Shanghai Masters 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shanghai Masters
2013 ← 2014 → 2015
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Grand Stage, Szanghaj
Zwycięzca Anglia Stuart Bingham
II miejsce Irlandia Północna Mark Allen
Najwyższy break 144 Anglia Barry Hawkins

{{Turniej snookerowy infobox}} Nieznane pola: "il. rozegranych meczów". Shanghai Masters 2014 – trzeci[1] duży turniej rankingowy sezonu snookerowego 2014/2015. Rozegrany został w Szanghaju w Chinach w dniach 8-14 września 2014 roku[1].

Obrońcą tytułu był reprezentant Chin, Ding Junhui.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Pieniężne[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: £ 85 000
II miejsce: £ 35 000
Półfinalista: £ 19 500
Ćwierćfinalista: £ 12 000
Runda 2: £ 8000
Runda 1: £ 6000
Ostatnia 48: £ 2500
Ostatnia 64: £ 1750
Ostatnia 96: £ 400

Najwyższy break turnieju: £ 2000
Maksymalny break: £ 30 000

Pula nagród: £ 450 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Mecze w rundzie dzikich kart zostały rozegrane 8 oraz 9 września 2014 w Szanghaju.

Mecz Zawodnik Wynik Zawodnik
DK1 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 1-5 Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao
DK2 Chińska Republika Ludowa Li Hang 5-3 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
DK3 Walia Michael White 5-1 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
DK4 Walia Ryan Day 5-0 Chińska Republika Ludowa Xu Si
DK5 Walia Mark Williams 5-2 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
DK6 Anglia Matthew Selt 2-5 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
DK7 Anglia Michael Holt 5-2 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
DK8 Irlandia Ken Doherty 5-3 Chińska Republika Ludowa Huang Jiahao

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
(Do 5 frame'ów)
Runda 2
(Do 5 frame'ów)
Ćwierćfinał
(Do 5 frame'ów)
Półfinał
(Do 6 frame'ów)
Finał
(Do 10 frame'ów)
                                               
1  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
 Anglia Jack Lisowski 1  
  1  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
   Anglia Martin Gould 3  
14  Anglia Joe Perry 4
 Anglia Martin Gould 5  
  1  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
  15  Szkocja Graeme Dott 2  
15  Szkocja Graeme Dott 5  
 Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 2  
  15  Szkocja Graeme Dott 5
  7  Anglia Shaun Murphy 3  
7  Anglia Shaun Murphy 5
 Irlandia Północna Joe Swail 4  
  1  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
  11  Anglia Stuart Bingham 6  
6  Anglia Judd Trump 2  
 Walia Dominic Dale 5  
   Walia Dominic Dale 1
  11  Anglia Stuart Bingham 5  
11  Anglia Stuart Bingham 5
 Chińska Republika Ludowa Li Hang 3  
  11  Anglia Stuart Bingham 5
   Szkocja Alan McManus 1  
13  Szkocja Stephen Maguire 5  
 Anglia Jimmy Robertson 1  
  13  Szkocja Stephen Maguire 1
   Szkocja Alan McManus 5  
4  Anglia Ronnie O’Sullivan 3
 Szkocja Alan McManus 5  
11  Anglia Stuart Bingham 10
10  Irlandia Północna Mark Allen 3
3  Australia Neil Robertson 4  
 Walia Michael White 5  
   Walia Michael White 5  
   Walia Ryan Day 2  
9  Szkocja John Higgins 4
 Walia Ryan Day 5  
   Walia Michael White 4  
  10  Irlandia Północna Mark Allen 5  
10  Irlandia Północna Mark Allen 5  
 Anglia Andrew Higginson 3  
  10  Irlandia Północna Mark Allen 5
   Walia Mark Williams 1  
5  Anglia Barry Hawkins 4
 Walia Mark Williams 5  
  10  Irlandia Północna Mark Allen 6
  2  Anglia Mark Selby 5  
8  Hongkong Marco Fu 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 5  
   Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 3
   Irlandia Fergal O’Brien 5  
16  Anglia Robert Milkins 1
 Irlandia Fergal O’Brien 5  
   Irlandia Fergal O’Brien 0
  2  Anglia Mark Selby 5  
12  Anglia Ricky Walden 2  
 Anglia Michael Holt 5  
   Anglia Michael Holt 3
  2  Anglia Mark Selby 5  
2  Anglia Mark Selby 5
 Irlandia Ken Doherty 2  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame'ów
Grand Stage, Szanghaj, Chiny, 14 września 2014r.
Sędzia: Chińska Republika Ludowa Deng Shihao
Anglia Stuart Bingham 10-3 Mark Allen Irlandia Północna
Sesja popołudniowa: 99–0 (99), 67–52 (51), 71–19, 69–22 (68), 0–101 (97), 61–69, 64–28, 0–75 (69), 56–48
Sesja wieczorna: 66–57, 56–1, 78–49 (57), 81–16 (81)
99 Najwyższy break 97
0 Breaki 100+ 0
4 Breaki 50+ 3

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze fazy kwalifikacyjnej rozegrane zostały 12-15 sierpnia 2014 w Barnsley Metrodome w Barnsley, Anglia. Każdy mecz rozgrywany był do 5 wygranych partii.

  Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4
                                     
Anglia  Michael Georgiou 5   Anglia  Jack Lisowski 5
Anglia  Ryan Clark 0   Anglia  Michael Georgiou 4     Anglia  Jack Lisowski 5     Walia  Matthew Stevens 3
Anglia  Barry Pinches w/o   Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 5   Chińska Republika Ludowa  Cao Yupeng 4     Anglia  Jack Lisowski 5
Tajlandia  Thanawat Thirapongpaiboon w/d   Anglia  Barry Pinches 0
Anglia  Oliver Lines 1   Anglia  Mike Dunn 5
Anglia  Allan Taylor 5   Anglia  Allan Taylor 3     Anglia  Mike Dunn 5     Anglia  Martin Gould 5
Anglia  David Grace 4   Anglia  Alfie Burden 4   Chińska Republika Ludowa  Tian Pengfei 1     Anglia  Mike Dunn 4
Chińska Republika Ludowa  Tian Pengfei 5   Chińska Republika Ludowa  Tian Pengfei 5
Anglia  Alex Davies 5   Anglia  Peter Lines 3
Anglia  Mitchell Mann 4   Anglia  Alex Davies 5     Anglia  Alex Davies 5     Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5
Anglia  Liam Highfield 5   Szkocja  Anthony McGill 5   Szkocja  Anthony McGill 4     Anglia  Alex Davies 2
Anglia  Sydney Wilson 2   Anglia  Liam Highfield 3
Anglia  Kyren Wilson 5   Anglia  David Gilbert 1
Walia  Daniel Wells 3   Anglia  Kyren Wilson 5     Anglia  Kyren Wilson 4     Anglia  Peter Ebdon 1
Irlandia Północna  Joe Swail 5   Anglia  Jimmy White 4   Irlandia Północna  Joe Swail 5     Irlandia Północna  Joe Swail 5
Anglia  Zak Surety 3   Irlandia Północna  Joe Swail 5
Szkocja  Ross Muir 2   Szkocja  Jamie Burnett 4
Anglia  Ian Burns 5   Anglia  Ian Burns 5     Anglia  Ian Burns 0     Walia  Dominic Dale 5
Szkocja  Fraser Patrick 4   Irlandia Północna  Gerard Greene 2   Anglia  Michael Wasley 5     Anglia  Michael Wasley 4
Anglia  Michael Wasley 5   Anglia  Michael Wasley 5
Chińska Republika Ludowa  Li Hang w/o   Anglia  Nigel Bond 2
Chińska Republika Ludowa  Zhang Anda w/d   Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5     Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5     Anglia  Mark Joyce 2
Anglia  Chris Norbury 3   Irlandia  David Morris 5   Irlandia  David Morris 2     Chińska Republika Ludowa  Li Hang 5
Szkocja  Eden Sharav 5   Szkocja  Eden Sharav 3
Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 5   Anglia  Jimmy Robertson 5
Anglia  Chris Melling 1   Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 4     Anglia  Jimmy Robertson 5     Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 3
Anglia  Craig Steadman w/o   Anglia  Ben Woollaston 5   Anglia  Ben Woollaston 4     Anglia  Jimmy Robertson 5
Irlandia  John Sutton w/d   Anglia  Craig Steadman 4
Malta  Tony Drago 5   Walia  Jamie Jones 5
Katar  Ahmed Saif 3   Malta  Tony Drago 2     Walia  Jamie Jones 5     Szkocja  Alan McManus 5
Anglia  Hammad Miah 5   Anglia  Rod Lawler 5   Anglia  Rod Lawler 1     Walia  Jamie Jones 3
Szkocja  Michael Leslie 3   Anglia  Hammad Miah 3
Finlandia  Robin Hull 5   Anglia  Rory McLeod 5
Anglia  Oliver Brown 2   Finlandia  Robin Hull 2     Anglia  Rory McLeod 3     Walia  Michael White 5
Tajlandia  Ratchayothin Yotharuck 4   Tajlandia  Dechawat Poomjaeng 5   Tajlandia  Dechawat Poomjaeng 5     Tajlandia  Dechawat Poomjaeng 3
Tajlandia  James Wattana 5   Tajlandia  James Wattana 1
Anglia  Lee Page 5   Anglia  Robbie Williams 5
Anglia  James Cahill 4   Anglia  Lee Page 3     Anglia  Robbie Williams 2     Walia  Ryan Day 5
Malta  Alex Borg 5   Belgia  Luca Brecel 5   Belgia  Luca Brecel 5     Belgia  Luca Brecel 3
Anglia  Joe O’Connor 3   Malta  Alex Borg 1
Walia  Andrew Pagett 4   Norwegia  Kurt Maflin 5
Anglia  Joel Walker 5   Anglia  Joel Walker 3     Norwegia  Kurt Maflin 0     Anglia  Tom Ford 4
Szkocja  Scott Donaldson 5   Anglia  Andrew Higginson 5   Anglia  Andrew Higginson 5     Anglia  Andrew Higginson 5
Walia  Jamie Rhys Clarke 3   Szkocja  Scott Donaldson 4
Anglia  Andrew Norman 4   Anglia  Dave Harold 2
Anglia  Steven Hallworth 5   Anglia  Steven Hallworth 5     Anglia  Steven Hallworth 3     Walia  Mark Williams 5
Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong w/o   Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 5   Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 5     Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 3
Anglia  Steve Davis w/d   Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 3
Australia  Vinnie Calabrese 5   Anglia  Matthew Selt 5
Anglia  Ian Glover 4   Australia  Vinnie Calabrese 1     Anglia  Matthew Selt 5     Anglia  Mark Davis 2
Anglia  Chris Wakelin 5   Indie  Aditya Mehta 4   Anglia  Chris Wakelin 1     Anglia  Matthew Selt 5
Szwajcaria  Alexander Ursenbacher 1   Anglia  Chris Wakelin 5
Tajlandia  Noppon Saengkham 5   Chińska Republika Ludowa  Yu Delu 1
Anglia  Ashley Carty 2   Tajlandia  Noppon Saengkham 5     Tajlandia  Noppon Saengkham 1     Irlandia  Fergal O’Brien 5
Anglia  Elliot Slessor 2   Anglia  Jamie Cope 5   Anglia  Jamie Cope 5     Anglia  Jamie Cope 2
Walia  Lee Walker 5   Walia  Lee Walker 2
Anglia  Sam Baird 5   Anglia  Gary Wilson 4
Chińska Republika Ludowa  Lu Ning 3   Anglia  Sam Baird 5     Anglia  Sam Baird 4     Anglia  Michael Holt 5
Anglia  Stuart Carrington 5   Anglia  Anthony Hamilton 2   Anglia  Stuart Carrington 5     Anglia  Stuart Carrington 4
Chińska Republika Ludowa  Lü Chenwei 2   Anglia  Stuart Carrington 5
Chińska Republika Ludowa  Cao Xinlong 2   Irlandia  Ken Doherty 5
Walia  Jak Jones 5   Walia  Jak Jones 4     Irlandia  Ken Doherty 5     Anglia  Mark King 0
Anglia  John Astley 5   Szkocja  Marcus Campbel 3   Anglia  John Astley 2     Irlandia  Ken Doherty 5
Kanada  Alex Pagulayan 2   Anglia  John Astley 5

Breaki stupunktowe fazy telewizyjnej[edytuj | edytuj kod]

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b worldsnooker.com: 2014/15 Calendar. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2014-05-05].