Scottish Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Scottish Open
2004 ← 2016 → 2017
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 128
Miejsce Szkocja Emirates Arena, Glasgow
Zwycięzca Hongkong Marco Fu
II miejsce Szkocja John Higgins
Najwyższy break 142 Hongkong Marco Fu
Rozegrane mecze {{{liczba rozegranych meczów}}}

{{Turniej snookerowy infobox}} Nieznane pola: "il. rozegranych meczów". Scottish Open 2016 – jedenasty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2016/2017. Rozegrany został w dniach 12–18 grudnia 2016 roku w Emirates Arena w Glasgow (Szkocja).

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Źródło:[1]

  • Zwycięzca: 70 000 £
  • II miejsce: 30 000 £
  • Półfinalista: 20 000 £
  • Ćwierćfinalista: 10 000 £
  • Ostatnia 16: 6000 £
  • Ostatnia 32: 3500 £
  • Ostatnia 64: 2500 £
  • Najwyższy break: 2000 £
  • Łączna suma nagród: 366 000 £

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
1  Anglia Stuart Bingham 3  
43  Anglia Mark Joyce 4  
  43  Anglia Mark Joyce 3  
  57  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
109  Irlandia Josh Boileau 3
57  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
  57  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
  64  Walia Daniel Wells 3  
113  Anglia Jamie Curtis-Barrett 0  
64  Walia Daniel Wells 4  
  64  Walia Daniel Wells 4
  39  Norwegia Kurt Maflin 1  
39  Norwegia Kurt Maflin 4
82  Anglia Sam Craigie 1  
  57  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4
  87  Anglia Sean O'Sullivan 3
16  Szkocja Anthony McGill 4  
76  Anglia John Astley 1  
  16  Szkocja Anthony McGill 1
  89  Anglia Mitchell Mann 4  
89  Anglia Mitchell Mann 4
44  Anglia Sam Baird 2  
  89  Anglia Mitchell Mann 1
  87  Anglia Sean O'Sullivan 4  
46  Anglia Robbie Williams 1  
87  Anglia Sean O'Sullivan 4  
  87  Anglia Sean O'Sullivan 4
  20  Anglia Mark King 1  
111  Australia Kurt Dunham 0
20  Anglia Mark King 4  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
61  Anglia Ian Burns w/o  
17  Anglia Martin Gould w/d  
  61  Anglia Ian Burns 4  
  70  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 0  
62  Anglia Alfred Burden 0
70  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4  
  61  Anglia Ian Burns 0  
  9  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
56  Tajlandia Dechawat Poomjaeng 2  
103  Anglia Sydney Wilson 4  
  103  Anglia Sydney Wilson 1
  9  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
9  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
96  Wyspa Man Darryl Hill 2  
  9  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
  8  Anglia Barry Hawkins 3
41  Anglia Mike Dunn 4  
116  Anglia Jason Weston 2  
  41  Anglia Mike Dunn 4
  108  Walia Gareth Allen 3  
108  Walia Gareth Allen 4
66  Szkocja Ross Muir 3  
  41  Anglia Mike Dunn 1
  8  Anglia Barry Hawkins 4  
59  Irlandia Ken Doherty 0  
40  Walia Matthew Stevens 4  
  40  Walia Matthew Stevens 2
  8  Anglia Barry Hawkins 4  
8  Anglia Barry Hawkins 4
91  Anglia Hammad Miah 0  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
5  Australia Neil Robertson 4  
99  Malezja Thor Chuan Leong 1  
  5  Australia Neil Robertson 4  
  37  Anglia Gary Wilson 2  
37  Anglia Gary Wilson 4
90  Anglia Allan Taylor 1  
  5  Australia Neil Robertson 4  
  60  Irlandia Północna Joe Swail 2  
86  Walia Lee Walker 1  
60  Irlandia Północna Joe Swail 4  
  60  Irlandia Północna Joe Swail 4
  52  Anglia Stuart Carrington 2  
101  Tajlandia Kritsanut Lertsattayathorn 3
52  Anglia Stuart Carrington 4  
  5  Australia Neil Robertson 3
  12  Hongkong Marco Fu 4
12  Hongkong Marco Fu 4  
93  Anglia Sanderson Lam 1  
  12  Hongkong Marco Fu 4
  78  Anglia Liam Highfield 1  
78  Anglia Liam Highfield 4
34  Anglia Tom Ford 1  
  12  Hongkong Marco Fu 4
  54  Finlandia Robin Hull 0  
 Tajlandia Boonyarit Keattikun 0  
54  Finlandia Robin Hull 4  
  54  Finlandia Robin Hull 4
  22  Walia Michael White 1  
110  Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 0
22  Walia Michael White 4  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
42  Irlandia Fergal O’Brien 4  
A  Anglia Brandon Sargeant 0  
  42  Irlandia Fergal O’Brien 2  
  19  Szkocja Stephen Maguire 4  
38  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 0
19  Szkocja Stephen Maguire 4  
  19  Szkocja Stephen Maguire 3  
  13  Walia Mark Williams 4  
21  Anglia Michael Holt 4  
47  Anglia David Grace 3  
  21  Anglia Michael Holt 1
  13  Walia Mark Williams 4  
13  Walia Mark Williams 4
58  Anglia Rod Lawler 0  
  13  Walia Mark Williams 3
  29  Anglia Mark Davis 4
53  Anglia Rory McLeod 0  
29  Anglia Mark Davis 4  
  29  Anglia Mark Davis 4
  28  Szkocja Graeme Dott 0  
84  Walia Jak Jones 0
28  Szkocja Graeme Dott 4  
  29  Anglia Mark Davis 4
  50  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 1  
92  Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 1  
50  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4  
  50  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
  4  Anglia Shaun Murphy 1  
4  Anglia Shaun Murphy 4
81  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 2  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
3  Anglia Judd Trump 4  
85  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 0  
  3  Anglia Judd Trump 4  
   Brazylia Igor Figueiredo 0  
33  Anglia Jimmy Robertson 3
 Brazylia Igor Figueiredo 4  
  3  Anglia Judd Trump 4  
  72  Tajlandia Noppon Saengkham 0  
102  Anglia Craig Steadman 3  
72  Tajlandia Noppon Saengkham 4  
  72  Tajlandia Noppon Saengkham 4
  98  Indie Aditya Mehta 2  
67  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 1
98  Indie Aditya Mehta 4  
  3  Anglia Judd Trump 4
  14  Anglia Kyren Wilson 2
14  Anglia Kyren Wilson 4  
31  Walia Jamie Jones 0  
  14  Anglia Kyren Wilson 4
  25  Anglia Ben Woollaston 0  
25  Anglia Ben Woollaston 4
A  Szkocja Ross Vallance 1  
  14  Anglia Kyren Wilson 4
  51  Anglia Oliver Lines 0  
73  Szkocja Rhys Clark 4  
94  Szkocja Eden Sharav 3  
  73  Szkocja Rhys Clark 3
  51  Anglia Oliver Lines 4  
51  Anglia Oliver Lines 4
112  Chińska Republika Ludowa Chen Zhe 2  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
97  Szkocja Fraser Patrick 3  
65  Anglia Anthony Hamilton 4  
  65  Anglia Anthony Hamilton 4  
  80  Cypr Michael Georgiou 2  
80  Cypr Michael Georgiou 4
A  Anglia Peter Lines 1  
  65  Anglia Anthony Hamilton 4  
  63  Anglia Chris Wakelin 0  
68  Anglia Nigel Bond 0  
63  Anglia Chris Wakelin 4  
  63  Anglia Chris Wakelin 4
  11  Anglia Allister Carter 3  
11  Anglia Allister Carter 4
30  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 2  
  65  Anglia Anthony Hamilton 3
  32  Anglia Robert Milkins 4
104  Anglia Michael Wild 3  
105  Walia Ian Preece 4  
  105  Walia Ian Preece 0
  32  Anglia Robert Milkins 4  
32  Anglia Robert Milkins 4
18  Anglia David Gilbert 0  
  32  Anglia Robert Milkins 4
  6  Anglia Joe Perry 1  
48  Anglia Jack Lisowski 1  
75  Iran Hossein Vafaei 4  
  75  Iran Hossein Vafaei 0
  6  Anglia Joe Perry 4  
6  Anglia Joe Perry 4
102  Anglia Adam Duffy 3  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
7  Irlandia Północna Mark Allen 4  
118  Anglia Christopher Keogan 3  
  7  Irlandia Północna Mark Allen 4  
  114  Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman 0  
114  Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman 4
71  Anglia Martin O'Donnell 2  
  7  Irlandia Północna Mark Allen 4  
  55  Chińska Republika Ludowa Li Hang 3  
79  Tajlandia Akani Songsermsawad 4  
45  Anglia Andrew Higginson 3  
  79  Tajlandia Akani Songsermsawad 1
  55  Chińska Republika Ludowa Li Hang 4  
 Tajlandia James Wattana 1
55  Chińska Republika Ludowa Li Hang 4  
  7  Irlandia Północna Mark Allen 2
  10  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
10  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
27  Anglia Matthew Selt 2  
  10  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
  A  Polska Adam Stefanów 1  
95  Anglia James Cahill 3
A  Polska Adam Stefanów 4  
  10  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
  100  Anglia Jimmy White 2  
23  Walia Ryan Day 4  
106  Anglia Elliot Slessor 1  
  23  Walia Ryan Day 0
  100  Anglia Jimmy White 4  
100  Anglia Jimmy White 4
117  Walia David John 0  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Runda 4
Do 4 frame’ów
                                     
35  Walia Dominic Dale 4  
A  Szkocja Chris Totten 2  
  35  Walia Dominic Dale 4  
  88  Walia Duane Jones 0  
24  Belgia Luca Brecel 2
88  Walia Duane Jones 4  
  35  Walia Dominic Dale 4  
  15  Anglia Ricky Walden 3  
A  Anglia Daniel Womersley 2  
115  Malta Alex Borg 4  
  115  Malta Alex Borg 3
  15  Anglia Ricky Walden 4  
15  Anglia Ricky Walden 4
49  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 1  
  35  Walia Dominic Dale 0
  2  Szkocja John Higgins 4
83  Anglia Paul Davison 0  
77  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4  
  77  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 4
  36  Anglia Peter Ebdon 2  
69  Anglia Jamie Cope 1
36  Anglia Peter Ebdon 4  
  77  Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 0
  2  Szkocja John Higgins 4  
 Brazylia Itaro Santos 0  
74  Szkocja Scott Donaldson 4  
  74  Szkocja Scott Donaldson 0
  2  Szkocja John Higgins 4  
2  Szkocja John Higgins 4
26  Szkocja Alan McManus 1  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 5 frame’ów
Półfinał
Do 6 frame’ów
Finał
Do 9 frame’ów
                           
  57  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5  
9  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
  57  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 1  
  12  Hongkong Marco Fu 6  
12  Hongkong Marco Fu 5
  29  Anglia Mark Davis 1  
    12  Hongkong Marco Fu 9
  2  Szkocja John Higgins 4
  3  Anglia Judd Trump 5  
32  Anglia Robert Milkins 3  
  3  Anglia Judd Trump 5
  2  Szkocja John Higgins 6  
10  Anglia Ronnie O’Sullivan 2
  2  Szkocja John Higgins 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame’ów
Emirates Arena, Glasgow, Szkocja, 18 grudnia 2016.
Sędzia: Szkocja Leo Scullion
Hongkong Marco Fu 9−4 John Higgins Szkocja
Sesja południowa: 0-126 (126), 25-102 (101), 0-100 (100), 106 (106)-1, 0-78 (78), 101-28, 94 (58)-36, 78 (54)-32
Sesja wieczorna: 62-35, 89 (89)-0, 66 (59)-57, 84 (59)-24, 68 (60)-34
106 Najwyższy break 126
1 Breaki stupunktowe 3
7 Breaki 50-punktowe 4

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Źródło:[2]

Zawodnik Break
Hongkong Marco Fu 142, 141, 135, 132, 132, 127, 113, 110, 106, 104
Walia Mark Williams 139, 110
Australia Neil Robertson 135, 107, 104
Anglia Mike Dunn 134
Anglia Sean O'Sullivan 134, 104, 103
Anglia Jimmy White 133
Anglia Judd Trump 132, 126, 113, 112, 100
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 132, 129
Walia Michael White 132, 112
Szkocja Stephen Maguire 130
Szkocja John Higgins 126, 110, 104, 101, 101, 100
Anglia Anthony Hamilton 126, 111
Anglia Stuart Carrington 126
Anglia Ronnie O’Sullivan 124, 114, 104, 103
Anglia Tom Ford 121
Anglia Andrew Higginson 120
Finlandia Robin Hull 117
Anglia Stuart Bingham 116, 101
Walia Lee Walker 115
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 115
Irlandia Fergal O’Brien 114
Anglia Mark Davis 114, 109
Walia Ryan Day 110
Iran Hossein Vafaei 108
Anglia Robert Milkins 106
Anglia Joe Perry 106
Anglia Ricky Walden 105
Anglia Chris Wakelin 104
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 103
Irlandia Północna Mark Allen 102
Anglia Gary Wilson 102
Anglia Barry Hawkins 101, 100
Anglia Kyren Wilson 101
Anglia Shaun Murphy 100, 100

Przypisy[edytuj | edytuj kod]