Scandinavian Cup w biegach narciarskich 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Scandinavian Cup w biegach narciarskich 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Data 15 grudnia 2017 – 25 lutego 2018
Miejsce rozpoczęcia Finlandia Vuokatti
Miejsce zakończenia Norwegia Trondheim
Organizator FIS
Zwycięzcy
Generalna Norwegia Tiril Udnes Weng

Norwegia Martin Løwstrøm Nyenget

Scandinavian Cup w biegach narciarskich 2017/2018 – kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpocznie się 15 grudnia 2017 r. w fińskiej miejscowości Vuokatti, a zakończy się 25 lutego 2018 r. w norweskim Trondheim.

Obrońcami tytułu są Szwedka Anna Dyvik i Norweg Håvard Solås Taugbøl.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 15 grudnia 2017 Finlandia Vuokatti 10 km s. dowolnym Norwegia Tiril Udnes Weng Norwegia Lovise Heimdal Norwegia Silje Øyre Slind
2. 16 grudnia 2017 Sprint s. dowolnym Norwegia Tiril Udnes Weng Norwegia Silje Øyre Slind Norwegia Amalie Håkonsen Ous
3. 17 grudnia 2017 10 km s. klasycznym Finlandia Johanna Matintalo Norwegia Anna Svendsen Finlandia Katri Lylynperä
4. 5 stycznia 2018 Szwecja Piteå sprint s. klasycznym Norwegia Lotta Udnes Weng Szwecja Jonna Sundling Szwecja Charlotte Kalla
5. 6 stycznia 2018 10 km s. dowolnym Szwecja Charlotte Kalla Norwegia Kari Øyre Slind Szwecja Ebba Andersson
6. 7 stycznia 2018 20 km s. klasycznym (start masowy) Finlandia Johanna Matintalo Szwecja Charlotte Kalla Szwecja Ebba Andersson
7. 23 lutego 2018 Norwegia Trondheim sprint s. dowolnym Norwegia Anne Kjersti Kalvå Szwecja Jonna Sundling Norwegia Tiril Udnes Weng
8. 24 lutego 2018 5 km s. klasycznym Norwegia Thea Krokan Murud Szwecja Frida Karlsson Norwegia Mari Eide
9. 25 lutego 2018 10 km s. dowolnym (handicap) Norwegia Thea Krokan Murud Szwecja Jonna Sundling Norwegia Anne Kjersti Kalvå

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 15 grudnia 2017 Finlandia Vuokatti 15 km s. dowolnym Norwegia Daniel Stock Norwegia Sindre Bjørnestad Skar Norwegia Jan Thomas Jenssen
2. 16 grudnia 2017 Sprint s. dowolnym Norwegia Sindre Bjørnestad Skar Norwegia Jan Thomas Jenssen Szwecja Karl-Johan Westberg
3. 17 grudnia 2017 15 km s. klasycznym Finlandia Ristomatti Hakola Norwegia Martin Løwstrøm Nyenget Norwegia Chris Jespersen
4. 5 stycznia 2018 Szwecja Piteå sprint s. klasycznym Norwegia Eirik Brandsdal Norwegia Mattis Stenshagen Szwecja Teodor Peterson
5. 6 stycznia 2018 15 km s. dowolnym Norwegia Eirik Sverdrup Augdal Norwegia Simen Andreas Sveen Norwegia Daniel Stock
6. 7 stycznia 2018 30 km s. klasycznym (start masowy) Norwegia Mattis Stenshagen Norwegia Martin Løwstrøm Nyenget Norwegia Johan Hoel
7. 23 lutego 2018 Norwegia Trondheim sprint s. dowolnym Norwegia Sindre Bjørnestad Skar Norwegia Erik Valnes Norwegia Jan Thomas Jenssen
8. 24 lutego 2018 10 km s. klasycznym Norwegia Pål Golberg Norwegia Eirik Brandsdal Norwegia Johan Hoel
9. 25 lutego 2018 15 km s. dowolnym (handicap) Norwegia Sindre Bjørnestad Skar Norwegia Martin Løwstrøm Nyenget Norwegia Eirik Brandsdal

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Tiril Udnes Weng 302
2. Norwegia Lotta Udnes Weng 264
3. Szwecja Jonna Sundling 240
4. Norwegia Kari Øyre Slind 233
5. Szwecja Maja Dahlqvist 210
6. Norwegia Anna Svendsen 187
7. Norwegia Silje Theodorsen 182
8. Norwegia Amalie Håkonsen Ous 167
9. Finlandia Johanna Matintalo 160
10. Norwegia Anne Kjersti Kalvå 154
11. Szwecja Frida Karlsson 147
12. Szwecja Moa Molander Kristiansen 146
13. Finlandia Susanna Saapunki 141
14. Szwecja Charlotte Kalla 139
15. Norwegia Mari Eide 136
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Løwstrøm Nyenget 301
2. Norwegia Eirik Sverdrup Augdal 283
3. Norwegia Daniel Stock 275
4. Norwegia Johan Hoel 274
5. Norwegia Sindre Bjørnestad Skar 258
6. Norwegia Mathias Rundgreen 238
7. Norwegia Mattis Stenshagen 206
8. Norwegia Per Kristian Nygård 155
9. Norwegia Jan Thomas Jenssen 148
10. Norwegia Erik Valnes 147
11. Norwegia Eirik Brandsdal 140
12. Norwegia Emil Nyeng 139
13. Norwegia Gjøran Tefre 130
14. Norwegia Ole Jørgen Bruvoll 120
15. Norwegia Magne Haga 117

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]