Liga bałtycka w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Schenker League (2009/2010))
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Schenker League 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 17 października 2009 - 21 marca 2010
Sezon 5
Liczba meczów 102
Liczba setów 390 (3.82 na mecz)
Hale 9 (w 9 miastach)
Simple gold crown.svg Mistrz Schenker League Estonia Selver Tallinn
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 22 marca 2010

Schenker League 2009/2010 - 6. sezon rozgrywek o mistrzostwo krajów bałtyckich. Zainaugurowany został 17 października 2009 roku i trwać będzie do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 9 zespołów rozegra mecze system każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Pucharze CEV kraje bałtyckie reprezentować będzie Selver Tallinn.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
Estonia Selver Tallinn Gold medal with cup.svg Tallinn Puchar CEV
Estonia Tartu Pere Leib Silver medal with cup.svg Tartu
Łotwa LĀSE-R/Rīga Bronze medal with cup.svg Ryga
Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 4 Ozolnieki
Estonia Valio Võru VK 6 Võru
Estonia Pärnu VK 7 Parnawa
Estonia TTÜ 8 Tallinn
Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad Rakvere beniaminek
Łotwa Daugavpils Universitāte Dyneburg beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Tallinn Tartu Pärnu Rakvere Võru TTÜ Rīga Biolars Daugavpils
Estonia Selver Tallinn 3:0 2:3 2:3 3:0 3:0 3:1 3:1 3:0
Estonia Tartu Pere Leib 1:3 1:3 3:1 1:3 3:0 3:0 1:3 0:3
Estonia Pärnu VK 3:1 1:3 3:0 3:1 2:3 3:2 3:0 3:0
Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 3:2
Estonia Valio Võru VK 2:3 3:2 1:3 3:0 1:3 0:3 1:3 2:3
Estonia TTÜ 3:2 1:3 3:2 3:0 3:0 3:2 3:1 2:3
Łotwa LĀSE-R/Rīga 3:1 2:3 0:3 3:0 2:3 3:2 3:1 0:3
Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 1:3 3:2 2:3 3:2 3:0 3:2 0:3 3:0
Łotwa Daugavpils Universitāte 1:3 3:2 1:3 3:1 1:3 1:3 0:3 0:3

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Estonia Pärnu VK 38 16 13 3 5 5 3 2 1 0 64 44 20 2,20 1467 1360 1,08
2 Estonia Selver Tallinn 35 16 11 5 5 5 1 3 2 0 63 41 22 1,86 1443 1305 1,11
3 Estonia TTÜ 29 16 10 6 2 4 4 3 1 2 67 37 30 1,23 1460 1411 1,03
4 Łotwa LĀSE-R/Rīga 27 16 8 8 5 2 1 4 1 3 61 33 28 1,18 1366 1272 1,07
5 Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 25 16 9 7 4 2 3 1 4 2 62 33 29 1,14 1369 1313 1,04
6 Estonia Tartu Pere Leib 23 16 7 9 3 3 1 3 4 2 63 31 32 0,97 1393 1396 1,00
7 Estonia Valio Võru VK 18 16 6 10 2 2 2 2 4 4 62 26 36 0,72 1289 1398 0,92
8 Łotwa Daugavpils Universitāte 16 16 6 10 2 1 3 1 4 5 61 24 37 0,65 1290 1375 0,94
9 Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad 5 16 2 14 0 0 2 1 3 10 57 11 46 0,24 1112 1359 0,82
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Drużyny, które zajęły miejsca 1-4, rozegrały ze sobą spotkania o miejsca 1-4 przed fazą play-off, a zespoły, które uplasowały się na miejscach 5-9 rozegrały spotkania o miejsca 5-9.

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Runda Lider
I Pärnu VK
II Pärnu VK

Mecze o miejsca 1-4[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Pärnu Tallinn TTÜ Rīga
Estonia Pärnu VK 2:3 3:0 2:3
Estonia Selver Tallinn 3:0 3:1 3:0
Estonia TTÜ 2:3 0:3 0:3
Łotwa LĀSE-R/Rīga 3:2 3:1 3:0

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki meczów[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
11.02.2010 Selver Tallinn Estonia 3:0 (25:20, 25:16, 25:15) Estonia TTÜ
13.02.2010 LĀSE-R/Rīga Łotwa 3:2 (30:32, 25:17, 25:13, 21:25, 26:24) Estonia Pärnu VK
2. KOLEJKA
14.02.2010 Selver Tallinn Estonia 3:0 (25:19, 25:8, 25:23) Estonia Pärnu VK
18.02.2010 LĀSE-R/Rīga Łotwa 3:2 (25:19, 20:25, 22:25, 25:17, 15:13) Estonia Selver Tallinn
21.02.2010 LĀSE-R/Rīga Łotwa 3:0 (25:23, 25:17, 25:13) Estonia TTÜ
3. KOLEJKA
27.02.2010 Selver Tallinn Estonia 3:1 (28:26, 17:25, 25:17, 25:19) Estonia TTÜ
27.02.2010 LĀSE-R/Rīga Łotwa 3:1 (25:18, 25:21, 17:25, 25:15) Estonia Pärnu VK
28.02.2010 Pärnu VK Estonia 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) Estonia TTÜ
4. KOLEJKA
03.03.2010 TTÜ Estonia 2:3 (25:19, 20:25, 21:25, 28:26, 8:15) Estonia Pärnu VK
06.03.2010 Selver Tallinn Estonia 3:0 (29:27, 25:12, 25:21) Łotwa LĀSE-R/Rīga
07.03.2010 Pärnu VK Estonia 2:3 (25:17, 22:25, 25:18, 21:25, 16:18) Estonia Selver Tallinn
07.03.2010 TTÜ Estonia 0:3 (21:25, 22:25, 14:25) Łotwa LĀSE-R/Rīga

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Estonia Selver Tallinn 15 6 5 1 3 1 1 0 1 0 23 17 6 2,83 526 464 1,13
2 Łotwa LĀSE-R/Rīga 13 6 5 1 2 1 2 1 0 1 23 15 8 1,88 536 478 1,12
3 Estonia Pärnu VK 7 6 2 4 1 0 1 3 0 1 25 11 14 0,79 424 453 0,94
4 Estonia TTÜ 1 6 0 6 0 0 0 1 1 4 21 3 18 0,17 304 395 0,77
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Drużyny, które zajęły miejsca 1-2, automatycznie awansowały do półfinałów fazy play-off, natomiast zespoły z miejsc 3-4 zagrały w ćwierćfinałach.

Mecze o miejsca 5-9[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Biolars Tartu Võru Daugavpils Rakvere
Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 0:3 3:0 3:1 3:0
Estonia Tartu Pere Leib X 3:0 3:0 1:3
Estonia Valio Võru VK X X 3:0 2:3
Łotwa Daugavpils Universitāte X X X 3:1
Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad X X X X

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki meczów[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
13.02.2010 Daugavpils Universitāte Łotwa 1:3 (25:27, 25:23, 25:27, 21:25) Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki
13.02.2010 Rakvere Grossi Toidukaubad Estonia 3:1 (24:26, 25:19, 25:23, 26:24) Estonia Tartu Pere Leib
2. KOLEJKA
17.02.2010 Valio Võru VK Estonia 2:3 (27:25, 25:18, 22:25, 24:26, 8:15) Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad
19.02.2010 Tartu Pere Leib Estonia 3:0 (25:21, 25:18, 25:15) Łotwa Daugavpils Universitāte
20.02.2010 Biolars/Olaine-Ozolnieki Łotwa 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) Estonia Valio Võru VK
3. KOLEJKA
26.02.2010 Tartu Pere Leib Estonia 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) Estonia Valio Võru VK
27.02.2010 Daugavpils Universitāte Łotwa 3:1 ( ) Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad
4. KOLEJKA
03.03.2010 Rakvere Grossi Toidukaubad Estonia 0:3 (13:25, 22:25, 18:25) Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki
04.03.2010 Valio Võru VK Estonia 3:0 (25:18, 31:29, 25:15) Łotwa Daugavpils Universitāte
06.03.2010 Biolars/Olaine-Ozolnieki Łotwa 0:3 (19:25, 20:25, 22:25) Estonia Tartu Pere Leib

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Estonia Tartu Pere Leib 9 4 3 1 3 0 0 0 1 0 13 10 3 3,33 317 272 1,17
2 Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 9 4 3 1 2 1 0 0 0 1 13 9 4 2,25 313 285 1,10
3 Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad 5 4 2 2 0 1 1 0 1 1 16 7 9 0,78 262 273 0,96
4 Estonia Valio Võru VK 4 4 1 3 1 0 0 1 0 2 14 5 9 0,56 305 321 0,95
5 Łotwa Daugavpils Universitāte 3 4 1 3 0 1 0 0 1 2 14 4 10 0,40 212 258 0,82
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów
  • UWAGA: Przy ustalaniu klasyfikacji końcowej do powyższej tabeli doliczano punkty z fazy zasadniczej.

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                               
  2  Łotwa LĀSE-R/Rīga  
 wolny los  
  2  Łotwa LĀSE-R/Rīga 1  
  5  Estonia Tartu Pere Leib 3  
4  Estonia TTÜ 1 1 2
  5  Estonia Tartu Pere Leib 3 3 6  
    5  Estonia Tartu Pere Leib 0
  1  Estonia Selver Tallinn 3
  1  Estonia Selver Tallinn  
 wolny los  
1  Estonia Selver Tallinn 3
  6  Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 0     Mecz o 3. miejsce
3  Estonia Pärnu VK 3 0 3 (13)
  6  Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 0 3 3 (15)     2  Łotwa LĀSE-R/Rīga 3
  6  Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki 2

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]


11.03.2010 Tartu Pere Leib Estonia 3:1 (25:17, 22:25, 25:22, 25:12) Estonia TTÜ
14.03.2010 TTÜ Estonia 0:3 (22:25, 21:25, 22:25) Estonia Tartu Pere Leib

11.03.2010 Pärnu VK Estonia 3:0 (25:23, 25:18, 25:22) Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki
14.03.2010 Biolars/Olaine-Ozolnieki Łotwa 3:0 (25:18, 25:17, 25:21) Estonia Pärnu VK
złoty set: 15:13

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


20.03.2010 LĀSE-R/Rīga Łotwa 1:3 (25:18, 16:25, 19:25, 17:25) Estonia Tartu Pere Leib

20.03.2010 Selver Tallinn Estonia 3:0 (25:13, 25:22, 25:21) Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]


21.03.2010 LĀSE-R/Rīga Łotwa 3:2 (15:25, 25:21, 21:25, 25:18, 15:13) Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki

Finał[edytuj | edytuj kod]


20.03.2010 Selver Tallinn Estonia 3:0 (25:23, 25:16, 25:20) Estonia Tartu Pere Leib

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Uwagi
Simple gold crown.svg Estonia Selver Tallinn
2. Estonia Tartu Pere Leib
3. Łotwa LĀSE-R/Rīga
4. Łotwa Biolars/Olaine-Ozolnieki
5. Estonia Pärnu VK
6. Estonia TTÜ
7. Estonia Valio Võru VK
8. Łotwa Daugavpils Universitāte
9. Estonia Rakvere Grossi Toidukaubad

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]