Seria GP2 - Red Bull Ring 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Red Bull Ring 2014
Tor Red Bull Ring
Austria Red Bull Ring
4. runda z 11 w sezonie
101. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 20-22 czerwca 2014
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 40
Długość okrążenia 4,326 km
Dystans 173,040 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 28
Długość okrążenia 4,326 km
Dystans 121,128 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 24 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 25 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Johnny Cecotto Jr.
(1:15,312, Trident)
Zwycięzca Felipe Nasr
(52:32,096, Carlin)
Najszybsze
okrążenie
Felipe Nasr
(1:16,093, Carlin)
Premia za
najszybsze okrążenie
Felipe Nasr
(1:16,093, Carlin)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Johnny Cecotto Jr.
(36:14,395, Trident)
Najszybsze
okrążenie
Johnny Cecotto Jr.
(1:16,629, Trident)
Premia za
najszybsze okrążenie
Johnny Cecotto Jr.
(1:16,629, Trident)
Monaco w sezonie 2014 Silverstone
Seria GP2 Red Bull Ring 2015

Runda GP2 na torze Red Bull Ring – czwarta runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2014.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca
Rosja RT Russian Time 1 Nowa Zelandia Mitch Evans
2 Rosja Artiom Markiełow
Wielka Brytania Carlin 3 Brazylia Felipe Nasr
4 Kolumbia Julián Leal
Hiszpania Racing Engineering 5 Włochy Raffaele Marciello
6 Monako Stefano Coletti
Francja DAMS 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer
8 Monako Stéphane Richelmi
Francja ART Grand Prix 9 Japonia Takuya Izawa
10 Belgia Stoffel Vandoorne
Niemcy Hilmer Motorsport 11 Niemcy Daniel Abt
12 Argentyna Facu Regalía
Włochy Rapax 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs
15 Szwajcaria Simon Trummer
Wielka Brytania Arden International 16 Austria René Binder
17 Brazylia André Negrão
Malezja EQ8 Caterham Racing 18 Indonezja Rio Haryanto
19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi
Holandia MP Motorsport 20 Holandia Daniël de Jong
21 Cypr Tio Ellinas
Włochy Trident 22 Hiszpania Sergio Canamasas
23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr.
Włochy Venezuela GP Lazarus 24 Francja Nathanaël Berthon
25 Stany Zjednoczone Conor Daly
Hiszpania Campos Racing 26 Francja Arthur Pic
27 Japonia Kimiya Satō

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
4 Kolumbia Julián Leal Carlin 1:15,652 24

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Autosport [1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 1:15,312 1
2 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 1:15,352 2
3 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 1:15,358 3
4 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 1:15,443 4
5 5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 1:15,449 5
6 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 1:15,481 6
7 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 1:15,608 7
8 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 1:15,614 8
9 19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 1:15,644 9
10 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 1:15,664 10
11 17 Brazylia André Negrão Arden International 1:15,773 11
12 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 1:15,784 12
13 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 1:15,811 13
14 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Rapax 1:15,927 17[2]
15 21 Cypr Tio Ellinas MP Motorsport 1:15,964 14
16 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 1:16,034 15
17 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 1:16,092 16
18 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:16,136 18
19 11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 1:16,246 22[2]
20 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 1:16,274 19
21 16 Austria René Binder Arden International 1:16,331 20
22 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:16,334 21
23 12 Argentyna Facu Regalía Hilmer Motorsport 1:16,497 23
24 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 1:16,531 24
25 25 Stany Zjednoczone Conor Daly Venezuela GP Lazarus 1:16,539 25
26 24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 1:16,654 26
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 2 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 40 52:32,096
2 Awans 4 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 40 +0:03,874
3 Awans 2 5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 40 +0:04,573
4  Bez zmian 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 40 +0:07,210
5 Spadek 3 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 40 +0:08,902
6 Spadek 5 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 40 +0:10,319
7 Awans 1 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 40 +0:14,924
8 Awans 1 19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 40 +0:20,994
9 Awans 7 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 40 +0:28,182
10 Spadek 3 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 40 +0:30,170
11 Awans 2 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 40 +0:31,941
12 Awans 8 16 Austria René Binder Arden International 40 +0:36,021
13 Spadek 1 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 40 +0:36,210
14 Spadek 4 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 40 +0:39,181
15  Bez zmian 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 40 +0:47,388
16 Spadek 5 17 Brazylia André Negrão Arden International 40 +0:48,070
17 Awans 5 11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 40 +0:48,758
18 Awans 7 25 Stany Zjednoczone Conor Daly Venezuela GP Lazarus 40 +0:49,656
19 Awans 2 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 40 +0:59,859
20 Awans 4 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 40 +1:03,480
21 Spadek 3 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 40 +1:09,877
22 Awans 4 24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 40 +1:16,111
23 Spadek 9 21 Cypr Tio Ellinas MP Motorsport 40 +1:16,369 [4]
24 Spadek 7 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Rapax 38 +2 okr.
Niesklasyfikowani
  12 Argentyna Facu Regalía Hilmer Motorsport 28
  27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 1
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 1:16,093 2

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
3 Brazylia Felipe Nasr 1-40 40
23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 1 0

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![5]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 2 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 28 36:14,395
2 Awans 3 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 28 +0:00,742
3 Awans 3 5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 28 +0:06,813
4 Spadek 2 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 28 +0:07,139
5 Spadek 4 19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi Caterham Racing 28 +0:07,990
6 Spadek 2 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 28 +0:08,828
7 Awans 6 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 28 +0:09,317
8 Awans 1 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 28 +0:19,410
9 Awans 6 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 28 +0:26,716
10 Awans 4 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 28 +0:27,062
11 Awans 7 25 Stany Zjednoczone Conor Daly Venezuela GP Lazarus 28 +0:27,625
12  Bez zmian 16 Austria René Binder Arden International 28 +0:28,381
13 Spadek 3 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 28 +0:28,861
14 Awans 2 17 Brazylia André Negrão Arden International 28 +0:30,084
15 Spadek 8 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 28 +0:30,446
16 Awans 5 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 28 +0:32,025
17 Spadek 6 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 28 +0:36,046
18 Awans 6 14 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs Rapax 28 +0:37,139
19 Awans 7 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 28 +0:37,901
20  Bez zmian 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 28 +0:42,508
21 Spadek 2 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 28 +0:43,754
22 Awans 1 21 Cypr Tio Ellinas MP Motorsport 28 +0:45,236
23 Spadek 6 11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 28 +0:45,606
24 Awans 1 12 Argentyna Facu Regalía Hilmer Motorsport 28 +0:46,924
25 Spadek 3 24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 28 +0:50,361
Niesklasyfikowani
  3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 2 uszkodzenia z kolizji
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 1:16,629 22

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 1-28 28
19 Stany Zjednoczone Alexander Rossi 1 40

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Wielka Brytania Jolyon Palmer 8 117 2 2 1 2 4 -
2 0 Brazylia Felipe Nasr 8 84 2 - 2 - 1 2
3 0 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 8 76 2 - - 1 - -
4 0 Kolumbia Julián Leal 8 50 - 1 1 - 1 1
5 +3 Belgia Stoffel Vandoorne 8 43 1 1 - - - -
6 +6 Monako Stefano Coletti 8 41 - 1 - - 2 1
7 -2 Francja Arthur Pic 8 41 - - - - - -
8 +1 Nowa Zelandia Mitch Evans 8 38 - 1 - - - -
9 -3 Monako Stéphane Richelmi 8 32 1 - - 1 - -
10 -3 Indonezja Rio Haryanto 8 26 - - 1 - - 1
11 +12 Włochy Raffaele Marciello 8 25 - - 2 - - 1
12 -2 Hiszpania Sergio Canamasas 6 22 - 1 - - - -
13 -2 Szwajcaria Simon Trummer 8 18 - 1 - - - 2
14 -1 Francja Tom Dillmann 2 14 - - 1 - - -
15 0 Japonia Takuya Izawa 8 11 - - - - - 2
16 +5 Stany Zjednoczone Alexander Rossi 8 10 - - - - - 1
17 -3 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs 8 10 - - - - - -
18 -2 Cypr Tio Ellinas 6 7 - - - - - -
19 -2 Austria René Binder 8 3 - - - - - 2
20 -1 Stany Zjednoczone Conor Daly 8 0 - - - - - 2
21 -3 Rosja Artiom Markiełow 8 0 - - - - - 3
22 -2 Holandia Daniël de Jong 8 0 - - - - - 2
23 -1 Niemcy Daniel Abt 8 0 - - - - - 2
24 0 Francja Nathanaël Berthon 8 0 - - - - - 2
25 0 Japonia Kimiya Satō 8 0 - - - - - 2
26 +1 Brazylia André Negrão 6 0 - - - - - 1
27 -1 Wielka Brytania Jon Lancaster 2 0 - - - - - -
28 0 Argentyna Facu Regalía 8 0 - - - - - 4
29 0 Zimbabwe Axcil Jefferies 2 0 - - - - - 1
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Konstruktorzy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Francja DAMS 16 149 3 2 1 3 4 -
2 0 Wielka Brytania Carlin 16 134 2 1 3 - 2 3
3 0 Włochy Trident 16 98 2 1 - 1 - 1
4 +6 Hiszpania Racing Engineering 16 66 - 1 2 - 2 2
5 0 Francja ART Grand Prix 16 54 1 1 - - - 2
6 -2 Hiszpania Campos Racing 16 41 - - - - - 2
7 +1 Rosja Russian Time 16 38 - 1 - - - 3
8 -1 Malezja Caterham Racing 16 36 - - 1 - - 2
9 -3 Włochy Rapax 16 28 - 1 - - - 2
10 -1 Wielka Brytania Arden International 16 17 - - 1 - - 3
11 0 Holandia MP Motorsport 16 7 - - - - - 2
12 0 Włochy Venezuela GP Lazarus 16 0 - - - - - 4
13 0 Niemcy Hilmer Motorsport 16 0 - - - - - 6
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Charles Bradley: Red Bull Ring GP2: Johnny Cecotto Jr grabs pole in tight session (ang.). autosport.com, 2014-06-20. [dostęp 2014-06-28].
  2. a b SPIELBERG POST QUALIFYING PENALTIES (ang.). gp2series.com, 2014-06-20. [dostęp 2014-06-29].
  3. GP2 Series > 2014 > Austria (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-06-29].
  4. TIO ELLINAS PENALISED (ang.). gp2series.com, 2014-06-21. [dostęp 2014-06-29].
  5. GP2 Series > 2014 > Austria (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-06-29].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]