Shanghai Rolex Masters 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shanghai Rolex Masters 2014
Miejsce  Chiny
Szanghaj
Obiekt Qizhong Forest Sports City Arena
Nawierzchnia Twarda
Data 5–12.10.2014
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour Masters 1000
Pula nagród 4 195 895 $
Drabinka 56S/28Q/28D
Dyrektor Michael Luevano
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Szwajcaria Roger Federer
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2013 2015
Strona internetowa

Shanghai Rolex Masters 2014tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour Masters 1000 w sezonie 2014 z cyklu Shanghai Rolex Masters rozgrywany w dniach 5–12 października 2014 roku w Szanghaju na kortach twardych o puli nagród 4 195 895 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Serbia Novak Đoković 1 półfinał
02Hiszpania Rafael Nadal 2 2 runda
03Szwajcaria Roger Federer 3 zwycięstwo
04Szwajcaria Stanislas Wawrinka 4 2 runda
05Hiszpania David Ferrer 5 ćwierćfinał
06Czechy Tomáš Berdych 6 ćwierćfinał
07Japonia Kei Nishikori 7 2 runda
08Kanada Milos Raonic 8 2 runda

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
09Chorwacja Marin Čilić 9 1 runda
10Bułgaria Grigor Dimitrow 10 2 runda
11Wielka Brytania Andy Murray 11 3 runda
12Łotwa Ernests Gulbis 13 1 runda
13Stany Zjednoczone John Isner 15 3 runda
14Hiszpania Roberto Bautista-Agut 17 3 runda
15Włochy Fabio Fognini 18 1 runda
16Południowa Afryka Kevin Anderson 19 2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Serbia Novak Đoković 6 6  
5  Hiszpania David Ferrer 4 2  
  1  Serbia Novak Đoković 4 4  
  3  Szwajcaria Roger Federer 6 6  
3  Szwajcaria Roger Federer 7 6
   Francja Julien Benneteau 64 0  
    3  Szwajcaria Roger Federer 7 7
   Francja Gilles Simon 66 62
  6  Czechy Tomáš Berdych 64 6 0  
 Francja Gilles Simon 7 4 6  
 Francja Gilles Simon 6 7
   Hiszpania Feliciano López 2 61  
 Rosja Michaił Jużny 7 4 4
   Hiszpania Feliciano López 5 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    1  Serbia Novak Đoković 6 6  
 Czechy Lukáš Rosol 4 63      Austria Dominic Thiem 3 4  
 Austria Dominic Thiem 6 7       1  Serbia Novak Đoković 6 4 6  
 Hiszpania Tommy Robredo 6 3 64        Kazachstan Michaił Kukuszkin 3 6 4  
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 3 6 7      Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 6
Q  Wielka Brytania James Ward 6 3 2     16  Południowa Afryka Kevin Anderson 4 2  
16  Południowa Afryka Kevin Anderson 3 6 6       1  Serbia Novak Đoković 6 6
11  Wielka Brytania Andy Murray 6 7       5  Hiszpania David Ferrer 4 2
Q  Rosja Tejmuraz Gabaszwili 1 5     11  Wielka Brytania Andy Murray 7 6  
 Francja Édouard Roger-Vasselin 6 5 66      Polska Jerzy Janowicz 5 2  
 Polska Jerzy Janowicz 3 7 7       11  Wielka Brytania Andy Murray 6 1 2
Q  Australia Sam Groth 61 3       5  Hiszpania David Ferrer 2 6 6  
SE  Słowacja Martin Kližan 7 6     SE  Słowacja Martin Kližan 6 64 4
    5  Hiszpania David Ferrer 4 7 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    3  Szwajcaria Roger Federer 7 3 7  
 Argentyna Leonardo Mayer 6 6      Argentyna Leonardo Mayer 5 6 67  
WC  Chińska Republika Ludowa Wu Di 4 1       3  Szwajcaria Roger Federer 6 6  
 Kanada Vasek Pospisil 6 65 6       14  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 2  
 Kolumbia Santiago Giraldo 2 7 1      Kanada Vasek Pospisil 61 6 4
 Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 4 4     14  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 3 6  
14  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6       3  Szwajcaria Roger Federer 7 6
10  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 6        Francja Julien Benneteau 64 0
 Uzbekistan Denis Istomin 3 3     10  Bułgaria Grigor Dimitrow 5 3  
 Francja Julien Benneteau 5 6 6      Francja Julien Benneteau 7 6  
WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Ze 7 3 3        Francja Julien Benneteau 6 6
 Stany Zjednoczone Jack Sock 7 64 6        Stany Zjednoczone Jack Sock 3 4  
Q  Australia Bernard Tomic 64 7 4      Stany Zjednoczone Jack Sock 7 6
    7  Japonia Kei Nishikori 65 4  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    6  Czechy Tomáš Berdych 6 6  
 Francja Jérémy Chardy 67 2      Francja Richard Gasquet 3 1  
 Francja Richard Gasquet 7 6       6  Czechy Tomáš Berdych 6 6  
 Hiszpania Marcel Granollers 3 7 2        Chorwacja Ivo Karlović 3 4  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 65 6      Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 66 3
 Chorwacja Ivo Karlović 7 2 7      Chorwacja Ivo Karlović 7 6  
9  Chorwacja Marin Čilić 5 6 62       6  Czechy Tomáš Berdych 64 6 0
15  Włochy Fabio Fognini 65 4        Francja Gilles Simon 7 4 6
WC  Chińska Republika Ludowa Wang Chuhan 7 6     WC  Chińska Republika Ludowa Wang Chuhan 0 4  
 Stany Zjednoczone Donald Young 5 4     Q  Tunezja Malik al-Dżaziri 6 6  
Q  Tunezja Malik al-Dżaziri 7 6       Q  Tunezja Malik al-Dżaziri 2 3
 Francja Gilles Simon 3 6 6        Francja Gilles Simon 6 6  
 Hiszpania Guillermo García-López 6 0 1      Francja Gilles Simon 5 7 6
    4  Szwajcaria Stan Wawrinka 7 5 4  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    8  Kanada Milos Raonic 2k  
 Portugalia João Sousa 2 64     WC  Argentyna Juan Mónaco 5  
WC  Argentyna Juan Mónaco 6 7       WC  Argentyna Juan Mónaco 7 3 2  
 Urugwaj Pablo Cuevas 5 2        Rosja Michaił Jużny 5 6 6  
 Chorwacja Ivan Dodig 7 6      Chorwacja Ivan Dodig 67 7 3
 Rosja Michaił Jużny 6 6      Rosja Michaił Jużny 7 64 6  
12  Łotwa Ernests Gulbis 4 1        Rosja Michaił Jużny 7 4 4
13  Stany Zjednoczone John Isner 7 1 6        Hiszpania Feliciano López 5 6 6
 Hiszpania Pablo Andújar 65 6 3     13  Stany Zjednoczone John Isner 7 7  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 1 6      Stany Zjednoczone Steve Johnson 66 67  
Q  Kazachstan Andriej Gołubiew 3 6 3       13  Stany Zjednoczone John Isner 3 4
Q  Australia Thanasi Kokkinakis 7 3 4        Hiszpania Feliciano López 6 6  
 Hiszpania Feliciano López 612 6 6      Hiszpania Feliciano López 6 7
    2  Hiszpania Rafael Nadal 3 66  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 798 540 1000
Finalista 391 540 600
Półfinalista 197 060 360
Ćwierćfinalista 100 205 180
3 runda 52 035 90
2 runda 27 435 45
1 runda 14 810 10

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2 zwycięstwo
02Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
7 2 runda
03Austria Alexander Peya
Brazylia Bruno Soares
12 ćwierćfinał
04Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
13 ćwierćfinał
05Francja Julien Benneteau
Francja Édouard Roger-Vasselin
20 finał
06Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Marc López
23 półfinał
07Kanada Vasek Pospisil
Stany Zjednoczone Jack Sock
33 2 runda
08Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
37 2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Bob Bryan
3 6 10  
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 4 7  
  1  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Bob Bryan
7 6  
   Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
65 4  
4  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
4 6 7
   Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
6 3 10  
    1  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Bob Bryan
6 7
  5  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 63
  5  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 6 10  
3  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
6 3 7  
5  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 6 10
  6  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
6 4 7  
6  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
6 6
   Czechy Lukáš Rosol
 Rosja Michaił Jużny
2 2  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    1  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Bob Bryan
6 7  
 Polska Łukasz Kubot
 Szwecja Robert Lindstedt
6 6      Polska Łukasz Kubot
 Szwecja Robert Lindstedt
3 61  
 Chińska Republika Ludowa Wu Di
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze
4 0       1  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Bob Bryan
3 6 10
 Hiszpania Roberto Bautista-Agut
 Argentyna Leonardo Mayer
61 4        Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 4 7
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 6      Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
1 7 10
    8  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 65 5  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    4  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 3 10  
 Chorwacja Marin Čilić
 Meksyk Santiago González
4 6 8      Kolumbia Santiago Giraldo
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
3 6 6  
 Kolumbia Santiago Giraldo
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 3 10       4  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
4 6 7
 Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
6        Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
6 3 10
 Włochy Fabio Fognini
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
2 k      Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
2 6 11
    7  Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 3 9  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    5  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6  
 Polska Marcin Matkowski
 Indie Leander Paes
6 7      Polska Marcin Matkowski
 Indie Leander Paes
2 4  
WC  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Li Zhe
3 5       5  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 6 10
Alt  Wielka Brytania Jamie Murray
 Stany Zjednoczone John Peers
4 5       3  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
6 3 7
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
6 7      Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
3 4
    3  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
6 6  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    6  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
6 6  
 Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania David Marrero
6 6      Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania David Marrero
0 1  
 Francja Jérémy Chardy
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 4       6  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
6 6
 Hiszpania Feliciano López
 Białoruś Maks Mirny
66 7 8        Czechy Lukáš Rosol
 Rosja Michaił Jużny
2 2
 Czechy Lukáš Rosol
 Rosja Michaił Jużny
7 5 10      Czechy Lukáš Rosol
 Rosja Michaił Jużny
7 6
    2  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
66 2  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 247 290 1000
Finaliści 121 070 600
Półfinaliści 60 730 360
Ćwierćfinaliści 31 170 180
2 runda 16 110 90
1 runda 8 500 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]