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki chłopców[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer startowy Zawodnik Kraj Ślizg 1 Pozycja Ślizg 2 Pozycja Czas Strata
Gold medal icon.svg 14 Gints Bērziņš  Łotwa 54.036 1 54.009 1 1:48.045
Silver medal icon.svg 5 Pawieł Riepiłow  Rosja 54.175 2 54.054 2 1:48.229 +0.184
Bronze medal icon.svg 12 Timon Grancagnolo  Niemcy 54.433 3 54.403 3 1:48.836 +0.791
4 7 Pascal Kunze  Niemcy 54.519 5 54.442 4 1:48.961 +0.916
5 16 Alex Gufler  Włochy 54.506 4 54.543 5 1:49.049 +1.004
6 11 Kaspars Rinks  Łotwa 54.693 7 54.789 6 1:49.482 +1.437
7 9 Florian Tanzer  Austria 54.593 6 54.957 10 1:49.550 +1.505
8 10 Noah Kallan  Austria 54.736 8 54.910 8 1:49.646 +1.601
9 2 Matthew Greiner  Stany Zjednoczone 54.897 9 54.833 7 1:49.730 +1.685
10 8 Siergiej Bondariew  Rosja 54.992 10 54.935 9 1:49.927 +1.882
11 3 Łasza Mtczedliani  Gruzja 55.365 14 55.126 11 1:50.491 +2.446
12 27 Marcin Kiełbasa  Polska 55.301 12 55.276 12 1:50.577 +2.532
13 13 Ołeh-Roman Pyłypiw  Ukraina 55.446 15 55.293 13 1:50.739 +2.694
14 20 Bao Zhenyu  Chiny 55.239 11 55.666 14 1:50.905 +2.860
15 24 Hunter Harris  Stany Zjednoczone 55.725 18 55.880 16 1:51.605 +3.560
16 6 Dávid Lihoň  Słowacja 55.462 16 56.446 21 1:51.908 +3.863
17 28 Darius Şerban  Rumunia 55.345 13 56.652 24 1:51.997 +3.952
18 21 Hunter Burke  Nowa Zelandia 56.285 21 55.744 15 1:52.029 +3.984
19 15 Vratislav Varga  Słowacja 55.983 19 56.149 17 1:52.132 +4.087
20 1 Luka Mtczedliani  Gruzja 56.119 20 56.343 19 1:52.462 +4.417
21 23 Hamza Pleho  Bośnia i Hercegowina 56.334 22 56.303 18 1:52.637 +4.592
22 19 Jakub Vepřovský  Czechy 56.515 23 56.397 20 1:52.912 +4.867
23 4 Lukas Peccei  Włochy 55.636 17 57.404 26 1:53.040 +4.995
24 22 Yeh Meng-jhe  Chińskie Tajpej 56.615 24 56.516 23 1:53.131 +5.086
25 26 Yang Shih-hsun  Chińskie Tajpej 57.319 26 56.497 22 1:53.816 +5.771
26 17 Milen Milanow  Bułgaria 57.018 25 57.509 27 1:54.527 +6.482
27 25 Marius Goncear  Mołdawia 57.783 27 56.860 25 1:54.643 +6.598
DNS 18 Nedjalko Iwanow  Bułgaria Nie wystartował

Jedynki dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer startowy Zawodniczka Kraj Ślizg 1 Pozycja Ślizg 2 Pozycja Czas Strata
Gold medal icon.svg 8 Merle Fräbel  Niemcy 55.011 1 54.676 1 1:49.687
Silver medal icon.svg 11 Jessica Degenhardt  Niemcy 55.171 3 54.724 2 1:49.895 +0.208
Bronze medal icon.svg 3 Diana Łoginowa  Rosja 55.155 2 54.811 3 1:49.966 +0.279
4 4 Caitlin Nash  Kanada 55.483 5 55.075 4 1:50.558 +0.871
5 1 Julianna Tunycka  Ukraina 55.425 4 55.151 5 1:50.576 +0.889
6 10 Corina Buzățoiu  Rumunia 55.646 8 55.227 7 1:50.873 +1.186
7 5 Kailey Allan  Kanada 55.704 10 55.211 6 1:50.915 +1.228
8 2 Barbara Allmaier  Austria 55.657 9 55.296 8 1:50.953 +1.266
9 9 Jelizawieta Jurczenko  Rosja 55.566 6 55.441 9 1:51.007 +1.320
10 13 Justīne Maskale  Łotwa 55.597 7 55.510 11 1:51.107 +1.420
11 14 Zane Kaluma  Łotwa 55.789 11 55.478 10 1:51.267 +1.580
12 7 Nadia Falkensteiner  Włochy 55.912 13 55.676 12 1:51.588 +1.901
13 12 Madlen Loss  Austria 55.830 12 55.814 14 1:51.644 +1.957
14 6 Katharina Putzer  Włochy 56.138 15 55.775 13 1:51.913 +2.226
15 19 McKenna Mazlo  Stany Zjednoczone 56.045 14 56.047 16 1:52.092 +2.405
16 16 Anna Bryk  Polska 56.510 18 55.960 15 1:52.470 +2.783
17 15 Nikola Trembošová  Słowacja 56.293 16 56.189 18 1:52.482 +2.795
18 24 Ella Cox  Nowa Zelandia 56.424 17 56.171 17 1:52.595 +2.908
19 22 Bianka Petríková  Słowacja 56.658 20 56.322 19 1:52.980 +3.293
20 21 Anna Čežíková  Czechy 56.604 19 56.395 20 1:52.999 +3.312
21 20 Ema Kovačič  Słowenia 57.109 22 57.139 21 1:54.248 +4.561
22 17 Yuki Ishikawa  Japonia 57.654 23 57.402 22 1:55.056 +5.369
23 18 Våril Tangnes  Norwegia 56.731 21 58.622 23 1:55.353 +5.666
24 23 Adriana Adam  Mołdawia 58.779 24 59.199 24 1:57.978 +8.291

Dwójki chłopców[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer startowy Zawodnicy Kraj Ślizg 1 Pozycja Ślizg 2 Pozycja Czas Strata
Gold medal icon.svg 2 Moritz Jäger
Valentin Steudte
 Niemcy 54.824 1 54.825 2 1:49.649
Silver medal icon.svg 4 Kaspars Rinks
Ardis Liepiņš
 Łotwa 54.971 2 54.980 3 1:49.951 +0.302
Bronze medal icon.svg 5 Michaił Karnałchow
Jurij Czirwa
 Rosja 55.698 6 54.627 1 1:50.325 +0.676
4 1 Kacper Imiołek
Łukasz Maćkała
 Polska 55.467 3 55.545 4 1:51.012 +1.363
5 7 Vratislav Varga
Metod Majerčák
 Słowacja 55.612 4 55.586 5 1:51.198 +1.549
6 10 Yang Shih-hsun
Yeh Meng-jhe
 Chińskie Tajpej 55.948 7 55.911 6 1:51.859 +2.210
7 9 Milen Milanow
Nedjalko Iwanow
 Bułgaria 56.580 8 57.185 7 1:53.765 +4.116
8 3 Sam Day
Sam Eckert
 Stany Zjednoczone 55.624 5 58.233 9 1:53.857 +4.208
9 8 Lovro Kovačič
Tian Badžukov
 Słowenia 58.879 9 57.561 8 1:56.440 +6.791
DSQ 11 Wadim Mikiewycz
Bohdan Babura
 Ukraina Dyskwalifikacja
DNS 6 Răzvan Turea
Sebastian Motzca
 Rumunia Nie wystartowali

Dwójki dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer startowy Zawodnicy Kraj Ślizg 1 Pozycja Ślizg 2 Pozycja Czas Strata
Gold medal icon.svg 3 Jessica Degenhardt
Vanessa Schneider
 Niemcy 55.748 1 55.695 1 1:51.443
Silver medal icon.svg 7 Caitlin Nash
Natalie Corless
 Kanada 56.294 4 56.415 2 1:52.709 +1.266
Bronze medal icon.svg 6 Viktorija Ziediņa
Selīna Elizabete Zvilna
 Łotwa 56.488 5 56.555 3 1:53.043 +1.600
4 5 Maya Chan
Reannyn Weiler
 Stany Zjednoczone 56.145 3 57.095 6 1:53.240 +1.797
5 11 Nikola Domowicz
Dominika Piwkowska
 Polska 56.705 6 56.781 4 1:53.486 +2.043
6 1 Natalja Korotajewa
Wiktorija Czirkowa
 Rosja 56.087 2 58.292 10 1:54.379 +2.936
7 2 Bianka Petríková
Nikola Trembošová
 Słowacja 57.742 10 57.026 5 1:54.768 +3.325
8 10 Petra Tolomey
Daria Căciulan
 Rumunia 57.488 9 57.303 7 1:54.791 +3.348
9 4 Markéta Nováková
Anna Vejdělková
 Czechy 56.790 8 58.068 9 1:54.858 +3.415
10 8 Nadija Antoniuk
Ołeksandra Moch
 Ukraina 56.773 7 58.530 11 1:55.303 +3.860
11 9 Adriana Adam
Aliona Busuioc
 Mołdawia 58.079 11 57.709 8 1:55.788 +4.345

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer startowy Zawodnicy Kraj Jedynki dziewcząt Jedynki chłopców Dwójki Czas Strata
Gold medal icon.svg 12–1
12–2
12–3
Diana Łoginowa
Pawieł Riepiłow
Michaił Karnałchow / Jurij Czirwa
 Rosja 56.632 58.266 59.174 2:54.072
Silver medal icon.svg 13–1
13–2
13–3
Merle Fräbel
Timon Grancagnolo
Moritz Jäger / Valentin Steudte
 Niemcy 56.598 58.812 59.212 2:54.622 +0.550
Bronze medal icon.svg 11–1
11–2
11–3
Justīne Maskale
Gints Bērziņš
Kaspars Rinks / Ardis Liepiņš
 Łotwa 57.477 57.908 59.569 2:54.954 +0.882
4 10–1
10–2
10–3
Kailey Allan
Alex Gufler
Caitlin Nash / Natalie Corless
 Włochy/ Kanada 57.718 58.918 1:00.991 2:57.627 +3.555
5 2–1
2–2
2–3
Corina Buzățoiu
Darius Şerban
Răzvan Turea / Sebastian Motzca
 Rumunia 57.941 1:00.016 1:00.325 2:58.282 +4.210
6 4–1
4–2
4–3
Julianna Tunycka
Ołeh-Roman Pyłypiw
Wadim Mikiewycz / Bohdan Babura
 Ukraina 57.766 59.748 1:01.230 2:58.744 +4.672
7 9–1
9–2
9–3
McKenna Mazlo
Matthew Greiner
Maya Chan / Reannyn Weiler
 Stany Zjednoczone 58.047 59.955 1:01.177 2:59.179 +5.107
8 6–1
6–2
6–3
Ella Cox
Hunter Burke
Yang Shih-hsun / Yeh Meng-jhe
 Nowa Zelandia/ Chińskie Tajpej 59.137 1:00.747 1:01.061 3:00.945 +6.873
9 8–1
8–2
8–3
Anna Bryk
Marcin Kiełbasa
Kacper Imiołek / Łukasz Maćkała
 Polska 58.970 1:02.947 1:00.868 3:02.785 +8.713
10 3–1
3–2
3–3
Anna Čežíková
Jakub Vepřovský
Markéta Nováková / Anna Vejdělková
 Czechy 59.352 1:02.086 1:02.126 3:03.564 +9.492
11 1–1
1–2
1–3
Yuki Ishikawa
Marius Goncear
Adriana Adam / Aliona Busuioc
 Japonia/ Mołdawia 59.947 1:02.221 1:03.587 3:05.755 +11.683
DSQ 7–1
7–2
7–3
Nikola Trembošová
Dávid Lihoň
Vratislav Varga / Metod Majerčák
 Słowacja Dyskwalifikacja
DNS 5–1
5–2
5–3
Ema Kovačič
Bao Zhenyu
Lovro Kovačič / Tian Badžukov
 Słowenia/ Chiny Nie wystartowali

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 3 2 1 6
2.  Łotwa 1 1 2 4
2.  Rosja 1 1 2 4
4.  Kanada 0 1 0 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]