Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sztafeta kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sztafeta kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
ilustracja
Data 10 i 18 lutego 2014
Gospodarz Soczi
Miejscowość Pałac sportów zimowych Ajsbierg
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
 Korea Południowa

 Kanada

 Włochy
Strona internetowa
Short track na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
500 m mężczyźni kobiety
1000 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Bieg sztafetowy na 3000 m kobiet rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbywa się w dniach 10 i 18 lutego w pałacu sportów zimowych Ajsbierg w Soczi[1].

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
10 lutego Półfinały 12:35 15:35
18 lutego Finały 11:54 14:54

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

  • QA - awans do finału A
  • QB - awans do finału B
Miejsce Grupa Reprezentacja Zawodniczki Czas Uwagi
1. 1  Korea Południowa Shim Suk-hee
Park Seung-hi
Kim A-lang
Cho Ha-ri
4:08,052 QA
2. 1  Kanada Marie-Ève Drolet
Jessica Hewitt
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
4:08,871 QA
3. 1  Rosja Olga Bielakowa
Tatjana Borodulina
Sofja Proswirnowa
Walerija Rieznik
4:13,938 QB
4. 1  Węgry Rózsa Darázs
Bernadett Heidum
Andrea Keszler
Szandra Lajtos
4:15,473 QB
1. 2  Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
Li Jianrou
Liu Qiuhong
Zhou Yang
4:09,555 QA
2. 2  Włochy Arianna Fontana
Lucia Peretti
Martina Valcepina
Elena Viviani
4:11,282 QA
3. 2  Japonia Ayuko Itō
Yui Sakai
Biba Sakurai
Sayuri Shimizu
4:11,913 QB
2  Holandia Jorien ter Mors
Sanne van Kerkhof
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
DSQ

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodniczki Czas
1.  Rosja Olga Bielakowa
Tatjana Borodulina
Sofja Proswirnowa
Walerija Rieznik
4:14,862
2.  Japonia Ayuko Itō
Yui Sakai
Biba Sakurai
Sayuri Shimizu
4:15,253
3.  Węgry Rózsa Darázs
Bernadett Heidum
Andrea Keszler
Szandra Lajtos
4:24,496

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodniczki Czas
1.  Korea Południowa Shim Suk-hee
Park Seung-hi
Kim A-lang
Cho Ha-ri
4:09,498
2.  Kanada Marie-Ève Drolet
Jessica Hewitt
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
4:10,641
3.  Włochy Arianna Fontana
Lucia Peretti
Martina Valcepina
Elena Viviani
4:14,014
 Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
Li Jianrou
Liu Qiuhong
Zhou Yang
DSQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-08].