Seria GP3 - Yas Marina 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Yas Marina 2015
Tor Yas Marina Circuit
Zjednoczone Emiraty Arabskie Yas Marina Circuit
Data 27-29 listopada 2015
Trasa
Liczba okrążeń 18
Długość okrążenia 5,554 km
Dystans 99,972 km
Zgłoszenia
Zgłoszenia 24 kierowców
Zakwalifikowało się 24 kierowców
Ukończyło wyścig 20 kierowców
Najlepsze wyniki
Pole position Esteban Ocon
(1:55,491, ART Grand Prix)
Zwycięzca Marvin Kirchhöfer
(38:13,565, ART Grand Prix)
Najszybsze
okrążenie
Esteban Ocon
(1:57,978, ART Grand Prix)
Premia za
najszybsze okrążenie
Esteban Ocon
(1:57,978, ART Grand Prix)
Trasa drugiego wyścigu
Liczba okrążeń 14
Długość okrążenia 5,554 km
Dystans 77,756 km
Zgłoszenia do drugiego wyścigu
Zgłoszenia 24 kierowców
Zakwalifikowało się 24 kierowców
Ukończyło wyścig 24 kierowców
Najlepsze wyniki drugiego wyścigu
Zwycięzca Alex Palou
(27:46,982, Campos Racing)
Najszybsze
okrążenie
Alex Palou
(1:48,228, Campos Racing)
Premia za
najszybsze okrążenie
Alex Palou
(1:57,865,)
Bahrain w sezonie 2015
2014 Yas Marina

Runda GP3 na torze Yas Marina Circuit – dziewiąta runda mistrzostw serii GP3 w sezonie 2015.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Włochy Antonio Fuoco Carlin Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
2 Hongkong Adderly Fong Carlin Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
3 Australia Mitchell Gilbert Carlin Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
4 Meksyk Alfonso Celis ART Grand Prix Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
5 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
6 Francja Esteban Ocon ART Grand Prix Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
7 Wielka Brytania Seb Morris Status Grand Prix Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
8 Szwajcaria Alex Fontana Status Grand Prix Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
9 Tajlandia Sandy Stuvik Status Grand Prix Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
10 Rosja Matewos Isaakian Koiranen GP Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
11 Szwecja Jimmy Eriksson Koiranen GP Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
12 Wielka Brytania Matt Parry Koiranen GP Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
14 Włochy Kevin Ceccon Arden International Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
15 Wielka Brytania Emil Bernstorff Arden International Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
16 Polska Aleksander Bosak Arden International Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
20 Norwegia Pål Varhaug Jenzer Motorsport Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
21 Szwajcaria Mathéo Tuscher Jenzer Motorsport Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
22 Szwajcaria Ralph Boschung Jenzer Motorsport Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
23 Kuwejt Zajd Aszkanani Campos Racing Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
24 Hiszpania Alex Palou Campos Racing Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
25 Rosja Konstantin Tierieszczenko Campos Racing Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
26 Polska Artur Janosz Trident Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
27 Włochy Luca Ghiotto Trident Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
26 Włochy Michele Beretta Trident Dallara GP3/13 AER V6 3.4l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
5 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 1:56,070 17

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: gp3series.com[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 6 Francja Esteban Ocon ART Grand Prix 1:55,491 1
2 14 Włochy Kevin Ceccon Arden International 1:55,507 2
3 5 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 1:55,549 3
4 27 Włochy Luca Ghiotto Trident 1:55,574 4
5 11 Szwecja Jimmy Eriksson Koiranen GP 1:55,679 5
6 15 Wielka Brytania Emil Bernstorff Arden International 1:55,852 6
7 1 Włochy Antonio Fuoco Carlin 1:55,873 7
8 24 Hiszpania Alex Palou Campos Racing 1:55,919 8
9 12 Wielka Brytania Matt Parry Koiranen GP 1:55,952 9
10 26 Polska Artur Janosz Trident 1:56,064 10
11 20 Norwegia Pål Varhaug Jenzer Motorsport 1:56,095 11
12 3 Australia Mitchell Gilbert Carlin 1:56,205 12
13 21 Szwajcaria Mathéo Tuscher Jenzer Motorsport 1:56,265 13
14 22 Szwajcaria Ralph Boschung Jenzer Motorsport 1:56,284 14
15 10 Rosja Matewos Isaakian Koiranen GP 1:56,313 15
16 23 Kuwejt Zajd Aszkanani Campos Racing 1:56,361 16
17 8 Szwajcaria Alex Fontana Status Grand Prix 1:56,538 17
18 7 Wielka Brytania Seb Morris Status Grand Prix 1:56,871 23[2]
19 2 Hongkong Adderly Fong Carlin 1:56,877 18
20 9 Tajlandia Sandy Stuvik Status Grand Prix 1:56,936 19
21 28 Włochy Michele Beretta Trident 1:57,030 20
22 4 Meksyk Alfonso Celis ART Grand Prix 1:57,163 21
23 25 Rosja Konstantin Tierieszczenko Campos Racing 1:57,468 22
24 16 Polska Aleksander Bosak Arden International 1:58,865 24
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Wyścig 1[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 2 5 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 18 38:13,565
2 Awans 4 15 Wielka Brytania Emil Bernstorff Arden International 18 +0:00,618
3 Awans 2 11 Szwecja Jimmy Eriksson Koiranen GP 18 +0:01,299
4 Spadek 3 6 Francja Esteban Ocon ART Grand Prix 18 +0:01,973
5 Spadek 1 27 Włochy Luca Ghiotto Trident 18 +0:05,407
6 Awans 3 12 Wielka Brytania Matt Parry Koiranen GP 18 +0:06,694
7  Bez zmian 1 Włochy Antonio Fuoco Carlin 18 +0:14,728
8  Bez zmian 24 Hiszpania Alex Palou Campos Racing 18 +0:15,382
9 Awans 6 10 Rosja Matewos Isaakian Koiranen GP 18 +0:15,946
10  Bez zmian 26 Polska Artur Janosz Trident 18 +0:17,538
11  Bez zmian 20 Norwegia Pål Varhaug Jenzer Motorsport 18 +0:18,810
12 Awans 2 22 Szwajcaria Ralph Boschung Jenzer Motorsport 18 +0:19,274
13 Awans 10 7 Wielka Brytania Seb Morris Status Grand Prix 18 +0:20,244
14 Spadek 2 3 Australia Mitchell Gilbert Carlin 18 +0:21,205
15 Awans 2 8 Szwajcaria Alex Fontana Status Grand Prix 18 +0:21,760
16 Spadek 3 21 Szwajcaria Mathéo Tuscher Jenzer Motorsport 18 +0:24,542
17 Awans 2 9 Tajlandia Sandy Stuvik Status Grand Prix 18 +0:32,754
18 Awans 6 16 Polska Aleksander Bosak Arden International 18 +0:36,882
19 Spadek 3 23 Kuwejt Zajd Aszkanani Campos Racing 18 +0:39,805
20  Bez zmian 28 Włochy Michele Beretta Trident 18 +1:43,964
Niesklasyfikowani
  14 Włochy Kevin Ceccon Arden International 7
  4 Meksyk Alfonso Celis ART Grand Prix 3
  25 Rosja Konstantin Tierieszczenko Campos Racing 0
  2 Hongkong Adderly Fong Carlin 0
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
6 Francja Esteban Ocon ART Grand Prix 1:57,978 4

Wyścig 2[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 24 Hiszpania Alex Palou Campos Racing 14 27:46,982
2  Bez zmian 1 Włochy Antonio Fuoco Carlin 14 +0:04,429
3 Awans 2 6 Francja Esteban Ocon ART Grand Prix 14 +0:05,372
4  Bez zmian 27 Włochy Luca Ghiotto Trident 14 +0:06,462
5 Awans 1 11 Szwecja Jimmy Eriksson Koiranen GP 14 +0:07,694
6 Awans 1 15 Wielka Brytania Emil Bernstorff Arden International 14 +0:08,245
7 Awans 1 5 Niemcy Marvin Kirchhöfer ART Grand Prix 14 +0:09,526
8 Awans 3 20 Norwegia Pål Varhaug Jenzer Motorsport 14 +0:10,058
9 Awans 1 26 Polska Artur Janosz Trident 14 +0:13,187
10 Awans 11 14 Włochy Kevin Ceccon Arden International 14 +0:15,434
11 Awans 1 22 Szwajcaria Ralph Boschung Jenzer Motorsport 14 +0:16,083
12 Spadek 3 10 Rosja Matewos Isaakian Koiranen GP 14 +0:16,814
13 Awans 2 8 Szwajcaria Alex Fontana Status Grand Prix 14 +0:18,190
14 Awans 2 21 Szwajcaria Mathéo Tuscher Jenzer Motorsport 14 +0:19,912
15 Spadek 2 7 Wielka Brytania Seb Morris Status Grand Prix 14 +0:22,839
16 Awans 1 9 Tajlandia Sandy Stuvik Status Grand Prix 14 +0:26,239
17 Spadek 3 3 Australia Mitchell Gilbert Carlin 14 +0:30,035
18 Awans 2 28 Włochy Michele Beretta Trident 14 +0:30,434
19 Awans 3 4 Meksyk Alfonso Celis ART Grand Prix 14 +0:30,825
20 Awans 3 25 Rosja Konstantin Tierieszczenko Campos Racing 14 +0:31,472
21 Spadek 2 23 Kuwejt Zajd Aszkanani Campos Racing 14 +0:32,028
22 Awans 2 2 Hongkong Adderly Fong Carlin 14 +0:45,495
23 Spadek 5 16 Polska Aleksander Bosak Arden International 14 +0:46,431
24 Spadek 21 12 Wielka Brytania Matt Parry Koiranen GP 14 +1:21,154
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
24 Hiszpania Alex Palou Campos Racing 1:57,865 4

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +1 Francja Esteban Ocon 18 253 1 10 3 3 5 1
2 -1 Włochy Luca Ghiotto 18 245 5 1 2 5 9 1
3 0 Niemcy Marvin Kirchhöfer 18 200 5 1 2 1 1 1
4 0 Wielka Brytania Emil Bernstorff 18 194 2 3 2 - 1 3
5 0 Szwecja Jimmy Eriksson 18 118 1 1 1 - - -
6 +1 Włochy Antonio Fuoco 18 88 - 2 - - - 4
7 -1 Włochy Kevin Ceccon 16 77 2 - 1 - 1 4
8 0 Wielka Brytania Matt Parry 18 67 - - 3 - - 5
9 0 Wielka Brytania Jann Mardenborough 14 58 - - 2 - - 3
10 0 Hiszpania Alex Palou 18 51 1 - - - 1 3
11 0 Szwajcaria Ralph Boschung 17 28 - - 1 - - 1
12 0 Meksyk Alfonso Celis 16 24 - - 1 - - 2
13 0 Szwajcaria Mathéo Tuscher 18 22 - - - - - 5
14 0 Polska Artur Janosz 18 20 - - - - - 2
15 0 Kolumbia Óscar Tunjo 6 17 1 - - - - -
16 0 Szwajcaria Alex Fontana 18 16 - - - - - -
17 0 Tajlandia Sandy Stuvik 18 7 - - - - - 3
18 0 Wielka Brytania Seb Morris 18 6 - - - - - 5
19 0 Norwegia Pål Varhaug 17 5 - - - - - 5
20 0 Polska Aleksander Bosak 18 4 - - - - - 4
21 +6 Rosja Matewos Isaakian 4 2 - - - - - 1
22 -1 Australia Mitchell Gilbert 18 1 - - - - - 1
23 -1 Hongkong Adderly Fong 14 0 - - - - - 1
24 -1 Kuwejt Zajd Aszkanani 18 0 - - - - - -
25 -1 Francja Brandon Maïsano 2 0 - - - - - -
26 -1 Francja Amaury Bonduel 2 0 - - - - - -
27 -1 Włochy Michele Beretta 6 0 - - - - - -
28 0 Holandia Beitske Visser 2 0 - - - - - 1
29 0 Rosja Konstantin Tierieszczenko 6 0 - - - - - 1
30 0 Wenezuela Samin Gómez Briceno 6 0 - - - - - 2
31 0 Austria Christopher Höher 2 0 - - - - - -
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Francja ART Grand Prix 52 477 6 11 6 4 6 4
2 0 Włochy Trident 52 282 6 1 2 5 9 4
3 0 Wielka Brytania Arden International 52 275 4 3 3 - 2 11
4 0 Finlandia Koiranen GP 52 187 1 1 4 - - 6
5 0 Wielka Brytania Carlin 52 147 - 2 2 - - 9
6 0 Szwajcaria Jenzer Motorsport 52 55 - - 1 - - 11
7 0 Hiszpania Campos Racing 52 51 1 - - - 1 6
8 0 Kanada Status Grand Prix 54 29 - - - - - 8
P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Formuła 1[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Grand Prix Abu Zabi 2015.

Seria GP2[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Seria GP2 - Yas Marina 2015.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Ocon pips Ceccon to pole in Yas Marina (ang.). gp3series.com, 2015-11-27. [dostęp 2016-03-25].
  2. Sakhir Post Race 2 Penalties (ang.). gp3series.com, 2015-11-21. [dostęp 2016-03-25].
  3. GP3 Series > 2015 > Abu Zabi 1 (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2016-03-25].
  4. GP3 Series > 2015 > Abu Zabi 2 (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2016-03-25].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]