Seria GP2 - Sochi 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda GP2 na torze Sochi 2014
Tor Sochi Autodrom
Rosja Sochi Autodrom
10. runda z 11 w sezonie
107. runda o mistrzostwo serii GP2
Data 10-12 października 2014
Trasa (Główny wyścig)
Liczba okrążeń 30
Długość okrążenia 5,848 km
Dystans 175,440 km
Trasa (sprint)
Liczba okrążeń 21
Długość okrążenia 5,848 km
Dystans 122,808 km
Zgłoszenia (Główny wyścig)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 23 kierowców
Zgłoszenia (Sprint)
Zgłoszenia 26 kierowców
Zakwalifikowało się 26 kierowców
Ukończyło wyścig 22 kierowców
Najlepsze wyniki (Główny wyścig)
Pole position Stoffel Vandoorne
(1:45,402, ART Grand Prix)
Zwycięzca Jolyon Palmer
(54:37,072, DAMS)
Najszybsze
okrążenie
Stoffel Vandoorne
(1:46,407, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Stoffel Vandoorne
(1:46,407, ART Grand Prix)
Najlepsze wyniki (Sprint)
Zwycięzca Marco Sørensen
(, MP Motorsport)
Najszybsze
okrążenie
Arthur Pic
(1:47,277, Campos Racing)
Premia za
najszybsze okrążenie
Arthur Pic
(1:47,277, Campos Racing)
Monza w sezonie 2014 Yas Marina
Seria GP2 Sochi 2015

Runda GP2 na torze Sochi Autodrom – dziesiąta runda mistrzostw serii GP2 w sezonie 2014.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca
Rosja RT Russian Time 1 Nowa Zelandia Mitch Evans
2 Rosja Artiom Markiełow
Wielka Brytania Carlin 3 Brazylia Felipe Nasr
4 Kolumbia Julián Leal
Hiszpania Racing Engineering 5 Włochy Raffaele Marciello
6 Monako Stefano Coletti
Francja DAMS 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer
8 Monako Stéphane Richelmi
Francja ART Grand Prix 9 Japonia Takuya Izawa
10 Belgia Stoffel Vandoorne
Niemcy Hilmer Motorsport 11 Niemcy Daniel Abt
12 Wielka Brytania Jon Lancaster
Włochy Rapax 14 Cypr Tio Ellinas[1]
15 Szwajcaria Simon Trummer
Wielka Brytania Arden International 16 Austria René Binder
17 Brazylia André Negrão
Malezja Caterham Racing 18 Indonezja Rio Haryanto
19 Francja Pierre Gasly
Holandia MP Motorsport 20 Holandia Daniël de Jong
21 Dania Marco Sørensen
Włochy Trident 22 Hiszpania Sergio Canamasas
23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr.
Włochy Venezuela GP Lazarus 24 Francja Nathanaël Berthon
25 Włochy Sergio Campana
Hiszpania Campos Racing 26 Francja Arthur Pic
27 Japonia Kimiya Satō

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 1:46,083 18

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Autosport[2]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 1:45,402 1
2 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 1:45,402 2
3 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 1:45,675 3
4 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 1:45,685 4
5 5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 1:45,772 5
6 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 1:45,813 6
7 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 1:46,102 7
8 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 1:46,120 8
9 17 Brazylia André Negrão Arden International 1:46,173 9
10 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 1:46,210 12[3]
11 19 Francja Pierre Gasly Caterham Racing 1:46,377 16[4]
12 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 1:46,411 10
13 24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 1:46,497 11
14 11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 1:46,554 13
15 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 1:46,560 14
16 21 Dania Marco Sørensen MP Motorsport 1:46,628 15
17 12 Wielka Brytania Jon Lancaster Hilmer Motorsport 1:46,651 17
18 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 1:46,788 18
19 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 1:46,995 19
20 14 Cypr Tio Ellinas Rapax 1:47,006 20
21 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 1:47,025 21
22 16 Austria René Binder Arden International 1:47,091 22
23 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:47,386 23
24 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 1:47,550 24
25 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 1:47,611 25
26 25 Włochy Sergio Campana Venezuela GP Lazarus 1:47,795 26
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![5]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 3 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 28 54:37,072
2 Awans 4 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 28 +0:01,267
3 Awans 2 5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 28 +0:15,584
4 Spadek 2 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 28 +0:17,550
5 Spadek 4 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 28 +0:18,104
6 Awans 3 17 Brazylia André Negrão Arden International 28 +0:23,154
7 Awans 3 22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 28 +0:29,493
8 Awans 7 21 Dania Marco Sørensen MP Motorsport 28 +0:29,493
9 Awans 10 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 28 +0:29,382 [6]
10 Awans 1 24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 28 +0:31,332
11 Awans 5 19 Francja Pierre Gasly Caterham Racing 28 +0:31,649
12 Awans 5 12 Wielka Brytania Jon Lancaster Hilmer Motorsport 28 +0:32,080
13 Spadek 6 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 28 +0:32,740
14 Awans 11 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 28 +0:35,710
15 Awans 9 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 28 +0:36,423
16 Awans 7 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 28 +0:37,391
17 Spadek 5 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 28 +0:43,287 [a]
18 Spadek 4 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 28 +0:45,167
19 Spadek 1 23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 28 +0:52,339
20 Spadek 17 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 28 +0:52,339
21 Spadek 1 14 Cypr Tio Ellinas Rapax 28 +0:56,444
22 Spadek 1 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 28 +0:41,013 [6]
23 Spadek 1 16 Austria René Binder Arden International 28 +1:03,449
Niesklasyfikowani
  11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 21
  6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 7
Nie wystartowali / niedopuszczeni do ponownego startu
  25 Włochy Sergio Campana Venezuela GP Lazarus
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 1:46,407 28

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
10 Belgia Stoffel Vandoorne 1-24 23
7 Wielka Brytania Jolyon Palmer 24-28 5

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![7]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 21 Dania Marco Sørensen MP Motorsport 21 40:19,905
2 Awans 2 10 Belgia Stoffel Vandoorne ART Grand Prix 21 +0:01,302
3 Awans 14 3 Brazylia Felipe Nasr Carlin 21 +0:01,969
4 Awans 3 1 Nowa Zelandia Mitch Evans Russian Time 21 +0:03,282
5  Bez zmian 26 Francja Arthur Pic Campos Racing 21 +0:04,109
6 Spadek 3 17 Brazylia André Negrão Arden International 21 +0:05,841
7 Awans 6 27 Japonia Kimiya Satō Campos Racing 21 +0:07,143
8 Awans 17 6 Monako Stefano Coletti Racing Engineering 21 +0:09,027
9 Awans 1 24 Francja Nathanaël Berthon Venezuela GP Lazarus 21 +0:11,038
10 Spadek 2 7 Wielka Brytania Jolyon Palmer DAMS 21 +0:11,582
11  Bez zmian 19 Francja Pierre Gasly Caterham Racing 21 +0:12,310
12 Awans 4 2 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 21 +0:13,221
13 Awans 11 11 Niemcy Daniel Abt Hilmer Motorsport 21 +0:13,771
14 Awans 7 14 Cypr Tio Ellinas Rapax 21 +0:14,443
15 Awans 3 18 Indonezja Rio Haryanto Caterham Racing 21 +0:14,744
16 Spadek 4 12 Wielka Brytania Jon Lancaster Hilmer Motorsport 21 +0:15,173
17 Spadek 8 4 Kolumbia Julián Leal Carlin 21 +0:15,502 [b]
18 Awans 4 8 Monako Stéphane Richelmi DAMS 21 +0:15,944
19 Spadek 5 20 Holandia Daniël de Jong MP Motorsport 21 +0:16,589
20 Awans 6 25 Włochy Sergio Campana Venezuela GP Lazarus 21 +0:18,454
21 Spadek 6 15 Szwajcaria Simon Trummer Rapax 21 +0:26,281
22 Spadek 2 9 Japonia Takuya Izawa ART Grand Prix 21 +0:18,669 [8]
Niesklasyfikowani
  23 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Trident 19
  5 Włochy Raffaele Marciello Racing Engineering 16 [8]
  22 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 12
  16 Austria René Binder Arden International 2
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
26 Francja Arthur Pic Campos Racing 1:47,277 21

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
21 Dania Marco Sørensen 1-21 21

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Wielka Brytania Jolyon Palmer 20 256 4 4 3 3 6 -
2 0 Brazylia Felipe Nasr 20 200 4 1 4 1 2 2
3 0 Belgia Stoffel Vandoorne 20 192 3 4 2 3 2 -
4 +1 Nowa Zelandia Mitch Evans 20 151 2 2 1 - 1 -
5 -1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 20 128 2 1 2 1 - 4
6 0 Monako Stefano Coletti 20 115 1 3 - - 5 4
7 0 Francja Arthur Pic 20 110 1 1 - - 1 1
8 +2 Włochy Raffaele Marciello 20 72 1 - 3 1 1 6
9 -1 Kolumbia Julián Leal 20 68 - 1 1 - 1 2
10 -1 Monako Stéphane Richelmi 20 63 1 - 1 1 - 2
11 +1 Dania Marco Sørensen 12 47 1 - - - - -
12 +6 Brazylia André Negrão 18 31 - - - - - 2
13 -2 Wielka Brytania Adrian Quaife-Hobbs 18 30 - 1 - - - -
14 +3 Hiszpania Sergio Canamasas 17 28 - 1 - - - 5
15 -2 Niemcy Daniel Abt 20 27 - - - - - 4
16 -2 Szwajcaria Simon Trummer 20 26 - 1 - - - 2
17 -2 Indonezja Rio Haryanto 20 26 - - 1 - - 4
18 -2 Japonia Takuya Izawa 20 26 - - 1 - - 3
19 0 Francja Tom Dillmann 8 18 - - 1 - 1 -
20 0 Francja Nathanaël Berthon 20 17 - - - - - 2
21 0 Stany Zjednoczone Alexander Rossi 12 12 - - - - - 2
22 0 Cypr Tio Ellinas 8 7 - - - - - -
23 0 Wielka Brytania Jon Lancaster 14 6 - - - - - 2
24 0 Rosja Artiom Markiełow 20 6 - - - - - 6
25 0 Austria René Binder 20 3 - - - - - 5
26 0 Stany Zjednoczone Conor Daly 16 2 - - - - - 3
27 +1 Japonia Kimiya Satō 18 2 - - - - - 5
28 -1 Holandia Daniël de Jong 20 1 - - - - - 4
29 +2 Francja Pierre Gasly 4 0 - - - - - 1
30 N Włochy Sergio Campana 3 0 - - - - - 1
31 -1 Argentyna Facu Regalía 8 0 - - - - - 4
32 0 Zimbabwe Axcil Jefferies 2 0 - - - - - 1
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Konstruktorzy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Francja DAMS 40 319 5 4 4 4 6 2
2 0 Wielka Brytania Carlin 40 268 4 2 5 1 3 4
3 0 Francja ART Grand Prix 40 218 3 4 3 3 2 3
4 0 Hiszpania Racing Engineering 40 187 2 3 3 1 6 '10
5 +1 Rosja RT Russian Time 40 157 2 2 1 - 1 6
6 -1 Włochy Trident 39 156 2 2 2 1 - 10
7 0 Hiszpania Campos Racing 40 114 1 1 - - 1 7
8 0 Włochy Rapax 40 56 - 2 - - - 2
9 +2 Holandia MP Motorsport 40 55 1 - - - - 4
10 0 Wielka Brytania Arden International 40 48 - - 1 - - 7
11 -2 Malezja EQ8 Caterham Racing 40 40 - - 1 - 1 6
12 0 Niemcy Hilmer Motorsport 40 33 - - - - - 10
13 0 Włochy Venezuela GP Lazarus 39 19 - - - - - 6
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Kara przejazdu przez boksy za nieregulaminowe zyskanie przewagi w walce z Colettim.
  2. Kara przejazdu przez boksy za nieprzestrzeganie limitów toru.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tio Ellinas stands in for Adrian Quaife-Hobbs in Sochi GP2 round (ang.). autosport.com, 2014-10-08. [dostęp 2014-10-10].
  2. Charles Bradley: Sochi GP2: Vandoorne takes pole for ART as Pic equals his time (ang.). autosport.com, 2014-10-10. [dostęp 2014-10-10].
  3. FELIPE NASR PENALISED (ang.). gp2series.com, 2014-10-10. [dostęp 2014-10-10].
  4. SPRINT RACE PENALTIES ANNOUNCED (ang.). gp2series.com, 2014-09-07. [dostęp 2014-10-10].
  5. GP2 Series > 2014 > Rosja (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-10-11].
  6. a b Sochi GP2: Julian Leal loses pole for sprint race after penalty (ang.). autosport.com, 2014-10-11. [dostęp 2014-10-11].
  7. GP2 Series > 2014 > Rosja (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-10-12].
  8. a b SOCHI POST SPRINT PENALTIES (ang.). gp2series.com, 2014-10-12. [dostęp 2014-10-12].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]