Seria GP2 - Hockenheimring 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Hockenheimring 2016
Tor Hockenheimring
Niemcy Hockenheimring
7. runda z 11 w sezonie
126. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 29-31 lipca 2016
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 38
Długość okrążenia 4,574 km
Dystans 173,812 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 27
Długość okrążenia 4,574 km
Dystans 123,498 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 16 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 18 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Siergiej Sirotkin
(1:22,193, ART Grand Prix)
Zwycięzca Siergiej Sirotkin
(1:00:28,437, ART Grand Prix)
Najszybsze
okrążenie
Siergiej Sirotkin
(1:25,209, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Siergiej Sirotkin
(1:25,209, ART Grand Prix)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Alex Lynn
(43:20,504, DAMS)
Najszybsze
okrążenie
Artiom Markiełow
(1:25,236, Russian Time)
Premia za
najszybsze okrążenie
Artiom Markiełow
(1:25,236, Russian Time)
Hungaroring w sezonie 2016 Spa-Francorchamps
Hockenheimring 2014 Seria GP2

Runda GP2 na torze Hockenheimring – siódma runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2016.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
3 Francja Norman Nato Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
6 Kanada Nicholas Latifi DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
11 Szwecja Gustav Malja Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
12 Francja Arthur Pic Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
14 Indonezja Philo Paz Armand Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
15 Włochy Luca Ghiotto Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
18 Austria René Binder Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
21 Francja Pierre Gasly Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
24 Malezja Nabil Jeffri Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 1:23,269 19

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: gpupdate.net[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 1:22,193 1
2 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 1:22,209 2
3 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 1:22,369 3
4 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 1:22,413 4
5 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 1:22,422 5
6 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 1:22,489 6
7 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 1:22,524 7
8 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 1:22,548 8
9 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 1:22,796 9
10 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:22,805 10
11 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 1:22,812 11
12 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 1:23,065 12
13 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 1:23,066 13
14 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 1:23,398 14
15 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:23,400 15
16 18 Austria René Binder Carlin 1:23,465 16
17 12 Francja Arthur Pic Rapax 1:23,469 17
18 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 1:23,497 18
19 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 1:23,535 19
20 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 1:23,784 20
21 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 1:24,399 21
Zdyskwalifikowani
20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 1:22,384 22[2]
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 38 1:00:28,437
2 Awans 11 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 38 +0:13,146
3  Bez zmian 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 38 +0:17,783
4 Awans 13 12 Francja Arthur Pic Rapax 38 +0:25,873
5 Spadek 1 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 38 +0:27,742
6 Awans 6 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 38 +0:28,130
7 Spadek 2 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 38 +0:32,730
8 Awans 14 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 38 +0:36,051
9 Awans 2 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 38 +0:38,838
10 Spadek 1 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 38 +0:43,798
11 Awans 7 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 38 +0:46,523
12 Awans 7 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 38 +0:48,067
13 Awans 3 18 Austria René Binder Carlin 38 +0:50,706
14 Spadek 7 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 38 +0:52,389
15 Spadek 7 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 38 +0:53,034
16 Awans 5 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 38 +1:15,773
Niesklasyfikowani
  3 Francja Norman Nato Racing Engineering 28 +10 okr.
  7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 14 +24 okr.
  8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 8 +30 okr.
  23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 8 +30 okr. [4]
  10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 6 +32 okr. [4]
Zdyskwalifikowani
  21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 38 +0:17,753 [5]
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 1:25,209 31

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![6]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 1 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 27 43:20,504
2 Awans 6 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 27 +0:02,922
3 Awans 2 12 Francja Arthur Pic Rapax 27 +0:04,688
4 Awans 3 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 27 +0:06,206
5 Spadek 1 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 27 +0:08,187
6 Awans 14 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 27 +0:08,486
7 Spadek 1 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 27 +0:09,259
8 Spadek 5 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 27 +0:10,292
9 Awans 13 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 27 +0:14,404
10 Awans 8 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 27 +0:15,162
11 Awans 4 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 27 +0:16,727
12 Spadek 3 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 27 +0:21,319
13 Spadek 1 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 27 +0:25,154
14 Spadek 4 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 27 +0:25,292
15 Spadek 2 18 Austria René Binder Carlin 27 +0:25,768
16 Awans 5 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 27 +0:34,778
17 Spadek 3 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 27 +0:41,617
18 Spadek 1 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 26 +1 okr.
19  Bez zmian 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 24 +3 okr.
Niesklasyfikowani
  14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 22 +5 okr.
  20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 13 +14 okr.
  24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 6 +21 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:25,236 20

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +7 Rosja Siergiej Sirotkin 14 113 2 2 2 3 1 3
2 -1 Francja Pierre Gasly 14 111 2 2 1 2 2 3
3 0 Włochy Raffaele Marciello 14 102 4
4 -2 Włochy Antonio Giovinazzi 14 100 2 2 1 1 3
5 -1 Wielka Brytania Oliver Rowland 14 99 1 3
6 -1 Francja Norman Nato 14 81 1 1 1 1 1 3
7 -1 Wielka Brytania Jordan King 14 80 2 1 1 1 1
8 -1 Nowa Zelandia Mitch Evans 14 77 1 2 2
9 +2 Wielka Brytania Alex Lynn 14 72 2 1 2
10 -1 Rosja Artiom Markiełow 14 67 1 2 3
11 +1 Włochy Luca Ghiotto 14 64 2 1 3
12 -2 Japonia Nobuharu Matsushita 12 58 1 3 2
13 +4 Francja Arthur Pic 14 36 1 3
14 -1 Indonezja Sean Gelael 14 24 1 4
15 -1 Kanada Nicholas Latifi 14 21 1 4
16 -1 Niemcy Marvin Kirchhöfer 14 20 1 2
17 -1 Hiszpania Sergio Canamasas 12 14 2
18 +2 Szwecja Gustav Malja 14 12 1
19 -1 Szwecja Jimmy Eriksson 14 10 3
20 -1 Holandia Daniël de Jong 14 6 1
21 0 Malezja Nabil Jeffri 14 2 4
22 +1 Austria René Binder 4 0
23 -1 Indonezja Philo Paz Armand 14 0 6
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Włochy Prema Racing 28 211 4 4 1 7 3 6
2 +2 Francja ART Grand Prix 28 171 3 2 2 6 4 5
3 0 Rosja Russian Time 28 169 1 4 2 3
4 -2 Hiszpania Racing Engineering 28 161 3 2 2 2 3 4
5 +1 Holandia MP Motorsport 28 105 1 3 1
6 -1 Indonezja Pertamina Campos Racing 28 101 1 1 2 6
7 0 Francja DAMS 28 93 2 1 1 6
8 0 Włochy Trident 28 64 2 1 9
9 +1 Włochy Rapax 28 48 1 4
10 -1 Wielka Brytania Carlin 28 34 1 4
11 0 Wielka Brytania Arden International 28 12 7
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Formuła 1[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Grand Prix Niemiec 2016.

Seria GP3[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sirotkin edges Gasly for Hockenheim pole (ang.). gp2series.com, 2016-07-29. [dostęp 2017-05-01].
  2. Giovinazzi excluded from GP2 qualifying (ang.). gp2series.com, 2016-07-29. [dostęp 2017-05-01].
  3. GP2 Series > 2016 > Niemcy (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].
  4. a b Markelov, de Jong hit with pit lane starts (ang.). gp2series.com, 2016-07-30. [dostęp 2017-05-01].
  5. Gasly disqualified from third place, lead cut (ang.). gp2series.com, 2016-07-30. [dostęp 2017-05-01].
  6. GP2 Series > 2016 > Niemcy (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]