Seria GP2 - Monaco 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Circuit de Monaco 2016
Tor Circuit de Monaco
Monako Circuit de Monaco
2. runda z 11 w sezonie
121. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 26-28 maja 2016
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 42
Długość okrążenia 3,337 km
Dystans 140,154 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 30
Długość okrążenia 3,337 km
Dystans 100,110 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 16 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 18 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Siergiej Sirotkin
(1:19,186, ART Grand Prix)
Zwycięzca Artiom Markiełow
(1:01:27,183, Russian Time)
Najszybsze
okrążenie
Pierre Gasly
(1:20,469, Prema Racing)
Premia za
najszybsze okrążenie
Artiom Markiełow
(1:22,017, Russian Time)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Nobuharu Matsushita
(41:59,392, ART Grand Prix)
Najszybsze
okrążenie
Nobuharu Matsushita
(1:21,554, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Nobuharu Matsushita
(1:21,554, ART Grand Prix)
Catalunya w sezonie 2016 Baku
Monaco 2015 Seria GP2

Runda GP2 na torze Circuit de Monaco – druga runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2016.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
3 Francja Norman Nato Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
6 Kanada Nicholas Latifi DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
11 Szwecja Gustav Malja Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
12 Francja Arthur Pic Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
14 Indonezja Philo Paz Armand Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
15 Włochy Luca Ghiotto Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
21 Francja Pierre Gasly Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
24 Malezja Nabil Jeffri Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 1:20,361 22

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: gp2series.com[1]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 1:19,894 4
2 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 1:19,962 5
3 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 1:20,014 7
4 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 1:20,601 10
5 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 1:20,630 11
6 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 1:20,744 12
7 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 1:21,016 14
8 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 1:21,381 PIT[2]
9 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 1:21,965 15
10 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:21,978 16
11 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 1:22,029 17
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 1:19,186 1
2 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 1:19,691 2
3 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 1:19,852 3
4 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 1:19,972 6
5 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 1:20,182 8
6 12 Francja Arthur Pic Rapax 1:20,360 9
7 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 1:20,600 PIT[2]
8 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 1:20,877 13
9 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:22,160 18
10 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 1:22,707 19
11 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 1:22,722 PIT[2]
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 17 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 40 1:01:27,183
2 Awans 2 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 40 +0:01,541
3  Bez zmian 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 40 +0:03,187
4 Awans 3 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 40 +0:08,239
5  Bez zmian 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 40 +0:11,723
6 Awans 4 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 40 +0:15,025
7 Awans 7 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 40 +0:21,153
8 Awans 4 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 40 +0:21,582
9 Awans 7 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 40 +0:22,343
10 Spadek 1 12 Francja Arthur Pic Rapax 40 +0:23,333
11 Spadek 5 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 40 +0:20,037 [4]
12 Awans 8 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 40 +0:30,192
13  Bez zmian 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 40 +0:31,295
14 Awans 1 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 40 +0:34,900 [4]
15 Awans 6 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 40 +0:49,748
16 Awans 3 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 39 +1 okr.
Niesklasyfikowani
  15 Włochy Luca Ghiotto Trident 35 +5 okr.
  25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 32 +8 okr.
  4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 27 +13 okr.
  24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 23 +17 okr.
  2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 22 +18 okr.
  6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 21 +19 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 1:20,469 39

Premia za najszybsze okrążenie w TOP10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:22,017 34

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![5]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 30 41:59,392
2  Bez zmian 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 30 +0:13,660
3  Bez zmian 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 30 +0:15,453
4  Bez zmian 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 30 +0:20,894
5  Bez zmian 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 30 +0:32,560
6 Awans 1 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 30 +0:33,038
7 Spadek 1 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 30 +0:33,594
8  Bez zmian 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 30 +0:33,874
9 Awans 1 12 Francja Arthur Pic Rapax 30 +0:36,777
10 Awans 2 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 30 +0:47,646
11 Spadek 2 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 30 +0:54,291
12 Awans 2 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 30 +0:55,476
13 Awans 2 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 30 +0:55,981
14 Awans 3 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 30 +0:56,501
15 Awans 3 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 30 +0:58,682
16 Awans 3 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 30 +1:09,193
17 Awans 3 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 30 +1:17,922
18 Spadek 7 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 30 +1:17,997
Niesklasyfikowani
  6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 13 +17 okr.
  2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 10 +20 okr.
  8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 7 +23 okr.
  14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 3 +27 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 1:21,554 28

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +1 Francja Norman Nato 4 49 1 1 1
2 +3 Rosja Artiom Markiełow 4 48 1 1
3 0 Wielka Brytania Alex Lynn 4 41 1
4 -3 Francja Pierre Gasly 4 33 1 1 1 1
5 +2 Włochy Raffaele Marciello 4 28 1
6 +5 Japonia Nobuharu Matsushita 4 22 1 1
7 +2 Wielka Brytania Oliver Rowland 4 22 1
8 -4 Kanada Nicholas Latifi 4 20 1 2
9 +9 Niemcy Marvin Kirchhöfer 4 18 1
10 +3 Nowa Zelandia Mitch Evans 4 18
11 -5 Wielka Brytania Jordan King 4 16 1 1
12 -4 Hiszpania Sergio Canamasas 4 10
13 -1 Rosja Siergiej Sirotkin 4 4 1 3
14 -4 Szwecja Gustav Malja 4 2
15 +2 Holandia Daniël de Jong 4 2
16 0 Francja Arthur Pic 4 1 1
17 +4 Włochy Antonio Giovinazzi 4 0 1
18 -4 Włochy Luca Ghiotto 4 0 2
19 -4 Indonezja Sean Gelael 4 0 1
20 -1 Szwecja Jimmy Eriksson 4 0 1
21 N Indonezja Philo Paz Armand 4 0 3
22 -2 Malezja Nabil Jeffri 4 0 1
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +3 Rosja Russian Time 8 76 1 1 1
2 0 Hiszpania Racing Engineering 8 65 1 1 1 2 1
3 -2 Francja DAMS 8 61 1 1 2
4 -1 Włochy Prema Racing 8 33 1 1 3 1 1
5 0 Wielka Brytania Carlin 8 28 1
6 +2 Francja ART Grand Prix 8 26 1 2 1 3
7 -1 Holandia MP Motorsport 8 24 1
8 +1 Indonezja Pertamina Campos Racing 8 18 1
9 -2 Włochy Rapax 8 3 1
10 0 Włochy Trident 8 0 5
11 0 Wielka Brytania Arden International 8 0 2
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Formuła 1[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Grand Prix Monako 2016.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. SIROTKIN FLIES TO MONTE CARLO POLE (ang.). gp2series.com, 2016-05-26. [dostęp 2017-05-01].
  2. a b c ROUND 2 POST QUALIFYING PENALTIES (ang.). gp2series.com, 2016-05-26. [dostęp 2017-05-01].
  3. GP2 Series > 2016 > Monako (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].
  4. a b ROUND 2 POST FEATURE RACE PENALTIES (ang.). gp2series.com, 2016-05-27. [dostęp 2017-05-01].
  5. GP2 Series > 2016 > Monako (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]