Seria GP2 - Bahrain (2) 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Sakhir 2012
Tor Bahrain International Circuit
Bahrajn Bahrain International Circuit
3. runda z 12 w sezonie
77. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 27-28 kwietnia 2012
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 32
Długość okrążenia 5.412 km
Dystans 173,184 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 23
Długość okrążenia 5.412 km
Dystans 124,476 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 22 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 23 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Giedo van der Garde
(1:42,451, Caterham Racing)
Zwycięzca Davide Valsecchi
(57:35,088, DAMS)
Najszybsze
okrążenie
James Calado
(1:43,964, Lotus GP)
Premia za
najszybsze okrążenie
Davide Valsecchi
(1:45,281, DAMS)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Tom Dillmann
(41:16,276, Rapax)
Najszybsze
okrążenie
Jolyon Palmer
(1:46,064, iSport International)
Premia za
najszybsze okrążenie
Luiz Razia
(1:46,569, Arden International)
Bahrain (1) w sezonie 2012 Catalunya
Seria GP2 Bahrain 2013

Runda GP2 na torze Bahrain International Circuit – trzecia runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2012.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 1:42,136 4

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 12 Holandia Giedo van der Garde Caterham Racing 1:42,451 1
2 3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 1:42,596 2
3 5 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 1:42,619 3
4 26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 1:42,628 4
5 27 Indonezja Rio Haryanto Carlin 1:42,691 5
6 23 Brazylia Luiz Razia Arden International 1:42,839 6
7 11 Wenezuela Rodolfo González Caterham Racing 1:42,951 7
8 2 Hiszpania Dani Clos Barwa Addax 1:43,080 8
9 7 Szwecja Marcus Ericsson iSport International 1:43,124 9
10 21 Francja Tom Dillmann Rapax 1:43,163 10
11 4 Brazylia Felipe Nasr DAMS 1:43,172 11
12 14 Monako Stefano Coletti Scuderia Coloni 1:43,206 12
13 10 Meksyk Esteban Gutiérrez Lotus GP 1:43,213 13
14 24 Nowa Zelandia Brendon Hartley Ocean Racing Technology 1:43,219 14
15 18 Włochy Fabrizio Crestani Venezuela GP Lazarus 1:43,311 15
16 6 Francja Nathanaël Berthon Racing Engineering 1:43,328 16
17 8 Wielka Brytania Jolyon Palmer iSport International 1:43,391 17
18 15 Włochy Fabio Onidi Scuderia Coloni 1:43,447 18
19 25 Holandia Nigel Melker Ocean Racing Technology 1:43,453 19
20 1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Barwa Addax 1:43,599 20
21 17 Kolumbia Julián Leal Trident Racing 1:43,659 21
22 9 Wielka Brytania James Calado Lotus GP 1:43,757 22
23 22 Szwajcaria Simon Trummer Arden International 1:43,929 23
24 16 Monako Stéphane Richelmi Trident Racing 1:44,100 24
25 20 Angola Ricardo Teixeira Rapax 1:44,850 25
26 19 Wenezuela Giancarlo Serenelli Venezuela GP Lazarus 1:45,036 26
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![2]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 1 3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 32 57:35,088
2 Awans 1 5 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 32 +0:07,711
3 Spadek 2 12 Holandia Giedo van der Garde Caterham Racing 32 +0:14,824
4 Awans 2 23 Brazylia Luiz Razia Arden International 32 +0:24,142
5 Spadek 1 26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 32 +0:24,705
6 Spadek 1 27 Indonezja Rio Haryanto Carlin 32 +0:40,965
7 Awans 2 7 Szwecja Marcus Ericsson iSport International 32 +0:50,645
8 Awans 2 21 Francja Tom Dillmann Rapax 32 +0:52,522
9 Awans 11 1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Barwa Addax 32 +0:55,578
10 Awans 3 10 Meksyk Esteban Gutiérrez Lotus GP 32 +0:56,211
11  Bez zmian 4 Brazylia Felipe Nasr DAMS 32 +1:05,772 [3]
12 Awans 4 6 Francja Nathanaël Berthon Racing Engineering 32 +1:06,906
13 Awans 1 24 Nowa Zelandia Brendon Hartley Ocean Racing Technology 32 +1:07,254
14 Awans 9 22 Szwajcaria Simon Trummer Arden International 32 +1:15,486
15 Awans 6 17 Kolumbia Julián Leal Trident Racing 32 +1:16,363
16 Awans 6 9 Wielka Brytania James Calado Lotus GP 32 +1:20,506
17 Awans 7 16 Monako Stéphane Richelmi Trident Racing 32 +1:21,441
18 Spadek 11 11 Wenezuela Rodolfo González Caterham Racing 32 +1:29,206 [3]
19  Bez zmian 25 Holandia Nigel Melker Ocean Racing Technology 32 +1:29,955
20 Spadek 2 15 Włochy Fabio Onidi Scuderia Coloni 32 +1:47,146
21 Spadek 9 14 Monako Stefano Coletti Scuderia Coloni 31 +1 okr.
22 Awans 4 19 Wenezuela Giancarlo Serenelli Venezuela GP Lazarus 31 +1 okr.
23 Awans 2 20 Angola Ricardo Teixeira Rapax 31 +1 okr. [4]
24 Spadek 7 8 Wielka Brytania Jolyon Palmer iSport International 30 +2 okr.
Niesklasyfikowani
  18 Włochy Fabrizio Crestani Venezuela GP Lazarus 24 [5]
  2 Hiszpania Dani Clos Barwa Addax 8
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
9 Wielka Brytania James Calado Lotus GP 1:43,964 28

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 1:45,281 23

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
3 Włochy Davide Valsecchi 8-11, 13-32 23
12 Holandia Giedo van der Garde 1-8 7
23 Brazylia Luiz Razia 11-12 1
27 Indonezja Rio Haryanto 12-13 1

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![6]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 21 Francja Tom Dillmann Rapax 23 41:16,276
2 Awans 3 23 Brazylia Luiz Razia Arden International 23 +0:00,198
3 Awans 5 3 Włochy Davide Valsecchi DAMS 23 +0:03,958
4 Awans 6 10 Meksyk Esteban Gutiérrez Lotus GP 23 +0:16,488
5 Awans 6 4 Brazylia Felipe Nasr DAMS 23 +0:18,602
6 Spadek 3 27 Indonezja Rio Haryanto Carlin 23 +0:20,425
7 Spadek 5 7 Szwecja Marcus Ericsson iSport International 23 +0:26,294
8 Spadek 1 5 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 23 +0:29,605
9 Awans 11 15 Włochy Fabio Onidi Scuderia Coloni 23 +0:33,490
10 Awans 2 6 Francja Nathanaël Berthon Racing Engineering 23 +0:34,078
11 Awans 8 25 Holandia Nigel Melker Ocean Racing Technology 23 +0:43,463
12 Awans 4 9 Wielka Brytania James Calado Lotus GP 23 +0:44,371
13 Spadek 9 26 Wielka Brytania Max Chilton Carlin 23 +0:46,743
14 Awans 1 17 Kolumbia Julián Leal Trident Racing 23 +0:47,439
15 Awans 3 11 Wenezuela Rodolfo González Caterham Racing 23 +0:54,991
16 Spadek 3 24 Nowa Zelandia Brendon Hartley Ocean Racing Technology 23 +0:59,764
17  Bez zmian 16 Monako Stéphane Richelmi Trident Racing 23 +1:00,655
18 Awans 3 14 Monako Stefano Coletti Scuderia Coloni 23 +1:02,090
19 Spadek 13 12 Holandia Giedo van der Garde Caterham Racing 23 +1:02,632
20 Awans 3 20 Angola Ricardo Teixeira Rapax 23 +1:07,468
21 Awans 1 19 Wenezuela Giancarlo Serenelli Venezuela GP Lazarus 23 +1:08,293
22 Awans 2 8 Wielka Brytania Jolyon Palmer iSport International 23 +1:18,688
23 Awans 3 18 Włochy Fabrizio Crestani Venezuela GP Lazarus 23 +1:26,049 [5]
24 Spadek 10 22 Szwajcaria Simon Trummer Arden International 21 +2 okr.
Niesklasyfikowani
  2 Hiszpania Dani Clos Barwa Addax 19
  1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Barwa Addax 0
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
8 Wielka Brytania Jolyon Palmer iSport International 1:46,064 2

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
23 Brazylia Luiz Razia Arden International 1:46,064 16

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
21 Francja Tom Dillmann 1-23 23

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Team Nr Kierowca
Hiszpania Barwa Addax 1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr.
2 Hiszpania Dani Clos
Francja DAMS 3 Włochy Davide Valsecchi
4 Brazylia Felipe Nasr
Hiszpania Racing Engineering 5 Szwajcaria Fabio Leimer
6 Francja Nathanaël Berthon
Wielka Brytania iSport International 7 Szwecja Marcus Ericsson
8 Wielka Brytania Jolyon Palmer
Francja Lotus GP 9 Wielka Brytania James Calado
10 Meksyk Esteban Gutiérrez
Malezja Caterham Racing 11 Wenezuela Rodolfo González
12 Holandia Giedo van der Garde
Włochy Scuderia Coloni 14 Monako Stefano Coletti
15 Włochy Fabio Onidi
Włochy Trident Racing 16 Monako Stéphane Richelmi
17 Kolumbia Julián Leal
Włochy Venezuela GP Lazarus 18 Włochy Fabrizio Crestani
19 Wenezuela Giancarlo Serenelli
Włochy Rapax 20 Angola Ricardo Teixeira
21 Francja Tom Dillmann
Wielka Brytania Arden International 22 Szwajcaria Simon Trummer
23 Brazylia Luiz Razia
Portugalia Ocean Racing Technology 24 Nowa Zelandia Brendon Hartley
25 Holandia Nigel Melker
Wielka Brytania Carlin 26 Wielka Brytania Max Chilton
27 Indonezja Rio Haryanto

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Włochy Davide Valsecchi 6 107 3 1 1 2 2 1
2 0 Brazylia Luiz Razia 6 83 1 2 - - 1 -
3 0 Meksyk Esteban Gutiérrez 6 54 - 2 1 - - -
4 +1 Wielka Brytania Max Chilton 6 45 - - 1 - - -
5 +2 Szwajcaria Fabio Leimer 6 41 - 1 - - - -
6 -2 Wielka Brytania James Calado 6 39 1 - 1 - - -
7 +1 Holandia Giedo van der Garde 6 31 - - 1 1 1 -
8 -2 Brazylia Felipe Nasr 6 28 - - 1 - - 1
9 +1 Francja Tom Dillmann 6 27 1 - - - - -
10 +2 Indonezja Rio Haryanto 6 16 - - - - 1 -
11 -2 Monako Stefano Coletti 6 10 - - - - - 1
12 +10 Szwecja Marcus Ericsson 6 8 - - - - - -
13 -2 Włochy Fabio Onidi 6 4 - - - - - -
14 -1 Wielka Brytania Jolyon Palmer 5 2 - - - - - -
15 +13 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 6 2 - - - - - 3
16 -2 Francja Nathanaël Berthon 6 1 - - - - - 1
17 -2 Szwajcaria Simon Trummer 6 1 - - - - - -
18 -1 Nowa Zelandia Brendon Hartley 4 1 - - - - - 1
19 -3 Włochy Fabrizio Crestani 6 1 - - - - - 1
20 -2 Czechy Josef Král 2 0 - - - - - -
21 +3 Holandia Nigel Melker 6 0 - - - - - -
22 -3 Monako Stéphane Richelmi 6 0 - - - - - 1
23 -3 Hiszpania Dani Clos 4 0 - - - - - 2
24 -3 Kolumbia Julián Leal 6 0 - - - - - -
25 -2 Angola Ricardo Teixeira 6 0 - - - - - -
26 -1 Wenezuela Rodolfo González 6 0 - - - - - 1
27 -1 Wielka Brytania Jon Lancaster 2 0 - - - - - 1
28 -1 Wenezuela Giancarlo Serenelli 6 0 - - - - - -
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Konstruktorzy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Francja DAMS 12 135 3 1 2 2 3 1
2 0 Francja Lotus GP 12 93 1 2 2 - - -
3 0 Wielka Brytania Arden International 12 84 1 2 - - 1 -
4 0 Wielka Brytania Carlin 12 61 - - 1 - 1 -
5 0 Hiszpania Racing Engineering 12 42 - 1 - - - 1
6 +1 Malezja Caterham Racing 12 31 - - 1 1 1 2
7 +1 Włochy Rapax 12 27 1 - - - - -
8 -2 Włochy Scuderia Coloni 12 14 - - - - - 1
9 0 Wielka Brytania iSport International 11 10 - - - - - 1
10 +2 Hiszpania Barwa Addax 12 2 - - - - - 5
11 -1 Portugalia Ocean Racing Technology 12 1 - - - - - 2
12 -1 Włochy Venezuela GP Lazarus 12 1 - - - - - 1
13 0 Włochy Trident Racing 12 0 - - - - - 1
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Van der Garde wygrywa kwalifikacje GP2 w Bahrajnie (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2012-04-27].
  2. GP2 Series > 2012 > Bahrajn 2 (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2012-04-28].
  3. a b Kara doliczenie 20 s. do czasu wyścigu za ignorowanie żółtych flag.
  4. Kara przejazdu przez boksy za wywołanie kolizji z Hartleyem.
  5. a b Kara przesunięcia o pięć pozycji na starcie sprintu za ignorowanie żółtych flag.
  6. GP2 Series > 2012 > Bahrajn 2 (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2012-04-28].