Short track na Zimowej Uniwersjadzie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Short track na Zimowej Uniwersjadzie 2009 odbyła się w dniach 19 – 23 lutego w Hali sportowej Uniwersytetu Technicznego w Harbinie.

Rozdanych zostało 10 medali.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Dyscyplina 17.02 18.02 19.02 20.02 21.02 22.02 23.02 24.02 25.02 26.02 27.02 28.02
Mężczyźni
500 m
1000 m
1500 m
3000 m
sztafeta
Kobiety
500 m
1000 m
1500 m
3000 m
sztafeta
Medale złote 2 2 2 4

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • 500 metrów
  • 1000 metrów
  • 1500 metrów
  • 3000 metrów
  • sztafeta

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • 500 metrów
  • 1000 metrów
  • 1500 metrów
  • 3000 metrów
  • sztafeta

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

Obiekt Miasto Funkcja
Hala sportowa Uniwersytetu Technicznego w Harbinie Chińska Republika Ludowa Harbin Zawody i treningi

Medale[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Mężczyźni
500 metrów Korea Południowa Jang Won-hoon Chińska Republika Ludowa Gao Ming Japonia Junji Ito
1000 metrów Korea Południowa Lee Seung-hoon Kanada Guillaume Bastile Rosja Ruslan Zakharov
1500 metrów Korea Południowa Lee Seung-hoon Korea Południowa Kim Seoung-il Korea Południowa Yun Tae-sik
3000 metrów Korea Południowa Lee Seung-hoon Korea Południowa Kim Seoung-il Korea Południowa Yun Tae-sik
Sztafeta Chińska Republika Ludowa Chiny
Ming Gao
Chen Xin
Wang Hongyang
Zhang Zhiqiang
Kanada Kanada
Guillaume Bastille
Alex Boisvert Lacroix
Richard Schoebridge
Tyler Derraugh
Korea Południowa Korea Południowa
Kim Seoung-il
Lee Seung-hoon
Jang Won-hoon
Yun Tae-sik
Kobiety
500 metrów Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Chińska Republika Ludowa Li Wenwen Chińska Republika Ludowa Meng Xiaoxiue
1000 metrów Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Korea Południowa Jung Ba-ra
1500 metrów Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Chińska Republika Ludowa Sun Linlin
3000 metrów Korea Południowa Choi Jung-won Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Korea Południowa Kim Hye-kyung
Sztafeta Chińska Republika Ludowa Chiny
Zhou Yang
Sun Linlin
Meng Xiaoxiue
Liu Qiuhong
Korea Południowa Korea Południowa
Yang Shin-young
Jung Ba-ra
Kim Hye-kyung
Choi Jung-won
Kanada Kanada
Valerie Lambert
Annik Plamondon
Nita Avrith
Marie Andree