Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg na 1000 m kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 1000m Kobiet ZIO 2010
Złoty medal Złoty medal Chińska Republika Ludowa Wang Meng
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Katherine Reutter
Brązowy medal Brązowy medal Korea Południowa Park Seung-hi

Bieg na 1000m kobiet odbywał się 24 (kwalifikacje) i 26 lutego (ćwierćfinały, półfinały, i finały) w hali Pacific Coliseum. Mistrzynią olimpijską została Chinka Wang Meng.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Grupa Zawodniczka Kraj Czas Uwagi
1 1 Park Seung-hi Korea Południowa KOR 1:31.885 Q
2 1 Tania Vicent Kanada CAN 1:37.561 Q
1 Allison Baver Stany Zjednoczone USA DSQ
1 Jorien ter Mors Holandia NLD DSQ
1 2 Kalyna Roberge Kanada CAN 1:31.033 Q
2 2 Bernadett Heidum Węgry HUN 1:31.125 Q
3 2 Elise Christie Wielka Brytania GBR 1:31.363
4 2 Kateřina Novotná Czechy CZE 1:45.300
1 3 Tatiana Borodulina Australia AUS 1:32.509 Q
2 3 Mika Ozawa Japonia JPN 1:32.577 Q
3 3 Cecilia Maffei Włochy ITA 1:32.615
3 Liesbeth Mau Asam Holandia NLD DSQ
1 4 Jessica Gregg Kanada CAN 1:32.565 Q
2 4 Arianna Fontana Włochy ITA 1:32.640 Q
3 4 Veronika Windisch Austria AUT 1:32.775
4 4 Ewgenija Radanowa Bułgaria BUL 1:32.829
1 5 Katherine Reutter Stany Zjednoczone USA 1:30.508 RO, Q
2 5 Sun Linlin Chińska Republika Ludowa CHN 1:30.629 Q
3 5 Ayuko Ito Japonia JPN 1:31.137
4 5 Nina Jewtiejewa Rosja RUS 1:31.302
1 6 Cho Ha-ri Korea Południowa KOR 1:35.953 Q
2 6 Stéphanie Bouvier Francja FRA 1:36.199 Q
3 6 Biba Sakurai Japonia JPN 1:36.416
4 6 Walerija Potiomkina Rosja RUS 1:36.438
1 7 Wang Meng Chińska Republika Ludowa CHN 1:30.958 Q
2 7 Annita van Doorn Holandia NLD 1:31.516 Q
3 7 Kimberly Derrick Stany Zjednoczone USA 1:31.663
4 7 Han Yueshuang Hongkong HKG 1:38.115
1 8 Zhou Yang Chińska Republika Ludowa CHN 1:30.781 Q
2 8 Paula Bzura Polska POL 1:31.338 Q
3 8 Aika Klein Niemcy GER 1:58.857 ADV
8 Erika Huszar Węgry HUN DSQ

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Grupa Zawodniczka Kraj Czas Uwagi
1. 1 Park Seung-hi Korea Południowa KOR 1:30.769 Q
2. 1 Kalyna Roberge Kanada CAN 1:30.769 Q
3. 1 Annita van Doorn Holandia NLD 1:32.067
4. 1 Mika Ozawa Japonia JPN 1:32.183
1. 2 Zhou Yang Chińska Republika Ludowa CHN 1:29.849 Q, OR
2. 2 Jessica Gregg Kanada CAN 1:30.207 Q
3. 2 Bernadett Heidum Węgry HUN 1:30.313
4. 2 Stéphanie Bouvier Francja FRA 1:30.420
1. 3 Katherine Reutter Stany Zjednoczone USA 1:29.955 Q
2. 3 Cho Ha-ri Korea Południowa KOR 1:30.543 Q
3. 3 Sun Linlin Chińska Republika Ludowa CHN 1:30.589
4. 3 Aika Klein Niemcy GER 1:51.552
3 Tania Vicent Kanada CAN DSQ
1. 4 Wang Meng Chińska Republika Ludowa CHN 1:32.267 Q
2. 4 Tatiana Borodulina Australia AUS 1:32.465 Q
3. 4 Arianna Fontana Włochy ITA 1:32.472
4. 4 Paula Bzura Polska POL 1:32.662

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Grupa Zawodniczka Kraj Czas Uwagi
1. 1 Zhou Yang Chińska Republika Ludowa CHN 1:29.049 QA, WR
2. 1 Park Seung-hi Korea Południowa KOR 1:29.165 QA
3. 1 Tatiana Borodulina Australia AUS 1:29.663 QB
4. 1 Jessica Gregg Kanada CAN 1:33.139 QB
1. 2 Katherine Reutter Stany Zjednoczone USA 1:30.568 QA
2. 2 Wang Meng Chińska Republika Ludowa CHN 1:30.573 QA
3. 2 Kalyna Roberge Kanada CAN 1:30.736 QB
4. 2 Cho Ha-ri Korea Południowa KOR 1:30.792 QB

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Kraj Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Wang Meng Chińska Republika Ludowa CHN 1:29.213
Silver medal icon.svg Katherine Reutter Stany Zjednoczone USA 1:29.324
Bronze medal icon.svg Park Seung-hi Korea Południowa KOR 1:29.379
Zhou Yang Chińska Republika Ludowa CHN 1:29.049 DSQ

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Kraj Czas Uwagi
4. Cho Ha-ri Korea Południowa KOR 1:31.932
5. Kalyna Roberge Kanada CAN 1:32.122
6. Jessica Gregg Kanada CAN 1:32.333
7. Tatiana Borodulina Australia AUS 1:32.661

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]