Seria GP3 – Monza 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Seria GP3 - Monza 2014)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Monza 2014
Tor Autodromo Nazionale di Monza
Włochy Autodromo Nazionale di Monza
Data 5-7 września 2014
Trasa
Liczba okrążeń 17
Długość okrążenia 5,793 km
Dystans 98,481 km
Zgłoszenia
Zgłoszenia 27 kierowców
Zakwalifikowało się 27 kierowców
Ukończyło wyścig 21 kierowców
Najlepsze wyniki
Pole position Jimmy Eriksson
(1:38,195, Koiranen GP)
Zwycięzca Jimmy Eriksson
(28:35,462, Koiranen GP)
Najszybsze
okrążenie
Dino Zamparelli
(1:39,979, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Dino Zamparelli
(1:39,979, ART Grand Prix)
Trasa drugiego wyścigu
Liczba okrążeń 17
Długość okrążenia 5,793 km
Dystans 98,481 km
Zgłoszenia do drugiego wyścigu
Zgłoszenia 27 kierowców
Zakwalifikowało się 27 kierowców
Ukończyło wyścig 21 kierowców
Najlepsze wyniki drugiego wyścigu
Zwycięzca Dean Stoneman
(28:27,813, Marussia Manor Racing)
Najszybsze
okrążenie
Marvin Kirchhöfer
(1:39,557, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Marvin Kirchhöfer
(1:39,557, ART Grand Prix)
Spa-Francorchamps w sezonie 2014 Sochi
2013 Monza 2015

Runda GP3 na torze Autodromo Nazionale di Monza – siódma runda mistrzostw serii GP3 w sezonie 2014.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Zespół Nr Kierowca
Francja ART Grand Prix 1 Szwajcaria Alex Fontana
2 Niemcy Marvin Kirchhöfer
3 Wielka Brytania Dino Zamparelli
Wielka Brytania Arden International 4 Rumunia Robert Vișoiu
5 Szwajcaria Patric Niederhauser
6 Wielka Brytania Jann Mardenborough
Finlandia Koiranen GP 7 Hiszpania Carmen Jordá
8 Szwecja Jimmy Eriksson
9 Urugwaj Santiago Urrutia
Wielka Brytania Carlin 10 Wielka Brytania Alex Lynn
11 Wielka Brytania Emil Bernstorff
12 Makau Luís Sá Silva
Wielka Brytania Marussia Manor Racing 14 Finlandia Patrick Kujala
15 Wielka Brytania Ryan Cullen
16 Wielka Brytania Dean Stoneman
Niemcy Hilmer Motorsport 17 Niemcy Sebastian Balthasar
18 Kanada Nelson Mason
19 Włochy Riccardo Agostini
Szwajcaria Jenzer Motorsport 20 Norwegia Pål Varhaug
21 Szwajcaria Mathéo Tuscher
22 Włochy Kevin Ceccon
Włochy Trident 23 Włochy Luca Ghiotto
24 Szwecja John Bryant-Meisner
25 Australia Mitchell Gilbert
Kanada Status Grand Prix 26 Wielka Brytania Nick Yelloly
27 Nowa Zelandia Richie Stanaway
28 Meksyk Alfonso Celis

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
2 Włochy Kevin Ceccon Jenzer Motorsport 1:38,656 19

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Autosport[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 8 Szwecja Jimmy Eriksson Koiranen GP 1:38,195 1
2 3 Wielka Brytania Dino Zamparelli ART Grand Prix 1:38,503 2
3 26 Wielka Brytania Nick Yelloly Status Grand Prix 1:38,536 3
4 11 Wielka Brytania Emil Bernstorff Carlin 1:38,611 4
5 27 Nowa Zelandia Richie Stanaway Status Grand Prix 1:38,636 5
6 10 Wielka Brytania Alex Lynn Carlin 1:38,667 6
7 4 Rumunia Robert Vișoiu Arden International 1:38,668 7
8 2 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 1:38,680 8
9 14 Finlandia Patrick Kujala Marussia Manor Racing 1:38,682 9
10 16 Wielka Brytania Dean Stoneman Marussia Manor Racing 1:38,685 10
11 21 Szwajcaria Mathéo Tuscher Jenzer Motorsport 1:38,714 11
12 1 Szwajcaria Alex Fontana ART Grand Prix 1:38,776 12
13 6 Wielka Brytania Jann Mardenborough Arden International 1:38,788 13
14 22 Włochy Kevin Ceccon Jenzer Motorsport 1:38,931 14
15 20 Norwegia Pål Varhaug Jenzer Motorsport 1:38,998 15
16 25 Australia Mitchell Gilbert Trident 1:39,130 16
17 5 Szwajcaria Patric Niederhauser Arden International 1:39,245 17
18 18 Kanada Nelson Mason Hilmer Motorsport 1:39,260 18
19 23 Włochy Luca Ghiotto Trident 1:39,299 19
20 12 Makau Luís Sá Silva Carlin 1:39,303 20
21 24 Szwecja John Bryant-Meisner Trident 1:39,323 21
22 19 Włochy Riccardo Agostini Hilmer Motorsport 1:39,353 22
23 28 Meksyk Alfonso Celis Status Grand Prix 1:39,364 23
24 15 Wielka Brytania Ryan Cullen Marussia Manor Racing 1:39,412 24
25 9 Urugwaj Santiago Urrutia Koiranen GP 1:39,599 25
26 17 Niemcy Sebastian Balthasar Hilmer Motorsport 1:39,674 26
27 7 Hiszpania Carmen Jordá Koiranen GP 1:41,413 27
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Wyścig 1[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![2]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 8 Szwecja Jimmy Eriksson Koiranen GP 17 28:35,462
2  Bez zmian 3 Wielka Brytania Dino Zamparelli ART Grand Prix 17 +0:00,674
3 Awans 5 2 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 17 +0:06,329
4  Bez zmian 11 Wielka Brytania Emil Bernstorff Carlin 17 +0:07,380
5 Awans 5 16 Wielka Brytania Dean Stoneman Marussia Manor Racing 17 +0:08,287
6  Bez zmian 10 Wielka Brytania Alex Lynn Carlin 17 +0:09,107
7 Awans 2 14 Finlandia Patrick Kujala Marussia Manor Racing 17 +0:10,776
8 Awans 3 21 Szwajcaria Mathéo Tuscher Jenzer Motorsport 17 +0:11,805
9 Spadek 4 27 Nowa Zelandia Richie Stanaway Status Grand Prix 17 +0:12,647
10 Spadek 7 26 Wielka Brytania Nick Yelloly Status Grand Prix 17 +0:13,438
11 Awans 2 6 Wielka Brytania Jann Mardenborough Arden International 17 +0:13,556
12 Awans 2 22 Włochy Kevin Ceccon Jenzer Motorsport 17 +0:16,625
13 Awans 4 5 Szwajcaria Patric Niederhauser Arden International 17 +0:17,404
14 Awans 6 12 Makau Luís Sá Silva Carlin 17 +0:18,024
15 Awans 7 19 Włochy Riccardo Agostini Hilmer Motorsport 17 +0:18,180
16 Awans 7 28 Meksyk Alfonso Celis Status Grand Prix 17 +0:21,308
17 Awans 4 24 Szwecja John Bryant-Meisner Trident 17 +0:31,499
18 Spadek 2 25 Australia Mitchell Gilbert Trident 17 +0:37,864
19 Spadek 12 4 Rumunia Robert Vișoiu Arden International 17 +0:40,537 [a]
20 Awans 7 7 Hiszpania Carmen Jordá Koiranen GP 17 +1:15,351
21 Spadek 2 23 Włochy Luca Ghiotto Trident 16 +1 okr
Niesklasyfikowani
  1 Szwajcaria Alex Fontana ART Grand Prix 12
  15 Wielka Brytania Ryan Cullen Marussia Manor Racing 7
  9 Urugwaj Santiago Urrutia Koiranen GP 3
  17 Niemcy Sebastian Balthasar Hilmer Motorsport 2
  20 Norwegia Pål Varhaug Jenzer Motorsport 0
Nie wystartowali / niedopuszczeni do ponownego startu
  18 Kanada Nelson Mason Hilmer Motorsport
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
3 Wielka Brytania Dino Zamparelli ART Grand Prix 1:39,979 14

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
8 Szwecja Jimmy Eriksson 1-17 17

Wyścig 2[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 3 16 Wielka Brytania Dean Stoneman Marussia Manor Racing 17 28:27,813
2 Awans 1 10 Wielka Brytania Alex Lynn Carlin 17 +0:00,908
3 Awans 3 2 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 17 +0:03,399
4 Awans 1 11 Wielka Brytania Emil Bernstorff Carlin 17 +0:04,321
5 Awans 5 26 Wielka Brytania Nick Yelloly Status Grand Prix 17 +0:07,472
6 Awans 6 22 Włochy Kevin Ceccon Jenzer Motorsport 17 +0:09,774
7 Awans 7 12 Makau Luís Sá Silva Carlin 17 +0:18,900
8  Bez zmian 8 Szwecja Jimmy Eriksson Koiranen GP 17 +0:19,759
9 Spadek 2 3 Wielka Brytania Dino Zamparelli ART Grand Prix 17 +0:21,007
10 Awans 12 1 Szwajcaria Alex Fontana ART Grand Prix 17 +0:21,513
11 Awans 15 20 Norwegia Pål Varhaug Jenzer Motorsport 17 +0:21,582
12 Awans 3 19 Włochy Riccardo Agostini Hilmer Motorsport 17 +0:21,893
13 Awans 8 23 Włochy Luca Ghiotto Trident 17 +0:22,337
14 Awans 5 4 Rumunia Robert Vișoiu Arden International 17 +0:23,169
15 Awans 9 9 Urugwaj Santiago Urrutia Koiranen GP 17 +0:24,124
16 Awans 7 15 Wielka Brytania Ryan Cullen Marussia Manor Racing 17 +0:24,853
17  Bez zmian 24 Szwecja John Bryant-Meisner Trident 17 +0:27,332
18 Awans 9 18 Kanada Nelson Mason Hilmer Motorsport 17 +0:27,786
19 Spadek 6 5 Szwajcaria Patric Niederhauser Arden International 17 +0:31,820
20 Spadek 2 25 Australia Mitchell Gilbert Trident 17 +0:49,962 [b]
21 Spadek 1 7 Hiszpania Carmen Jordá Koiranen GP 17 +0:55,598
Niesklasyfikowani
  27 Nowa Zelandia Richie Stanaway Status Grand Prix 14
  6 Wielka Brytania Jann Mardenborough Arden International 14
  28 Meksyk Alfonso Celis Status Grand Prix Prix
  21 Szwajcaria Mathéo Tuscher Jenzer Motorsport 5
  14 Finlandia Patrick Kujala Marussia Manor Racing 4
Nie wystartowali / niedopuszczeni do ponownego startu
  17 Niemcy Sebastian Balthasar Hilmer Motorsport
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
2 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 2:07,448 13

Prowadzenie w wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Okrążenia Suma
16 Wielka Brytania Dean Stoneman 1-17 17
10 Wielka Brytania Alex Lynn 1 0

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Wielka Brytania Alex Lynn 14 173 3 3 1 2 3 -
2 0 Nowa Zelandia Richie Stanaway 14 123 2 1 2 1 1 1
3 +2 Szwecja Jimmy Eriksson 14 115 2 2 1 2 - 2
4 0 Wielka Brytania Emil Bernstorff 14 111 1 1 2 - 1 2
5 +2 Niemcy Marvin Kirchhöfer 12 107 1 - 3 1 2 1
6 -3 Wielka Brytania Nick Yelloly 14 102 - 2 1 - - -
7 -1 Wielka Brytania Dino Zamparelli 14 101 - 4 1 - 1 -
8 0 Wielka Brytania Dean Stoneman 14 95 3 - - - 1 1
9 0 Wielka Brytania Jann Mardenborough 14 61 1 - 1 - 2 2
10 0 Szwajcaria Patric Niederhauser 14 37 1 - - - 2 3
11 0 Szwajcaria Mathéo Tuscher 14 29 - 1 - - - 3
12 0 Rumunia Robert Vișoiu 14 22 - - 1 - - 2
13 +2 Finlandia Patrick Kujala 14 22 - - - - - 4
14 -1 Szwajcaria Alex Fontana 14 20 - - 1 - 1 3
15 -1 Włochy Riccardo Agostini 12 18 - - - - - 1
16 0 Norwegia Pål Varhaug 14 11 - - - - - 4
17 0 Południowa Afryka Roman de Beer 10 8 - - - - - 2
18 0 Makau Luís Sá Silva 14 6 - - - - - -
19 +3 Włochy Kevin Ceccon 4 4 - - - - - -
20 -1 Włochy Luca Ghiotto 4 4 - - - 1 - -
21 -1 Kanada Nelson Mason 13 0 - - - - - 1
22 -1 Meksyk Alfonso Celis 14 0 - - - - - 4
23 0 Hongkong Adderly Fong 8 0 - - - - - 2
24 0 Urugwaj Santiago Urrutia 14 0 - - - - - 3
25 0 Wielka Brytania Ryan Cullen 14 0 - - - - - 2
26 0 Australia Mitchell Gilbert 6 0 - - - - - 1
27 0 Holandia Beitske Visser 2 0 - - - - - -
28 0 Hiszpania Carmen Jordá 12 0 - - - - - 4
29 +3 Szwecja John Bryant-Meisner 4 0 - - - - - -
30 -1 Brazylia Victor Carbone 8 0 - - - - - 2
31 -1 Niemcy Sebastian Balthasar 8 0 - - - - - 2
32 -1 Rosja Nikołaj Marcenko 1 0 - - - - - -
33 0 Rosja Dienis Nagulin 2 0 - - - - - 1
34 0 Rosja Iwan Taranow 2 0 - - - - - 1
35 0 Austria Christopher Höher 2 0 - - - - - -
Niesklasyfikowani
Rosja Konstantin Tierieszczenko - - - - - - - -
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Konstruktorzy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Wielka Brytania Carlin 42 290 4 4 3 2 4 2
2 +1 Francja ART Grand Prix 40 228 1 3 5 1 3 4
3 -1 Kanada Status Grand Prix 42 225 2 3 3 1 1 5
4 0 Wielka Brytania Arden International 42 120 2 - 2 - 4 7
5 0 Wielka Brytania Marussia Manor Racing 42 117 3 - - - 1 7
6 0 Finlandia Koiranen GP 42 115 2 2 2 2 - 9
7 0 Szwajcaria Jenzer Motorsport 42 44 - 1 - - - 9
8 0 Niemcy Hilmer Motorsport 38 18 - - - - - 6
9 0 Włochy Trident 34 12 - - - 1 - 6
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Kara przejazdu przez boksy za wyprzedzanie przy żółtych flagach.
  2. Kara przejazdu przez boksy za spowodowanie kolizji.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Charles Bradley: Monza GP3: Jimmy Eriksson takes pole as Alex Lynn’s bid is thwarted (ang.). autosport.com, 2014-09-06. [dostęp 2014-09-06].
  2. GP3 Series > 2014 > Włochy 1 (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-09-06].
  3. GP3 Series > 2014 > Włochy 2 (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2014-09-07].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]