Shadow of Rome

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shadow of Rome
Producent Capcom Production Studio 2
Wydawca Capcom
Data wydania 4 luty 2005
Gatunek TPP/ akcji/bijatyka
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ELSPA: 18+
ESRB: Mature (M)
PEGI: 18+
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 2
Nośniki 1 DVD-ROM

Shadow Of Rome jest grą na platformę Sony PlayStation 2. Jest hybrydą bijatyki, skradanki, a miejscami gry przygodowej w świecie Imperium Rzymskiego w czasach dynastii Juliusza Cezara.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W Shadow of Rome gracz steruje dwoma postaciami. Pierwsza postać to Agrippa, który początkowo jest żołnierzem cesarskiej armii, a później gladiatorem. Jego ojciec został oskarżony o zabicie Juliusza Cezara i skazany na śmierć. Drugą postacią jest Octavianus, młody chłopiec i przyjaciel Agrippy, który nie wierzy, że jego ojciec był zdolny do zabicia Juliusza Cezara.

Kiedy gracz kieruje Agrippą, rozgrywka koncentruje się na walce - od areny gladiatorskiej po armię cesarską, zaś podczas grania Octavianusem rozgrywka zamienia się w skradankę z elementami gry przygodowej.

Autorzy gry wprowadzili pewną liczbę innowacji: w grze Agrippą broń zużywa się już od zadawania ciosów, aż do chwili, w której całkowicie się rozpada. Można także wyrwać broń przeciwnikowi.

Gra została sklasyfikowana jako gra od 18 lat z powodu dużej brutalności, grając Agrippą można odcinać przeciwnikom członki, dobijać ich.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]