Seria GP2 - Red Bull Ring 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Red Bull Ring 2016
Tor Red Bull Ring
Austria Red Bull Ring
4. runda z 11 w sezonie
123. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 1-3 lipca 2016
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 40
Długość okrążenia 4,326 km
Dystans 173,040 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 28
Długość okrążenia 4,326 km
Dystans 121,128 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 16 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 20 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Siergiej Sirotkin
(1:13,663, ART Grand Prix)
Zwycięzca Mitch Evans
(1:18:32,399, Pertamina Campos Racing)
Najszybsze
okrążenie
Mitch Evans
(1:15,534, Pertamina Campos Racing)
Premia za
najszybsze okrążenie
Mitch Evans
(1:15,534, Pertamina Campos Racing)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Jordan King
(44:34,966, Racing Engineering)
Najszybsze
okrążenie
Norman Nato
(1:22,155, Racing Engineering)
Premia za
najszybsze okrążenie
Jordan King
(1:25,150, Racing Engineering)
Baku w sezonie 2016 Silverstone
Red Bull Ring 2015 Seria GP2

Runda GP2 na torze Red Bull Ring – czwarta runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2016.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Austria René Binder ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
3 Francja Norman Nato Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
6 Kanada Nicholas Latifi DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
11 Szwecja Gustav Malja Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
12 Francja Arthur Pic Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
14 Indonezja Philo Paz Armand Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
15 Włochy Luca Ghiotto Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
21 Francja Pierre Gasly Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
24 Malezja Nabil Jeffri Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 1:13,922 20

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: gpupdate.net[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 1:13,663 1
2 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 1:13,669 2
3 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 1:13,803 3
4 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 1:14,091 4
5 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:14,099 5
6 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 1:14,184 6
7 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 1:14,316 7
8 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 1:14,387 8
9 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 1:14,456 9
10 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 1:14,574 10
11 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 1:14,626 14[2]
12 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 1:14,647 11
13 12 Francja Arthur Pic Rapax 1:14,688 12
14 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 1:14,815 13
15 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 1:14,832 17[2]
16 1 Austria René Binder ART Grand Prix 1:14,886 15
17 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 1:14,958 20[2]
18 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 1:15,020 16
19 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 1:15,112 18
20 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:15,307 19
21 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 1:15,675 21
22 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 1:15,531 22
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 9 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 40 1:18:32,399
2 Awans 16 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 40 +0:04,600
3 Awans 3 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 40 +0:10,789
4  Bez zmian 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 40 +0:12,363
5 Awans 17 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 40 +0:12,691
6 Awans 1 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 40 +0:15,557
7 Awans 2 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 40 +0:16,559
8 Awans 5 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 40 +0:22,762
9 Awans 3 12 Francja Arthur Pic Rapax 40 +0:24,738
10 Awans 10 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 40 +0:25,629
11 Spadek 3 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 40 +0:27,000
12 Spadek 11 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 40 +0:19,708 [4]
13 Awans 3 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 40 +0:20,258 [4]
14 Awans 5 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 39 +1 okr.
15 Awans 6 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 39 +1 okr.
16 Spadek 1 1 Austria René Binder ART Grand Prix 38 +2 okr.
Niesklasyfikowani
  20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 29 +11 okr.
  10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 28 +12 okr.
  19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 26 +14 okr.
  21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 17 +23 okr.
  24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 1 +39 okr.
  18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 0 +40 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 1:15,534 38

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![5]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 28 44:34,966
2 Awans 1 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 28 +0:06,019
3 Awans 8 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 28 +0:07,702
4 Awans 2 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 28 +0:10,234
5 Awans 12 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 28 +0:10,417
6 Awans 6 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 28 +0:11,821
7 Awans 13 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 28 +0:12,594
8  Bez zmian 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 28 +0:12,881
9 Spadek 4 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 28 +0:15,878
10 Awans 12 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 28 +0:35,019
11 Awans 7 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 28 +0:57,740
12 Spadek 10 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 28 +1:00,076
13 Spadek 9 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 28 +1:00,107
14 Awans 1 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 28 +1:16,880
15 Awans 1 1 Austria René Binder ART Grand Prix 28 +1:17,325
16 Spadek 3 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 27 +1 okr.
17 Awans 4 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 27 +1 okr.
18 Spadek 9 12 Francja Arthur Pic Rapax 27 +1 okr.
19  Bez zmian 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 27 +1 okr.
20 Spadek 6 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 27 +1 okr.
Niesklasyfikowani
  6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 20 +8 okr.
  8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 3 +25 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
3 Francja Norman Nato Racing Engineering 1:22,155 28

Premia za najszybsze okrążenie w TOP10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 1:25,150 27

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +4 Włochy Raffaele Marciello 8 66 3
2 +8 Nowa Zelandia Mitch Evans 8 56 1 1 1
3 -1 Francja Norman Nato 8 55 1 1 1 2
4 -3 Rosja Artiom Markiełow 8 54 1 1 2
5 +2 Wielka Brytania Oliver Rowland 8 54 1 1
6 -3 Włochy Antonio Giovinazzi 8 52 2 1 1 2
7 -1 Wielka Brytania Alex Lynn 8 51 1 1 1
8 -4 Francja Pierre Gasly 8 47 2 1 1 1 2
9 +2 Wielka Brytania Jordan King 8 45 1 1 1 1
10 -1 Rosja Siergiej Sirotkin 8 40 1 1 2 3
11 -3 Japonia Nobuharu Matsushita 6 32 1 2 1
12 +3 Indonezja Sean Gelael 8 24 1 3
13 -1 Kanada Nicholas Latifi 8 21 1 4
14 -1 Niemcy Marvin Kirchhöfer 8 18 1 2
15 +5 Włochy Luca Ghiotto 8 14 2
16 -2 Hiszpania Sergio Canamasas 8 14 2
17 +4 Szwecja Jimmy Eriksson 8 10 2
18 -2 Holandia Daniël de Jong 8 6
19 0 Francja Arthur Pic 8 4 2
20 -3 Szwecja Gustav Malja 8 3 1
21 -3 Malezja Nabil Jeffri 8 2 3
22 0 Indonezja Philo Paz Armand 8 0 5
23 N Austria René Binder 2 0
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Rosja Russian Time 16 120 1 3 1 2
2 +1 Hiszpania Racing Engineering 16 100 2 1 1 3 3
3 -1 Włochy Prema Racing 16 99 2 2 1 5 2 4
4 +3 Indonezja Pertamina Campos Racing 16 80 1 1 1 4
5 0 Francja DAMS 16 72 1 1 1 5
6 -2 Francja ART Grand Prix 16 72 1 1 1 4 2 4
7 -1 Holandia MP Motorsport 16 60 1 1
8 0 Wielka Brytania Carlin 16 32 1 4
9 +2 Włochy Trident 16 14 7
10 0 Wielka Brytania Arden International 16 12 5
11 -2 Włochy Rapax 16 7 3
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Formuła 1[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Grand Prix Austrii 2016.

Seria GP3[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Seria GP3 - Red Bull Ring 2016.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sirotkin edges Giovinazzi for Austria pole (ang.). gp2series.com, 2016-07-01. [dostęp 2017-05-01].
  2. a b c Three drivers handed GP2 grid penalties (ang.). gp2series.com, 2016-07-01. [dostęp 2017-05-01].
  3. GP2 Series > 2016 > Austria (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].
  4. a b Sirotkin, Malja lose Feature Race points (ang.). gp2series.com, 2016-07-02. [dostęp 2017-05-01].
  5. GP2 Series > 2016 > Austria (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]