Sezon 2015/2016 w hokeju na lodzie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sezon 2015/2016 w hokeju na lodzie to zestawienie rozgrywek reprezentacyjnych oraz klubowych w tej dyscyplinie sportu. W haśle zostały podane podia zawodów mistrzowskich, ligowych, pucharowych oraz turniejów towarzyskich.

Rozgrywki reprezentacyjne[edytuj | edytuj kod]

Zawody Miejsce i data Turniej 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce Źródło
Mistrzostwa Świata mężczyzn Rosja Moskwa, Sankt Petersburg
6 – 22 maja 2016
Elita
Polska Katowice
23 – 29 kwietnia 2016
I Dywizja Grupa A
Chorwacja Zagrzeb
17 – 23 kwietnia 2016
I Dywizja Grupa B
Hiszpania Jaca
9 – 15 kwietnia 2016
II Dywizja Grupa A
Meksyk Meksyk
9 – 15 kwietnia 2016
II Dywizja Grupa B
Turcja Stambuł
31 marca – 9 kwietnia 2016
III Dywizja
Mistrzostwa Świata kobiet Kanada Kamloops
28 marca – 4 kwietnia 2016
Elita
Dania Aalborg
25 – 31 marca 2016
I Dywizja Grupa A
Włochy Asiago
4 – 10 kwietnia 2016
I Dywizja Grupa B
Słowenia Bled
2 - 8 kwietnia 2016
II Dywizja Grupa A
Hiszpania Jaca
29 lutego – 6 marca 2016
II Dywizja Grupa B
Bułgaria Sofia
7 – 10 grudnia 2015
Kwalifikacje do II Dywizji  Rumunia  Hongkong  Południowa Afryka
Mistrzostwa Świata Juniorów Finlandia Helsinki
26 grudnia 2015 – 5 stycznia 2016
Elita Finlandia Finlandia Rosja Rosja Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
Austria Wiedeń
13 - 19 grudnia 2015
I Dywizja Grupa A Łotwa Łotwa Austria Austria Kazachstan Kazachstan
Francja Megève
12 - 18 grudnia 2015
I Dywizja Grupa B Francja Francja Polska Polska Wielka Brytania Wielka Brytania
Litwa Elektrėnai
13 - 19 grudnia 2015
II Dywizja Grupa A Węgry Węgry Litwa Litwa Estonia Estonia
Serbia Nowy Sad
17 - 23 stycznia 2016
II Dywizja Grupa B Rumunia Rumunia Hiszpania Hiszpania Serbia Serbia
Meksyk Meksyk
15 - 24 stycznia 2016
III Dywizja Meksyk Meksyk Bułgaria Bułgaria Nowa Zelandia Nowa Zelandia
Mistrzostwa Świata Juniorów U-18 Stany Zjednoczone Grand Forks
14 – 24 kwietnia 2016
Elita
Białoruś Mińsk
9 - 15 kwietnia 2016
I Dywizja Grupa A
Włochy Asiago
18 - 24 kwietnia 2016
I Dywizja Grupa B
Rumunia Braszów
4 - 10 kwietnia 2016
II Dywizja Grupa A
Hiszpania Valdemoro
26 marca - 1 kwietnia 2016
II Dywizja Grupa B
Bułgaria Sofia
14 - 20 marca 2016
III Dywizja Grupa A
Południowa Afryka Kapsztad
14 - 19 lutego 2016
III Dywizja Grupa B
Mistrzostwa Świata Juniorek Kanada St. Catharines
8 - 15 stycznia 2016
Elita Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Kanada Kanada Szwecja Szwecja
Węgry Miszkolc
10 - 16 stycznia 2016
I Dywizja Japonia Japonia Niemcy Niemcy Słowacja Słowacja
Austria Spittal an der Drau
7 - 11 stycznia 2016
Kwalifikacje do I Dywizji Austria Austria Włochy Włochy Kazachstan Kazachstan
ZIOM Norwegia Lillehammer
12 – 21 lutego 2016
Chłopcy
Dziewczęta
Azjatycki Puchar Challenge IIHF Zjednoczone Emiraty Arabskie Abu Zabi
12 - 18 marca 2016
Top Dywizja mężczyzn
Kirgistan Biszkek
9 - 14 kwietnia 2016
I Dywizja mężczyzn
Republika Chińska Tajpej
21 - 26 marca 2016
Kobiety

Euro Hockey Tour[edytuj | edytuj kod]

Zawody Miejsce i data 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce Źródło
Finlandia Karjala Cup Helsinki (Finlandia) oraz Örnsköldsvik (Szwecja)
5–8 listopada 2015
 Szwecja  Finlandia  Rosja
Rosja Channel One Cup Moskwa (Rosja) oraz Praga (Czechy)
17–20 grudnia 2015
 Czechy  Szwecja  Finlandia
Klasyfikacja generalna Euro Hockey Tour

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]