Seria GP2 - Catalunya 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Barcelona-Catalunya 2014
Tor Circuit de Barcelona-Catalunya
Hiszpania Circuit de Barcelona-Catalunya
2. runda z 11 w sezonie
99. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 9-11 maja 2014
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 37
Długość okrążenia 4,655 km
Dystans 172,235 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 26
Długość okrążenia 4,655 km
Dystans 121,030 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 20 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 19 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Stéphane Richelmi
(1:29,293, DAMS)
Zwycięzca Johnny Cecotto Jr.
(1h00m28,853, Trident)
Najszybsze
okrążenie
Mitch Evans
(1:34,141, RT Russian Time)
Premia za
najszybsze okrążenie
Julián Leal
(1:35,164, Carlin)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Felipe Nasr
(42:01,901, Carlin)
Najszybsze
okrążenie
Daniël de Jong
(1:34,261, MP Motorsport)
Premia za
najszybsze okrążenie
Jolyon Palmer
(1:34,583, DAMS)
Bahrain w sezonie 2014 Monaco
Catalunya 2013 Seria GP2 Catalunya 2015

Runda GP2 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya – druga runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2014.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca
Rosja RT Russian Time 1 Nowa Zelandia Mitch Evans
2 Rosja Artiom Markiełow
Wielka Brytania Carlin 3 Brazylia Felipe Nasr
4 Kolumbia Julián Leal
Hiszpania Racing Engineering 5 Włochy Raffaele Marciello
6 Monako Stefano Coletti
Francja DAMS 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer
8 Monako Stéphane Richelmi
Francja ART Grand Prix 9 Japonia Takuya Izawa
10 Belgia Stoffel Vandoorne
Niemcy Hilmer Motorsport 11 Niemcy Daniel Abt
12 Argentyna Facu Regalía
Włochy Rapax 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs
15 Szwajcaria Simon Trummer
Wielka Brytania Arden International 16 Austria René Binder
17 Francja Tom Dillmann[1]
Malezja EQ8 Caterham Racing 18 Indonezja Rio Haryanto
19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi
Holandia MP Motorsport 20 Holandia Daniël de Jong
21 Cypr Tio Ellinas[2]
Włochy Trident 22 Hiszpania Sergio Canamasas[2]
23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr.
Włochy Venezuela GP Lazarus 24 Francja Nathanaël Berthon
25 Stany Zjednoczone Conor Daly
Hiszpania Campos Racing 26 Francja Arthur Pic
27 Japonia Kimiya Satō

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 1:30,448 19

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Autosport [3]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 1:29,293 1
2 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 1:29,421 2
3 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 1:29,514 3
4 5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 1:29,650 4
5 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 1:29,698 5
6 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 1:29,703 6
7 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 1:29,841 7
8 19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 1:29,893 8
9 21 Cypr Tio Ellinas MP Motorsport 1:29,902 9
10 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 1:29,963 10
11 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 1:29,983 11
12 17 Francja Tom Dillmann Arden International 1:30,289 12
13 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 1:30,300 13
14 11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 1:30,412 14
15 24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 1:30,470 15
16 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 1:30,496 16
17 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 1:30,510 17
18 16 Austria René Binder Arden International 1:30,553 18
19 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:30,617 19
20 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 1:30,737 20
21 12 Argentyna Facu Regalía Hilmer Motorsport 1:30,790 21
22 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Rapax 1:30,884 22
23 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 1:30,903 23
24 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 1:30,923 24
25 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:31,336 25
26 25 Stany Zjednoczone Conor Daly Venezuela GP Lazarus 1:31,558 26
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 15 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 36 1h00m28,853
2  Bez zmian 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 36 +0:03,409
3 Awans 2 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 36 +0:03,750
4 Awans 3 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 36 +0:06,128
5 Awans 6 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 36 +0:15,895
6 Awans 7 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 36 +0:16,842
7 Awans 2 21 Cypr Tio Ellinas MP Motorsport 36 +0:18,407
8 Awans 4 17 Francja Tom Dillmann Arden International 36 +0:20,565
9 Awans 13 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Rapax 36 +0:21,265
10 Spadek 9 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 36 +0:21,460
11 Awans 14 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 36 +0:22,233
12 Awans 12 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 36 +0:22,804
13 Spadek 3 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 36 +0:23,397
14 Spadek 8 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 36 +0:23,630
15 Awans 3 16 Austria René Binder Arden International 36 +0:37,682 [5]
16 Spadek 13 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 36 +0:41,847 [5]
17 Awans 3 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 36 +0:42,769
18 Awans 8 25 Stany Zjednoczone Conor Daly Venezuela GP Lazarus 36 +0:45,415 [5]
19 Spadek 2 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 36 +0:48,653 [a]
20 Awans 3 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 36 +0:52,965
Niesklasyfikowani
  20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 26 niedokręcone koło [5]
  19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 18 awaria
  24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 3 awaria
  11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 1 uszkodzenia z kolizji z Marciello
  5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 0 kolizja z Abtem
  12 Argentyna Facu Regalía Hilmer Motorsport 0 kolizja z Abtem i Marciello
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 1:34,141 31

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
4 Kolumbia Julián Leal Carlin 1:35,164 9

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 7-26, 29-36 27
7 Wielka Brytania Jolyon Palmer 1-5, 28-29 5
4 Kolumbia Julián Leal 5-6 1
18 Indonezja Rio Haryanto 6-7 1
2 Rosja Artiom Markiełow 26-27 1
8 Monako Stéphane Richelmi 27-28 1

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![6]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 5 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 26 42:01,901
2 Awans 5 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 26 +0:07,635
3 Spadek 2 17 Francja Tom Dillmann Arden International 26 +0:13,814
4 Spadek 1 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 26 +0:14,172
5  Bez zmian 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 26 +0:14,732
6 Awans 2 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 26 +0:18,842
7 Awans 3 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 26 +0:19,236
8 Awans 6 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 26 +0:22,993
9  Bez zmian 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Rapax 26 +0:30,744
10 Awans 3 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 26 +0:31,379
11 Spadek 9 21 Cypr Tio Ellinas MP Motorsport 26 +0:31,839
12 Awans 11 11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 26 +0:32,142
13 Awans 7 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 26 +0:33,313
14 Awans 7 19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 26 +0:34,189
15 Awans 4 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 26 +0:37,025
16 Awans 8 5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 26 +0:38,689
17 Awans 8 12 Argentyna Facu Regalía Hilmer Motorsport 26 +0:39,975
18 Spadek 1 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 26 +0:44,122
19 Awans 7 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 26 +1:14,656 [b]
20 Spadek 6 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 25 +1 okr.
Niesklasyfikowani
  16 Austria René Binder Arden International 2
  24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 2
  2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 2
  15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 1
  25 Stany Zjednoczone Conor Daly Venezuela GP Lazarus 1
  18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 0
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:34,261 6

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 1:34,583 6

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
3 Brazylia Felipe Nasr 1-26 25
17 Francja Tom Dillmann 1 1

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Wielka Brytania Jolyon Palmer 4 70 1 2 1 1 3 -
2 0 Kolumbia Julián Leal 4 48 - 1 1 - 1 1
3 +2 Brazylia Felipe Nasr 4 42 1 - 1 - - -
4 +13 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 4 29 1 - - - - -
5 +2 Francja Arthur Pic 4 26 - - - - - -
6 -3 Belgia Stoffel Vandoorne 4 25 1 - - - - -
7 -3 Szwajcaria Simon Trummer 4 18 - 1 - - - 1
8 N Francja Tom Dillmann 2 14 - - 1 - - -
9 -3 Monako Stefano Coletti 4 13 - - - - - -
10 -1 Monako Stéphane Richelmi 4 13 - - - 1 - -
11 +8 Indonezja Rio Haryanto 4 10 - - - - - 1
12 -4 Japonia Takuya Izawa 4 8 - - - - - -
13 -3 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs 4 7 - - - - - -
14 N Cypr Tio Ellinas 2 6 - - - - - -
15 -4 Austria René Binder 4 3 - - - - - 1
16 -4 Nowa Zelandia Mitch Evans 4 2 - - - - - -
17 -4 Rosja Artiom Markiełow 4 0 - - - - - 1
18 -4 Holandia Daniël de Jong 4 0 - - - - - 1
19 -3 Niemcy Daniel Abt 4 0 - - - - - 1
20 -5 Stany Zjednoczone Conor Daly 4 0 - - - - - 2
21 +5 Stany Zjednoczone Alexander Rossi 4 0 - - - - - 1
22 -4 Wielka Brytania Jon Lancaster 2 0 - - - - - -
23 0 Japonia Kimiya Satō 4 0 - - - - - 1
24 -2 Włochy Raffaele Marciello 4 0 - - - - - 1
25 N Hiszpania Sergio Canamasas 2 0 - - - - - -
26 -2 Argentyna Facu Regalía 4 0 - - - - - 2
27 -7 Francja Nathanaël Berthon 4 0 - - - - - 2
28 -7 Brazylia André Negrão 2 0 - - - - - -
29 -4 Zimbabwe Axcil Jefferies 2 0 - - - - - 1
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Konstruktorzy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +1 Wielka Brytania Carlin 8 90 1 1 2 - 1 -
2 -1 Francja DAMS 8 83 1 2 1 2 3 -
3 0 Francja ART Grand Prix 8 33 1 - - - - -
4 +8 Włochy Trident 8 29 1 - - - - 1
5 +1 Hiszpania Campos Racing 8 26 - - - - - 1
6 -2 Włochy Rapax 8 24 - 1 - - - 1
7 0 Wielka Brytania Arden International 8 17 - - 1 - - 1
8 -3 Hiszpania Racing Engineering 8 13 - - - - - 1
9 +4 Malezja Caterham Racing 8 10 - - - - - 2
10 -1 Holandia MP Motorsport 8 6 - - - - - 1
11 -3 Rosja Russian Time 8 2 - - - - - 1
12 -1 Niemcy Hilmer Motorsport 8 0 - - - - - 3
13 -3 Włochy Venezuela GP Lazarus 8 0 - - - - - 4
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Kara przejazdu przez boksy za przekroczenie prędkości w alei serwisowej.
  2. Kara przejazdu przez boksy za spowodowanie kolizji z Berthonem.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Mateusz Szymkiewicz: Dillmann zastąpi jednorazowo kontuzjowanego Negrao (ang.). f1wm.pl, 2014-05-08. [dostęp 2014-05-08].
  2. a b Ellinas replaces Lancaster in MP GP2 team; Canamasas makes return (ang.). autosport.com, 2014-05-07. [dostęp 2014-05-07].
  3. Barcelona GP2: Stephane Richelmi leads all-DAMS front row (ang.). autosport.com, 2014-05-09. [dostęp 2014-05-09].
  4. GP2 Series > 2014 > Hiszpania (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-05-10].
  5. a b c d Barcelona post feature race penalties (ang.). gp2series.com, 2014-05-10. [dostęp 2014-05-10].
  6. GP2 Series > 2014 > Hiszpania (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-05-11].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]