Seria GP2 - Bahrain (2) 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Bahrain International Circuit 2015
Tor Bahrain International Circuit
Bahrajn Bahrain International Circuit
10. runda z 11 w sezonie
118. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 19-21 listopada 2015
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 32
Długość okrążenia 5,412 km
Dystans 173,184 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 23
Długość okrążenia 5,412 km
Dystans 124,476 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 24 kierowców
Zakwalifikowało się 24 kierowców
Ukończyło wyścig 24 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 24 kierowców
Zakwalifikowało się 24 kierowców
Ukończyło wyścig 20 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Pierre Gasly
(1:39,572, DAMS)
Zwycięzca Stoffel Vandoorne
(58:33,520, ART Grand Prix)
Najszybsze
okrążenie
Stoffel Vandoorne
(57:15,184, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Stoffel Vandoorne
(1:43,166, ART Grand Prix)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Mitch Evans
(42:51,663, Russian Time)
Najszybsze
okrążenie
Alex Lynn
(1:44,094, DAMS)
Premia za
najszybsze okrążenie
Alex Lynn
(1:44,094, DAMS)
Sochi w sezonie 2015 Yas Marina
Bahrain 2014 Seria GP2

Runda GP2 na torze Bahrain International Circuit – dziesiąta runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2015.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Francja Pierre Gasly DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
2 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
3 Wielka Brytania Dean Stoneman Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
4 Indonezja Sean Gelael Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
5 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
6 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
7 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
8 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
9 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
11 Włochy Raffaele Marciello Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
12 Holandia Daniël de Jong Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
14 Francja Arthur Pic Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
15 Indonezja Rio Haryanto Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
16 Kanada Nicholas Latifi MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
17 Austria René Binder MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
18 Rosja Siergiej Sirotkin Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
19 Szwecja Gustav Malja Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
20 Brazylia André Negrão Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
21 Francja Norman Nato Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
22 Filipiny Marlon Stöckinger Status Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
23 Wielka Brytania Oliver Rowland Status Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
26 Francja Nathanaël Berthon Daiko Team Lazarus Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
27 Hiszpania Sergio Canamasas Daiko Team Lazarus Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
8 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Racing Engineering 1:41.180 18

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: gp2series.com[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 1 Francja Pierre Gasly DAMS 1:39,572 1
2 5 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 1:39,612 2
3 11 Włochy Raffaele Marciello Trident 1:39,648 3
4 2 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 1:39,661 4
5 7 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 1:39,902 5
6 21 Francja Norman Nato Arden International 1:40,004 6
7 9 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 1:40,027 7
8 6 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 1:40,079 8
9 8 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Racing Engineering 1:40,141 9
10 14 Francja Arthur Pic Campos Racing 1:40,176 10
11 15 Indonezja Rio Haryanto Campos Racing 1:40,212 11
12 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:40,354 12
13 17 Austria René Binder MP Motorsport 1:40,367 13
14 18 Rosja Siergiej Sirotkin Rapax 1:40,539 14
15 26 Francja Nathanaël Berthon Daiko Team Lazarus 1:40,571 15
16 27 Hiszpania Sergio Canamasas Daiko Team Lazarus 1:40,588 16
17 22 Filipiny Marlon Stöckinger Status Grand Prix 1:40,650 17
18 23 Wielka Brytania Oliver Rowland Status Grand Prix 1:40,720 18
19 3 Wielka Brytania Dean Stoneman Carlin 1:41,106 19
20 16 Kanada Nicholas Latifi MP Motorsport 1:41,145 20
21 12 Holandia Daniël de Jong Trident 1:41,208 21
22 20 Brazylia André Negrão Arden International 1:41,432 22
23 19 Szwecja Gustav Malja Rapax 1:41,775 23
24 4 Indonezja Sean Gelael Carlin 1:42,840 24
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![2]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 1 5 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 32 57:15,184
2 Awans 6 6 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 32 +0:13,526
3 Awans 4 9 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 32 +0:17,617
4 Spadek 1 11 Włochy Raffaele Marciello Trident 32 +0:20,494
5 Awans 9 18 Rosja Siergiej Sirotkin Rapax 32 +0:21,924
6 Spadek 5 1 Francja Pierre Gasly DAMS 32 +0:22,622
7 Awans 4 15 Indonezja Rio Haryanto Campos Racing 32 +0:26,972
8 Spadek 4 2 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 32 +0:30,590
9 Spadek 4 7 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 32 +0:31,312
10  Bez zmian 14 Francja Arthur Pic Campos Racing 32 +0:41,514
11 Awans 4 26 Francja Nathanaël Berthon Daiko Team Lazarus 32 +0:43,621
12 Awans 4 27 Hiszpania Sergio Canamasas Daiko Team Lazarus 32 +0:45,597
13 Awans 4 22 Filipiny Marlon Stöckinger Status Grand Prix 32 +0:47,319
14 Awans 6 16 Kanada Nicholas Latifi MP Motorsport 32 +0:49,854
15 Spadek 3 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 32 +0:56,728
16 Awans 7 19 Szwecja Gustav Malja Rapax 32 +0:57,380
17 Awans 5 20 Brazylia André Negrão Arden International 32 +0:59,439
18 Spadek 9 8 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Racing Engineering 32 +0:59,845
19 Awans 2 12 Holandia Daniël de Jong Trident 32 +1:00,613
20 Spadek 7 17 Austria René Binder MP Motorsport 32 +1:00,700
21 Spadek 2 3 Wielka Brytania Dean Stoneman Carlin 32 +1:08,684
22 Spadek 4 23 Wielka Brytania Oliver Rowland Status Grand Prix 32 +1:11,829
23 Awans 1 4 Indonezja Sean Gelael Carlin 31 +1 okr
24 Spadek 18 21 Francja Norman Nato Arden International 31 +1 okr
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
5 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 1:43,166 23

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 5 9 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 23 42:51,663
2 Awans 6 5 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 23 +0:01,863
3 Spadek 2 2 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 23 +0:17,489
4  Bez zmian 18 Rosja Siergiej Sirotkin Rapax 23 +0:20,154
5  Bez zmian 11 Włochy Raffaele Marciello Trident 23 +0:21,026
6 Awans 3 7 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 23 +0:21,661
7 Spadek 4 1 Francja Pierre Gasly DAMS 23 +0:22,857
8 Awans 7 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 23 +0:26,686
9 Awans 9 8 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Racing Engineering 23 +0:27,295
10 Awans 14 21 Francja Norman Nato Arden International 23 +0:34,387
11 Awans 3 16 Kanada Nicholas Latifi MP Motorsport 23 +0:37,588
12 Awans 9 3 Wielka Brytania Dean Stoneman Carlin 23 +0:42,637
13 Awans 3 19 Szwecja Gustav Malja Rapax 23 +0:45,771
14 Awans 5 12 Holandia Daniël de Jong Trident 23 +0:47,088
15 Awans 8 4 Indonezja Sean Gelael Carlin 23 +0:48,410
16 Spadek 6 14 Francja Arthur Pic Campos Racing 23 +0:48,602
17 Spadek 5 27 Hiszpania Sergio Canamasas Daiko Team Lazarus 23 +0:59,866
18 Spadek 16 15 Indonezja Rio Haryanto Campos Racing 23 +0:59,942
19 Spadek 6 22 Filipiny Marlon Stöckinger Status Grand Prix 23 +1:01,931
20 Spadek 3 20 Brazylia André Negrão Arden International 23 +1:09,902
Niesklasyfikowani
  26 Francja Nathanaël Berthon Daiko Team Lazarus 17
  17 Austria René Binder MP Motorsport 1
  23 Wielka Brytania Oliver Rowland Status Grand Prix 0
  6 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 0
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
2 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 1:44,094 4

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Belgia Stoffel Vandoorne 20 316,5 6 6 3 4 7 -
2 0 Stany Zjednoczone Alexander Rossi 20 169,5 3 2 2 1 - 1
3 +1 Rosja Siergiej Sirotkin 20 139 1 1 3 1 1 1
4 -1 Indonezja Rio Haryanto 20 132 3 2 - - 1 1
5 +1 Nowa Zelandia Mitch Evans 19 120 2 1 3 - 3 3
6 -1 Wielka Brytania Alex Lynn 20 106 2 - 2 2 2 1
7 0 Francja Pierre Gasly 20 96 - 2 2 2 1 3
8 0 Włochy Raffaele Marciello 20 92 - 2 1 - - 1
9 +2 Japonia Nobuharu Matsushita 20 68,5 1 1 1 - 1 5
10 -1 Nowa Zelandia Richie Stanaway 18 60 2 - - - - 1
11 -1 Francja Arthur Pic 20 60 - 2 - - - 2
12 +1 Wielka Brytania Jordan King 20 52 - 1 - - 1 3
13 -1 Rosja Artiom Markiełow 20 48 - - 1 - - 3
14 0 Kolumbia Julián Leal 16 38 - - - - - 1
15 0 Hiszpania Sergio Canamasas 18 27 - - 1 - - 3
16 0 Francja Nathanaël Berthon 18 24 - - 1 - - 3
17 0 Rumunia Robert Vișoiu 18 20 - - - - 1 1
18 0 Francja Norman Nato 20 20 - - - - 1 3
19 0 Wielka Brytania Nick Yelloly 12 19 - - - - 1 4
20 0 Wielka Brytania Oliver Rowland 6 3 - - - - - 3
21 0 Brazylia André Negrão 20 3 - - - - - -
22 0 Austria René Binder 18 2 - - - - - 4
23 0 Holandia Daniël de Jong 15 1 - - - - - 2
24 0 Wielka Brytania Dean Stoneman 4 1 - - - - - -
25 0 Szwecja Gustav Malja 4 1 - - - - - -
26 0 Filipiny Marlon Stöckinger 20 0 - - - - - 4
27 +2 Kanada Nicholas Latifi 4 0 - - - - - -
28 -1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 10 0 - - - - - 2
29 -1 Szwajcaria Zoël Amberg 6 0 - - - - - 1
30 +4 Indonezja Sean Gelael 8 0 - - - - - -
31 -1 Szwajcaria Simon Trummer 4 0 - - - - - -
32 -1 Wielka Brytania Jon Lancaster 2 0 - - - - - -
33 -1 Dania Marco Sørensen 8 0 - - - - - 2
34 -1 Szwajcaria Patric Niederhauser 2 0 - - - - - -
35 0 Wielka Brytania Jann Mardenborough 2 0 - - - - - -
Niesklasyfikowani
Holandia Meindert van Buuren 1 - - - - - - 1
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Francja ART Grand Prix 40 375 7 7 4 4 8 5
2 0 Hiszpania Racing Engineering 40 221,5 3 3 2 1 1 3
3 +1 Francja DAMS 40 198 2 2 4 3 3 5
4 -1 Hiszpania Campos Racing 40 192 3 4 - - 1 3
5 +1 Rosja Russian Time 40 168 2 1 4 - 3 6
6 -1 Włochy Rapax 40 159 1 1 3 1 2 1
7 0 Włochy Trident 40 93 - 2 1 - - 3
8 0 Kanada Status Grand Prix 40 60 2 - - - - 6
9 0 Wielka Brytania Carlin 40 39 - - - - - 3
10 0 Holandia MP Motorsport 36 29 - - 1 - - 8
11 0 Włochy Daiko Team Lazarus 36 28 - - 1 - - 5
12 0 Wielka Brytania Arden International 40 23 - - - - 1 2
13 0 Niemcy Hilmer Motorsport 25 19 - - - - 1 7
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Seria GP3[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Seria GP3 - Bahrain 2015.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. GASLY ON POLE AT SAKHIR (ang.). gp2series.com, 2015-11-19. [dostęp 2016-03-24].
  2. GP2 Series > 2015 > Bahrajn 2 (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2016-03-24].
  3. GP2 Series > 2015 > Bahrajn 2 (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2016-03-24].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]