Seria GP2 - Catalunya 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Catalunya 2010
Tor Circuit de Catalunya
Hiszpania Circuit de Catalunya
1. runda z 10 w sezonie
55. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 8-9 maja 2010
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 39
Długość okrążenia 4.655 km
Dystans 181,545 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 26
Długość okrążenia 4.655 km
Dystans 121,030 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 24 kierowców
Zakwalifikowało się 24 kierowców
Ukończyło wyścig 20 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 24 kierowców
Zakwalifikowało się 24 kierowców
Ukończyło wyścig 21 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Jules Bianchi
(1:27,727, ART Grand Prix)
Zwycięzca Charles Pic
(57:54,177, Arden International)
Najszybsze
okrążenie
Sam Bird
(1:31,754, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Sam Bird
(1:31,754, ART Grand Prix)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Fabio Leimer
(45:26,885, Ocean Racing Technology)
Najszybsze
okrążenie
Fabio Leimer
(1:31,229, Ocean Racing Technology)
Premia za
najszybsze okrążenie
Fabio Leimer
(1:31,229, Ocean Racing Technology)
w sezonie 2010 Monaco
Catalunya 2009 Seria GP2 Catalunya 2011

Runda GP2 na torze Catalunya – pierwsza runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2010.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
2 Wielka Brytania Sam Bird ART Grand Prix 1:28,511 16

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Autosport [1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 1 Francja Jules Bianchi ART Grand Prix 1:27,727 1
2 4 Meksyk Sergio Pérez Barwa Addax Team 1:28,011 2
3 2 Wielka Brytania Sam Bird ART Grand Prix 1:28,241 3
4 8 Niemcy Christian Vietoris Racing Engineering 1:28,254 4
5 9 Wielka Brytania Oliver Turvey iSport International 1:28,298 5
6 16 Francja Charles Pic Arden International 1:28,300 6
7 7 Hiszpania Dani Clos Racing Engineering 1:28,372 7
8 6 Szwecja Marcus Ericsson Super Nova Racing 1:28,376 8
9 15 Wenezuela Pastor Maldonado Rapax Team 1:28,670 9
10 10 Włochy Davide Valsecchi iSport International 1:28,714 10
11 19 Szwajcaria Fabio Leimer Ocean Racing Technology 1:28,723 11
12 27 Włochy Giacomo Ricci David Price Racing 1:29,000 12
13 3 Holandia Giedo van der Garde Barwa Addax Team 1:29,000 16[2]
14 14 Włochy Luiz Razia Rapax Team 1:29,065 13
15 22 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident Racing 1:29,129 14
16 11 Belgia Jérôme d'Ambrosio DAMS 1:29,238 15
17 20 Brazylia Alberto Valerio Scuderia Coloni 1:29,382 17
18 5 Czechy Josef Král Super Nova Racing 1:29,382 18
19 18 Wielka Brytania Max Chilton Ocean Racing Technology 1:29,437 19
20 25 Rumunia Michael Herck David Price Racing 1:29,518 20
21 24 Południowa Afryka Adrian Zaugg Trident Racing 1:29,518 21
22 12 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung DAMS 1:29,519 22
23 21 Bułgaria Władimir Arabadżiew Scuderia Coloni 1:30,209 23
24 17 Wenezuela Rodolfo González Arden International 1:30,209 24
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 5 16 Francja Charles Pic Arden International 37 57:54,177
2 Awans 10 27 Włochy Giacomo Ricci David Price Racing 37 +0:01,489
3 Awans 4 7 Hiszpania Dani Clos Racing Engineering 37 +0:04,209
4 Spadek 2 4 Meksyk Sergio Pérez Barwa Addax Team 37 +0:05,111
5  Bez zmian 9 Wielka Brytania Oliver Turvey iSport International 37 +0:18,339
6 Awans 3 15 Wenezuela Pastor Maldonado Rapax Team 37 +0:30,211
7 Awans 6 14 Włochy Luiz Razia Rapax Team 37 +0:30,588
8 Awans 3 19 Szwajcaria Fabio Leimer Ocean Racing Technology 37 +0:34,231
9 Spadek 6 2 Wielka Brytania Sam Bird ART Grand Prix 37 +0:35,961
10  Bez zmian 10 Włochy Davide Valsecchi iSport International 37 +0:44,064
11 Spadek 3 6 Szwecja Marcus Ericsson Super Nova Racing 37 +0:50,352
12 Awans 6 5 Czechy Josef Král Super Nova Racing 37 +0:51,682
13 Awans 9 12 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung DAMS 37 +0:53,450
14 Awans 3 20 Brazylia Alberto Valerio Scuderia Coloni 37 +0:59,837
15 Awans 9 17 Wenezuela Rodolfo González Arden International 37 +1:05,180
16 Awans 5 24 Południowa Afryka Adrian Zaugg Trident Racing 37 +1:06,394
17 Awans 3 25 Rumunia Michael Herck David Price Racing 37 +1:06,589
18 Awans 1 18 Wielka Brytania Max Chilton Ocean Racing Technology 37 +1:11,572
19 Awans 4 21 Bułgaria Władimir Arabadżiew Scuderia Coloni 37 +1:16,292
20 Spadek 4 3 Holandia Giedo van der Garde Barwa Addax Team 37 +1:17,173
Niesklasyfikowani
  11 Belgia Jérôme d'Ambrosio DAMS 0
  22 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident Racing 0
  1 Francja Jules Bianchi ART Grand Prix 0
  8 Niemcy Christian Vietoris Racing Engineering 0
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
2 Wielka Brytania Sam Bird ART Grand Prix 1:31,754 4

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 7 19 Szwajcaria Fabio Leimer Ocean Racing Technology 25 38:31,849
2 Awans 5 14 Włochy Luiz Razia Rapax Team 25 +0:00,755
3 Spadek 2 15 Wenezuela Pastor Maldonado Rapax Team 25 +0:04,850
4 Awans 5 2 Wielka Brytania Sam Bird ART Grand Prix 25 +0:14,274
5 Spadek 3 9 Wielka Brytania Oliver Turvey iSport International 25 +0:26,785
6 Spadek 2 7 Hiszpania Dani Clos Racing Engineering 25 +0:27,433
7 Spadek 1 16 Francja Charles Pic Arden International 25 +0:28,459
8 Spadek 3 27 Włochy Giacomo Ricci David Price Racing 25 +0:29,077
9 Awans 11 3 Holandia Giedo van der Garde Barwa Addax Team 25 +0:29,889
10 Awans 3 12 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung DAMS 25 +0:31,323
11 Spadek 1 10 Włochy Davide Valsecchi iSport International 25 +0:39,226
12 Awans 11 1 Francja Jules Bianchi ART Grand Prix 25 +0:39,584
13 Awans 8 11 Belgia Jérôme d'Ambrosio DAMS 25 +0:39,661
14 Awans 1 17 Wenezuela Rodolfo González Arden International 25 +0:51,383
15 Awans 1 24 Południowa Afryka Adrian Zaugg Trident Racing 25 +0:51,971
16 Awans 2 18 Wielka Brytania Max Chilton Ocean Racing Technology 25 +0:52,473
17 Awans 5 22 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident Racing 25 +0:53,489
18 Awans 6 8 Niemcy Christian Vietoris Racing Engineering 25 +0:54,129
19 Spadek 7 5 Czechy Josef Král Super Nova Racing 25 +0:54,772
20 Spadek 1 21 Bułgaria Władimir Arabadżiew Scuderia Coloni 25 +0:56,388
21 Spadek 4 25 Rumunia Michael Herck David Price Racing 25 +1:05,541
Niesklasyfikowani
  6 Szwecja Marcus Ericsson Super Nova Racing 2
  20 Brazylia Alberto Valerio Scuderia Coloni 0
  4 Meksyk Sergio Pérez Barwa Addax Team 0
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
19 Szwajcaria Fabio Leimer Ocean Racing Technology 1:31,229 7

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Team Nr Kierowca
Francja ART Grand Prix 1 Francja Jules Bianchi
2 Wielka Brytania Sam Bird
Hiszpania Barwa Addax Team 3 Holandia Giedo van der Garde
4 Meksyk Sergio Pérez
Wielka Brytania Super Nova Racing 5 Czechy Josef Král
6 Szwecja Marcus Ericsson
Hiszpania Fat Burner Racing Engineering 7 Hiszpania Dani Clos
8 Niemcy Christian Vietoris
Wielka Brytania iSport International 9 Wielka Brytania Oliver Turvey
10 Włochy Davide Valsecchi
Francja Renault F1 Junior Team 11 Belgia Jérôme d'Ambrosio
12 Chińska Republika Ludowa Ho-Pin Tung
Włochy Rapax Team 14 Brazylia Luiz Razia
15 Wenezuela Pastor Maldonado
Holandia Arden International 16 Francja Charles Pic
17 Wenezuela Rodolfo González
Portugalia Ocean Racing Technology 18 Wielka Brytania Max Chilton
19 Szwajcaria Fabio Leimer
Włochy PPR.com Scuderia Coloni 20 Brazylia Alberto Valerio
21 Bułgaria Władimir Arabadżiew
Włochy Trident Racing 22 Wenezuela Johnny Cecotto Jr.
24 Południowa Afryka Adrian Zaugg
Wielka Brytania David Price Racing 25 Rumunia Michael Herck
27 Włochy Giacomo Ricci

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Mark Glendenning: Bianchi claims debut pole at Barcelona (ang.). autosport.com, 2010-05-07. [dostęp 2014-08-25].
  2. POST QUALIFYING PENALTY FOR VAN DER GARDE (ang.). gp2series.com, 2010-05-07. [dostęp 2014-08-25].
  3. GP2 Series > 2010 > Barcelona (główny) (pol.). Wyprzedź mnie! f1wm.pl. [dostęp 2014-08-25].
  4. GP2 Series > 2010 > Barcelona (sprint) (pol.). Wyprzedź mnie! f1wm.pl. [dostęp 2014-08-25].