Serie A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Serie A1 siatkarzy 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Organizator Lega Pallavolo Serie A
Termin 23 października 2010 - 15 maja 2011
Sezon LXVI
Partner TV Rai Sport 1
Miejsce finału PalaLottomatica, Rzym
Liczba drużyn 14
Liczba hal 15 (w 14 miastach)
Ranking CEV 1. miejsce
Liga Mistrzów Bre Banca Lannutti Cuneo
Itas Diatec Trentino
Sisley Treviso
Puchar CEV Casa Modena
Puchar Challenge Lube Banca Marche Macerata
Beniaminki BCC-NEP Castellana Grotte
M. Roma Volley
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi BCC-NEP Castellana Grotte
Yoga Forlì
Mistrz Itas Diatec Trentino
Zdobywca Pucharu Bre Banca Lannutti Cuneo
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 209
Liczba setów 809 (3,87 na mecz)
Liczba małych punktów 36346 (44,93 na set)
Oglądalność 476204 (2278 na mecz)
Strona internetowa

Serie A1 siatkarzy 2010/2011 - 66. sezon walki o mistrzostwo Włoch organizowany przez Lega Pallavolo Serie A pod egidą Włoskiego Związku Piłki Siatkowej (wł. Federazione Italiana Pallavolo, FIPAV). Zainaugurowany został 23 października 2010 roku i trwał do 15 maja 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Lidze Mistrzów Włochy reprezentowały Bre Banca Lannutti Cuneo, Itas Diatec Trentino (pod nazwą Trentino BetClic) i Sisley Treviso, w Pucharze CEV - Casa Modena, natomiast w Pucharze Challenge - Lube Banca Marche Macerata.

Mistrzem Włoch został Itas Diatec Trentino.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Faza zasadnicza: czternaście drużyn rozegrało po dwa spotkania systemem kołowym. Osiem najlepszych awansowało do fazy play-off, dwie najsłabsze natomiast spadły do Serie A2.
  • Faza play-off: składała się z ćwierćfinałów, półfinałów i finału. W ćwierćfinałach i półfinałach toczyła się do trzech zwycięstw. O mistrzostwie decydował jeden mecz finałowy (tzw. V-Day) rozegrany na neutralnym terenie.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Włoch
CUN
CUN
TRE
TRE
SIS
SIS
LUB
LUB
MOD
MOD
MON
MON
PIA
PIA
WER
WER
SGI
SGI
CAL
CAL
FOR
FOR
CGR
CGR
ROM
ROM
LAT
LAT
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Serie A1 siatkarzy 2010/2011
  Serie A1 2009/2010  
CUN Bre Banca Lannutti Cuneo Simple gold crown.svg 1 LM
TRE Itas Diatec Trentino Simple gold cup.svg 2 LM
SIS Sisley Treviso 3 LM
MOD Casa Modena 4 CEV
LUB Lube Banca Marche Macerata 5 Ch
MON Acqua Paradiso Monza Brianza 6
PIA Copra Morpho Piacenza 7
WER Marmi Lanza Werona 8
SGI RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 9
CAL Tonno Callipo Vibo Valentia 10
LAT Andreoli Latina 12
FOR Yoga Forlì 13
Aiga uparrow inv.svg Awans z Serie A2
CGR BCC-NEP Castellana Grotte 1
ROM M. Roma Volley 3

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Miejscowość Liczba miejsc
Acqua Paradiso Monza Brianza Pala Iper Monza
Andreoli Latina PalaBianchini Latina 2300
BCC-NEP Castellana Grotte Pala Grotte Castellana Grotte 2000
Bre Banca Lannutti Cuneo Palasport di Cuneo Cuneo 4700
Casa Modena PalaPanini Modena 5211
Copra Morpho Piacenza Pala Banca Piacenza 4500
Itas Diatec Trentino PalaTrento Trydent 4200
Lube Banca Marche Macerata Palasport Fontescodella Macerata 2000
M. Roma Volley Palazzetto dello Sport Rzym 3500
Marmi Lanza Werona PalaOlimpia Werona 5350
RPA-LuigiBacchi.it San Giustino Palasport San Giustino Perugia 4800
Sisley Treviso PalaVerde Treviso 5000
Tonno Callipo Vibo Valentia Pala Valentia Vibo Valentia 2500
Yoga Forlì PalaFiera Forlì 6511

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 CUN TRE SIS MOD LUB MON PIA WER SGI CAL LAT FOR CGR ROM
Bre Banca Lannutti Cuneo 2:3 2:3 3:0 1:3 3:1 3:2 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0
Itas Diatec Trentino 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0 1:3 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1
Sisley Treviso 3:2 0:3 3:1 3:1 1:3 2:3 3:0 3:1 3:2 0:3 3:1 1:3 3:0
Casa Modena 2:3 0:3 3:2 3:2 1:3 3:2 3:2 3:0 3:2 1:3 3:1 3:2 3:0
Lube Banca Marche Macerata 0:3 2:3 2:3 0:3 2:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:2
Acqua Paradiso Monza Brianza 1:3 1:3 3:0 2:3 0:3 3:0 3:1 0:3 3:1 3:0 2:3 0:3 2:3
Copra Morpho Piacenza 3:2 0:3 0:3 3:0 2:3 0:3 1:3 3:0 0:3 3:2 3:0 3:1 3:2
Marmi Lanza Werona 0:3 0:3 3:1 3:2 1:3 1:3 3:1 3:1 1:3 3:1 3:2 3:1 3:0
RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 1:3 1:3 3:2 2:3 1:3 3:1 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0
Tonno Callipo Vibo Valentia 0:3 0:3 3:2 0:3 2:3 3:0 3:0 3:2 3:1 1:3 3:1 3:1 3:1
Andreoli Latina 1:3 0:3 1:3 2:3 2:3 1:3 3:2 3:2 1:3 3:0 1:3 2:3 3:1
Yoga Forlì 1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 1:3 1:3 0:3 2:3 1:3 1:3 3:2
BCC-NEP Castellana Grotte 1:3 1:3 0:3 1:3 3:2 1:3 3:1 2:3 3:1 3:0 0:3 3:2 1:3
M. Roma Volley 1:3 0:3 3:1 2:3 3:2 1:3 2:3 3:2 3:1 3:1 3:1 3:1 2:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
24.10.2010 Sisley Treviso 3:1 (21:25, 27:25, 25:23, 25:18) Yoga Forlì
24.10.2010 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:16, 25:15, 25:20) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
23.10.2010 Copra Morpho Piacenza 0:3 (23:25, 21:25, 19:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
24.10.2010 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:21, 26:24, 25:18) BCC-NEP Castellana Grotte
24.10.2010 Lube Banca Marche Macerata 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) Tonno Callipo Vibo Valentia
24.10.2010 Andreoli Latina 2:3 (25:27, 25:21, 25:19, 18:25, 19:21) Casa Modena
24.10.2010 M. Roma Volley 3:2 (25:22, 21:25, 25:22, 18:25, 21:19) Marmi Lanza Werona
2. KOLEJKA
31.10.2010 Casa Modena 3:2 (25:22, 25:17, 25:27, 18:25, 16:14) Sisley Treviso
31.10.2010 Yoga Forlì 1:3 (25:23, 20:25, 18:25, 19:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
31.10.2010 Acqua Paradiso Monza Brianza 0:3 (22:25, 18:25, 21:25) Lube Banca Marche Macerata
31.10.2010 BCC-NEP Castellana Grotte 0:3 (20:25, 20:25, 19:25) Andreoli Latina
31.10.2010 Marmi Lanza Werona 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 25:22) Copra Morpho Piacenza
30.10.2010 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:1 (25:18, 16:25, 28:26, 25:21) M. Roma Volley
31.10.2010 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 20:25) Itas Diatec Trentino
3. KOLEJKA
07.11.2010 Sisley Treviso 3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 30:28, 15:12) Bre Banca Lannutti Cuneo
07.11.2010 BCC-NEP Castellana Grotte 2:3 (23:25, 22:25, 26:24, 26:24, 9:15) Marmi Lanza Werona
07.11.2010 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:15, 25:12, 25:23) Acqua Paradiso Monza Brianza
07.11.2010 Lube Banca Marche Macerata 3:0 (25:23, 25:20, 25:23) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
07.11.2010 Copra Morpho Piacenza 3:0 (25:18, 25:23, 25:20) Casa Modena
06.11.2010 M. Roma Volley 3:1 (25:21, 17:25, 25:20, 25:17) Yoga Forlì
07.11.2010 Andreoli Latina 3:0 (25:19, 25:19, 33:31) Tonno Callipo Vibo Valentia
4. KOLEJKA
14.11.2010 Lube Banca Marche Macerata 2:3 (25:20, 21:25, 25:15, 17:25, 11:15) Itas Diatec Trentino
14.11.2010 Casa Modena 3:2 (23:25, 27:25, 14:25, 25:17, 15:13) Tonno Callipo Vibo Valentia
14.11.2010 Sisley Treviso 2:3 (25:21, 21:25, 26:28, 25:18, 13:15) Copra Morpho Piacenza
14.11.2010 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:17, 25:21, 25:16) Andreoli Latina
14.11.2010 Acqua Paradiso Monza Brianza 2:3 (25:19, 25:23, 22:25, 23:25, 13:15) M. Roma Volley
14.11.2010 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) Marmi Lanza Werona
13.11.2010 Yoga Forlì 1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 17:25) BCC-NEP Castellana Grotte
5. KOLEJKA
21.11.2010 Copra Morpho Piacenza 3:2 (23:25, 25:18, 25:22, 25:27, 15:10) Andreoli Latina
21.11.2010 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:1 (28:26, 25:23, 22:25, 27:25) Yoga Forlì
21.11.2010 Acqua Paradiso Monza Brianza 1:3 (25:16, 24:26, 22:25, 23:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
21.11.2010 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:2 (25:23, 19:25, 26:28, 25:23, 15:13) Sisley Treviso
21.11.2010 Casa Modena 0:3 (18:25, 22:25, 19:25) Itas Diatec Trentino
21.11.2010 Marmi Lanza Werona 1:3 (23:25, 25:23, 19:25, 18:25) Lube Banca Marche Macerata
20.11.2010 BCC-NEP Castellana Grotte 1:3 (25:27, 19:25, 25:22, 27:29) M. Roma Volley
6. KOLEJKA
28.11.2010 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) Casa Modena
28.11.2010 Sisley Treviso 1:3 (23:25, 25:23, 21:25, 15:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
28.11.2010 Lube Banca Marche Macerata 3:0 (26:24, 25:20, 25:18) BCC-NEP Castellana Grotte
28.11.2010 Copra Morpho Piacenza 3:0 (25:20, 25:21, 25:19) Yoga Forlì
28.11.2010 M. Roma Volley 3:1 (15:25, 25:21, 25:15, 25:12) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
27.11.2010 Andreoli Latina 3:2 (25:18, 26:28, 25:20, 24:26, 15:8) Marmi Lanza Werona
28.11.2010 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) Tonno Callipo Vibo Valentia
7. KOLEJKA
01.12.2010 Andreoli Latina 2:3 (25:23, 22:25, 25:20, 11:25, 10:15) Lube Banca Marche Macerata
01.12.2010 Yoga Forlì 0:3 (23:25, 19:25, 22:25) Casa Modena
01.12.2010 M. Roma Volley 0:3 (18:25, 27:29, 17:25) Itas Diatec Trentino
01.12.2010 Tonno Callipo Vibo Valentia 0:3 (18:25, 24:26, 19:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
01.12.2010 Marmi Lanza Werona 3:1 (21:25, 26:24, 25:18, 25:23) Sisley Treviso
01.12.2010 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:2 (18:25, 24:26, 28:26, 25:16, 21:19) Copra Morpho Piacenza
01.12.2010 BCC-NEP Castellana Grotte 1:3 (25:20, 22:25, 25:27, 20:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
8. KOLEJKA
05.12.2010 Casa Modena 3:2 (15:25, 25:21, 23:25, 26:24, 15:13) Lube Banca Marche Macerata
05.12.2010 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) Andreoli Latina
04.12.2010 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:1 (25:22, 25:16, 27:29, 25:14) Yoga Forlì
05.12.2010 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:18, 25:20, 25:13) M. Roma Volley
05.12.2010 Sisley Treviso 3:1 (25:22, 25:17, 24:26, 25:16) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
05.12.2010 Copra Morpho Piacenza 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 27:25) BCC-NEP Castellana Grotte
05.12.2010 Acqua Paradiso Monza Brianza 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:17) Marmi Lanza Werona
9. KOLEJKA
12.12.2010 Lube Banca Marche Macerata 3:1 (28:26, 25:23, 18:25, 25:23) Copra Morpho Piacenza
12.12.2010 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:0 (25:19, 25:18, 25:18) Tonno Callipo Vibo Valentia
12.12.2010 Andreoli Latina 1:3 (18:25, 25:20, 18:25, 22:25) Sisley Treviso
11.12.2010 BCC-NEP Castellana Grotte 1:3 (19:25, 25:18, 22:25, 18:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
12.12.2010 M. Roma Volley 2:3 (25:21, 19:25, 22:25, 25:23, 17:19) Casa Modena
11.12.2010 Marmi Lanza Werona 0:3 (25:27, 21:25, 14:25) Itas Diatec Trentino
12.12.2010 Yoga Forlì 1:3 (19:25, 17:25, 25:22, 14:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
10. KOLEJKA
03.11.2010 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) Copra Morpho Piacenza
19.12.2010 Casa Modena 3:0 (25:18, 25:16, 25:16) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
19.12.2010 Bre Banca Lannutti Cuneo 1:3 (23:25, 25:16, 23:25, 14:25) Lube Banca Marche Macerata
19.12.2010 Sisley Treviso 3:0 (25:19, 25:21, 25:20) M. Roma Volley
18.12.2010 Acqua Paradiso Monza Brianza 3:0 (25:20, 25:22, 25:23) Andreoli Latina
19.12.2010 Yoga Forlì 1:3 (21:25, 20:25, 25:17, 18:25) Marmi Lanza Werona
19.12.2010 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:1 (25:19, 23:25, 25:17, 25:23) BCC-NEP Castellana Grotte
11. KOLEJKA
26.12.2010 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:16, 25:20, 25:20) Sisley Treviso
26.12.2010 Lube Banca Marche Macerata 3:2 (22:25, 23:25, 25:21, 25:21, 16:14) M. Roma Volley
26.12.2010 Marmi Lanza Werona 0:3 (19:25, 28:30, 20:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
26.12.2010 Copra Morpho Piacenza 0:3 (22:25, 22:25, 18:25) Tonno Callipo Vibo Valentia
26.12.2010 Andreoli Latina 1:3 (19:25, 22:25, 25:20, 20:25) Yoga Forlì
26.12.2010 BCC-NEP Castellana Grotte 1:3 (26:28, 31:29, 18:25, 18:25) Casa Modena
26.12.2010 Acqua Paradiso Monza Brianza 0:3 (25:27, 22:25, 16:25) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
12. KOLEJKA
02.01.2011 Sisley Treviso 3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 31:29) Lube Banca Marche Macerata
02.01.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 24:26, 17:15) Copra Morpho Piacenza
02.01.2011 M. Roma Volley 3:1 (25:19, 21:25, 25:17, 25:21) Andreoli Latina
02.01.2011 Yoga Forlì 0:3 (19:25, 23:25, 21:25) Itas Diatec Trentino
02.01.2011 Casa Modena 3:2 (28:26, 23:25, 24:26, 25:16, 23:21) Marmi Lanza Werona
02.01.2011 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) Acqua Paradiso Monza Brianza
02.01.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:0 (32:30, 26:24, 25:19) BCC-NEP Castellana Grotte
13. KOLEJKA
09.01.2010 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:23, 25:11, 25:23) Bre Banca Lannutti Cuneo
09.01.2010 Copra Morpho Piacenza 3:2 (25:17, 23:25, 18:25, 27:25, 15:11) M. Roma Volley
09.01.2010 BCC-NEP Castellana Grotte 0:3 (20:25, 23:25, 19:25) Sisley Treviso
09.01.2010 Lube Banca Marche Macerata 3:0 (25:14, 25:16, 25:15) Yoga Forlì
09.01.2010 Andreoli Latina 1:3 (22:25, 20:25, 25:18, 20:25) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
09.01.2010 Acqua Paradiso Monza Brianza 2:3 (25:10, 16:25, 23:25, 25:22, 14:16) Casa Modena
09.01.2010 Marmi Lanza Werona 1:3 (23:25, 25:21, 23:25, 17:25) Tonno Callipo Vibo Valentia
14. KOLEJKA
15.01.2011 Yoga Forlì 0:3 (25:27, 22:25, 21:25) Sisley Treviso
16.01.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 1:3 (22:25, 26:28, 25:22, 21:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
16.01.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 3:0 (25:22, 25:23, 25:20) Copra Morpho Piacenza
16.01.2011 BCC-NEP Castellana Grotte 1:3 (13:25, 31:29, 15:25, 23:25) Itas Diatec Trentino
16.01.2011 Tonno Callipo Vibo Valentia 2:3 (25:21, 19:25, 13:25, 25:23, 9:15) Lube Banca Marche Macerata
16.01.2011 Casa Modena 1:3 (31:33, 25:18, 23:25, 22:25) Andreoli Latina
16.01.2011 Marmi Lanza Werona 3:0 (26:24, 25:22, 25:23) M. Roma Volley
15. KOLEJKA
27.01.2011 Sisley Treviso 3:1 (25:21, 25:12, 23:25, 28:26) Casa Modena
27.01.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:15, 25:17, 25:19) Yoga Forlì
27.01.2011 Lube Banca Marche Macerata 2:3 (25:23, 25:21, 16:25, 21:25, 11:15) Acqua Paradiso Monza Brianza
27.01.2011 Andreoli Latina 2:3 (25:17, 26:24, 18:25, 30:32, 12:15) BCC-NEP Castellana Grotte
27.01.2011 Copra Morpho Piacenza 1:3 (25:21, 22:25, 19:25, 22:25) Marmi Lanza Werona
27.01.2011 M. Roma Volley 3:1 (25:16, 24:26, 27:25, 25:19) Tonno Callipo Vibo Valentia
27.01.2011 Itas Diatec Trentino 3:0 (28:26, 25:20, 25:14) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
16. KOLEJKA
30.01.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 2:3 (25:19, 25:19, 20:25, 26:28, 14:16) Sisley Treviso
30.01.2011 Marmi Lanza Werona 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 26:24) BCC-NEP Castellana Grotte
30.01.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 1:3 (20:25, 25:23, 26:28, 25:27) Itas Diatec Trentino
30.01.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 1:3 (23:25, 22:25, 25:23, 23:25) Lube Banca Marche Macerata
30.01.2011 Casa Modena 3:2 (19:25, 25:22, 25:19, 24:26, 16:14) Copra Morpho Piacenza
30.01.2011 Yoga Forlì 3:2 (19:25, 25:23, 25:23, 21:25, 15:8) M. Roma Volley
30.01.2011 Tonno Callipo Vibo Valentia 1:3 (25:16, 23:25, 22:25, 17:25) Andreoli Latina
17. KOLEJKA
06.02.2011 Itas Diatec Trentino 3:2 (25:14, 20:25, 25:18, 17:25, 15:8) Lube Banca Marche Macerata
06.02.2011 Tonno Callipo Vibo Valentia 0:3 (23:25, 19:25, 26:28) Casa Modena
05.02.2011 Copra Morpho Piacenza 0:3 (23:25, 25:27, 18:25) Sisley Treviso
05.02.2011 Andreoli Latina 1:3 (23:25, 19:25, 25:18, 18:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
06.02.2011 M. Roma Volley 1:3 (23:25, 22:25, 25:16, 20:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
06.02.2011 Marmi Lanza Werona 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:11) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
05.02.2011 BCC-NEP Castellana Grotte 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 24:26, 15:12) Yoga Forlì
18. KOLEJKA
13.02.2011 Andreoli Latina 3:2 (23:25, 25:22, 25:23, 28:30, 20:18) Copra Morpho Piacenza
13.02.2011 Yoga Forlì 0:3 (25:27, 18:25, 26:28) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
13.02.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:23) Acqua Paradiso Monza Brianza
13.02.2011 Sisley Treviso 3:2 (23:25, 23:25, 25:15, 25:23, 15:12) Tonno Callipo Vibo Valentia
12.02.2011 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:18, 25:17, 25:21) Casa Modena
13.02.2011 Lube Banca Marche Macerata 3:0 (25:22, 25:23, 27:25) Marmi Lanza Werona
13.02.2011 M. Roma Volley 2:3 (21:25, 23:25, 25:22, 29:27, 12:15) BCC-NEP Castellana Grotte
19. KOLEJKA
16.02.2011 Casa Modena 2:3 (29:27, 22:25, 24:26, 25:20, 14:16) Bre Banca Lannutti Cuneo
16.02.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 3:0 (25:20, 26:24, 30:28) Sisley Treviso
16.02.2011 BCC-NEP Castellana Grotte 3:2 (25:20, 20:25, 18:25, 26:24, 15:9) Lube Banca Marche Macerata
16.02.2011 Yoga Forlì 1:3 (19:25, 16:25, 28:26, 22:25) Copra Morpho Piacenza
16.02.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:0 (25:20, 25:20, 31:29) M. Roma Volley
16.02.2011 Marmi Lanza Werona 3:1 (20:25, 27:25, 25:23, 25:21) Andreoli Latina
16.02.2011 Tonno Callipo Vibo Valentia 0:3 (18:25, 23:25, 20:25) Itas Diatec Trentino
20. KOLEJKA
20.02.2011 Lube Banca Marche Macerata 3:1 (25:23, 20:25, 25:18, 25:22) Andreoli Latina
19.02.2011 Casa Modena 3:1 (25:16, 25:23, 21:25, 25:17) Yoga Forlì
20.02.2011 Itas Diatec Trentino 3:1 (23:25, 25:16, 25:16, 25:21) M. Roma Volley
20.02.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:2 (25:17, 23:25, 26:28, 25:18, 20:18) Tonno Callipo Vibo Valentia
20.02.2011 Sisley Treviso 3:0 (25:23, 25:23, 25:21) Marmi Lanza Werona
20.02.2011 Copra Morpho Piacenza 3:0 (25:15, 25:23, 27:25) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
20.02.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 0:3 (17:25, 16:25, 19:25) BCC-NEP Castellana Grotte
21. KOLEJKA
02.03.2011 Lube Banca Marche Macerata 0:3 (33:35, 22:25, 21:25) Casa Modena
27.02.2011 Andreoli Latina 0:3 (20:25, 21:25, 19:25) Itas Diatec Trentino
27.02.2011 Yoga Forlì 2:3 (19:25, 25:22, 20:25, 26:24, 14:16) Tonno Callipo Vibo Valentia
26.02.2011 M. Roma Volley 1:3 (25:21, 16:25, 20:25, 20:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
02.03.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:2 (18:25, 25:21, 17:25, 25:19, 15:12) Sisley Treviso
27.02.2011 BCC-NEP Castellana Grotte 3:1 (27:29, 25:22, 25:14, 25:20) Copra Morpho Piacenza
27.02.2011 Marmi Lanza Werona 1:3 (25:22, 19:25, 24:26, 18:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
22. KOLEJKA
06.03.2011 Copra Morpho Piacenza 2:3 (23:25, 15:25, 27:25, 25:23, 12:15) Lube Banca Marche Macerata
05.03.2011 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:1 (21:25, 25:14, 25:23, 25:23) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
06.03.2011 Sisley Treviso 0:3 (22:25, 20:25, 20:25) Andreoli Latina
06.03.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) BCC-NEP Castellana Grotte
06.03.2011 Casa Modena 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) M. Roma Volley
06.03.2011 Itas Diatec Trentino 1:3 (24:26, 20:25, 25:20, 17:25) Marmi Lanza Werona
06.03.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 2:3 (21:25, 21:25, 25:23, 25:21, 7:15) Yoga Forlì
23. KOLEJKA
13.03.2011 Copra Morpho Piacenza 0:3 (23:25, 14:25, 23:25) Itas Diatec Trentino
12.03.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 2:3 (21:25, 22:25, 25:19, 25:19, 10:15) Casa Modena
17.03.2011 Lube Banca Marche Macerata 0:3 (25:27, 19:25, 15:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
17.03.2011 M. Roma Volley 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:19) Sisley Treviso
13.03.2011 Andreoli Latina 1:3 (26:24, 22:25, 22:25, 23:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
13.03.2011 Marmi Lanza Werona 3:2 (25:20, 21:25, 25:23, 12:25, 15:13) Yoga Forlì
13.03.2011 BCC-NEP Castellana Grotte 3:0 (25:21, 25:16, 25:23) Tonno Callipo Vibo Valentia
24. KOLEJKA
20.03.2011 Sisley Treviso 0:3 (25:27, 27:29, 17:25) Itas Diatec Trentino
20.03.2011 M. Roma Volley 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 22:25, 15:10) Lube Banca Marche Macerata
20.03.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:22, 25:19, 25:17) Marmi Lanza Werona
20.03.2011 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 (25:23, 28:26, 25:17) Copra Morpho Piacenza
20.03.2011 Yoga Forlì 1:3 (18:25, 26:28, 25:20, 22:25) Andreoli Latina
19.03.2011 Casa Modena 3:2 (23:25, 30:28, 27:25, 16:25, 15:13) BCC-NEP Castellana Grotte
20.03.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:1 (21:25, 25:22, 25:22, 25:23) Acqua Paradiso Monza Brianza
25. KOLEJKA
27.03.2011 Lube Banca Marche Macerata 2:3 (22:25, 25:20, 16:25, 25:21, 12:15) Sisley Treviso
27.03.2011 Copra Morpho Piacenza 3:2 (25:18, 25:15, 22:25, 18:25, 15:11) Bre Banca Lannutti Cuneo
27.03.2011 Andreoli Latina 3:1 (22:25, 25:23, 25:18, 25:23) M. Roma Volley
31.03.2011 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:12, 25:13, 25:16) Yoga Forlì
27.03.2011 Marmi Lanza Werona 3:2 (25:22, 25:20, 21:25, 23:25, 16:14) Casa Modena
27.03.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 3:1 (25:11, 22:25, 25:22, 25:23) Tonno Callipo Vibo Valentia
27.03.2011 BCC-NEP Castellana Grotte 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:21) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
26. KOLEJKA
03.04.2010 Bre Banca Lannutti Cuneo 2:3 (21:25, 25:12, 26:24, 23:25, 20:22) Itas Diatec Trentino
03.04.2010 M. Roma Volley 2:3 (25:19, 22:25, 23:25, 27:25, 18:20) Copra Morpho Piacenza
03.04.2010 Sisley Treviso 1:3 (25:20, 23:25, 21:25, 17:25) BCC-NEP Castellana Grotte
03.04.2010 Yoga Forlì 0:3 (14:25, 18:25, 21:25) Lube Banca Marche Macerata
03.04.2010 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 3:0 (25:13, 25:20, 31:29) Andreoli Latina
03.04.2010 Casa Modena 1:3 (14:25, 25:19, 24:26, 21:25) Acqua Paradiso Monza Brianza
03.04.2010 Tonno Callipo Vibo Valentia 3:2 (24:26, 25:23, 25:20, 22:25, 15:9) Marmi Lanza Werona

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Itas Diatec Trentino 72 26 25 1 18 4 3 0 1 0 89 76 13 5.85 2169 1813 1.2
2 Bre Banca Lannutti Cuneo 61 26 20 6 10 7 3 4 1 1 100 69 31 2.23 2343 2115 1.11
3 Lube Banca Marche Macerata 51 26 16 10 7 5 4 7 1 2 106 63 43 1.47 2374 2258 1.05
4 Acqua Paradiso Monza Brianza 44 26 14 12 4 9 1 3 4 5 99 52 47 1.11 2258 2209 1.02
5 Casa Modena 43 26 17 9 5 2 10 2 3 4 107 58 49 1.18 2408 2395 1.01
6 Sisley Treviso 42 26 14 12 5 5 4 4 4 4 103 54 49 1.1 2347 2298 1.02
7 Marmi Lanza Werona 37 26 12 14 1 8 3 4 4 6 104 48 56 0.86 2328 2388 0.97
8 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 35 26 12 14 7 3 2 1 8 5 95 46 49 0.94 2136 2210 0.97
9 Tonno Callipo Vibo Valentia 34 26 11 15 3 5 3 4 3 8 100 44 56 0.79 2198 2283 0.96
10 Copra Morpho Piacenza 30 26 10 16 3 2 5 5 4 7 104 44 60 0.73 2325 2381 0.98
11 M. Roma Volley 30 26 9 17 0 6 3 6 5 6 107 44 63 0.7 2349 2430 0.97
12 Andreoli Latina 29 26 9 17 3 4 2 4 8 5 102 43 59 0.73 2274 2367 0.96
13 BCC-NEP Castellana Grotte 28 26 10 16 2 4 4 2 8 6 102 42 60 0.7 2298 2367 0.97
14 Yoga Forlì 10 26 3 23 0 1 2 3 11 9 100 26 74 0.35 2074 2367 0.88

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     spadek do Serie A2

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                           
  1  Itas Diatec Trentino 3 3 3      
8  RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 0 1 0      
  1  Itas Diatec Trentino 3 0 3 1 3  
  5  Casa Modena 0 3 0 3 1  
4  Acqua Paradiso Monza Brianza 3 0 3 0 0
  5  Casa Modena 1 3 2 3 3  
    1  Itas Diatec Trentino 3
  2  Bre Banca Lannutti Cuneo 0
  2  Bre Banca Lannutti Cuneo 3 3 3      
7  Marmi Lanza Werona 0 2 0      
2  Bre Banca Lannutti Cuneo 3 1 2 3 3
  3  Lube Banca Marche Macerata 1 3 3 1 2    
3  Lube Banca Marche Macerata 3 3 2 1 3
  6  Sisley Treviso 0 1 3 3 0  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


07.04.2011 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
10.04.2011 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino 1:3 (25:21, 19:25, 14:25, 16:25) Itas Diatec Trentino
14.04.2011 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:17, 25:21, 25:16) RPA-LuigiBacchi.it San Giustino

06.04.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 3:1 (25:17, 25:17, 19:25, 27:25) Casa Modena
09.04.2011 Casa Modena 3:0 (25:18, 29:27, 25:15) Acqua Paradiso Monza Brianza
13.04.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 3:2 (25:16, 17:25, 22:25, 25:22, 15:12) Casa Modena
16.04.2011 Casa Modena 3:0 (25:15, 25:21, 25:22) Acqua Paradiso Monza Brianza
20.04.2011 Acqua Paradiso Monza Brianza 0:3 (23:25, 24:26, 20:25) Casa Modena

07.04.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) Marmi Lanza Werona
10.04.2011 Marmi Lanza Werona 2:3 (23:25, 20:25, 25:17, 25:15, 13:15) Bre Banca Lannutti Cuneo
14.04.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:0 (25:19, 25:19, 25:21) Marmi Lanza Werona

06.04.2011 Lube Banca Marche Macerata 3:0 (25:16, 26:24, 25:22) Sisley Treviso
10.04.2011 Sisley Treviso 1:3 (27:29, 15:25, 25:16, 22:25) Lube Banca Marche Macerata
13.04.2011 Lube Banca Marche Macerata 2:3 (21:25, 17:25, 28:26, 26:24, 9:15) Sisley Treviso
10.04.2011 Sisley Treviso 3:1 (25:18, 21:25, 30:28, 25:22) Lube Banca Marche Macerata
21.04.2011 Lube Banca Marche Macerata 3:0 (25:19, 25:18, 25:20) Sisley Treviso

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


25.04.2011 Itas Diatec Trentino 3:0 (25:15, 25:14, 25:18) Casa Modena
28.04.2011 Casa Modena 3:0 (25:21, 25:23, 25:8) Itas Diatec Trentino
01.05.2011 Itas Diatec Trentino 3:0 (31:29, 26:24, 25:21) Casa Modena
05.05.2011 Casa Modena 3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:23) Itas Diatec Trentino
08.05.2011 Itas Diatec Trentino 3:1 (25:23, 28:30, 25:22, 25:21) Casa Modena

24.04.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:1 (15:25, 25:23, 25:17, 25:21) Lube Banca Marche Macerata
27.04.2011 Lube Banca Marche Macerata 3:1 (25:23, 32:30, 17:25, 25:19) Bre Banca Lannutti Cuneo
30.04.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 2:3 (25:23, 23:25, 22:25, 25:20, 14:16) Lube Banca Marche Macerata
04.05.2011 Lube Banca Marche Macerata 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 18:25) Bre Banca Lannutti Cuneo
08.05.2011 Bre Banca Lannutti Cuneo 3:2 (22:25, 25:20, 22:25, 25:23, 15:12) Lube Banca Marche Macerata

Finał[edytuj | edytuj kod]

Niedziela, 15 maja 2011
18:00 (UTC+2) - PalaLottomatica, Rzym - Widzów: 9 300
Czas trwania meczu: 72 minuty
MVP: Czechy Jan Štokr (Itas Diatec Trentino)

Itas Diatec Trentino 3:0 (25:13, 25:22, 25:9) Bre Banca Lannutti Cuneo
Jan Štokr 21 pkt raport Wout Wijsmans 8 pkt
Poz. Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 Pkt
P 1 Bułgaria Matej Kazijski Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13
Ś 3 Włochy Emanuele Birarelli Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7
P 5 Kuba Osmany Juantorena Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7
R 7 Brazylia Raphael Vieira de Oliveira Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3
Ś 9 Włochy Andrea Sala Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7
A 14 Czechy Jan Štokr Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21
L 16 Włochy Andrea Bari L L
Zmiany
P 4 Włochy Dore Della Lunga Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
R 6 Polska Łukasz Żygadło Regular quadrilateral.svg
L 12 Włochy Massimo Colaci L
Trener
Bułgaria Radostin Stojczew


TRE Statystyki CUN
3 SETY 0
75 MAŁE PUNKTY 44
44 ATAK 21
7 BLOK 7
7 SERWIS 2
17 BŁĘDY PRZECIWNIKA 14


  • Pierwszy sędzia: Fabrizio Saltalippi
  • Drugi sędzia: Simone Santi
Poz. Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 Pkt
Ś 1 Włochy Luigi Mastrangelo Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7
P 7 Belgia Wout Wijsmans Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8
R 9 Serbia Nikola Grbić Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 1
A 11 Bułgaria Władimir Nikołow Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 6
P 12 Włochy Giuseppe Patriarca Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4
Ś 18 Rosja Aleksandr Wołkow Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3
L 2 Francja Hubert Henno L L L
Zmiany
Ś 5 Włochy Francesco Fortunato Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 1
A 10 Łotwa Jānis Pēda Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
Trener
Włochy Alberto Giuliani

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Itas Diatec Trentino
2 Bre Banca Lannutti Cuneo
3 Lube Banca Marche Macerata
4 Acqua Paradiso Monza Brianza
5 Casa Modena
6 Sisley Treviso
7 Marmi Lanza Werona
8 RPA-LuigiBacchi.it San Giustino
9 Tonno Callipo Vibo Valentia
10 Copra Morpho Piacenza
11 M. Roma Volley
12 Andreoli Latina
13 BCC-NEP Castellana Grotte
14 Yoga Forlì


     Liga Mistrzów 2011/2012

     Puchar CEV 2011/2012

     Puchar Challenge 2011/2012

     spadek do Serie A2

Mistrzostwo
Itas Diatec Trentino
Puchar
Bre Banca Lannutti Cuneo
Superpuchar
Bre Banca Lannutti Cuneo
Spdaek do Serie A2
BCC-NEP Castellana Grotte
Yoga Forlì
Awans z Serie A2
Marcegaglia CMC Rawenna
Phyto Performance Padwa

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty, frekwencja[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza
Kolejka
Runda
Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Frekwencja Średnio na mecz
1 26 3,71 1176 45,23 16013 2288
2 27 3,86 1237 45,81 14492 2070
3 26 3,71 1172 45,08 14188 2027
4 30 4,29 1290 43,00 15700 2243
5 29 4,14 1340 46,21 15896 2271
6 25 3,57 1108 44,32 15161 2166
7 27 3,86 1222 45,26 12206 1744
8 27 3,86 1212 44,89 16335 2334
9 27 3,86 1208 44,74 10869 1553
10 24 3,43 1072 44,67 13942 1992
11 25 3,57 1153 46,12 17874 2553
12 27 3,86 1262 46,74 15944 2278
13 27 3,86 1165 43,15 16116 2302
14 26 3,71 1212 46,62 13187 1884
15 28 4,00 1251 44,68 13911 1987
16 31 4,43 1391 44,87 17265 2466
17 28 4,00 1230 42,41 13728 1961
18 28 4,00 1288 46,00 13711 1959
19 27 3,86 1251 46,33 11019 1574
20 26 3,71 1170 45,00 18954 2708
21 28 4,00 1262 45,07 11962 1709
22 27 3,86 1198 44,37 17141 2449
23 27 3,86 1188 44,00 15964 2281
24 27 3,86 1241 45,96 15487 2212
25 30 4,29 1285 42,83 18860 2694
26 29 4,14 1297 44,72 14761 2109
Razem 709 3,90 31881 44,97 390686 2147
Faza play-off
Runda Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Frekwencja Średnio na mecz
Ćwierćfinały 16 58 3,63 2566 44,24 37567 2348
Półfinały 10 39 3,90 1780 45,64 38651 3865
Finał 1 3 3,00 119 39,67 9300 9300
Razem 27 100 3,70 4465 44,65 85518 3167

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider Kolejka Lider
1 Bre Banca Lannutti Cuneo 14 Itas Diatec Trentino
2 Lube Banca Marche Macerata 15 Itas Diatec Trentino
3 Lube Banca Marche Macerata 16 Itas Diatec Trentino
4 Itas Diatec Trentino 17 Itas Diatec Trentino
5 Itas Diatec Trentino 18 Itas Diatec Trentino
6 Itas Diatec Trentino 19 Itas Diatec Trentino
7 Itas Diatec Trentino 20 Itas Diatec Trentino
8 Itas Diatec Trentino 21 Itas Diatec Trentino
9 Itas Diatec Trentino 22 Itas Diatec Trentino
10 Itas Diatec Trentino 23 Itas Diatec Trentino
11 Itas Diatec Trentino 24 Itas Diatec Trentino
12 Itas Diatec Trentino 25 Itas Diatec Trentino
13 Itas Diatec Trentino 26 Itas Diatec Trentino

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Acqua Paradiso Monza Brianza
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Włochy Leano Cetrullo A / P 1986 198
2 Holandia Jeroen Rauwerdink A / P 1985 199
3 Włochy Matteo Pesenti A / P 1976 184
4 Włochy Davis Krumins R 1990 195
7 Włochy Giuseppe Zito L 1989 188
8 Włochy Marcello Forni Ś 1980 200
9 Włochy Marco Molteni A / P 1976 196
11 Włochy Simone Buti Ś 1983 208
12 Stany Zjednoczone Sean Rooney A / P 1982 206
13 Włochy Dragan Travica R 1986 200
15 Włochy Mauro Gavotto A / P 1979 202
16 Finlandia Konstantin Shumov Ś 1985 205
17 Włochy Paolo Alborghetti Ś 1987 195
18 Francja Jean-François Exiga L 1982 176
Andreoli Latina
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Serbia Nikola Kovačević A / P 1983 193
2 Czechy Jiří Popelka A / P 1977 204
3 Słowacja Emanuel Kohút Ś 1982 205
4 Włochy Carmelo Gitto Ś 1987 200
5 Włochy Daniele Sottile R 1979 186
6 Włochy Danilo Cortina A / P 1987 188
9 Włochy Michele Nonne R 1988 194
11 Włochy Francesco Pieri L 1982 185
12 Włochy Riccardo Spairani Ś 1978 197
13 Czarnogóra Goran Vujević A / P 1973 192
15 Serbia Saša Starović A / P 1988 207
16 Włochy Lorenzo Labardi A / P 1990 188
17 Włochy Leondino Giombini A / P 1975 205
BCC-NEP Castellana Grotte
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Bułgaria Danaił Miłuszew A / P 1984 200
2 Czechy Michal Rak Ś 1979 205
3 Włochy Carlo Alberto Pagano A / P 1989 192
5 Włochy Paolo Cozzi Ś 1980 200
6 Włochy Francesco Guglielmi L 1972 191
7 Brazylia Evandro Guerra A / P 1981 207
8 Włochy Stefano Patriarca Ś 1987 205
9 Włochy Marco Falaschi R 1987 187
10 Włochy Paolo Torre R 1976 201
11 Brazylia Robinson Dvoranen A / P 1983 201
12 Hiszpania Israel Rodríguez A / P 1981 194
15 Włochy Cosimo Gallotta A / P 1977 195
18 Włochy Fosco Cicola L 1974 192
Bre Banca Lannutti Cuneo
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Włochy Luigi Mastrangelo Ś 1975 202
2 Francja Hubert Henno L 1976 188
3 Włochy Simone Parodi A / P 1986 195
4 Chorwacja Danijel Galić A / P 1987 200
5 Włochy Francesco Fortunato Ś 1977 201
6 Włochy Samuele Montagna L 1989 180
7 Belgia Wout Wijsmans A / P 1977 201
8 Francja Bertrand Carletti R 1982 206
9 Serbia Nikola Grbić R 1973 195
10 Łotwa Jānis Pēda A / P 1985 198
11 Bułgaria Władimir Nikołow A / P 1977 200
12 Włochy Giuseppe Patriarca A / P 1977 198
13 Włochy Andrea Rossi (do 16.12.2010) Ś 1989 204
16 Włochy Francesco Dutto A / P 1991 197
18 Rosja Aleksandr Wołkow Ś 1985 210
Casa Modena
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Włochy Loris Manià L 1979 190
2 Włochy Edoardo Ciabattini L 1989 180
3 Włochy Marco Fabroni R 1981 190
5 Holandia Wytze Kooistra Ś 1982 209
6 Brazylia Bruno Rezende (od 01.04.2011) R 1986 190
7 Kuba Ángel Dennis A / P 1977 193
8 Rosja Jurij Bierieżko A / P 1984 198
9 Holandia Dick Kooy A / P 1987 202
11 Włochy Alberto Casadei A / P 1984 200
14 Finlandia Mikko Esko R 1978 198
15 Argentyna Larry Creus Ś 1981 201
16 Włochy Cristian Casoli A / P 1975 192
17 Wenezuela Luis Díaz A / P 1983 195
18 Włochy Cosimo Marco Piscopo Ś 1983 205
Copra Morpho Piacenza
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Niemcy Marcus Popp A / P 1981 191
2 Włochy Andrea Semenzato Ś 1981 208
3 Włochy Davide Marra L 1984 180
4 Kuba Javier Gonzalez R 1983 192
5 Włochy Matteo Piano Ś 1990 207
6 Kuba Iván Ruíz A / P 1977 195
7 Włochy Lorenzo Perazzolo A / P 1984 196
8 Szwecja Marcus Nilsson A / P 1982 205
9 Włochy Jacopo Massari A / P 1988 185
11 Włochy Hristo Zlatanov A / P 1976 201
12 Stany Zjednoczone Maxwell Holt Ś 1987 205
13 Włochy Luca Tencati Ś 1979 200
15 Włochy Federico Boschi R 1987 188
18 Brazylia Silmar Antônio de Almeida (od 27.03.2011) A / P 1986
Itas Diatec Trentino
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Bułgaria Matej Kazijski A / P 1984 203
2 Włochy Nicola Leonardi Ś 1988 202
3 Włochy Emanuele Birarelli Ś 1981 202
4 Włochy Dore Della Lunga A / P 1984 194
5 Kuba Osmany Juantorena A / P 1985 200
6 Polska Łukasz Żygadło R 1979 201
7 Brazylia Raphael Vieira de Oliveira R 1979 190
9 Włochy Andrea Sala Ś 1978 202
10 Bułgaria Walentin Bratoew A / P 1987 202
11 Bułgaria Cwetan Sokołow A / P 1989 205
12 Włochy Michele Morelli A / P 1991 195
13 Włochy Massimo Colaci L 1985 180
14 Czechy Jan Štokr A / P 1983 205
15 Brazylia Riad Ribeiro Ś 1981 204
16 Włochy Andrea Bari L 1980 185
Lube Banca Marche Macerata
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Włochy Lorenzo Gemmi (do 19.10.2010) A / P 1985 199
2 Włochy Davidson Lampariello (od 10.11.2010) A / P 1980 190
3 Włochy Cristian Savani A / P 1982 195
4 Włochy Alessandro Paparoni L 1981 191
5 Włochy Valerio Vermiglio R 1976 189
6 Włochy Manuele Marchiani R 1989 185
7 Argentyna Facundo Conte A / P 1989 193
9 Serbia Dragan Stanković Ś 1985 205
10 Włochy Matteo Martino A / P 1987 198
11 Francja Romain Vadeleux Ś 1983 196
12 Belgia Gert van Walle A / P 1987 197
13 Włochy Matteo Cacchiarelli L 1985 177
15 Chorwacja Igor Omrčen A / P 1980 208
16 Włochy Luigi Randazzo (od 25.11.2010) A / P 1994 198
18 Serbia Marko Podraščanin Ś 1987 203
M. Roma Volley
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Kuba Raydel Poey (do 25.01.2011) A / P 1982 197
2 Włochy Ivan Zaytsev A / P 1988 202
3 Włochy Adriano Paolucci R 1979 190
4 Czechy Martin Lébl Ś 1980 201
5 Argentyna Nicolás Uriarte R 1990 192
6 Włochy Andrea Tomatis A / P 1978 197
7 Włochy Andrea Cesarini L 1987 180
8 Włochy Francesco Corsini Ś 1979 202
9 Włochy Gianluca Saraceni A / P 1979 200
11 Słowacja Milan Bencz A / P 1987 206
12 Bułgaria Wiktor Josifow Ś 1985 205
13 Włochy Mirko Corsano L 1973 191
15 Włochy Alberto Cisolla A / P 1977 197
18 Serbia Konstantin Čupković (od 22.02.2011) A / P 1987 205
Marmi Lanza Verona
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Włochy Maurizio Latelli R 1974 190
2 Słowenia Alen Pajenk Ś 1986 205
3 Włochy Damir Kosmina A / P 1984 203
5 Stany Zjednoczone Theodore Brunner Ś 1985 204
6 Włochy Marco Meoni R 1973 196
7 Włochy Michał Łasko A / P 1981 202
8 Włochy Lorenzo Smerilli L 1987 178
9 Stany Zjednoczone Paul Lotman (od 24.09.2010) A / P 1985 200
11 Australia Aidan Zingel Ś 1990 207
12 Kuba Yosleyder Cala (od 21.10.2010 do 04.12.2010) A / P 1984 203
14 Włochy Matteo Mazzi A / P 1992 195
14 Włochy Matteo Bolla A / P 1990 197
15 Francja Renaud Herpe A / P 1975 198
RPA-LuigiBacchi.It San Giustino
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Chorwacja Tsimafei Zhukouski R 1989 192
2 Belgia Bram van den Dries A / P 1989 206
3 Niemcy Sebastian Schwarz A / P 1985 197
4 Włochy Andrea Bartoletti A / P 1978 201
6 Brazylia Fabrício Dias A / P 1979 196
7 Włochy Andrea Giovi L 1983 185
8 Włochy Danilo Finazzi Ś 1976 201
10 Serbia Miloš Nikić A / P 1986 194
11 Włochy Roberto Braga Ś 1984 204
13 Włochy Marco Lo Bianco A / P 1990 191
14 Serbia Goran Marić A / P 1981 204
15 Włochy Enrico Cester Ś 1988 204
17 Niemcy Patrick Steuerwald R 1986 183
Sisley Treviso
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Brazylia Marcelo Elgarten (od 05.01.2011) R 1974 184
2 Węgry Dávid Szabó A / P 1990 202
3 Włochy Alessandro Fei A / P 1978 204
4 Holandia Robert Horstink A / P 1981 201
5 Włochy Jiří Kovář A / P 1989 202
6 Włochy Samuele Papi A / P 1973 191
7 Włochy Alessandro Farina L 1976 182
10 Włochy Dante Boninfante R 1977 188
11 Włochy Giorgio De Togni Ś 1985 202
12 Holandia Rob Bontje Ś 1981 206
13 Francja Pierre Pujol R 1984 190
15 Włochy Gabriele Maruotti A / P 1988 196
16 Włochy Federico Vanin L 1989 185
18 Serbia Novica Bjelica Ś 1983 202
Tonno Callipo Vibo Valentia
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Portoryko José Manuel Rivera Caamaño A / P 1977 194
2 Włochy Manuel Coscione R 1980 188
4 Włochy Giuseppe Feroleto A / P 1991 190
5 Czarnogóra Luka Šuljagić Ś 1986 208
7 Stany Zjednoczone Matthew Anderson A / P 1987 208
8 Włochy Antonio Ferraro L 1973 197
9 Argentyna Martin Kindgard R 1986 196
10 Węgry Arpad Baroti A / P 1991 206
11 Włochy Ventzislav Simeonov A / P 1977 200
12 Bułgaria Metodi Ananiew A / P 1986 202
14 Włochy Vito Iurlaro Ś 1972 198
14 Włochy Rocco Barone Ś 1987 200
15 Włochy Fabio Fanuli L 1985 190
18 Bułgaria Nikołaj Nikołow Ś 1986 206
Yoga Forlì
Nr Imię i nazwisko Pozycja Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
1 Hiszpania Guillermo Falasca A / P 1977 200
2 Włochy Petitoni Mauro Ricci (od 13.11.2010) L 1985 188
4 Włochy Joel Bacci R 1980 175
5 Ukraina Andrij Djaczkow (do 14.02.2011) A / P 1985 200
6 Słowenia Jasmin Čuturić A / P 1974 195
7 Włochy Gianmaria Olivucci A / P 1991 182
8 Włochy Daniele De Pandis L 1984 184
9 Włochy Graydon Ainsworth Ś 1986 204
10 Włochy Davide Saitta (do 07.12.2010) R 1987 188
10 Włochy Giacomo Sintini (od 16.12.2010) R 1979 196
11 Chorwacja Toni Kovačević (do 24.03.2011) A / P 1983 198
12 Włochy Marco Loglisci (od 10.11.2010 do 22.12.2010) Ś 1975 196
13 Włochy Giacomo Bellei A / P 1988 202
14 Brazylia Leonardo Caldeira (od 26.01.2011) A / P 1982 194
15 Finlandia Matti Oivanen Ś 1986 198
16 Włochy Vigor Bovolenta Ś 1974 202

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]