Seria GP2 - Silverstone 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Silverstone 2016
Tor Silverstone Circuit
Wielka Brytania Silverstone Circuit
5. runda z 11 w sezonie
124. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 8-10 lipca 2016
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 29
Długość okrążenia 5,891 km
Dystans 170,839 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 21
Długość okrążenia 5,891 km
Dystans 123,711 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 22 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 22 kierowców
Zakwalifikowało się 22 kierowców
Ukończyło wyścig 21 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Norman Nato
(1:38,216, Racing Engineering)
Zwycięzca Pierre Gasly
(51:39,383, Prema Racing)
Najszybsze
okrążenie
Mitch Evans
(1:43,172, Pertamina Campos Racing)
Premia za
najszybsze okrążenie
Mitch Evans
(1:43,172, Pertamina Campos Racing)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Jordan King
(37:35,325, Racing Engineering)
Najszybsze
okrążenie
Luca Ghiotto
(1:44,199, Trident)
Premia za
najszybsze okrążenie
Luca Ghiotto
(1:44,199, Trident)
Red Bull Ring w sezonie 2016 Hungaroring
Silverstone 2015 Seria GP2

Runda GP2 na torze Silverstone Circuit – piąta runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2016.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
3 Francja Norman Nato Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
6 Kanada Nicholas Latifi DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
11 Szwecja Gustav Malja Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
12 Francja Arthur Pic Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
14 Indonezja Philo Paz Armand Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
15 Włochy Luca Ghiotto Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
21 Francja Pierre Gasly Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
24 Malezja Nabil Jeffri Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 1:39,890 18

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: gpupdate.net[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 1:38,216 1
2 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 1:38,441 2
3 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 1:38,797 3
4 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 1:38,842 4
5 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 1:38,912 5
6 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 1:39,084 6
7 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 1:39,123 7
8 12 Francja Arthur Pic Rapax 1:39,160 8
9 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 1:39,192 9
10 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:39,370 10
11 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 1:39,572 11
12 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 1:39,668 12
13 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 1:39,749 16[2]
14 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 1:39,750 13
15 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 1:39,798 14
16 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 1:39,928 15
17 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:40,459 17
18 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 1:40,838 18
19 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 1:41,160 19
20 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 1:41,385 20
21 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 21
Zdyskwalifikowani
2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 1:38,904 PIT[3]
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 1 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 29 51:39,383
2 Awans 3 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 29 +0:09,422
3 Awans 6 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 29 +0:11,090
4 Awans 2 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 29 +0:21,667
5 Awans 16 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 29 +0:24,591
6 Awans 5 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 29 +0:25,165
7 Spadek 6 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 29 +0:25,474
8 Spadek 1 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 29 +0:25,651
9 Spadek 5 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 29 +0:31,757
10  Bez zmian 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 29 +0:33,115
11 Spadek 8 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 29 +0:34,220
12  Bez zmian 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 29 +0:34,409
13 Awans 3 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 29 +0:37,898
14 Spadek 6 12 Francja Arthur Pic Rapax 29 +0:42,610
15 Awans 3 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 29 +0:55,205
16 Spadek 1 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 29 +0:56,604
17 Awans 2 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 29 +0:57,490
18 Awans 4 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 29 +1:02,096
19 Spadek 2 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 29 +1:23,661
20  Bez zmian 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 29 +1:39,764
21 Spadek 8 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 28 +1 okr.
22 Spadek 8 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 28 +1 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 1:43,172 24

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![5]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 4 Wielka Brytania Jordan King Racing Engineering 21 37:35,325
2 Awans 2 15 Włochy Luca Ghiotto Trident 21 +0:00,580
3 Awans 3 22 Wielka Brytania Oliver Rowland MP Motorsport 21 +0:11,664
4 Awans 3 20 Włochy Antonio Giovinazzi Prema Racing 21 +0:11,786
5 Spadek 2 1 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 21 +0:17,518
6 Awans 3 9 Włochy Raffaele Marciello Russian Time 21 +0:20,467
7 Awans 1 21 Francja Pierre Gasly Prema Racing 21 +0:23,126
8 Awans 4 19 Niemcy Marvin Kirchhöfer Carlin 21 +0:25,873
9 Awans 4 18 Hiszpania Sergio Canamasas Carlin 21 +0:26,721
10 Awans 1 6 Kanada Nicholas Latifi DAMS 21 +0:27,370
11 Awans 3 12 Francja Arthur Pic Rapax 21 +0:28,061
12 Spadek 2 10 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 21 +0:28,632
13 Spadek 8 7 Nowa Zelandia Mitch Evans Pertamina Campos Racing 21 +0:28,844
14 Awans 2 5 Wielka Brytania Alex Lynn DAMS 21 +0:29,598
15 Awans 2 24 Malezja Nabil Jeffri Arden International 21 +0:31,284
16 Awans 3 23 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 21 +0:32,249
17 Spadek 2 25 Szwecja Jimmy Eriksson Arden International 21 +0:35,412
18 Awans 3 8 Indonezja Sean Gelael Pertamina Campos Racing 21 +0:40,058
19 Awans 3 11 Szwecja Gustav Malja Rapax 21 +0:46,964
20  Bez zmian 14 Indonezja Philo Paz Armand Trident 21 +1:30,028
21 Spadek 3 2 Rosja Siergiej Sirotkin ART Grand Prix 21 +1:30,624
22 Spadek 20 3 Francja Norman Nato Racing Engineering 19 +2 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
15 Włochy Luca Ghiotto Trident 1:44,199 3

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +4 Wielka Brytania Oliver Rowland 10 79 1 3
2 +4 Włochy Antonio Giovinazzi 10 78 2 1 1 1 2
3 +5 Francja Pierre Gasly 10 74 1 2 1 1 1 2
4 -3 Włochy Raffaele Marciello 10 72 3
5 -3 Nowa Zelandia Mitch Evans 10 70 1 2 1
6 -3 Francja Norman Nato 10 65 1 1 1 1 2
7 +2 Wielka Brytania Jordan King 10 64 2 1 1 1
8 -4 Rosja Artiom Markiełow 10 55 1 1 2
9 -2 Wielka Brytania Alex Lynn 10 51 1 1 1
10 +1 Japonia Nobuharu Matsushita 8 46 1 2 1
11 -1 Rosja Siergiej Sirotkin 10 40 1 1 2 3
12 +3 Włochy Luca Ghiotto 10 38 1 1 2
13 -1 Indonezja Sean Gelael 10 24 1 3
14 -1 Kanada Nicholas Latifi 10 21 1 4
15 -1 Niemcy Marvin Kirchhöfer 10 19 1 2
16 0 Hiszpania Sergio Canamasas 10 14 2
17 0 Szwecja Jimmy Eriksson 10 10 2
18 0 Holandia Daniël de Jong 10 6
19 0 Francja Arthur Pic 10 4 2
20 0 Szwecja Gustav Malja 10 3 1
21 0 Malezja Nabil Jeffri 10 2 3
22 0 Indonezja Philo Paz Armand 10 0 5
23 0 Austria René Binder 2 0
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +2 Włochy Prema Racing 20 152 3 3 1 5 2 4
2 0 Hiszpania Racing Engineering 20 129 3 1 1 2 3 3
3 -2 Rosja Russian Time 20 127 1 3 1 2
4 0 Indonezja Pertamina Campos Racing 20 94 1 1 2 4
5 +1 Francja ART Grand Prix 20 86 1 1 1 4 2 4
6 +1 Holandia MP Motorsport 20 85 1 3
7 -2 Francja DAMS 20 72 1 1 1 5
8 +1 Włochy Trident 20 38 1 1 7
9 -1 Wielka Brytania Carlin 20 33 1 4
10 0 Wielka Brytania Arden International 20 12 5
11 0 Włochy Rapax 20 7 3
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Formuła 1[edytuj | edytuj kod]

Seria GP3[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Seria GP3 - Silverstone 2016.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nato provisionally takes maiden GP2 pole (ang.). gp2series.com, 2016-07-08. [dostęp 2017-05-01].
  2. Canamasas handed three-place grid drop (ang.). gp2series.com, 2016-07-08. [dostęp 2017-05-01].
  3. Sirotkin penalised with pit lane start (ang.). gp2series.com, 2016-07-08. [dostęp 2017-05-01].
  4. GP2 Series > 2016 > Wielka Brytania (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].
  5. GP2 Series > 2016 > Wielka Brytania (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]