Seria GP2 - Hungaroring 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Hungaroring 2013
Tor Hungaroring
Węgry Hungaroring
7. runda z 11 w sezonie
93. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 26-28 lipca 2013
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 39
Długość okrążenia 4,381 km
Dystans 170,859 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 28
Długość okrążenia 4,381 km
Dystans 122,668 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 23 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 20 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Tom Dillmann
(1:28,219, Russian Time)
Zwycięzca Jolyon Palmer
(57:14.477, Carlin)
Najszybsze
okrążenie
Stefano Coletti
(1:31,717, Rapax)
Premia za
najszybsze okrążenie
Marcus Ericsson
(1:32,290, DAMS)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Nathanaël Berthon
(45:06,319, Trident Racing)
Najszybsze
okrążenie
Jon Lancaster
(1:32,056, Hilmer Motorsport)
Premia za
najszybsze okrążenie
Nathanaël Berthon
(1:32,606, Trident Racing)
Nürburgring w sezonie 2013 Spa-Francorchamps
Hungaroring 2012 Seria GP2 Hungaroring 2014

Runda GP2 na torze Hungaroring – siódma runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2013.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
11 Wielka Brytania Sam Bird Russian Time 1:29,408 12

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Autosport[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 12 Francja Tom Dillmann Russian Time 1:28,219 1
2 11 Wielka Brytania Sam Bird Russian Time 1:28,296 5[2]
3 8 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 1:28,507 2
4 9 Brazylia Felipe Nasr Carlin 1:28,679 3
5 1 Szwecja Marcus Ericsson DAMS 1:28,709 4
6 2 Monako Stéphane Richelmi DAMS 1:28,753 6
7 10 Wielka Brytania Jolyon Palmer Carlin 1:28,1802 7
8 17 Indonezja Rio Haryanto Barwa Addax 1:28,826 8
9 15 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 1:28,851 9
10 27 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:28,855 PIT[3]
11 5 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Arden International 1:28,927 10
12 6 Nowa Zelandia Mitch Evans Arden International 1:29,012 11
13 20 Francja Nathanaël Berthon Trident Racing 1:29,020 12
14 3 Wielka Brytania James Calado ART Grand Prix 1:29,128 13
15 23 Wielka Brytania Jon Lancaster Hilmer Motorsport 1:29,136 14
16 16 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig Barwa Addax 1:29,206 15
17 19 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 1:29,403 16
18 18 Monako Stefano Coletti Rapax 1:29,519 17
19 7 Kolumbia Julián Leal Racing Engineering 1:29,524 18
20 4 Niemcy Daniel Abt ART Grand Prix 1:29,735 19
21 24 Austria René Binder Venezuela GP Lazarus 1:29,742 20
22 22 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Hilmer Motorsport 1:29,793 21
23 26 Hiszpania Dani Clos MP Motorsport 1:29,877 PIT
24 14 Hiszpania Sergio Canamasas Caterham Racing 1:30,078 22
25 25 Włochy Vittorio Ghirelli Venezuela GP Lazarus 1:30,251 24[2]
26 21 Portugalia Ricardo Teixeira Trident Racing 1:31,254 23
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Autosport[4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 6 10 Wielka Brytania Jolyon Palmer Carlin 36 57:14.477
2 Awans 2 1 Szwecja Marcus Ericsson DAMS 36 +0:15,407
3  Bez zmian 9 Brazylia Felipe Nasr Carlin 36 +0:15,794
4 Spadek 2 8 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 36 +0:19,433
5 Awans 1 2 Monako Stéphane Richelmi DAMS 36 +0:19,740
6 Awans 10 19 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 36 +0:21,499
7 Awans 4 6 Nowa Zelandia Mitch Evans Arden International 36 +0:22,584
8 Awans 4 20 Francja Nathanaël Berthon Trident Racing 36 +0:36,439
9 Awans 4 3 Wielka Brytania James Calado ART Grand Prix 36 +0:38,203
10 Spadek 5 11 Wielka Brytania Sam Bird Russian Time 36 +0:44,671
11 Spadek 3 17 Indonezja Rio Haryanto Barwa Addax 36 +0:51,951
12 Awans 13 27 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 36 +0:52,520
13 Spadek 4 15 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 36 +0:54,815
14 Awans 12 26 Hiszpania Dani Clos MP Motorsport 36 0:55,990
15 Awans 3 7 Kolumbia Julián Leal Racing Engineering 36 +0:56,302
16 Awans 1 18 Monako Stefano Coletti Rapax 36 +0:57,202
17 Awans 7 25 Włochy Vittorio Ghirelli Venezuela GP Lazarus 36 +0:58,624
18 Awans 3 22 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Hilmer Motorsport 36 +1:05,995
19 Awans 4 21 Portugalia Ricardo Teixeira Trident Racing 36 +1:16,133
20 Spadek 19 12 Francja Tom Dillmann Russian Time 36 +1:33,788
21 Spadek 11 5 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Arden International 35 +1 okr. [a][b]
22 Spadek 2 24 Austria René Binder Venezuela GP Lazarus 35 +1 okr.
23 Spadek 9 23 Wielka Brytania Jon Lancaster Hilmer Motorsport 35 +1 okr.
24 Spadek 5 4 Niemcy Daniel Abt ART Grand Prix 34 +2 okr. uszkodzenia z kolizji z Rosenzweigem [5]
25 Spadek 10 16 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig Barwa Addax 32 +4 okr. kolizja z Abtem
Niesklasyfikowani
  14 Hiszpania Sergio Canamasas Caterham Racing 17 kolizja z Lancasterem
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
18 Monako Stefano Coletti Rapax 1:31,717 32

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
1 Szwecja Marcus Ericsson DAMS 1:32,290 9

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
10 Wielka Brytania Jolyon Palmer 8-16, 29-36 15
6 Nowa Zelandia Mitch Evans 17-25 8
9 Brazylia Felipe Nasr 1-8 7
19 Szwajcaria Simon Trummer 25-29 4
12 Francja Tom Dillmann 1 1
5 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 16-17 1

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![6]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 20 Francja Nathanaël Berthon Trident Racing 28 45:06,319
2  Bez zmian 6 Nowa Zelandia Mitch Evans Arden International 28 +0:02,239
3 Awans 2 8 Szwajcaria Fabio Leimer Racing Engineering 28 +0:13,441
4 Awans 3 1 Szwecja Marcus Ericsson DAMS 28 +0:15,983
5 Awans 1 9 Brazylia Felipe Nasr Carlin 28 +0:23,367
6 Awans 3 3 Wielka Brytania James Calado ART Grand Prix 28 +0:27,216
7 Spadek 4 19 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 28 +0:31,387
8 Awans 2 11 Wielka Brytania Sam Bird Russian Time 28 +0:37,958
9 Spadek 5 2 Monako Stéphane Richelmi DAMS 28 +0:40,002
10 Awans 1 17 Indonezja Rio Haryanto Barwa Addax 28 +0:43,991
11 Awans 9 12 Francja Tom Dillmann Russian Time 28 +0:44,383
12 Spadek 4 10 Wielka Brytania Jolyon Palmer Carlin 28 +0:51,408
13 Awans 9 24 Austria René Binder Venezuela GP Lazarus 28 +0:51,699
14 Awans 12 4 Niemcy Daniel Abt ART Grand Prix 28 +0:56,342
15 Awans 10 16 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig Barwa Addax 28 +1:01,084
16 Spadek 3 15 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 36 +1:05,663 [c]
17  Bez zmian 25 Włochy Vittorio Ghirelli Venezuela GP Lazarus 28 +1:11,592
18 Awans 5 23 Wielka Brytania Jon Lancaster Hilmer Motorsport 28 +1:12,378
19  Bez zmian 21 Portugalia Ricardo Teixeira Trident Racing 28 +1:13,045
20 Spadek 4 18 Monako Stefano Coletti Rapax 27 +1 okr. nie ukończył
21 Spadek 6 7 Kolumbia Julián Leal Racing Engineering 27 +2 okr.
Niesklasyfikowani
  26 Hiszpania Dani Clos MP Motorsport 24 uszkodzenia mechaniczne
  5 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Arden International 19 uszkodzenia mechaniczne
  14 Hiszpania Sergio Canamasas Caterham Racing 1 uszkodzenia po kolizji z de Jongiem i Quaife-Hobbsem [7]
  27 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 0 kolizja z Canamasasem i Quaife-Hobbsem
  22 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Hilmer Motorsport 0 kolizja z Canamasasem i de Jongiem
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
23 Wielka Brytania Jon Lancaster Hilmer Motorsport 1:32,056 8

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
20 Francja Nathanaël Berthon Trident Racing 1:32,606 4

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
20 Francja Nathanaël Berthon 1-28 28

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Team Nr Kierowca
Francja DAMS 1 Szwecja Marcus Ericsson
2 Monako Stéphane Richelmi
Francja ART Grand Prix 3 Wielka Brytania James Calado
4 Niemcy Daniel Abt
Wielka Brytania Arden International 5 Wenezuela Johnny Cecotto Jr.
6 Nowa Zelandia Mitch Evans
Hiszpania Racing Engineering 7 Kolumbia Julián Leal
8 Szwajcaria Fabio Leimer
Wielka Brytania Carlin 9 Brazylia Felipe Nasr
10 Wielka Brytania Jolyon Palmer
Rosja Russian Time 11 Wielka Brytania Sam Bird
12 Francja Tom Dillmann
Malezja EQ8 Caterham Racing 14 Hiszpania Sergio Canamasas
15 Stany Zjednoczone Alexander Rossi
Hiszpania Barwa Addax 16 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig
17 Indonezja Rio Haryanto
Włochy Rapax 18 Monako Stefano Coletti
19 Szwajcaria Simon Trummer
Włochy Trident Racing 20 Francja Nathanaël Berthon
21 Portugalia Ricardo Teixeira[8]
Niemcy Hilmer Motorsport 22 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs[9]
23 Wielka Brytania Jon Lancaster
Włochy Venezuela GP Lazarus 24 Austria René Binder
25 Włochy Vittorio Ghirelli[10]
Holandia MP Motorsport 26 Hiszpania Dani Clos[11]
27 Holandia Daniël de Jong

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Monako Stefano Coletti 14 135 3 1 3 1 4 -
2 0 Brazylia Felipe Nasr 14 129 - 3 2 - - 1
3 +1 Szwajcaria Fabio Leimer 14 110 2 - 2 1 - 1
4 -1 Wielka Brytania Sam Bird 14 92 3 - - - 2 1
5 0 Wielka Brytania James Calado 14 90 - 3 1 - - 2
6 0 Wielka Brytania Jon Lancaster 10 65 2 - 1 - 2 -
7 +5 Szwecja Marcus Ericsson 14 64 1 1 - 2 2 4
8 +2 Wielka Brytania Jolyon Palmer 14 64 1 - - - - 2
9 -2 Monako Stéphane Richelmi 14 57 - 1 - 1 - 2
10 +1 Nowa Zelandia Mitch Evans 14 56 - 1 3 - - 1
11 -3 Francja Tom Dillmann 14 51 - - 1 1 1 1
12 -3 Holandia Robin Frijns 10 45 1 1 - - - 3
13 0 Stany Zjednoczone Alexander Rossi 12 32 - - 1 - - 1
14 0 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 13 30 - - - 1 1 3
15 0 Włochy Kevin Ceccon 13 28 - 1 - - - 2
16 0 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs 14 23 - 1 - - - 3
17 0 Kolumbia Julián Leal 14 22 - - - - - 2
18 +9 Francja Nathanaël Berthon 14 21 1 - - - 1 4
19 -1 Indonezja Rio Haryanto 14 20 - 1 - - - 1
20 0 Szwajcaria Simon Trummer 14 18 - - - - - -
21 -2 Austria René Binder 14 11 - - - - - -
22 -1 Niemcy Daniel Abt 14 3 - - - - - 2
23 -1 Stany Zjednoczone Conor Daly 2 2 - - - - - -
24 -1 Holandia Daniël de Jong 14 1 - - - - - 4
25 -1 Stany Zjednoczone Jake Rosenzweig 14 0 - - - - - -
26 -1 Włochy Kevin Giovesi 8 0 - - - - - 2
27 -1 Hiszpania Sergio Canamasas 14 0 - - - - - 3
28 N Hiszpania Dani Clos 2 0 - - - - - 1
29 -1 Norwegia Pål Varhaug 4 0 - - - - - 1
30 N Włochy Vittorio Ghirelli 2 0 - - - - - -
31 -2 Włochy Fabrizio Crestani 4 0 - - - - - -
32 N Portugalia Ricardo Teixeira 2 0 - - - - - -
33 -3 Chińska Republika Ludowa Ma Qinghua 1 0 - - - - - -
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Konstruktorzy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Wielka Brytania Carlin 28 193 1 3 2 - - 3
2 0 Włochy Rapax 28 153 3 1 3 1 4 -
3 0 Rosja Russian Time 28 143 3 - 1 1 3 2
4 +1 Hiszpania Racing Engineering 28 132 2 - 2 1 - 3
5 +2 Francja DAMS 28 121 1 2 - 3 2 6
6 -2 Niemcy Hilmer Motorsport 28 112 3 1 1 - 2 5
7 -1 Francja ART Grand Prix 28 93 - 3 1 - 1 4
8 0 Wielka Brytania Arden International 27 86 - 1 3 1 1 4
9 +1 Włochy Trident Racing 27 49 1 1 - - 1 6
10 -1 Malezja Caterham Racing 27 32 - - 1 - - 4
11 0 Holandia MP Motorsport 28 24 - 2 - - - 7
12 0 Hiszpania Barwa Addax 28 20 - 1 - - - 1
13 0 Włochy Venezuela GP Lazarus 28 11 - - - - - 3
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Nakaz zjazdu do boksów (Czarno pomarańczowa flaga) w związku z uszkodzeniem przedniego skrzydła w czasie kolizji z Dillmannem.
  2. Kara przejazdu przez boksy za spowodowanie kolizji z Dillmannem.
  3. Kara przejazdu przez boksy za spowodowanie kolizji z Lealem.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Andrew van de Burgt: Hungary GP2: Tom Dillmann leads Sam Bird in Russian Time front row (ang.). autosport.com, 2013-07-26. [dostęp 2013-07-26].
  2. a b BUDAPEST POST QUALIFYING PENALTIES (ang.). gp2series.com, 2013-07-26. [dostęp 2013-07-26].
  3. NURBURG POST SPRINT RACE PENALTIES (ang.). gp2series.com, 2013-07-07. [dostęp 2013-07-26].
  4. Andrew van de Burgt: Hungary GP2: Jolyon Palmer scores stunning win (ang.). autosport.com, 2013-07-27. [dostęp 2013-07-27].
  5. DANIEL ABT PENALISED (ang.). gp2series.com, 2013-07-27. [dostęp 2013-07-28].
  6. GP2 Series > 2013 > Węgry (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2013-07-28].
  7. SERGIO CANAMASAS PENALISED FOR SPA RACE WEEKEND (ang.). gp2series.com, 2013-07-28. [dostęp 2013-07-28].
  8. Pablo Elizalde: Ricardo Teixeira to make GP2 return with Trident in Hungary (pol.). autosport.com, 2013-07-24. [dostęp 2013-07-24].
  9. Pablo Elizalde: Robin Frijns to be replaced by Adrian Quaife-Hobbs for rest of GP2 (pol.). autosport.com, 2013-07-24. [dostęp 2013-07-24].
  10. Andrés Alvarez: Vittorio Ghirelli, nuevo piloto de Lazarus para Hungría (hiszp.). motoryracing.com, 2013-07-24. [dostęp 2013-07-25].
  11. Jamie O’Leary: Dani Clos returns to GP2 with MP Motorsport (pol.). autosport.com, 2013-07-25. [dostęp 2013-07-25].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]