Sezon 2017/2018 w curlingu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zestawienie rozgrywek curlingowych w sezonie 2017/2018, który rozpoczął się w sierpniu 2017 a zakończy w maju roku następnego.

Spis treści
  World Curling TourMistrzostwa Kanady  
Bibliografia
2016/2017 2017/2018 2018/2019


Zawody 1. 2. 3.
World map.svg New Zealand Winter Games
Naseby, 25-30 sierpnia 2017
Estonia Turmann, Lill Kanada Park, Thomas Norwegia Skaslien, Nedregotten
Polska Mistrzostwa Polski Mikstów
Warszawa, 810 września 2017
AZS Gliwice
Andrzej Augustyniak
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Bartosz Dzikowski
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Aleksander Grzelka
LocationEurope transparent.png Mistrzostwa Świata Mikstów
Champéry, 6-14 października 2017
Szkocja Grant Hardie Kanada Trevor Bonot Czechy Jaroslav Vedral
Polska Mistrzostwa Polski Par Mieszanych Juniorów Młodszych
Warszawa, 13-15 października 2017
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Barton/Grzelka
Klub Sportowy Warszowice
Dziewirz/Porwisz
Gdańsk Curling Club
Piotrowicz/Szymula
Polska Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy
Warszawa, 19-22 października 2017
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Marta Szeliga-Frynia
KŚ AZS Gliwice
Elżbieta Ran
KŚ AZS Gliwice
Marta Pluta
Wa Ku'ta Sopot Curling Club
Borys Jasiecki
Śląski Klub Curlingowy Katowice
Bartosz Dzikowski
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Aleksander Grzelka
Polska Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorów grupy B
Warszawa, 19-22 października 2017
City Curling Club Warszawa
Daria Chmarra
KŚ AZS Gliwice
Ewa Nogły
Klub Sportowy Warszowice
Krzysztof Świątek
City Curling Club Warszawa
Michał Janowski
City Curling Club Warszawa
Arkadiusz Prajsnar
Polska Mistrzostwa Polski Seniorów
Gdańsk, 27-29 października 2017
Klub Sportowy Warszowice
Krzysztof Nowak
Gdańsk Curling Club
Henryk Skowroński
Polska Organizacja Sportowa Łódź
Jacek Szeliga
Asia-Pacific map.png Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku
Erina, 2-9 listopada 2017
Korea Południowa Kim Eun-jung Japonia Satsuki Fujisawa Chińska Republika Ludowa Jiang Yilun
Korea Południowa Kim Chang-min Chińska Republika Ludowa Zou Dejia Japonia Yusuke Morozumi
Kanada
Olympic flag.svg
Home Hardware Road to the Roar
Summerside, 6-12 listopada 2017
Ontario Krista McCarville Ontario Julie Tippin
Kolumbia Brytyjska John Morris Alberta Brendan Bottcher
Kanada Canadian Mixed Curling Championship
Swan River, 12-18 listopada 2017
Ontario Mike Anderson Quebec Robert Desjardins Nowa Fundlandia i Labrador Chris Ford
LocationEurope transparent.png Mistrzostwa Europy
St. Gallen, 17-25 listopada 2017
Szkocja Eve Muirhead Szwecja Anna Hasselborg Włochy Diana Gaspari
Szwecja Niklas Edin Szkocja Kyle Smith Szwajcaria Peter de Cruz
Kanada Travelers Curling Club Championships
Kingston, 20-25 listopada 2017
Manitoba Stacey Fordyce Alberta Nanette Dupont Ontario Jodi McCutcheon
Kolumbia Brytyjska Bart Sawyer Manitoba Mark Anderson Alberta John Mryglod
Kanada
Olympic flag.svg
Canadian Olympic Curling Trials
Ottawa, 2-10 grudnia 2017
Ontario Rachel Homan Alberta Chelsea Carey Manitoba Jennifer Jones
Alberta Kevin Koe Manitoba Mike McEwen Nowa Fundlandia i Labrador Brad Gushue
World map.svg
Olympic flag.svg
Turniej kwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018
Pilzno, 5-10 grudnia 2017
Chińska Republika Ludowa Wang Bingyu Dania Madeleine Dupont Włochy Diana Gaspari
Włochy Joël Retornaz Dania Rasmus Stjerne Czechy Jiří Snítil
Kanada
Olympic flag.svg
Canadian Mixed Doubles Olympic Trials
Portage la Prairie, 3-7 stycznia 2018
Manitoba Alberta Lawes / Morris Alberta Nowa Fundlandia i Labrador Sweeting / Gushue Alberta Nowa Fundlandia i Labrador Peterman / Gallant
World map.svg Mistrzostwa świata juniorów gr. B
Lohja, 3-10 stycznia 2018
Chińska Republika Ludowa Wang Zixin Turcja Dilşat Yildiz Norwegia Maia Ramsfjell
Chińska Republika Ludowa Wang Zhiyu Rosja Aleksandr Bystrow Niemcy Klaudius Harsch
LocationAmericas.png Challenge Ameryk do mistrzostw świata
London, 11-13 stycznia 2018
Kanada Glenn Howard Brazylia Marcelo Mello
World map.svg Continental Cup
London, 11-14 stycznia 2018
Ameryka Północna Świat
Kanada Canadian Junior Curling Championships
Shawinigan, 13-21 stycznia 2018
Nowa Szkocja Kaitlyn Jones Quebec Laurie St-Georges Nowy Brunszwik Justine Comeau
Kolumbia Brytyjska Tyler Tardi Northern Ontario Tanner Horgan Manitoba J.T. Ryan
Kanada Scotties Tournament of Hearts
Penticton, 27 stycznia-4 lutego 2018
Manitoba Jennifer Jones Manitoba Kerri Einarson Nowa Szkocja Mary-Anne Arsenault
World map.svg
Olympic flag.svg
Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Gangneung, 8-25 lutego 2018
Kanada Lawes / Morris Szwajcaria Perret / Rios Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Bryzgałowa / Kruszelnicki
Norwegia Skaslien / Nedregotten
Japonia Satsuki Fujisawa
Stany Zjednoczone John Shuster Szwecja Niklas Edin Szwajcaria Peter de Cruz
World map.svg Mistrzostwa Świata Juniorów
Aberdeen, 3-11 marca 2017
Kanada Tim Hortons Brier
Regina, 3-11 marca 2018
World map.svg
Paralympic flag.svg
Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie
Gangneung, 9-18 marca 2018
World map.svg Mistrzostwa Świata Kobiet
North Bay, 18-25 marca 2018
Kanada Canadian Senior Curling Championships
, 19-24 marca 2018
Kanada Canadian Wheelchair Curling Championship
Leduc, 26-31 marca 2018
Kanada Canadian Mixed Doubles Curling Championship
Leduc, 29 marca-1 kwietnia 2018
World map.svg Mistrzostwa Świata Mężczyzn
Las Vegas, 31 marca-8 kwietnia 2018
Kanada Canadian Masters Curling Championships
Surrey i White Rock, 1-8 kwietnia 2018
World map.svg Mistrzostwa Świata Par Mieszanych
Östersund, 21-28 kwietnia 2018
World map.svg Mistrzostwa Świata Seniorów
Östersund, 21-28 kwietnia 2018

World Curling Tour[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: World Curling Tour 2017/2018.

Eliminacje do Mistrzostw Kanady 2018[edytuj | edytuj kod]

Prowincja Kobiety
Scotties Tournament of Hearts
Mężczyźni
Tim Hortons Brier
 Alberta AB Scotties Tournament of Hearts
Medicine Hat, 10-14 stycznia 2018
Casey Scheidegger Boston Pizza Cup
Spruce Grove, 31 stycznia-4 lutego 2018
Brendan Bottcher
 Jukon Yukon Scotties Tournament of Hearts
Whitehorse, 11-14 stycznia 2018
[1]
Chelsea Duncan Yukon Men's Curling Championship
Whitehorse, 11-14 stycznia 2018
Thomas Scoffin
 Kolumbia Brytyjska BC Scotties Tournament of Hearts
Victoria, 2-7 stycznia 2018
Kesa Van Osch Canadian Direct Insurance BC Men's Curling Championship
Parksville, 30 stycznia-4 lutego 2018
Sean Geall
 Manitoba MB Scotties Tournament of Hearts
Killarney, 10-14 stycznia 2018
Jennifer Jones Safeway Championship
Winkler, 1-4 lutego 2018
Reid Carruthers
 Northern Ontario NO Scotties Tournament of Hearts
Greater Sudbury, 10-14 stycznia 2018
Tracy Fleury The Dominion NO Provincial Men's Championship
Northeastern Manitoulin and the Islands, 7-11 lutego 2018
 Nowa Fundlandia i Labrador NL Scotties Tournament of Hearts
St. John’s, 2-7 stycznia 2018
Stacie Curtis Newfoundland and Labrador Tankard
St. John’s, 29 stycznia-4 lutego 2018
Greg Smith
 Nowa Szkocja NS Scotties Tournament of Hearts
Dartmouth, 10-14 stycznia 2018
Mary-Anne Arsenault Molson Coors Tankard
Dartmouth, 10-14 stycznia
Jamie Murphy
 Nowy Brunszwik NB Scotties Tournament of Hearts
Moncton, 3-7 stycznia 2018
Sylvie Robichaud Molson Canadian Men's Provincial Curling Championship
Miramichi, 7-11 lutego 2018
 Nunavut NU Scotties Tournament of Hearts
Iqaluit, 8-10 grudnia 2017
Amie Shackelton Nunavut Men's Curling Championship
Iqaluit, 1-3 grudnia 2017
Dave St. Louis
 Ontario ON Scotties Tournament of Hearts
Whitby, 10-14 stycznia 2018
Hollie Duncan Dominion Tankard
Huntsville, 30 stycznia-4 lutego 2018
John Epping
 Quebec Championnat Provincial des Coeurs Scotties
Lévis, 9-14 stycznia 2018
Émilia Gagné Championnat provincial de curling masculin
Hudson, 5-11 lutego 2018
 Saskatchewan SK Scotties Tournament of Hearts
Melfort, 2-7 stycznia 2018
Sherry Anderson SaskTel Tankard
Estevan, 31 stycznia-4 lutego 2018
Steve Laycock
 Terytoria Północno-Zachodnie NWT Scotties Tournament of Hearts
Inuvik, 3-8 stycznia 2018
Kerry Galusha NWT Men's Curling Championship
Inuvik, 7-12 lutego 2018
 Wyspa Księcia Edwarda PEI Scotties Tournament of Hearts
Cornwall, 3-9 stycznia 2018
Robyn MacPhee PEI Tankard
Cornwall, 3-9 stycznia 2018
Eddie MacKenzie
Team Canada Scotties Tournament of Hearts 2017
St. Catharines, 18-26 lutego 2017
Rachel Homan
Michelle Englot[2]
Tim Hortons Brier 2017
St. John’s, 4-12 marca 2017
Brad Gushue

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Jedyną zgłoszoną drużyną był zespół Chelsea Duncan
  2. Zespół Rachel Homan zwyciężył w krajowych eliminacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018. W tej sytuacji jako Team Canada wystąpi zespół, który w 2017 zajął 2. miejsce w Scotties Tournament of Hearts