Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sztafeta mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sztafeta mężczyzn
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 13 i 21 lutego 2014
Gospodarz Soczi
Miejscowość Pałac sportów zimowych Ajsbierg
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
 Rosja

 Stany Zjednoczone

 Chiny
Strona internetowa
Short track na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
500 m mężczyźni kobiety
1000 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Bieg sztafetowy na 5000 m mężczyzn rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbywa się w dniach 13 i 21 lutego w pałacu sportów zimowych Ajsbierg w Soczi[1].

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
13 lutego Półfinały 12:31 15:31
21 lutego Finały 19:18 22:18

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

  • QA - awans do finału A
  • QB - awans do finału B
Miejsce Grupa Reprezentacja Zawodniczki Czas Uwagi
1 1  Holandia Daan Breeuwsma
Niels Kerstholt
Sjinkie Knegt
Freek van der Wart
6:45.385 QA
2 1  Kazachstan Abzal Azgalijew
Ajdar Bekzanow
Denis Nikisza
Nurbergen Zumagazijew
6:47.152 QA
3 1  Korea Południowa Lee Han-bin
Lee Ho-suk
Park Se-yeong
Sin Da-woon
6:48.206 QB
4 1  Stany Zjednoczone Eddy Alvarez
J.R. Celski
Christopher Creveling
Jordan Malone
6:50.292 ADVA
1 2  Rosja Wiktor Ahn
Siemion Jelistratow
Władimir Grigorjew
Rusłan Zacharow
6:44.331 QA
2 2  Chińska Republika Ludowa Chen Dequan
Han Tianyu
Shi Jingnan
Wu Dajing
6:44.521 QA
3 2  Włochy Yuri Confortola
Tommaso Dotti
Anthony Lobello
Nicola Rodigari
6:45.253 QB
4 2  Kanada Michael Gilday
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
6:48.186 QB

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodnicy Czas
1.  Kanada Michael Gilday
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
6:43,747
2.  Korea Południowa Lee Han-bin
Lee Ho-suk
Park Se-yeong
Sin Da-woon
6:43,921
3.  Włochy Yuri Confortola
Tommaso Dotti
Anthony Lobello
Nicola Rodigari
6:44,904

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodnicy Czas Uwagi
1.  Rosja Wiktor Ahn
Siemion Jelistratow
Władimir Grigorjew
Rusłan Zacharow
6:42,100 OR
2.  Stany Zjednoczone Eddy Alvarez
J.R. Celski
Christopher Creveling
Jordan Malone
6:42,371
3.  Chińska Republika Ludowa Chen Dequan
Han Tianyu
Shi Jingnan
Wu Dajing
6:48,341
4.  Holandia Daan Breeuwsma
Niels Kerstholt
Sjinkie Knegt
Freek van der Wart
6:49,149
5.  Kazachstan Abzal Azgalijew
Ajdar Bekzanow
Denis Nikisza
Nurbergen Zumagazijew
6:54,630

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-08].